Gdzie po nauki przedślubne?

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

Gdzie po nauki przedślubne?

Postprzez Aga » Wto Wrz 14, 2004 8:56 am

Chciałabym zapytać czy we Wrocławiu lub w pobliżu Wrocławia jest możliwość odbycia weekendowych nauk przedślubnych? Wiem, że w innych województwach są takowe. Prosze o pomoc.
Aga

Postprzez Gość » Pią Wrz 17, 2004 12:24 pm

slyszalam ze w parafii na Dominikanskim, najlepiej tam sie przejdz i dowiesz sie wszystkiego, powodzenia!
Gość

----

Postprzez Aga » Wto Lis 09, 2004 10:15 am

Anonymous napisał(a):slyszalam ze w parafii na Dominikanskim, najlepiej tam sie przejdz i dowiesz sie wszystkiego, powodzenia!

Dzięki. Byłam na Dominikańskim i, niestety, tam też trzeba chodzić przez 10 tygodni  :(  Czekam na dalsze namiary. Pozdrawiam.
Aga

Postprzez asiaJ » Wto Lis 09, 2004 11:34 am

Mysle ze najwiecej na ten temat dowiesz sie jednak w Katedrze. Skoro sa tam co miesiac zbiorowe bierzmowania, dla tych co wczesniej nie mogli lub nie chcieli, to na pewno maja cos do zaproponowania w kwestii nauk.
Powodzenia!
Asia
asiaJ
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: blisko Wroclawia

Grabiszynska

Postprzez karola » Wto Gru 14, 2004 11:43 am

Ja też szukam jak najkrótszych nauk przedmałżeńskich. Słyszałam, że w kościele na Grabiszyńskiej można się zapisać w każdej chwili i dzięki temu jest małe zamieszanie i można nie chodzić tzn przyjść na pierwsze i ostatnie. Może ktoś wie coś więcej?
karola

Postprzez Gość » Czw Sty 20, 2005 5:34 pm

Ja na przyklad dowiadywalam sie na Kruczej, bo moja siostra mieszka za granica teraz  i jak przyjedzie to bedzie miala malo czasu na nauki i okazuje sie ze tam juz nauki sie rozpoczely, ale mozna z proboszczem ustalic dlugosc i moment nauk w kazdym momencie, czyli chyba da sie  :D
Gość

Re: Grabiszynska

Postprzez Gość » Czw Sty 20, 2005 5:40 pm

karola napisał(a):Ja też szukam jak najkrótszych nauk przedmałżeńskich. Słyszałam, że w kościele na Grabiszyńskiej można się zapisać w każdej chwili i dzięki temu jest małe zamieszanie i można nie chodzić tzn przyjść na pierwsze i ostatnie. Może ktoś wie coś więcej?

U sw. Elzbiety nie ma skroconych, sa przez 12 tygodni, raz w tygodniu godzina i czasem jak ktos nie zdazy to proboszcz skraca albo kaze nadrobic po slubie  :D
Gość

Postprzez Matylda » Pią Sty 21, 2005 1:49 pm

Kochane, prosze wejsc na strone www.archidiecezja.wroc.pl - sa tam linki i namiary do parafii, a z tego co udalo mi sie ustalic, to mozna zalatwic nauki u proboszcza w niektorych parafiach, ale trzeba pojsc osobiscie i miec jakis powod zeby byly skrocone... na przyklad jesli jedno z nzrzeczonych mieszka za granica i przyjedzie dopiero miesiac przed slubem  happy
Matylda

Postprzez oem » Wto Lut 01, 2005 1:37 pm

odobno bardzo przyjemnie i rzeczowo jest w parafi na Kasprowicza, na Karlowicach  aniołek
oemowo do slubu...
oem
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Katia » Sob Lut 05, 2005 11:08 am

A ja słyszałam, że w parafi sw. Jadwigi ul. Pilczycka 25 nauki trwajatylko przez miesiac, spotkania odbywają się w sobotei niedziele i trwają około 30 minut (sama sie tam wybieram)  :D
Katia

Postprzez Gość » Czw Lut 10, 2005 7:47 pm

Jak zadzwonilam zeby zapytac o skrocone nauki, to w jednaj parafii ksiadz byl oburzony, ze jak to SKROCONE? Przeciez to takie wazne! Chyba - twierdze z powatpiewaniem -  zeby wytlumaczyc istote obslugi kalendarzykowej metody zapobiegania ciazy... ale idiotyzm  :mur:
Gość

Postprzez Gość » Pią Lut 18, 2005 8:46 pm

Wydaje mi się, ze na Bujwida u Wawrzynów da się dogadać, jak są jakieś naglące powody..Idź tam w jakąś środę, bo wtedy ks. Orzechowski przyjmuje interesantów, a to on się naukami głównie zajmuje, a jest w porządku.
Gość

nauki przedslubne

Postprzez Gość 112 » Wto Lut 22, 2005 9:30 pm

czy ktoś dokładnie wie o naukach przedślubnych ktore odbywają się w parafi na pilczycach? Chodzi mi o czas ich trwania
Gość 112

nauki przedmałżeńskie

Postprzez Gość » Śro Lut 23, 2005 1:11 pm

dzień dobry,
czy ktoś może wie, gdzie można "zrobić" naprawdę szybkie nauki... :bieg:
Gość

Znalazłam!!!

Postprzez Aga » Wto Mar 15, 2005 1:15 pm

Ok, znalazłam bardzo fajny kościółek, w którym ksiądz nie robił żadnych problemów. Całe nauki zamknęły się w sumie w 30 minutach ;) Niestety gorzej idzie z "nawiedzoną" Panią psycholog z POradni Rodzinnej, która koniecznie chce nam wykładać metode kalendarzykową i nie chce słyszeć o skróceniu tych spotkań. Mówi, że ...cytuję:..."Nie chcecie wiedzieć? To może nie powinniście brać ślubu w Kościele...". Nóż się w kieszeni otwiera ;) a myślałam, że to Kościół będzie robił większe problemy ;) Pozdrawiam Panią PSYCHOLOG ;P  :D
Aga

Postprzez Hapinka » Śro Mar 16, 2005 2:15 pm

Wątpie, czy w tych poradniach przykościelnych to psychologowie, to jakieś zwykłe osoby, które ta metode stosują. Psychologowie maja lepsze rzeczy do roboty niz zajmowanie sie metoda kalendarzykowa, ktorej sie nie przerabia na studiach PRZECIEŻ! (sama jestem prawie pania psycholog :) I TO NIE NAWIEDZONĄ  :afro:  )
Fakt, ze z poradniami jest ciezko, lepiej wysluchac, zeby nie robili pozniej problemow, dostac papier i już.
A w kościele na Bujwida faktycznie fajne nauki, ale dlugo trwaja strasznie :(
Hapinka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Gość » Nie Paź 02, 2005 6:14 pm

tu znalazlam w miare aktualne
http://www.przewodnikmp.pl/forum/viewtopic.php?t=260
pozdr :krowka:
Gość

nauki na Psim Polu

Postprzez Kaja » Wto Paź 04, 2005 9:00 am

Czesc , my polecamy nauki w kosciele na Psim Polu, odbywaja sie w kazdy nieparzysty miesiac i jest ok. 5 spotkan raz w tygodniu. Spotkanie indywidualne z pania z poradni jest jedno i trwa chwilke. Pani bardzo sympatyczna, nie trzeba zadnych wykresow robic;) Ogolnie bezstersowo. Polecamy, nam sie podobalo. :obraczki:
Kaja

Postprzez Gość » Śro Paź 12, 2005 8:48 am

A może ktoś wie gdzie na lewo bez chodzenia.
Gość

weekendowe dialogi przedmałżeńskie

Postprzez Gość » Czw Gru 22, 2005 7:44 pm

Owszem, odbywają się weekendowe dialogi i adres osob to organizujacych
mozna sprawdzic na tablicy ogloszeń przed kosciolem sw. Wojciecha (dla
niewtajemniczonych kosciol na pl. Dominikanskiem). Tam mozna znaleźc
adres mailowy do malzenstwa, ktore się tym zajmuje. Lub też wpisać w
wyszukiwarkę "dialogi przedmałżeńskie" na stronie www.opoka.org.pl#ed_op#br>
Pozdrawiam,

A.
Gość

Następna

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>