Frak, smoking, czy moze jaskolka...

strój Pana Młodego, dodatki, trendy, porady

Frak, smoking, czy moze jaskolka...

Postprzez mglod7 » Wto Kwi 11, 2006 6:20 am

No własnie.... co o tym sadzicie? Czy Pan mlody ubrany w tzw. cut (jaskolka) nie bedzie smiesznie wygladal? A co ze smokingiem, albo frakiem?
Awatar użytkownika
mglod7
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Agnieszka » Sob Kwi 22, 2006 8:21 pm

MOJ narzeczony idzie do slubu we fraku i uwazam , ze wyglada super elegancko
Agnieszka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Kamila » Nie Kwi 23, 2006 12:12 pm

Myślę, że to też trochę zależy o której godzinie jest ślub i jaka to jest pora roku.
Frak jest ubiorem na wieczor i może śmiesznie wygladać o godz 15 w czerwcowy dzień, kiedy mocno swieci słońce.
Chyba na stronie NewMan był opis rónych strojów meskich. Moze tez warto poszukać w internecie - powinny być wypowiedzi fachowców w dziecinie mody męskiej.
Pozdrawiam
Codziennie zagłosuj na tego szkraba i poproś znajomych http://pl.lennylamb.com/#chusty_do_nosz ... onkurs/115  

Kamila
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez malgonia i mariunio » Pią Sty 29, 2010 8:17 pm

moj  M idzie w smokingu takim jak james bond dla mnie garnitur to troche za zwyczjnie jak wszysscy goscie weselni frak mi sie nie podoba
Awatar użytkownika
malgonia i mariunio
prawie tu mieszkam:)

Postprzez osmiorniczka8 » Pią Sty 29, 2010 10:45 pm

Moje kochanie idzie w smokingu :) sam sobie wybral :) i jaki szczesliwy, przy tym był popadł w samozachwyt :)

osmiorniczka8

Miejscowość: Wrocław/Watford

Postprzez aernike » Nie Sty 31, 2010 12:49 pm

Ja tam ciągle nie widzę lubego w takim oficjalnym stroju... Mam wrażenie, że tego rodzaju stroje nie każdemu pasują, czy to do ogólnego wizerunku, czy do charakteru. Mój przyszły to typ wiecznego buntownika i jak go sobie wyobrażam np. we fraku to troszkę zabawnie się robi. Jest jednak światełko w tunelu, bo już ma pomysł na strój - dopasowany czarny garnitur, taliowana biała koszula i wąski czarny krawat. Coś w stylu blues brothers lub włoski elegancik :D

Awatar użytkownika
aernike
kocham to forum? :)

Postprzez Mikaa » Nie Sty 31, 2010 1:15 pm

hihi aernike witaj w klubie,moj to samo,nie lubi takich bardzo oficjalnych strojow wiec napewno bedzie garnitur,zadne tam smokingi czy fraki- zreszta tez nie przepadam za nimi;)
Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez megan » Pon Maj 03, 2010 5:16 pm

Mój mąż miał smoking z bordowym pasem i bordową muchą. Wyglądał przecudownie i co najważniejsze wyróżniał się od wszystkich facetów na weselu. Czasem naprawdę ciężko wśród wszystkich garniturów odróżnić Pana Młodego.....
Awatar użytkownika
megan
super gaduła
super gaduła

Postprzez lilka886 » Czw Maj 06, 2010 6:40 pm

Mój M idzie we fraku:)

lilka886
super gaduła
super gaduła

Postprzez osmiorniczka8 » Czw Maj 06, 2010 8:06 pm

megan mój miał taki sam kolor pasa i muchy do smokingu :D wyglądał bombowo :)

osmiorniczka8

Miejscowość: Wrocław/Watford

Postprzez JK » Sob Maj 08, 2010 12:09 pm

Ja nie chciałam mieć Pana Młodego w zwykłym garniturze i krawacie. Zaczęłam wymyślać coraz dziwniejsze stroje dla mojego biedaka. Ale z pomocą przyszła mi koleżanka z forum i wyjaśniła pewne zasady dress codu. Zaczęłam się tym interesować, trafiłam na blog macaroni tomato. Temat mnie bardzo wciągnął i postanowiłam nie przebierać Pana Młodego, tylko po porstu elegancko brać. Stanęło na bardzo zwykłym (klasycznym) garniturze na dwa guziki, białej koszuli i krawacie. Cieszę się, że po latach oglądając zdjęcia nie będę widziała przebierańca, tylko eleganckiego pewnego siebie mlodego mężczyznę.
Awatar użytkownika
JK
super gaduła
super gaduła

Postprzez malgonia i mariunio » Sob Maj 08, 2010 4:58 pm

moje skarby wybralo juz smoka:) klasyczny z szalowym kolnierzem muszka i pas czarne. Bedzie wygladal cudnie! Elegancja klasa, garnitus mam wrazenie jest zbyt codzienny to jak panna mloda w zwyklej wieczorowej sukni ladnie ale zbyt malo wyjatkowo. Wazne jak on chce a moj chce wlasnie tak z czego wielce sie raduje
Ostatnio edytowany przez malgonia i mariunio, Czw Cze 17, 2010 6:58 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
malgonia i mariunio

Postprzez Mikaa » Sob Maj 08, 2010 5:10 pm

malgonia i mariunio napisał(a): No ale jak pan mlody cale zycie w dresie to pewnie faktycznie garnitur to szczyt.

Troche przesadzasz!

Moj bedzie mial garnitur  i bardzo sie z tego ciesze,bo mi  najbardziej podobaja sie wlasnie garnitury na slub.Kolejny raz napisze-kwestia gustu.

Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez JK » Sob Maj 08, 2010 5:50 pm

Pani malgoniu i mariuniu mogłabym być jeszcze bardziej kąśliwa co do smokingu niż Ty do garnituru,  Pani Małgoniu, która uczysz mnie uprzejmości na tym forum. Ale nie będę kąśliwa, odsyłam do poczytania o zasadach dress codu.
Awatar użytkownika
JK
super gaduła
super gaduła

Postprzez JK » Sob Maj 08, 2010 6:27 pm

Czyżby ON chodził na codzień w dresie?
http://macaronitomato.blogspot.com/2009/09/sezon-na-sluby.html

Ciekawy post, a w ogóle cały blog, a także dyskusja poniżej.
Awatar użytkownika
JK
super gaduła
super gaduła

Postprzez megan » Nie Maj 09, 2010 8:07 pm

[quote="malgonia i mariunio"] Bedzie wygladal cudnie tak ubrany jak prawdziwy pan mlody i na pewno bedzie sie wyroznial jako pan mlody. No ale jak pan mlody cale zycie w dresie to pewnie faktycznie garnitur to szczyt.

A Ty skąd wiesz jak wygląda Prawdziwy Pan Młody? KAŻDY Pan Młody jest prawdziwy! Poza tym więcej uprzejmości Ci życze to nie boli!
Awatar użytkownika
megan
super gaduła
super gaduła

Postprzez malgonia i mariunio » Śro Maj 12, 2010 3:34 pm

alez dziewczeta tak jak ktoras napisala rzecz gustu. Ja tylko stwierdzilam ze jak ktos na co dzien nie chodzi elegancko ubrany (moze dres zabrzmial dramatycznie chodzilo o sportowe ubranie nie o "dresa" typu zimny lokiec) to garnitur bedzie dla niego wystarczajaco wyjatkowy. Jesli ktos natomiast codziennie chodzi w gajerze no to nie czul by sie chyba zbyt wyjatkowo w ten dzien tak samo uarany jak codzinne. Dobrej jakosci garnitur tez jest ladny, ale DLA MNIE zbyt malo wyjatkowy. Jesli urazlam was to przepraszam. Moj pan mlody dla mnie bedzie prawdziwy (taki jak w moich marzeniach) w smoku
Awatar użytkownika
malgonia i mariunio

Postprzez megan » Śro Maj 12, 2010 6:27 pm

Awatar użytkownika
megan
super gaduła
super gaduła

Postprzez callja » Czw Maj 13, 2010 8:32 pm

malgonia i mariunio napisał(a): Moj pan mlody dla mnie bedzie prawdziwy (taki jak w moich marzeniach) w smoku
I tylko szkoda wielka, że ta "wyjątkowość" nie pasuje do okoliczności i kontekstu :( Smoking to strój balowy - jako taki wykluczony za dnia, i w okolicznościach religijnych...
W smoking Pan Młody mógłby się przebrać np. na sali weselnej, gdy już zaczną się hulanki.
Finalnie każdy robi jak uważa, często ze świadomością popełniania faux pas. I zaznaczam z całym naciskiem, że niczyich uczuć urażać ani burzyć marzeń nie mam zamiaru.
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez JK » Pią Maj 14, 2010 11:08 am

callja, co Ty opowiadasz! Pewnie Twój Pan Młody zasuwa do pracy w dresie, skoro do ślubu poszedł w garniturze i krawacie.

(Biorąc pod uwagę jego zawód- nie popracowałby długo, gdyby choć raz pojawił się w dresie...Czy w ogóle niestosownie ubrany do sytuacji...)
Awatar użytkownika
JK
super gaduła
super gaduła

Następna

Wróć do Pan Młody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>