Siostra ma depresję?

dla zdrowia i urody

Siostra ma depresję?

Postprzez Viceria » Czw Lut 09, 2017 7:10 pm

Moja młodsza siostra od pewnego czasu wraca do domu i kładzie się spać. Nie to, że jest zmęczona, czy coś. Kładzie się i leży. Telefon rzucony, komputer wyłączony, a jeszcze parę miesięcy temu potrafiła siedzieć po nocy. Pytałam, czy coś się dzieje - ponoć nic. Pytałam jej znajomych - nic. Zerwała z chłopakiem jakiś czas temu, ale jak sama twierdzi, to była jej inicjatywa i on to przeżył dużo gorzej. Mało je, mówi, że nic jej się nie chce. Za rok ma maturę, jest w klasie matfiz, powinna się uczyć - a tu nic! Po przeczytaniu tego http://maksimumformy.pl/psychologia/284 ... resja.html zastanawiam się, czy nie wysłać jej do psychologa...
Viceria
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Re: Siostra ma depresję?

Postprzez Penelopka » Wto Sty 09, 2018 10:13 am

Po pierwsze takimi rzeczami powinni zajmować się rodzice. Jesteś jej siostrą, a nie matką i takie matkowanie raczej nic nie pomoże, a raczej sprawi, że jeszcze bardziej się odsunie. Porozmawiam z rodzicami, może rozmowa z nimi coś pomoże. A jak nie to oni powinni zdecydować się na wysłanie jej do psychologa. Choć nie powiem czasem takie rozmowy z obcymi się przydają. Zawsze możesz się wypytać jej przyjaciółek co się dzieje. Choć osobiście uważam, że raczej przesadzasz i może to być na przykład tylko zespół napięcia przedmiesiączkowego, który minie. Przynajmniej taki piszą na http://www.castagnus.pl/ . Ale też nie powiem, dobrze jest też to leczyć na przykład poprzez jagę czy odpowiednią dietę. Można też się poddać leczeniu u lekarza.  Po za tym maturę ma za rok nie stresuj jej tym w domu. Wystarczy, że wszyscy inni jej o tej maturze mówią. Ty jako siostra powinnaś ją wspierać, a nie jeszcze ją naciskać. Nie twoja to rola. Spróbuj ją rozerwać, weź ją na miasto, albo razem gdzie wyjedzcie na weekend. Niech się oderwie od kłopotów oraz widoku swojego byłego. Wczuj się w jej skórę. Może i ona zerwała, ale z jakiego powodu. Dowiedz się tego.
Penelopka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Re: Siostra ma depresję?

Postprzez Asia_450 » Pon Lut 12, 2018 2:07 pm

Bardzo wazne na pewno jest tu wsparcie, sama miałam depresję i dzięki rodzinie pokonałam zły nastrój.
Asia_450
często tu wpadam
często tu wpadam

Wróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>