Kosciół Garnizonowy we Wrocławiu (św. Elżbiety)

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

Kosciół Garnizonowy we Wrocławiu (św. Elżbiety)

Postprzez MeganzWroclawia » Śro Kwi 22, 2015 11:57 am

Cześć!

Czy ktoś z Was ma doświadczenia ze ślubem w kościele Garnizonowym we Wrocławiu (parafia św. Elżbiety)?
Bierzemy ślub już w czerwcu i bardzo zależy nam na pięknej ceremoni. Chcieliśmy poprosić znajomego księdza o przeprowadzenie mszy, ale niestety nie może tego dnia. Ceremonię poprowadzi zatem ksiądz z kościoła Garnizonowego. Niestety to nie nasza parafia i nie znamy żadnego księdza. Czy możecie polecić, który ksiądz jest najfajnieszy i którego polecacie na ślub?

Ściskam Was!
MeganzWroclawia
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Re: Kosciół Garnizonowy we Wrocławiu (św. Elżbiety)

Postprzez callja » Śro Kwi 22, 2015 9:19 pm

Napisałam priva - troszkę o ślubach w tym kościele jestem w stanie opowiedzieć ;)
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wrocław

Postprzez MeganzWroclawia » Pią Kwi 24, 2015 11:24 am

Dziękuję Ci Cellja! A jak reszta? Macie jakieś doświadczenia ze ślubem w kościele Garnizonowym? :)
MeganzWroclawia
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez koala312 » Pią Cze 19, 2015 7:46 pm

Obecnych księży nie polecam ;) ale tragedii nie będzie :>
Awatar użytkownika
koala312
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Kessie » Śro Mar 02, 2016 2:17 pm

koala312 napisał(a):Obecnych księży nie polecam ;) ale tragedii nie będzie :>
A można wiedzieć dlaczego?

callja napisał(a):Napisałam priva - troszkę o ślubach w tym kościele jestem w stanie opowiedzieć ;)
Callja, a czy ja też mogłabym dostać takiego priva? ;)

MenazWroclawia - i jak wrażenia??? jesteś już po, chętnie posłucham opowieści :) Ja się cały czas waham nad tym kościołem...
Kessie
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Kessie » Pią Lip 07, 2017 2:13 pm

Halo halo, czy oprócz Ks. Maksymiliana inni księża też są równie wspaniali? Ktoś kogoś poleca? :)
Kessie
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez callja » Pią Lip 07, 2017 8:21 pm

Na obecną chwilę większość księży jest "nowsza" (ich rotacja jest dość regularna), nie dali się zatem jeszcze bliżej poznać :/

Zmienił się też niestety organista (poprzedni był doświadczonym i kompetentnym muzykiem), przez jakiś czas grała Pani, obecnie najczęściej można usłyszeć Pana wykonującego pioseneczki (nie pieśni) w manierze stylistycznej i głosowej a'la dansing w latach 70-tych + discopolo na okrasę   Co kto lubi... ale wolę ostrzec!!
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Kessie » Sob Lip 08, 2017 11:03 am

Dziękuję! :) może w takim razie zdecydujemy się wziąć ślub w NMP Na Piasku... ale tam też nikogo nie znamy a tak nam zależy na wspaniałym księdzu :'(
Kessie
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez callja » Sob Lip 08, 2017 7:01 pm

Jeśli w kościele NMP na Piasku nadal pracuje miejscowy proboszcz (sędziwy), to jest to bardzo mądry i sympatyczny duszpasterz, należy jednak wziąć pod uwagę, że każdą Mszę św. (w tym i ślubne ;) ) odprawia NAPRAWDĘ POMALUTKU. Nie każdemu to pasuje, natomiast brak w kazaniach politykierstwa i umoralniania. Coś za coś ;)
Wspaniali księża zdarzają się też poza Wro... ale kawałek (nielichy) trzeba by do nich podjechać. W rejony uzdrowiskowe ;) I we wszystkich trzech przypadkach należy wziąć własnego organistę, bo akurat do nich parafie niewielkomiejskie ewidentnie nie mają szczęścia :/ Chyba, że - jak aktualnie w św. Elżbiecie - ma się dużą tolerancję dla klimatów kitsch-sacropolo...
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>