Panny Młode 2016 :)

nasze sukienki, dodatki, buty, bielizna, porady "garderobiane"

Re: Panny Młode 2016 :)

Postprzez NiachNiach » Wto Mar 08, 2016 9:13 am

ola_2506 ślub mamy 25.06 - pomyliłam się :P Catering nam doradzał litr! na osobę ale chyba kupimy 0,7 bo tamta ilość to o dużo za dużo. I macie rację, chyba zrezygnujemy z dodatkowego ciepłego posiłku na poprawinach bo po pierwsze nie wiadomo w ogóle ile osób zostanie a po drugie nie ma co na siłę robić dobrze :P Zamiast tego zrobimy "wiejski stół".

Groszkowa my się jeszcze zastanawiamy. Na pewno będzie to Ed Sheeran ale wahamy się pomiędzy Thinking Out Loud a Kiss me (ja się skłaniam ku tej drugiej ale zobaczymy przy czym będzie nam się lepiej tańczyć bo zdecydowanie tańczyć nie potrafimy:P)

Dziewczyny a powiedzcie mi jeszcze, bo się tak zastanawiam... Wam tez wyszły takie ogromne sumy za przyjęcie? Bo mimo, że staramy się wszystko robić w miarę oszczędnie i z głową to i tak kwota całościowa jest ogromna. Miałam nadzieję, że uda nam się coś zaoszczędzić a tu ciągle dodatkowe koszty...
NiachNiach
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez ola_2506 » Wto Mar 08, 2016 3:16 pm

Czyli jesteśmy juz 3 na tą datę ;-)

Tak, ceny wesela są kosmiczne.. Rzuciliśmy sie na wszystkie atrakcje jakie możliwe i teraz budżet został przekroczony i to sporo...

My tańczymy walca wiedeńskiego  , już ćwiczymy układ ;-)  
[URL=http://www.przewodnikmp.pl]
[/URL] [IMG]http://www.przewodnikmp.pl/img-250620160060.png[/IMG]
ola_2506
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez ankatsunami » Śro Mar 09, 2016 10:03 am

Racja, ceny to kosmos...
Nie powiem, że oszczędzamy na wszystkim bo tak nie jest. Ale z wielu rzeczy zrezygnowaliśmy i robimy w naszym zakresie, żeby było taniej.
Wesele z poprawinami 40 km od Wrocławia dla około 90/100 osób (oszacowaliśmy wszystko: od sukienki, butów, garnituru i makijażu, przez zaproszenia, obrączki, kwiaty i dekoracje, po wynajęcie sali, fotografa, DJa, noclegi, zorganizowanie wiejskiego stołu itd...) będzie nas kosztowało około 55k...
Wcześniej myślałam, że jak będziemy tak oszczędzać, to wyjdzie nie więcej jak 45000.

Cieszę się tylko, że to będą nasze pieniądze, a nie pieniądze rodziców, bo tylko nas zaboli, jak wydamy więcej niż powinniśmy;) Gdyby rodzice organizowali nam ślub, to chyba cięlibyśmy koszty gdzie tylko by się dało.
ankatsunami
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez agucha90s » Sob Mar 12, 2016 8:55 pm

koszta są niestety nie małe ale stwierdziliśmy z R.  że taki dzień jest tylko raz w życiu i nie warto na nim oszczędzać, oczywiście też bez przesady, wszystko w granicach zdrowego rozsądku :)
jestem mega szczęśliwa bo kupiłam dziś buty <3 już myślałam, że ta chwila nigdy nie nastąpi bo nic mi się nie podobało, albo nic na mnie nie pasowało (mam dość szeroką stopę w okolicach tzw. haluksów) i ciężko dopasować but a na dodatek mam mega ogromiaste wysokie podbicie i wszystko układało się tak jak nie trzeba:( no ale sklep w Arenie mnie nie zawiódł i kupiłam buty :)  
Znalazłam też florystkę bo poprzednia mnie wystawiła do wiatru..:/ w czwartek mam z nią spotkanie i będziemy wszystko omawiać:) od A do Z. Przeraża mnie, że ten czas tak szybko leci... za dwa tygodnie święta a później to poleci jak bicza strzelił...
już się nie mogę doczekać przymiarki sukni, termin mam na 20 kwietnia:) teraz rzeźbię formę, żeby nie było wstydu że nie wejdę w rozmiar z przed kilku miesięcy :) ale by było... od kilku miesiąca nie jem słodyczy i już widać spore elekty :)
czas leci... nawet nie wiadomo kiedy.. :)
agucha90s
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Madzik8787 » Pon Mar 21, 2016 4:05 pm

Czesc PMki :) od ostatniej wizyty na forum zdazylam zarezerwowac godzine w kosciele - 15.00, umowilam wizyte u fryzjera (mam wstepna wizje na fryzure dla siebie ), kupilismy wodke ( tak jak wczesniej planowalismy Wyborowa 0,5), zamowilam sukienke (odbior mc przed slubem), zamowilismy obraczki z Apart, ustalilismy menu (goscie na pewno nie wyjda glodni ), na sali rowniez beda piec ciasta i tort :D bardzo sie ciesze ze tort bedzie pokryty masa smietanowa a nie ta powloka cukrowa ( blee) :P A na pierwsza piosenke wybieramy Sen na pogodne dni :) tylko jeszcze musimy popracowac nad bujaniem sie przy niej :D

Obraczki wybralismy takie

Madzik8787
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez groszkowa » Wto Mar 22, 2016 9:46 am

Cześć!
giovanedonore byłam ostatnio w kancelarii w kościele na Karłowicach potwierdzić termin ślubu i okazało się że w tym dniu będzie w sumie 5 ślubów! od 13 do godzinę :D mam nadzieję że uda się ze wszystkimi dogadać co do wystroju kościoła.

Po świętach idę na ściągnięcie miar potrzebnych do uszynia sukni :) czas tak szybko leci
Jak przygotowania u pozostałych PM ?

Trochę ślubów przed nami więc zaktualizowała listę naszych PMek :)

bianka - 06.02 - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA! :)
beatusia - 20.02 - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA! :)
Joanna1001 - 23.04
Dzidzia - 14.05
sylv - 21.05
bach - 21.05
Guska - 27.05
Jaszczurka - 11.06
agucha90s - 25.06
ola_2506 - 25.06
NiachNiach - 25.06
martesa - 02.07
Madzikus - 09.07
Madzik8787 - 09.07
ankatsunami - 13.08
Chinczka - 20.08
giovanedonore - 27.08
groszkowa - 27.08
namro - 03.09
Andziula - 10.09
milady - ?
groszkowa
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Joanna1001 » Nie Mar 27, 2016 5:00 pm

Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było... Chciałabym, żeby głównym powodem mojej nieobecności były przygotowania do wesela....
niestety, powód był inny i dlatego potrzebuję Waszego wsparcia i poniekąd podpowiedzi....
Prawie dwa tygodnie temu zmarła moja ukochana Mamusia! ;( długo chorowała i ostatnio bardzo cierpiała. Moja Mamusia nie chciała, żebyśmy znowu przełożyli wesele, (początkowo planowaliśmy je na październik 2015 i musieliśmy przełożyć na kwiecień).

Rodzina jest podzielona, jedni uważają, że lepiej przełożyć, bo wesele to będzie stypa, a nie wesele... A ja wiem, że MUSZĘ uszanować wolę Mamusi, mimo tego, że osobiście nie mam ochoty na żadną zabawę itd.

Z drugiej strony jest rodzina, która uważa, że naszym obowiązkiem jest uszanować wolę mojej Mamusi, a my przecież nie musimy tańczyć całą noc...
Wiem, że ten dzień będzie bardzo ciężki, bo Mamy nie będzie już ze mną fizycznie, ale za rok, dwa czy nawet 5 lat, nadal Jej nie będzie.... a wiem, jak bardzo Jej zależało, żeby wszystko odbyło się tak jak było planowane...

Wesele za miesiąc a radości z przygotowań zero....
Joanna1001
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez callja » Wto Mar 29, 2016 2:49 pm

Przede wszystkim - pozwól sobie na żal i smutek, na to, by pożegnać Mamę z ogromną miłością i wdzięcznością; to wymaga czasu i na pewno wszystkie forumowiczki przytulają Cię wirtualnie, bo przeżyłaś coś, co ciężko sobie wyobrazić...

Jeśli Twoja Mama sugerowała, by nie przekładać ceremonii, to spełnij jej wolę. Może warto pomyśleć o skróceniu wesela, o zamianie w elegancki obiad poślubny, bez hulania?? Może pomyślcie o szybszym pożegnaniu się z gośćmi (jedziecie np. w podróż poślubną, choćby króciutką), a goście mogę się dalej bawić. Warto pomyśleć o przebiegu samej ceremonii - może przeczytana przez kogoś z gości zindywidualizowana modlitwa wiernych, z wyraźnym wspomnieniem o Mamie i prośbą o modlitwę w jej intencji?? Może znak pokoju połączony ze złożeniem pięknej róży pod figurą Matki Boskiej, z dedykacją dla Mamy właśnie?? Będziesz czułą jej bliskość, i spełnisz osobistą potrzebę uszanowania jej pamięci (a wynika z Twojej wypowiedzi, że jest to dla Ciebie bbbb ważne).

Dużo spokoju w sercu życzę - i dużo szczęścia!! :)
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wrocław

Postprzez ankatsunami » Śro Mar 30, 2016 8:59 am

Jestem tego samego zdania co callja - można skrócić wesele do "obiadoprzyjęcia", lub po amerykańsku je opuścić i udać się gdzieś na kilka dni żeby odpocząć. A co do przekładania terminu - sama siebie musisz spytać, czy tego chcesz i nie sugerować się opiniami innych, bo prawdopodobnie żadna z nas ani nikt z twojej rodziny nie był w takiej sytuacji. Masz teraz swojego osobistego Anioła Stróża, który wesprze Cię w każdej! Twojej decyzji.

Życzę Ci dużo ciepła i zrozumienia spływającego ze wszystkich stron, nieustannego wsparcia ze strony rodziny i narzeczonego oraz dużo, dużo szczęścia i spokoju :)
ankatsunami
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez bach » Nie Kwi 03, 2016 7:47 pm

ale dawno tu nie pisałam, a już za niedługo ślub :)

przede wszystkim Joanna zrób tak jak sama uważasz, że powinnaś zrobić, siądź z narzeczonym i zdecydujcie sami co zrobić, czy skrócić do przyjęcia czy odwołać czy cokolwiek innego. To musi być Wasza decyzja a nie jednej czy drugiej ciotki. Może razem dojdziecie do jakiegoś sensownego rozwiązania, może jakiś sposób uczczenia pamięci, pomoże Wam cieszyć się tym dniem pomimo straty. Pamiętaj, że Twoja Mama pewnie chciałaby Cię widzieć szczęśliwą i może da się zaplanować ten dzień tak aby być szczęśliwą, ale jednocześnie uczcić Mamę. Jakąkolwiek decyzję ostatecznie podejmiecie życzę dużo siły :)

A u nas ostatnia prosta, ale mam coraz mniej czasu na załatwianie wszystkiego :D z pracy wracam późno i nie chce mi się nic już robić. Została nam kwiaciarnia i dekoracje do załatwienia, no i druga wizyta u księdza. Oprócz tego pod koniec kwietnia idę na dopasowywanie sukni. Do tego trzeba skończyć zakupy napojowe, bo alkohole mamy ale z sokami i napojami gorzej. Niestety okazało się, że za mało osób zaprosiliśmy, bo byliśmy pewni, że nikt nie odmówi, a tu niespodzianka i pewne osoby stwierdziły, że nie będą... I teraz łatamy pustki i trzeba będzie w połowie kwietnia jechać załatwiać wszystko w Pałacu, a później już tylko czekać :)
bach
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Joanna1001 » Nie Kwi 03, 2016 8:56 pm

Dziewczyny, przede wszystkim dziękuje Wam za wsparcie. Każda decyzja jaką w tym momencie podejmę będzie trudna i zawsze ktoś będzie z tego powodu niezadowolony, ale tym nie zamierzam się przejmować. Rodzina już się powoli oswoiła z tym, że wesele odbędzie się "normlanie". Ja wiem, że Mama będzie przy mnie cały czas, bo czuje Jej obecność codziennie, każdego dnia!

Postanowiłam, że wesele odbędzie się tak jak miało się odbyć. Po ułożeniu fryzury i zrobieniu makijażu, pójdę do mamy SAMA, żeby sobie z mamą pogadać chwilę. potem dopiero będę mogła się ubrać i pójść do kościoła. Obawiam się, że bardzo ciężkie będzie błogosławieństwo rodziców, bo niby matka chrzestna jest od tego, żeby "zastąpić" mamę w takim momencie, ale ja chyba nie będę tego chciała...

Nam w sumie brakuje zrobić zakupy dla kucharki, kupić wódkę i zamówić kwiaty. I w zasadzie zastanawiam się czy uda mi się zdobyć gdzieś konwalie... Bardzo bym chciała bukiet z konwalii, taki zwykły, prosty i bardzo delikatny. 7.04  odbieram suknię!!! i to już naprawdę moja ostatnia prosta!!!
Joanna1001
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Joanna1001 » Pon Kwi 25, 2016 7:59 am

Dziewczyny!  Ja już po!!!  :) było przecudownie!! W kościele Brat zakonny powalił wszystkich na łopatki! Był mega szczery otwarty., wyluzowany,  a kazanie powiedział siedząc na schodach ołtarza przed nami,  bo stwierdził,  że "głupio się czuję tak stojąc przed Wami jak Wy siedzicie" :)
Wspomniał też o tym,  że mamy dyspense od żałoby po mojej mamusi, więc goście się naprawdę bawili:)

Na weselu też wszystko było ok!  :)
Kucharki nam wszystko posprzataly,  więc pozostaje nam tylko pozbierać jedzenie jakie zostało,  a zostało meeeeega dużo....  I oddać sale.

Ps.  Jeżeli ktoś jest niezdecydowany na kościół,  to serdecznie polecam kościół p.w.  św. Augustyna we Wrocławiu (ul. Sudecka) i bata Macieja!!  :)
Joanna1001
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez ankatsunami » Wto Kwi 26, 2016 1:56 pm

Joanna1001 gratulacje!
Mocno trzymałam kciuki za Wasz dzień i nie mogłam się doczekać, kiedy napiszesz :)

Buziaki!
ankatsunami
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez bach » Wto Kwi 26, 2016 8:39 pm

Joanna gratulacje! I wszystkiego dobrego na Nowej Drodze Życia! :)

My kończymy przygotowania i najsłabiej idzie nam taniec bo nie chce nam się trenować :D Szukamy też co dać rodzicom oprócz albumów ze zdjęciami i pomysłów nie mamy.
Byłam za to dzisiaj na przymiarce sukni i teraz do 12 maja czekam aż mi ją dopasują i będę odbierać :)

to już niedługo, a minie pewnie szybciutko i nie wiem co będę później planować :D
bach
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Joanna1001 » Pon Maj 02, 2016 6:44 am

Dziękuję :)
Bach,  my daliśmy rodzicom w ramach podziękowań kwiaty i wazony z graweramihttp://allegro.pl/grawer-wazon ... 02640.html wzór był inny ale jest tego sporo na allegro :) prenezent praktyczny i nie zbierajacy kurzu!  :)
Joanna1001
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez agucha90s » Wto Maj 03, 2016 8:06 pm

Joanna, łączę się z Toba w bólu, tym samym życzę wszytskiego dobrego na nowej drodze życia :)

Niestety i ja mam ciężki okres teraz....
W środę mój kochany Tatuś zmarł tak niespodziewanie, tak szybko, tak nieoczekiwanie.
Nie chorował na nic, był zdrowy... czuje ogromy ból i złość dlaczego to właśnie On i dlaczego właśnie teraz...
Pojechał tylko nakarmić psiaki do naszego sadu i już nie wrócił...
zaczęłam się martwić o niego i pojechałam do sadu zobaczyć co się dzieje z mama no i znalazłam go leżącego pod drzewem... był taki uśmiechnięty...
Nie mam pojęcia co mamy teraz robić ze ślubem.. rodzina mówi, że powinniśmy zrobić ślub bo Tato na pewno by tego chciał, z drugiej strony to on miał prowadzić mnie do ołtarza, miał dać mi błogosławieństwo i co teraz?!
jestem w zupełnej rozsypce i nie wiemy co mamy robić...
Dziewczyny pomóżcie... :( taka tragedia... :(
agucha90s
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez callja » Śro Maj 04, 2016 12:36 am

Przede wszystkim - każda z forumowiczek na pewno przytula Cię z całej mocy. W takich chwilach żadne słowa nie będą pasować, żadne nie wystarczają, lepiej wspólnie pomilczeć, nawet wirtualnie...

Przekładanie ślubu nie jest dobrym pomysłem, może niekoniecznie musisz z mężem uczestniczyć w zab.awie do końca, zwłaszcza, jeśli będziesz się z tym czuła niezręcznie. Podobne sugestie i pomysły podsuwałyśmy już wcześniej Joannie. Na pewno warto przemyśleć kwestię błogosławieństwa, bo dla Twojej Mamy może to być kwestia bbbbb trudna. Może dzień przed ślubem pojedziecie z kwiatami na grób Taty?? Mogą być z Wami Twoi teściowie, i Mama - wystarczy, że wspólnie się przytulicie, zapalicie świecę, nie trzeba będzie żadnych słów. W dzień ślubu wizytę na cmentarzu odradzam, i Tobie i Twojej Mamie, bo możecie być później kompletnie roztrzęsione i rozstrojone. A tego Twój Tato na pewno by dla Was nie chciał.
Jeśli zechcesz zrezygnować z błogosławieństwa zupełnie - będzie to także zrozumiałe, a teściowie powinni Twoje życzenie zaakceptować bez żadnego komentarza. Pobłogosławi Was ksiądz w czasie ceremonii.

A do ołtarza pójdziesz ręka w rękę z Narzeczonym - na znak nowej, WSPÓLNEJ drogi życia.

Duże sił i spokoju dla Ciebie!!
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wrocław

Postprzez ola_2506 » Śro Maj 04, 2016 8:22 am

Aga tak mi przykro... w takiej sytuacji nawet nie wiadomo co powiedzieć.. Żadne słowa otuchy pewnie nie zmniejsza Twojego cierpienia...

Ja sama nie wiem co zrobiłabym w takiej sytuacji.. ślub już tak niedługo :( myśle jednak, że nie powinniście przekładać ślubu, napewno nie samej ceremoni.. co do zabawy to juz tylko wasza decyzja.. musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy po prostu dasz radę... Tak samo moim zdaniem musicie postapić w kwesti  błogosławieństwa.. ustalcie z Mamą bo pewnie jej zdanie jest tutaj najbardziej istotne w tym momencie jak ma to wyglądać.. Twoi przyszli Teściowie na pewno zaakceptują każdą decyzję..

25 czerwca kiedy sama będe się szykować  napewno ciepło pomyślę o Tobie i zacisnę kciuki, abyś równie szczęśliwie przeżyła ten dzień ;-)

Trzymaj się mocno!
[URL=http://www.przewodnikmp.pl]
[/URL] [IMG]http://www.przewodnikmp.pl/img-250620160060.png[/IMG]
ola_2506
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez bach » Pią Maj 13, 2016 10:45 pm

zaczynając od początku - Aga żadne słowa nie wyrażą tego co w takiej sytuacji się czuje, ale wszystkie pewnie ciepło o Was myślimy i oby to Wam dało siły.
Ale i my mamy podobną sytuację tylko tutaj mojego narzeczonego Tata zmarł na niecały miesiąc przed ślubem, a nam został już tylko tydzień. Nikt z rodziny nawet nie wspomniał o przeniesieniu ślubu, a my i tak tylko pytaliśmy się mamy mojego co ona myśli, ale powiedziała, że tato się szykował na wesele, więc na pewno chce żeby ślub się odbył. Dziwnie się złożyło, że tyle z nas ma podobną sytuację.
Musieliśmy się szybko uporać z ciężką sytuacją żeby dać radę z weselem i teraz już jesteśmy na chwilę przed i kończymy wszystkie zakupy i to co zostało do skończenia i już odliczamy. Rodzinka zaczyna się zjeżdżać, a ja mam trzy dni na załatwienie wszystkich spraw w pracy i wolny cały tydzień :) suknię odbieram we wtorek, teraz panie w salonie przerabiają żeby wszystko pasowało, wczoraj siedziały dwie dookoła mnie i sprawdzały jak tren leży, jak go podpiąć żeby ładnie się układał, podpinały szpilki, sprawdzały normalnie każdą rzecz patrzyły i każda sugestię sprawdzały żeby było idealnie :) ale żeby nie było za łatwo wysypała mi się fryzjerka, bo akurat dostała termin do szpitala na teraz, na szczęście mam inną już zarezerwowaną, ale muszę wypróbować jeszcze :) i chyba już wszystko dopięte tylko czekać :)
bach
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez groszkowa » Pią Maj 20, 2016 9:11 am

Bach bardzo mi przykro :( mimo wszystko życzę Ci dużo szczęścia i mało stresów przed jutrzejszym dniem :)
groszkowa
rozkręcam się
rozkręcam się

PoprzedniaNastępna

Wróć do Panna Młoda

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Przejdź do portalu >>