Panny Młode 2016 :)

nasze sukienki, dodatki, buty, bielizna, porady "garderobiane"

Re: Panny Młode 2016 :)

Postprzez bach » Pon Lut 15, 2016 9:19 am

Cześć Chinczka!
Na pewno szyją w Lorettcie i chyba szyją dobrze, bo z tego co słyszałam kolekcję Vanessa, którą mają w salonie szyją sami. Nie wiem za to jak cenowo, no ale zależy pewnie od złożoności projektu :D

Ale ja mam pytanie - powiedźcie mi czy ja jakaś nawiedzona jestem, bo uważam że świadek powinien pomagać młodej parze i być na miejscu od początku przygotowań w dniu ślubu? Bo moja świadkowa właśnie już ma tak zaplanowane, że będzie i teraz też co chwila się pyta czy mam to czy tamto ogarnięte do ślubu i wydaje mi się to normalne. Ale świadkowa mojego (tak są dwie dziewczyny bo oboje mamy w bliskiej rodzinie tylko dziewczyny) stwierdziła wczoraj jak jej powiedział, że załatwiamy makijażystkę jak chce, że ona przecież nie będzie we Wrocławiu tak szybko żeby się tu malować i w ogóle, na co on że no musi być o 11, a ona że jak to ona nie ma jak na to że po nia przyjedzie, dalej że nie i koniec. A jak jej powiedziałam, że ktoś mu musi pomóc to w ogóle się nie odezwała... Ja już nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak czy o co chodzi. Pomijam, że do stylu wesela i tego że moje siostrzenice dwie i jej siostra będą miały długie sukienki (są wszystkie mniej więcej w tym samym wieku bo moja siostra dużo ode mnie starsza jest), ona się dostosować nie chce, do fryzjera nie chce, makijażystki nie chce itd... A ja się denerwuję, bo zawsze takie durne przeciwności są najgorsze bo nie da się ich rozwiązać.
A do tego zmieniam pracę od 1 marca i też się denerwuję, bo ślub wypada pod koniec okresu próbnego i do tego nie wiem na ile wolnego mogę liczyć bo to nowa robota i głupio tak cały tydzień brać od razu, a do tego będę wracać do domu o 17, a nie jak teraz o 15, więc mniej czasu na cokolwiek i sama nie wiem co to będzie.
Eh, wygadałam się :)
bach
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez ola_2506 » Pon Lut 15, 2016 11:14 am

To normalne ze świadkowie sa prawa ręka Młodych w ich dniu.. Nasz Świadek moze nie angażuje sie w przygotowania, ale samym ślubem jet zainteresowany - ciagle pyta jak tam przygotowania, co juz mamy itd.. Tyle nam wystarczy z jego strony :-) Nie wymagamy od niego zeby cos załatwiał bo sami wszystko ogarniamy, jednak w dniu slubu bedzie u Młodego od rana zeby mu pomoc itd- to normalne wg mnie :-) Moja siostra jest świadkowa i ona akurat duzo nam pomaga, doradza , wyszukuje itd :-) Patrząc na Twoj przypadek troche to przykre ze świadkowa robi Ci tak pod górkę nawet z sukienka.. Powinna ustąpić moim zdaniem no ale cóż..

Bach co do pracy to spokojnie, ja tez jestem w domu o 17. Pomysl w ten sposób, ze obiad bedzie gotowy jak wrocisz bo przychodzisz ostatnia :-P
[URL=http://www.przewodnikmp.pl]
[/URL] [IMG]http://www.przewodnikmp.pl/img-250620160060.png[/IMG]
ola_2506
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez ankatsunami » Śro Lut 17, 2016 11:41 am

Witam Was:)
Mój ślub za pół roku(13 sierpnia), a na prawdę dużo rzeczy dało się już ogarnąć:)
Cena za salę już wynegocjowana i menu ustalone (oj, było z tym ciężko).
Sukienka zakupiona:)  - jestem duża i cholernie niewymiarowa - nawet nie próbowałam szukać sukienki do wypożyczenia. Na szczęście zmieściłam się w budżecie ze sporym zapasem i padło na jedną z pierwszych jakie oglądałam we Flossmannie.
Fotograf i DJ to sprawy, które załatwiliśmy na początku. Nie mamy kamerzysty, ale poprosimy znajomych, żeby nakręcili pierwszy taniec czy oczepiny - wiemy, ze nie będzie z tym problemu.
Zaproszenia zleciliśmy koleżance, która zajmuje się handmade. Chciałam je zrobić sama, ale mam dosyć absorbującą pracę i dużo popołudniowych zajęć i nie wyrobiłabym się w czasie. Zrobiła nam 10 przykładowych zaproszeń wg estetyki, którą zaproponowałam i wybraliśmy wspólnie z narzeczonym (i mamą, żeby jej było miło) najładniejsze. Tanie nie są, ale cieszę się, ze koleżanka sobie trochę zarobi, a zaproszenia są spersonalizowane i pasujące do zaplanowanego wystroju sali:) Zaczniemy je rozdawać w marcu ze względu na wesele w czasie wakacyjnym i do tego jeszcze na długi weekend.
Wybrałam sobie już wiązankę i wianek - będą akcenty fuksji, więc rustykalny wystrój sali urozmaicę różowym kolorem.
Następny kierunek - buty - chcę jedne w cielistym odcieniu na ślub na niższym obcasie i białe szpile na poprawiny:D
Nauki przedmałżeńskie już skończyliśmy, w ten weekend odbieramy dokumenty.
Termin na ciasta, torta i stół staropolski też już jest.
Kwiaciarnię też już mam wybraną, muszę się z panią kwiaciarką umówić na próbne bukiety i przyozdobienie stołów. Ekipę pomagającą przy zdobieniu sali też załatwiłam:)
Mam już kupione upominki dla gości, ale jeszcze potrzebuję elementy do udekorowania sali. Dużo rzeczy zamawiam na aliexpress czy alibaba z darmową dostawą. Tylko czas oczekiwania koło miesiąca.
Mam już umówioną fryzjerkę i makijażystkę - wszystko w jednym miejscu, więc powinno pójść sprawnie i szybko, ale jeszcze muszę się umówić na próbny.
Na ślub zaprosiłam do śpiewania mój chór, a koleżanka pomogła mi znaleźć akordeonistę z saksofonistą na wyjście z domu.
Alkohol też już znaleźliśmy (wódkę Polanina, do której nie trzeba będzie robić nalepek/przywieszek). Kupiliśmy kilka butelek i na dniach będziemy testować;)

Za świadków mamy swoje rodzeństwo - ja swoją siostrę, a mój narzeczony swojego brata. Moja siostra będzie ze mną od samego rana, a mojego narzeczonego, mam nadzieję, jego brat samego nie zostawi...

Niby tyle rzeczy ogarniętych, a cały czas mama wrażenie, ze jednak za mało...

Sorry za taki długi wywód, ale chyba potrzebowałam tego dla samouspokojenia;)

Trzymam kciuki za Wasze przygotowania, oby wszystko szło po Waszej myśli!

Ania
ankatsunami
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Re: Panny Młode 2016 :) Zaproszenia

Postprzez Eliza1990 » Czw Lut 18, 2016 4:24 pm

Dziewczyny a co sądzicie o FOTO-zaproszeniach lub VIDEO-zaproszeniach? Widziałyście już wcześniej coś takiego?
Eliza1990
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez martesa » Pią Lut 19, 2016 3:16 pm

Witam wszystkie Panny młode. Widzę,że od dłuższego czasu trwa dyskusja :). Mój ślub odbędzie się 02.07.2016. W związku z tym mam pytanie... ile wszesniej dajecie zaproszenia ślubne? Kilka rozdalismy ze względu na gości którzy mieszkają w UK,reszta zaproszeń czeka na rozdanie.
Co do ślubu i wesela to mamy gotowe prawie wszystko. Orkiestra,która zadecydowała o dacie ślubu, sala, fotograf, kamerzysta,wódka i suknia ślubna zamówiona. Musimy tylko potwierdzić datę i godzinę u księdza, który kazał przyjść po Wielkanocy. Sala nie zapewnia nam niestety dekoracji, napojów nawet wody i ciast i owoców, wiec to trzeba jeszcze zamówić,ale tort wstępnie zamówiony. Sen z powiek spędza mi fryzura slubna,ponieważ nie wiem kto jest godny polecenia we Wrocławiu.  Widziałam, że pisalyscie juz o tym ale wymienione 2 fryzjerki jakoś mnie nie przekonują. Chciałabym mieć uczesanego z boku głowy dobieranego  albo klos reszta upiera w jakiś kok. Może któraś z was wie kto jest godny wart uwagi i dojedzie fo domu ?
martesa
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez agucha90s » Nie Lut 21, 2016 8:47 pm

dziewczyny szukam florystki... pomożecie? jakies propozycje?
agucha90s
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez bach » Nie Lut 21, 2016 10:47 pm

My zaproszenia zaczęliśmy rozdawać w połowie stycznia czyli 4 m-ce wcześniej i teraz skończyliśmy. I chyba to tak optymalnie jak ktoś nie wiedział, że będzie zaproszony, bo ci co wiedzieli to mogli i później dostać. :)
Fryzurę robić mi będzie znajoma fryzjerka mamy i przyjedzie, a kwiaty z kwiaciarni Alma będę miała - to jedna z tych co w przewodniku mp się reklamują i robią bukiety do sesji, a akurat pod domem ich mam i zawsze kwiaty od nich biorę :)
bach
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez ola_2506 » Pon Lut 22, 2016 8:43 am

U nas kwiatami zajmie się koleżanka Narzeczonego, która ma kwiaciarnię.

Agucha chetnie bym Ci ją poleciła, ale w tym czasie kiedy ją potrzebujesz wiem że ma juz rezerwację :-P

Jak tam przygotowania dziewczyny? Czas tak leci... My własnie zajmujemy się wyborem kwiatów, ustalaniem wiejskiego stołu i jakiś posiłków extra :) zabawami na oczepiny i ustaleniem innych wskazówek dla orkiestry, no i mam nadzieję, że uda nam się do końca miesiąca ostatecznie wybrac wzór obrączek i zamówić je u jubilera, bo znalazłam przypadkiem fajnego ;-P
A poza tym  jestem po przymiarce sukni i szukam czegoś na poprawiny :-) Dodatki wciąz przybywają kurierem do domu ;-P  Ogólnie wszystko nabiera tempa...
ola_2506
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez bach » Czw Lut 25, 2016 11:41 am

U mnie też leci, kalendarz od jakiegoś czasu to mój nieodłączny atrybut :) w piątek do księdza na protokół (któraś już po może? jak to wygląda?) w sobotę idziemy ustalać szczegóły z tortem - starałam się znaleźć coś innego niż moja ulubiona ale jednak droga cukiernia, ale co by nie było skończyło się jak zawsze :) a i tak drogo wcale nie jest, więc i ciasta i tort z jednego miejsca :) USC załatwione, na obrączki czekamy - do końca lutego mają być gotowe, kwiaty i dekoracje postaram się w marcu z kwiaciarnią ustalić, suknia też marzec/ kwiecień, zaproszenia już rozdane, pierwszy taniec w marcu zaczniemy ćwiczyć, zespół chce ustalić wszystko na dwa tygodnie wcześniej żeby być na bieżąco, z fotografami ustalone chyba wszystko, w Pałacu w kwietniu będziemy dogadywać menu ostateczne, a alkohol kupiony prawie cały tylko piwa musimy dokupić, napoje nam jeszcze zostały do dokupienia, bo a razie mamy soki pomarańczowe i pepsi, więc reszty teraz musimy szukać po promocjach :) więc już prawie wszystko dopięte, zostało to czego szybciej się nie da za bardzo :)

Ola a Ty kiedy masz ślub, bo nie pamiętam?
bach
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Guska » Czw Lut 25, 2016 1:43 pm

wyglada na to, ze protokol wyglada inaczej w roznych miejcach. w internecie jest sporo przykladow, kompletne listy pytan, ale w moim przypadku protokol to bylo tylko spisanie danych i 3 pytania wymagajace odpowiedzi tak/nie, calosc trwala ok 30 minut.
Guska
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez ola_2506 » Czw Lut 25, 2016 4:08 pm

Bach - 25 czerwca ;-)

U mnie teraz tez kalendarz to podstawa, ciągle jakieś spotkania, dogadywania - dzis np ustalałam juz kwiaty, wczoraj wiejski stól, przedwczoraj oświetlenie sali, na jutro powinny być już u nas zaproszenia ..  ciągle coś się dzieje ;-) w poniedziałki jeżdzimy na kurs tańca, dopiero raz mieliśmy zajęcia indywidualne wieć zobaczymy jak nam to pójdzie ;-)

póki co nie mamy auta do ślubu  :-(  reszta opanowana

dziewczyny a jak z waszymi sukienkami na poprawiny? szukacie już czegoś??
ola_2506
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez bach » Czw Lut 25, 2016 10:09 pm

Ja na poprawiny jakby co mam kieckę jedną, ale pewnie okazji do zakupów nie odpuszczę tym bardziej, że po pierwszej wypłacie z nowej pracy pewnie sobie pozwolę na zakupy :D
A co do tej reklamy z postu wyżej to ja szczerze mówiąc nie dałabym komuś zorganizować swojego ślubu, dla mnie cała najlepsza zabawa to właśnie szukanie i organizowanie, bez tego samo wesele zleci bo to jeden dzień, a tak to jest więcej do wspominania :)
bach
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez agucha90s » Pią Lut 26, 2016 9:21 pm

Olagdzie chodzicie na kurs tańca? jestem w fazie poszukiwań... :)
agucha90s
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez ola_2506 » Pią Lut 26, 2016 10:28 pm

Szkoła Tanca w leśnicy , nie pamietam dokładnie nazwy :-)
ola_2506
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez NiachNiach » Śro Mar 02, 2016 10:36 am

Witajcie :)

Od dłuższego czasu przyglądam się Waszym postępom i sprawdzam czy coś mi nie umknęło, bo też bierzemy ślub w 2016, a dokładnie 26 czerwca - więc już całkiem niedługo :)

Zasadniczo większość rzeczy mamy już załatwione: sala, dj, podpisany protokół, USC, sukienka już wisi u mnie w pokoju, obrączki też już mamy. Zaproszenia i wszelką papeterie robię sama.

Teraz jesteśmy na etapie zakupu alkoholu. Doradźcie mi proszę jaką ilość wódki (i przy okazji jaką :)) kupowaliście na osobę. Mamy wesele z poprawinami i nie bardzo wiemy ile tego kupić. Może macie jakąś sprawdzoną hurtownię z alkoholem i napojami? Będę wdzięczna za wszelkie porady :)

I zastanawiamy się nad dodatkowym ciepłym posiłkiem na poprawiny, takim oprócz obiadu. Myślicie że to ma sens?

pozdrawiam ciepło :)
NiachNiach
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez groszkowa » Śro Mar 02, 2016 1:11 pm

NiachNiach my liczymy 0,5 l na osobę niezależnie od tego czy ktoś pije czy nie. Jeżeli będzie 120 osób razem z dzieciakami to tyle butelek wódki będzie. Wiadomo że nie każdy wypije 0,5 ale mogą zdarzyć się tacy co wypiją 1 l
Wódkę prawdopodobnie kupię w hurtowni na Krakowskiej we Wrocławiu tam gdzie jest Piotr o Paweł, znośne ceny tam mają :)
groszkowa
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez ola_2506 » Śro Mar 02, 2016 2:20 pm

NiachNiach przeraziłas mnie lista rzeczy ktora masz juz załatwionych... Z tego co widać ja jestem jeszcze w lesie a slub mam dzien przed Toba :-) czyli wesele masz w niedziele a poprawiny w poniedziałek ?

Moim zdaniem nie ma sensu na poprawinach domawiac tego posiłku- jest obiad i rzeczy z wesela.. Nikt juz nie ma praktycznie siły na taka imprezę jak poprzedniego dnia. My na przykład domawiamy dodatkowy ciepły posiłek na weselu w formie udźca z dzika i łososia z pierozkami i czymś tam jeszcze. Dodatkowo bedzie tez wiejski stol bo i posiłki oferowane przez sale. Mam nadzieje ze wystarczy jedzenia.. Ile wasze sale oferuja ciepłych posiłków w ciagu wesela ??

Wódkę tez liczymy 0,5l na osobe. Na wesele juz kupiliśmy bo była jakis czas temu promocja w Selgrosie. Potrzebujemy tylko jakies innej- tańszej dla barmana i na bramy, czekamy na promocje :-)

Kurcze, chyba dzis pogonie narzeczonego i pojedziemy zamówić te obraczki w końcu bo chyba czas najwyższy :-) A protokołu nie możemy spisać bo nie mamy jeszcze zaświadczenia o ukończeniu nauk.
ola_2506
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez Madzikus » Czw Mar 03, 2016 10:38 am

o matko, ale mnie tu dawno nie było :)

Niach Niach - my na wesele z poprawinami na ok 130 osób kupiliśmy 210 butelek o,5 l, mieliśmy dokupić jeszcze na bramy, konkursy etc.. - ale jesteśmy już po rozdaniu połowy zaproszeń i stwierdzam że nie kupujemy i jeszcze zostanie na bank. To wszystko zależy od tego jakie macie rodziny - u mnie już raczej będzie sporo starszych osób na lekach, po operacjach to i pić będą mniej. Generalnie nam babeczka w sali powiedziała, że z poprawinami liczyć się powinno 0.7 l na osobę dorosłą, ale z tego co słyszałam to jak tak się kupuje to połowie znajomych i w rodzinie zostało jeszcze tyle, że na drugie wesele by starczyło ;)
Jak tak sobie Was poczytałam to stwierdzam że my to nic nie robimy i jakoś tak nie mam stresu póki co - mam wrażenie że co ważniejsze ogarnięte, a reszta jakoś będzie. Mamy salę, zespół, foto, usc, kupioną sukienkę i się szyje, ja mam buty, nauki zrobione, wódka kupiona, kończymy poradnię rodzinną, zaproszenia jesteśmy w trakcie rozdawania i już niewiele zostało, dekoracje w sali będą, kwiaty do sali też będą, tort zamówiony, kwiaty i dekoracje kościoła ustalone i zamówione, podziękowania dla gości wybrane - zostaje tylko zamówić, makijażystka i fryzjerka ogarnięte, alkohole na stół wiejski zrobione i ogarnięte, noclegi zamówione. Zostało nam : wybrać i zamówić obrączki, kupić garnitur i buty, kupić napoje, zrobić stół wiejski (ale to tuż przed weselem), odebrać mój akt chrztu (kwiecień) i podpisać protokół (koniec kwietnia), zamówić transport dla Gości, ogarnąć dj na poprawiny i reszta chyba jest :)

Ogólnie to mam wrażenie, że ten czas leci jak szalony, już tylko 4 miesiące :)
Madzikus
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Madzikus » Czw Mar 03, 2016 10:40 am

Beatusia  - Ty już chyba po - napisz jak wrażenia :)
Madzikus
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez groszkowa » Czw Mar 03, 2016 2:31 pm

Dziewczyny jakie piosenki wybieracie na pierwszy taniec ?
groszkowa
rozkręcam się
rozkręcam się

PoprzedniaNastępna

Wróć do Panna Młoda

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Przejdź do portalu >>