slub cywilny poza USC

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

slub cywilny poza USC

Postprzez Kamilla » Pią Wrz 10, 2004 1:07 pm

czy mozna wziac we Wroclawiu slub cywilny poza tym obrzydliwym Urzedem Stanu Cywilnego?
Oglada sie w telewizji sluby w ogrodzie, na statku, w innym miejscach, a u nas podobno nie mozna?
Kamilla

niby nie

Postprzez Wiesia » Nie Wrz 12, 2004 9:48 pm

Czesc,
dowiadywalam sie we Wroslawskim USC i mozna tylko tam albo w Ratuszu, za chyba 1200 zl, a w plenerze sie nie da, podobno przepisy zabraniaja.
Wyglada wiec na to, ze jesli ktos mial taki slub, zalatwil to nielegalnie, ale czy aby ktos z urzedasow by sie odwazyl ryzykowac?
Bardzo szkoda, ten nasz urzad jest syfiasty ... to fak
t :(
Wiesia

Postprzez Ann » Nie Wrz 19, 2004 2:20 pm

Te sluby,ktore ogladamy na angielskich i amerykanskich filmach - w ogrodach, z pastorem blogoslawiacym pod kwiecista brama - fajne to i romantyczne, ale u nas poki co - malo realne aniołek
Ann

Postprzez Gość » Nie Sty 02, 2005 10:39 am

:krowka:  Nie wiem jak wygląda sprawa z  udzieleniem ślubu kościelnego poza kościołem... wiem natomiast jak to wyglada w przypadku USC.
Ślub można brać z plenerze. Niedaleko mojej miejscowości był ślub w.... powietrzu :) .... w balonie...
Wszystko zależy od Kierownika USC. A skąd to wiem? Bo ja mama pełni tą funkcję.

Pozdrawiam wszystkie przyszłe Panny Młode :)

[/b]
Gość

Postprzez Kalia » Nie Sty 02, 2005 6:51 pm

Anonymous napisał(a): :krowka:  Nie wiem jak wygląda sprawa z  udzieleniem ślubu kościelnego poza kościołem... wiem natomiast jak to wyglada w przypadku USC.
Ślub można brać z plenerze. Niedaleko mojej miejscowości był ślub w.... powietrzu :) .... w balonie...
Wszystko zależy od Kierownika USC. A skąd to wiem? Bo ja mama pełni tą funkcję.

Pozdrawiam wszystkie przyszłe Panny Młode :)

[/b]

TO BARDZO CENNA INFORMACJA!! Jesli dobrze zrozumialam, Twoja mama jest kierownickiem USC, dlaczego wiec jeden kierownik sie zgadza na slub poza USC, qa inny nie? Czy tego nie reguluja konkretne przepisy? Strasznie Cie prosze - dowiedz sie od mamy jak to tak naprawde wyglada. Jesli to tylko kwestia zyczliwosci, to jestem zalamana brakiem ludzkich uczuc we wroclawskim USC.
Pozdrawiam Ci e i prosze o wiecej na ten temat  :o
Kalia

Postprzez Marchewka » Pon Sty 03, 2005 3:28 pm

Wszystko zależy niestety od życzliwości Kierownika USC.
Nim napisalam na forum to zapytałam się mamy co ona o tym sądzi.
Nie ma konkretnych przepisów mówiących o tym, że ślub musi odbywać się w USC.
Pozdrawiam
malutka_marchewunia@o2.pl
Marchewka

Postprzez Ania B. » Pon Sty 03, 2005 4:52 pm

Marchewuniu, napisalam w tej sprawie maial do Ciebie, moze jednak te informacje, jakze wazne, przydadza sie inntym dziewczynom... czekam na odpowiedz, pozdrawiam!
Ania B.
Ania B.

Postprzez Marchewka » Pon Sty 03, 2005 5:24 pm

Ania B. napisał(a):Marchewuniu, napisalam w tej sprawie maial do Ciebie, moze jednak te informacje, jakze wazne, przydadza sie inntym dziewczynom... czekam na odpowiedz, pozdrawiam!
Ania B.

Aniu maila przekazałam mojej mamie... postara się coś znaleźć. Odpowiedzi oczekuj w środę albo w czwartek.

Dziewczyny jest jeszcze drugie wyjście z tej syuacji.
Ślubu cywilnego nie trzeba brać w miejscowości , w której się mieszka. Masz do wyboru wszystkie USC na tereie Polski.
Inaczej to wyglada w przypadku ślubu konkordatowego, gdyż należy się spisać w USC w miejscowości (gminie), w której się mieszka. Tzn jeśli pan młody jest z Wrocławia a panna młoda ze Szczecina... to możecie to zrobić albo w Szczecinie albo we Wrocławiu.
Potem już należy wybrać kościół. Tutaj jest dowolność. Zaświadczenie jest bowiem ważne na terenie całej Polski. Czy to będzie Warszawa, czy Wrocław albo Szczecin jest to całkowicie obojętne.  Wszystko zależy od księdza.
Jedna ważna rzecz jeszcze co do ślubu konkordatowego.  Jeżeli spiszecie się w USC Wrocław a będziecie mieć ślub w Kościele w Warszawie, akt małżeństwa będzie w USC Warszawa.

Pozdrawiam
Marchewka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: :)

Postprzez Marchewka » Pią Sty 07, 2005 9:48 am

http://www.wshe.gsi.pl/usc1.jpg
http://www.wshe.gsi.pl/usc2.jpg

Wiadomość zmodyfikowana przez Administratora.
Zmiana obrazków na linki z powodu zbyt dużych rozmiarów.

Marchewka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: :)

Postprzez Maja » Pią Sty 07, 2005 12:00 pm

Witam!
Głowa do góry moje Panie :) Wszystko da się załatwić. We Wrocławiu w Motelu ORBIS na ul Lotniczej jest miejsce przystosowane do udzielania ślubu w plenerze z udziałem przedstawicieli kościoła ( a przynajmniej tak się reklamują). Warto też sprawdzić Pałac Gosławice (jakies 15km od Wrocławia w kiedynku Wołowa) - wiem, że właściciel stara się o pozwolenie na organizowanie ceremonii ślubnej w parku przy pałacu. Może już w tym sezonie się uda. Ostatnim przykładem jaki znam jest Zamek Wojnowice (8km od tablic Wrocławia w stronę Środy Śl ->Mrozów). Uroczy zameczek na wodzie, duży i zadbany park, a do tego w sali Marmurowej udzielano już ślubu cywilnego.
Ach, jeszcze ślubu kościelmego udzielono parze młodej (chyba w pażdzierniku) w Zamku Czocha (ok 120km od Wrocławia). Jak widać niemożliwe jest możliwe!!! Wiem bo sama planuje taki ślub i nawet zaczełam projektować własny, polowy ołtarz. :) Życzę wytrwałości i optymizmu, a wszystko się uda.

Maja
Maja

Postprzez Helcia » Nie Sty 09, 2005 5:49 pm

No Maju, dzieki za wsparcie, ale mozesz zdrawdzic wiecej szczegolow? JAK tak naprawde podejsc do tematu slubu poza kosciolem albo USC, od czego zaczac???
happy ten dzień...
Awatar użytkownika
Helcia
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez grela » Śro Mar 02, 2005 9:58 pm

Mój narzeczony dowiadywał sie właśnie wczoraj o ślub poza naszym "cudownym " wrocławiskim urzedem- jasne, można w ratuszu- tylko, że kierownik USC musi mieć okienko godzine przed i godzine po ślubie w Ratuszu, bo musi sie przygotować, dojść i wrócić- jakby conajmniej to było 50 kilometrów dalej- ratunku!!!! paranoja!!! A poza tym, nawet jeśli wstępnie się zgodzi to w dniu slubu może jednak powiedzieć, ze nie idzie, bo ma za mało czasu:)))) nie wiem, czy mam sie śmiać, czy płakać
grela

Postprzez sesilka » Nie Mar 06, 2005 5:09 pm

Matko, co w takim razie??? Marchewko, prosze, zapytaj mame o konkretne przepisy w tej sprawie?? Nie ma sily na tych wroclawskich urzedasow, ale jak sprawdzic czy to ich widzi mi sie????? Jakich argumentow uzyc? KTO jest nad nimi??? Plisssss!!! Makabra jakas (pisze to zalamana ostatnim postem...). Trzeba sie wziac za to ostro. A dlaczego Przewodnik nic z tym nie zrobi? Chyba tez mogliby pomoc???  :mur:
sesilka

Postprzez Gość » Pią Mar 11, 2005 12:33 am

no wlasnie, a GDZIE szukac tych przepisow ktore to reguluja???
Przeciez nie powinno tak byc ze w jednym urzedzie spoko, a w innym urzedasowi sie po prostu nie chce...
  :mur:
Gość

Postprzez Gość » Nie Kwi 24, 2005 5:47 pm

[BYŁAM NA ŚLUBIE  CYWILNYM  KTÓRY ODBYŁ SIĘ W OGRODZIE BOTANICZNYM  W CZERWCU W 1999 ROKU.NIE WIEM DOKŁADNIE JAKIM SPOSOBEM TO ZAŁATWILI ALE NIE MIELI Z TYM WIĘKSZEGO PROBLEMU.PAN  KIEROWNIK OGROD ZGODZIŁ SIĘ NA TO BEZ WACHANIA ALE Z URZĘDEM MIELI TROCHĘ CHYBA WIĘCEJ ZAŁATWIANIA ALE RACZEJ BYŁO TO ZAŁATWIANE BEZPOŚREDNIO Z OSOBĄ KTÓRA UDZIELAŁA IM TEGO ŚLUBU I CHYBA POPROSTU DOSTAŁA "W ŁAPĘ".CEREMONIA ODBYŁA SIĘ NA TEJ NOWEJ CZĘŚCI OGRODU TAM PRZY FONTANNIE STOLIK I ŁAWECZKI WCZEŚNIEJ PRZYSZYKOWALIŚMY BYŁY TRZY SKRZYPACZKI WYGLĄDAŁO BARDZO ŁADNIE.size=18]
Gość

pomocy

Postprzez atana73 » Wto Maj 03, 2005 12:09 pm

sesilka napisał(a):Matko, co w takim razie??? Marchewko, prosze, zapytaj mame o konkretne przepisy w tej sprawie?? Nie ma sily na tych wroclawskich urzedasow, ale jak sprawdzic czy to ich widzi mi sie????? Jakich argumentow uzyc? KTO jest nad nimi??? Plisssss!!! Makabra jakas (pisze to zalamana ostatnim postem...). Trzeba sie wziac za to ostro. A dlaczego Przewodnik nic z tym nie zrobi? Chyba tez mogliby pomoc???  :mur:
atana73

Postprzez *basia » Śro Lip 06, 2005 8:23 pm

Anonymous napisał(a):[BYŁAM NA ŚLUBIE  CYWILNYM  KTÓRY ODBYŁ SIĘ W OGRODZIE BOTANICZNYM  W CZERWCU W 1999 ROKU.NIE WIEM DOKŁADNIE JAKIM SPOSOBEM TO ZAŁATWILI ALE NIE MIELI Z TYM WIĘKSZEGO PROBLEMU.PAN  KIEROWNIK OGROD ZGODZIŁ SIĘ NA TO BEZ WACHANIA ALE Z URZĘDEM MIELI TROCHĘ CHYBA WIĘCEJ ZAŁATWIANIA ALE RACZEJ BYŁO TO ZAŁATWIANE BEZPOŚREDNIO Z OSOBĄ KTÓRA UDZIELAŁA IM TEGO ŚLUBU I CHYBA POPROSTU DOSTAŁA "W ŁAPĘ".CEREMONIA ODBYŁA SIĘ NA TEJ NOWEJ CZĘŚCI OGRODU TAM PRZY FONTANNIE STOLIK I ŁAWECZKI WCZEŚNIEJ PRZYSZYKOWALIŚMY BYŁY TRZY SKRZYPACZKI WYGLĄDAŁO BARDZO ŁADNIE.size=18]

Czy masz moze kontakt z ta para, ktora brala taki slub? Bardzo by mi zalezalo zeby dowiedziec sie jak to jest naprawde "z pierwszej reki" . Strasznie Cie prosze o wiadomosc  :)
plany sie zmieniaja, czas leci, nowe doswiadczenia...
Awatar użytkownika
*basia
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez Kamila » Wto Lip 19, 2005 7:49 am

Przepisy - chyba ustawa o aktach stanu cywilnego.
Kamila
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez kalina » Wto Lip 19, 2005 2:27 pm

Coz, mam pewne wiesci na ten temat, dla zainteresowanych, ale naprawde zainteresowanych moj mail: kalina222@poczta.onet.pl
Pozdrawiam!  :D
k.lina
Awatar użytkownika
kalina
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: wroclaw

Postprzez świeżo_upieczona_mężatka » Czw Sty 05, 2006 12:00 pm

Ja wyjechałam poza Wrocław i miałam ślub poza budynkiem USC- w plenerze. Nie było najmniejszego problemu ;) Po prostu wiedziałam gdzie i czego chcę. Nie trzeba angazować żadnej firmy-zedrze kupę forsy i tyle. Tylko wystarczy troszke popytać w innych USC niż wrocławski. I nie na zasadzie "czy można?" tylko " tak zaplanowałam i co wy na to?" ;) Powodzenia
świeżo_upieczona_mężatka

Następna

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>