slub cywilny poza USC

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

Re: slub cywilny poza USC

Postprzez Pufa » Pon Sie 22, 2011 7:29 pm

Jak jest teraz? ma ktoś aktualne dane? czy jest jakaś ustalona kwota za ślub poza USC, jaką liczbą gości trzeba operować, aby argument przeszedł?:)
Podbijam pytanie o mistrza ceremonii :)
Awatar użytkownika
Pufa
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Linaewen » Pon Sie 22, 2011 8:02 pm

Pufa napisał(a):
Podbijam pytanie o mistrza ceremonii :)

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5614
Linaewen
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Asienka » Nie Sty 12, 2014 8:32 pm

Ja słyszałam że od tego roku coś się zmieniło w przepisach i łatwiej zorganizować ślub poza USC. Czy wiecie coś na ten temat?
Pozdrawiam
Asienka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez aluzja » Śro Sty 15, 2014 10:46 am

Tak się zmieniło , ze ja i tak muszę wziąć ślub w USC bo w Łomży szanowna pani urzędniczka odpowiedziała mi  krotko i na temat "nie ma takiej opcji"
czytałam gdzieś ze od 2015 roku  bez łaski będą udzielać ślubów poza urzędem...teraz to chyba po znajomości tylko ...pogodzilam sie juz  z tym ze bede musiala zaprosic naszych gosci do tego wstretnego miejsca...

aluzja
kocham to forum? :)
kocham to forum? :)

Miejscowość: Dk

Postprzez mboo » Czw Sie 07, 2014 2:31 pm

Po jakże frustrującym dniu wypełnionym telefonami postanowiłam się z Wami podzielić aktualnymi informacjami, niejako ku przestrodze.

USC Wrocław - przemiła Pani, odpowiada na maile, można zarezerwować datę ślubu 6 miesięcy przed, nawet przez telefon jak ktoś nie może dojechać. Pani kierownik udziela ślubu poza USC bez większych problemów, należy to tylko zgłosić podczas rezerwacji terminu.

USC Kąty Wrocławskie - już nieco mniej miło. Śluby poza USC - kategorycznie i w żadnym wypadku nie. Bo nie. Nie będą jeździć do klientów i wychodzić poza lokal. Nie ma co pytać. Śluby udzielane są w JEDNĄ WYBRANĄ PRZEZ USC sobotę miesiąca, poza tym zapraszają od pon do pt. Rezerwacja daty - 3 miesiące przed. Dlaczego inne urzędy zezwalają na 6 miesięcy? Pani nie wie.

USC Sobótka - bardzo miła Pani kierownik, jak ktoś może wziąć ślub w Sobótce, to polecam, chętnie odpowiada na wszelkie pytania. Udziela ślubów poza USC. Rezerwacja daty 6 miesięcy przed wybranym terminem.

I teraz najważniejsza, przynajmniej dla nas, informacja. Ślub cywilny można zawrzeć w którymkolwiek USC, bez względu na miejsce zamieszkania. Kierownik USC może udzielić ślubu wyjazdowego tylko do granicy swojej gminy. Nasz ślub plenerowy właśnie się poszedł... przejść, bo nasz hotel jest na terenie gminy Kąty Wrocławskie.

Od stycznia *powinny* się zmienić przepisy, gdzie za sporą (nie pytałam nawet ile) opłatą skarbową Kierownik USC będzie niejako zobowiązany udzielić ślubu poza lokalem (wg USC Sobótka). Nie wiem czy wpłynie to na USC w Kątach Wrocławskich, jeśli chodzi o udzielanie ślubów w soboty częściej niż raz w miesiącu.

Pani w USC w Kątach Wrocławskich poleciła mi ślub kościelny wyjazdowy.
mboo
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Nari » Czw Sie 07, 2014 3:56 pm

A na kiedy planujecie ślub? Projekt ustawy zakłada wejście przepisów dopiero od 2015-go roku. Może warto poczekać do nowego roku?

Na szczęście my planujemy ślub plenerowy we Wrocławiu (na terenie hotelu) i z tego co piszesz, nie będzie problemów :) Dzięki za info :)
The one behind the wheel :D
Awatar użytkownika
Nari
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez mboo » Czw Sie 07, 2014 4:07 pm

Salę mamy zarezerwowaną na koniec kwietnia, więc jest jeszcze szansa, ale nie mieszkamy w Polsce i okres styczeń-początek kwietnia będzie dla nas urwaniem głowy w pracy, więc staram się to już teraz ogarnąć, kiedy wszyscy są na urlopach:)

Jest jakieś prawo w PL, które mówi o tym, że jeśli ustawa ma wejść w życie od 1 stycznia, to trzeba ją zatwierdzić np na 30 dni przed? Próbuję wybadać kiedy będzie to musiało zostać podane do publicznej wiadomości i czy można zapoznać się z treścią ustawy przed 1 stycznia. Jak to zazwyczaj wygląda?
mboo
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Nari » Czw Sie 07, 2014 4:35 pm

Nie ma takiego prawa. Zazwyczaj w treści ustawy napisana jest data wejścia w życie. Ale życie pokazuje, że ustawa może zostać przegłosowana np. 30.12., a wejdzie w życie 1.01. następnego roku.

Jeśli nie ma Was w PL, a przepisy wejdą w życie, to możecie na początku roku zadzwonić do USC i spróbować to załatwić zdalnie. Wtedy nie będzie wymówek ;)
The one behind the wheel :D
Awatar użytkownika
Nari
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez toniwed » Wto Paź 28, 2014 10:05 am

Już wiem jak wygląda zdalne załatwianie spraw z jakimkolwiek polskim urzędem:)
toniwed
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez kingaa » Śro Gru 10, 2014 12:41 am

Można się dogadać a i owszem, obecnie urzędnicy chętniej zgadzają się na udzielenie ślubu poza Urzędem, nam się udało, planujemy ślub na terenie zabytkowego pałacyku, mam nadzieje, że pogoda dopisze.
kingaa
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Magdalena0492 » Śro Mar 18, 2015 4:48 pm

Ja prawdopodobnie będę robiła ślub w plenerze!
Zajazd pod kasztanami oferuje taką ceremonie, wygląda pieknie :)
Magdalena0492
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez kasiunia123 » Śro Kwi 15, 2015 10:55 pm

To wspaniale! Od niedawna można wziąć ślub cywilny poza Urzędem Stanu Cywilnego i słyszę od coraz większej liczby osób, że całkiem poważnie się nad tym zastanawiają. Życzę Ci wspaniałej pogody i aby się udało! Musi to wyglądać cudnie. Ślub np. w parku, a po ceremonii, spacerkiem do sali weselnej.
kasiunia123
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez toniwed » Śro Sie 12, 2015 9:00 am

i to jest najlepsze wyjście:)
toniwed
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez marciarena » Czw Wrz 03, 2015 5:13 pm

Taki ślub to bardzo dobry pomysł :) Oby tylko pogoda dopisała. My połączyliśmy kościelny z cywilnym, więc ślub odbył się w kościele, ale jak sobie pomyślę o ceremonii na świeżym powietrzu wśród kwiatów i promieni słońca to jak tu się nie rozmarzyć :)
Coraz częściej sale weselne oferują organizację zaślubin, podobnie w Pałacu Brzezina, gdzie było nasze wesele. Jeśli ktoś planuje coś podobnego, to myślę, że świetnym rozwiązaniem jest ślub i wesele w jednym miejscu.
marciarena
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez kasiunia123 » Wto Paź 20, 2015 10:04 am

No zawsze można wziąć ślub w samej sali weselnej i zaraz po zakończeniu ceremonii przejść do pierwszego tańca, to musiało by być cudowne!
kasiunia123
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez toniwed » Śro Gru 02, 2015 1:06 pm

Dobra opcja, ale trzeba sobie załatwić pozwolenie.
toniwed
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez Samanta » Sob Gru 12, 2015 11:40 pm

Obecnie coraz częściej można wziąć ślub już poza US. Niestety koszty takiego ślubu są wyższe. Jednak chyba warto, albowiem możemy wybrać najpiękniejszy plener, na jaki mamy tylko ochotę.
Samanta
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Poprzednia

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>