jakie torty weselne?

organizacja, lokale, oczepiny, program wesela, podziękowania, menu, terminy

jakie torty weselne?

Postprzez ania-wroc » Czw Lut 09, 2006 5:23 pm

Czesc, jakie będzieice miały torty weselne? Myślę o wielkości, ale też o kolorach, ozdobach, kaształtach? Też zeby pasował kolorystycznie czy zamawiacie totr przez salę weselną i się wcale tym nie interesujecie? Bo wcześniej nie myślałam o tym, ale jak była w zeszłym roku na eleganckim ślubie i widziałam minę panny młodej jak miał ciąć mozno niepsaujący i "przedekorowany" tort z kiczowatą pakrą na górze, to pomyslałam zeby się też tym elementem (i pysznym, mam nadzieje) zająć.
A może macie ciekawe propozycje tortów? Tutaj nie znalazłam żadnych reklam cukierni ani zdjęć.
Pozdrawiam i proszę o Wasze pomysły, może zdjęcia?
Ania  
ania-wroc

Re: jakie torty weselne?

Postprzez Gość » Czw Lut 09, 2006 5:43 pm

ania-wroc napisał(a):
Czesc, jakie będzieice miały torty weselne? Myślę o wielkości, ale też o kolorach, ozdobach, kaształtach? Też zeby pasował kolorystycznie czy zamawiacie totr przez salę weselną i się wcale tym nie interesujecie? Bo wcześniej nie myślałam o tym, ale jak była w zeszłym roku na eleganckim ślubie i widziałam minę panny młodej jak miał ciąć mozno niepsaujący i "przedekorowany" tort z kiczowatą pakrą na górze, to pomyslałam zeby się też tym elementem (i pysznym, mam nadzieje) zająć.
A może macie ciekawe propozycje tortów? Tutaj nie znalazłam żadnych reklam cukierni ani zdjęć.
Pozdrawiam i proszę o Wasze pomysły, może zdjęcia?
Ania  
Czesc tez sie nad tym zastanawiam wogole interesuje mnie gdzie zrobia najciekawszy tort w w miare rozsadnej cenie, polecano mi cistkarnie jednego z hoteli ale tam tort na 70 osob kosztował 700zł
Gość

Postprzez maluszek » Pią Lut 10, 2006 2:09 pm

700zł za torta dla 70 osób-ktoś chyba przesadził, może coś zle zrozumiałaś.
Torta dla 120 osób kupisz za 400zł-dowiadywałam się.
Ja zamawiam tort w cukierni w hotelu wrocław. Sprawdzone-polecam:)
maluszek
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Gość » Pią Lut 10, 2006 3:39 pm

Cześć.My bedziemy mieć torta gratis od retauracji ( poza Wrockiem)w której mamy wesele.Jest on chyba 3 pietrowy i całkiem spory ale to zalezy chyba od ilości gości.Pozdrawiam Ania
Gość

Postprzez pychacz » Sob Lut 11, 2006 4:46 pm

Tutaj znajdziecie sporo wzorow i pomyslow zeby cos sobie popasowac, sama jestem ciezko zdziwiona jakie piekne torty mozna zrobic:
image file name: 2ka1446c2e3b.jpg  i smacznego :)
image file name: 2k6e77af7005.jpg
pychacz

Postprzez nova » Nie Lut 12, 2006 9:49 pm

Ale piekne niektore, ciekawe czy nasze rodzime cukiernie tez takie cudenka potrafia, ale dzieki za ten temat, bo w koncu tort tez powienien do wszystkiego pasowac jakos, fajnie!
misssss:)
Awatar użytkownika
nova
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez myka » Czw Mar 23, 2006 2:41 pm

No faktycznie piękne te torty, ale to jest amerykanska stronka i nie wiem czy u nas ktokolwiek taki zrobi. Moim zdaniem najlepszy jest tort z bitej smietany, taki leciutki i nie ciężko strawny. Ja bede miala wlasnie tort z bitej smietany połączonej z pokrojonymi drobniutko truskawkami. A jako ozdobę czerwone żywe róże. Moja przyszla tesciowa jest cukiernikiem i juz cos takiego robila (zreszta to byl moj pomysl ale ona wykorzystala to u kogos innego w celu sprzwdzenia efektu, wiec jej wybaczam :)  do 3- piętrowego tortu weszlo 75 róż (za roze zapłacili 60 zł, nie sadze zeby to bylo duzo, a ozdobka w stylu parki tez kosztuje podobnie), efekt byl niesamowity!!! pozdrawiam i zycze owocnych poszukiwań wymarzonego tortu!
myka
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez anis » Wto Cze 06, 2006 11:26 am

:dwaserca: Przez sale weselna na 70 osób gościu powiedział ze wyniesie nas tort ok. 200/300zł pokazywał nam foto  wygladały ciekawie ale przyszdobienie standardowe róze różniły sie tylko kolory ;( nie zbyt mi sie to podobało udekorowanie jesli zgodzę sie na ich tort to poprosze o dekoracje z żywych róż i candedesek ( nie wiem czy dobrze to drugie napisałam) dlaczego własnie z tego ?:) taki będe miała bukiet słubny wiec powinno ładnie wygladać.
Tort oczywiscie z bitej śmietany nikomu nei powinna leżeć na zoładku no a pozatym ja nie cierpie kremów a jak by to wyglądało jak by młoda nie zjadła weselnego kawałka;)
POzatym zastanawiam sie czy nie zlecić tej fuuchy koleżance która z zawodu jest cukiernikiem ;D zawsze dodatkowa jakaś opcja;)
:DWASERCA:
Awatar użytkownika
anis
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wołomin

Postprzez Truflak » Pią Lip 21, 2006 5:07 pm

a ja bym chciał mieć torta w kształcie zamku i nie wiem gdzie takiego zamówić. a widziałam takiego na weselu w Gdańsku ale przecież z tamtąd zamawiać nie będę ;] Moze ktoś słyszał kto ładne i dobre artystyczne torty robi??
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę.
Truflak
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez daisy80 » Sob Lip 22, 2006 5:36 am

My bedziemy miec domowo robionego, babka robi super torty, juz ogladalam zdjecia, zadnych sztucznych skladnikow..wszyscy w okolicy chwala jej wypieki:):):)
daisy80
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Trzebnica

Postprzez Monisia » Śro Paź 25, 2006 9:41 pm

ja uwazam ze tort powinien ladnie wygladac ale bez przesady, przeciez im wiecej "kolorow" tym wiecej barwnikow, a torty takie jak byly na zdjeciach powyzej-szacuneczek jesli ktos takie cudenka robi- ale czy to bedzie smakowac???(i czy da sie pokroic zeby sie nie rozpadlo w jednej chwili).
co do dekoracji z zywych kwiatow to nie jestem przekonana do wkladania kwiatkow w jedzenie i co na to Sanepid.
najwazniejsze zeby tort byl smaczny!
Monisia
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez marsio18 » Czw Paź 26, 2006 9:45 am

my mamy tort w ramach menu ale sami mamy sobie wybrać smak i wygląd.
z ciekawości pojechaliśmy do cukierni gdzie nasz tort ma się "urodzić" i kiedy cukiernik zapytał co najbardziej lubimy zgodnym chórem odpowiedzieliśmy naraz "TRUSKAWKI" i cała obsługa się smiała.
dla mnie jest ważne, żeby tort nie był "mulący"
jestem ciekawa czy preferujecie tory na bitej smietanie, czy na czekoladzie?? te na czekoladzie nie są zbyt często oferowane przez cukiernie, gdyż wymagają więcej pracy ale w naszej cukierni dali nam próbkę i był bardzo smaczny i lekki.
Awatar użytkownika
marsio18
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Siegen, DE

Postprzez foszek » Czw Paź 26, 2006 11:55 am

A w ktorej cukierni bedziecie mieli robiony tort?
Awatar użytkownika
foszek
super gaduła
super gaduła

Postprzez marsio18 » Pią Paź 27, 2006 9:23 am

foszek, poslę Ci na priv bo chyba nie mogę tak na forum podawać bo to by była reklama ale podpowiem, że w Kątach Wrocławskich
Awatar użytkownika
marsio18
super gaduła
super gaduła

Postprzez foszek » Pon Paź 30, 2006 9:59 am

A jak rozwiazalas problem z noclegami?
Awatar użytkownika
foszek
super gaduła
super gaduła

Postprzez foszek » Pon Paź 30, 2006 10:01 am

A jak rozwiazalas problem z noclegami?
Awatar użytkownika
foszek
super gaduła
super gaduła

Postprzez marsio18 » Pon Paź 30, 2006 10:38 am

Zajazd Azyl w którym mamy wesele ma w ofercie od razu 5 pokoi dla gości weselnych czyli dla 10 osób (z możliwością dostawki dla 2 lub 3) za całkiem porządną cenę bo 800 zł za całość. Tam "położymy" tych najbardziej wymagających gości, którzy lubią mieć święty spokój i wygody. Czyli przede wszystkim ci z DE.
W samych Kątach Wrocławskich prawie w każdym oknie jest ogłoszenie "Pokoje do wynajęcia". Mój Piękny chce przy następnej okazji popytać na miejscu jak to by wyglądało z rezerwacją tych pokoi no na jedną nockę. Ale mi się ten pomysł średnio podoba, bo goście musielioby po całych Kątach chodzić, zeby znaleźć swój dom.
W samym Wrocławiu znam jeden Dom Turystyczny w który sami spaliśmy jeden raz i dla mało wymagających gości np. naszych rówiesników byłby w sam raz w cenie 60 zł za pokój dwuosobowy. Łazienki i toalety osobno na korytarzu. Jeśli chcesz, poślę Ci namiary na priv.
Najbliższa rodzina ze względu na posiadanie dwóch domów we Wrocku zostanie ulokowana właśnie w tych domach.
Częśc jest z samego Wrocławia, więc mam nadzieję, że sami wrócą do domu.
Awatar użytkownika
marsio18
super gaduła
super gaduła

Postprzez elirena » Śro Sie 19, 2009 4:11 pm

Trochę zakurzony ten post to może ktoś wklei jakieś zdjęcia swoich lub planowanych tortów bo to wdzięczny tematimage file name: 2kd0ad005ae6.jpg

Awatar użytkownika
elirena
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez nurse8 » Czw Sie 20, 2009 7:04 pm

Nasz torcik był taki. Wybraliśmy truskawkowy. Był przepyszny.
image file name: 2k6e011ba6ab.jpg
Awatar użytkownika
nurse8
kocham to forum? :)
kocham to forum? :)

Postprzez OlaM » Czw Sie 20, 2009 8:31 pm

nurse8 a gdzie zamawialiście swój tort? poproszę o namiary na priva :)

OlaM
często tu wpadam
często tu wpadam

Następna

Wróć do Wesele

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>