Kamerzysta czy fotograf???

zdjęcia ślubne, plenery, wideofilmowanie

Kamerzysta czy fotograf???

Postprzez Nowożeńcy » Wto Lut 07, 2006 4:56 pm

Witamy!!!
W pażdzierniku bierzemy ślub. Prosimy o radę.
Nie wiemy kto lepiej obsłuzy naszą uroczystość. Fotograf czy kamerzysta???
Prosimy o opinie bo jeszcze sie nie zdecydowalismy. prosimy nie pisać ktory kamerzysta czy fotograf jest lepszy tylko ktorego lepiej wybrac. Wiadomo ze większośc komenterzy jest pisana przez konkurencję i są to najczęściej zmyślone bzdury. Czekamy na sczere odpowiedzi.
Natalia i Emil
Nowożeńcy

Postprzez Kamerzysta » Wto Lut 07, 2006 5:02 pm

Jeżeli chcecie Państwo takich porad podawajcie maila.takie poruszanie tematu sugeruje że zaraz ktoś napisze że poleca tego i tego a potem ktoś go zwyzywa i wojna gotowa.jak podacie maila nikt nie posądzi was o próbę kryptoreklamy...
Kamerzysta

Postprzez Gość » Śro Lut 08, 2006 5:46 pm

Hej ;-) U mnie na weselu bedzie zarówno fotograf jak i kamerzysta.Co mi po samych zdjęciach... A film zawsze mozna sobie obejrzeć i przypomniec jak to było, a w przyszłości pokazac swoim dzieciom. Pozdrawiam Ania  
Gość

Postprzez Gość » Czw Lut 09, 2006 8:49 am

Witajcie, u mnie będzie fotograf, po co mi kamerzysta. Zastanówcie się ile razy będziecie chcieli oglądać Wasz Ślub... raz...dwa. Co najwyżej będziecie zanudzać po kolei wszystkich odwiedzających Was gości, aż przestaną Was odwiedzać. Film z kościoła - co w nim może być ciekawego, prze 30-60 minut jedna scena (i znowu ile razy to obejrzycie). A z wesela to już kwestia gustu (i pewnie zależy to od dobrego operatora), ale cóż ciekawego jest w filmowaniu  ciotki jedzącej kotelty, czy pijanego wujka, IMHO nic.
Zdjęcia potrafią o wiele więcej wyrazić, chętniej się do nich wraca, czy wreszcie łatwiej je komuś pokazać. Zresztą to nie jest tylko moje zdanie, czytając fora coraz więcej ludzi rezygnuje z kamerzysty. Na początku lat 80 to był wielki hicior, ale teraz gostek latający po sali z żarówką świecącą po oczach budzi raczej niesmak, a ludzie widząc, że są filmowani czasem zachowują się jak niespełna rozumu, lub wręcz odwracają :-) Moim skromnym zdaniem, lepiej zainwetować w fotografa, kilkugodzinny plener i albumy jakie widziałem na targach, zajefajne !
pozdrawiam

P.S.
Pewnie zaraz mnie jakieś kamerzysty zjedzą. (nie jestem fotografem!)
Gość

Postprzez Gość » Czw Lut 09, 2006 10:11 am

Anonymous napisał(a):Witajcie, u mnie będzie fotograf, po co mi kamerzysta. Zastanówcie się ile razy będziecie chcieli oglądać Wasz Ślub... raz...dwa. Co najwyżej będziecie zanudzać po kolei wszystkich odwiedzających Was gości, aż przestaną Was odwiedzać. Film z kościoła - co w nim może być ciekawego, prze 30-60 minut jedna scena (i znowu ile razy to obejrzycie). A z wesela to już kwestia gustu (i pewnie zależy to od dobrego operatora), ale cóż ciekawego jest w filmowaniu  ciotki jedzącej kotelty, czy pijanego wujka, IMHO nic.
Zdjęcia potrafią o wiele więcej wyrazić, chętniej się do nich wraca, czy wreszcie łatwiej je komuś pokazać. Zresztą to nie jest tylko moje zdanie, czytając fora coraz więcej ludzi rezygnuje z kamerzysty. Na początku lat 80 to był wielki hicior, ale teraz gostek latający po sali z żarówką świecącą po oczach budzi raczej niesmak, a ludzie widząc, że są filmowani czasem zachowują się jak niespełna rozumu, lub wręcz odwracają :-) Moim skromnym zdaniem, lepiej zainwetować w fotografa, kilkugodzinny plener i albumy jakie widziałem na targach, zajefajne !
pozdrawiam

P.S.
Pewnie zaraz mnie jakieś kamerzysty zjedzą. (nie jestem fotografem!)

Witam to jest twoja opinia i masz do niej prawo, na moim weselu bedzie fotograf i kamerzysta.Profesjonalny kamerzysta nie kreci pijanego wujka (naszczescie nie mam takich) i cioci jedzacej kotleta, a jakby nawet to przynajmniej mozna sie posmiac. Dzieki temu ze mam kasety z mojej komunii i studniówki moj narzeczony mogół zobaczyc jak wygladalam kiedy jeszcze sie nie znalismy.Pozdrawiam

Gość

Postprzez Gość » Czw Lut 09, 2006 1:13 pm

Anonymous napisał(a):Witajcie, u mnie będzie fotograf, po co mi kamerzysta. Zastanówcie się ile razy będziecie chcieli oglądać Wasz Ślub... raz...dwa. Co najwyżej będziecie zanudzać po kolei wszystkich odwiedzających Was gości, aż przestaną Was odwiedzać.

Wez ze soba dyktafon do koscila i nagraj przysiege a za 30-40lat siedzac przy kominku w domowym zaciszu z ukochana osoba wlacz i odsluchaj nagrania... wtedy zrozumiesz ze statyczny obraz (zdjecia) to nie wszystko...
Gość

Postprzez Gość » Czw Lut 09, 2006 1:47 pm

Anonymous napisał(a):
Wez ze soba dyktafon do koscila i nagraj przysiege a za 30-40lat siedzac przy kominku w domowym zaciszu z ukochana osoba wlacz i odsluchaj nagrania... wtedy zrozumiesz ze statyczny obraz (zdjecia) to nie wszystko...

Kwestia gustu. Ja wolę oglądać zdjęcia.
Gość

Re: Kamerzysta czy fotograf???

Postprzez aleksandra25 » Czw Mar 20, 2014 9:32 am

Teraz coraz częściej widuje się na weselach fotografa, więc może to jest fajniejsze. Kto ogląda filmy ze slubu teraz.. a zdjęcia to zawsze się wyciągnie :)
aleksandra25
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez anielkab-90 » Pią Mar 21, 2014 9:24 am

Zdjęcia mają swój urok i są ponadczasowe, a kaset to już chyba nie ma. teraz film można tak samo miec przy sobie jak zdjęcia, w tablecie, w komórce. nie tylko na kompie czy telefonie. Jednak zdjęcia dla mnie sa ważniejsze niż film. Chociaz kusi mnie taki fajny teledysk, ale to kosztuje niestety więcej niż zdjęcia. Sama też jeszcze nie zdecydowałam.
Awatar użytkownika
anielkab-90
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Markotka » Czw Maj 15, 2014 12:33 pm

Zdecydowanie polecam i jedno i drugie. Ślub ma się tylko jeden [znaczy, mam nadzieję ;D] więc im więcej pamiątek tym lepiej!
Ciasteczka nom nom nom ;3
Awatar użytkownika
Markotka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Pandora » Wto Maj 20, 2014 12:22 pm

Fotograf najważniejszy! Do zdjęć zawsze się chętnie wraca :) z filmem video jest różnie, trzeba specjalnie usiąść i obejrzeć, dużo osób rezygnuje teraz z filmowania... ale tak, zawsze to jest pamiątka :)
Pandora
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Beata88 » Czw Cze 05, 2014 9:31 pm

Fotograf to pdstawa, a kamerzysta to zależy od wielkości wesela.
Beata88
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Anna_89 » Śro Lip 09, 2014 11:44 am

Też mi się wydaje, że fotograf jest najważniejszy... Fajnie jest sobie usiąść i poprzeglądać zdjęcia... a z filmem z wesela to jest tak, że raz się obejrzy, a potem już rzadko się do niego wraca, a jak wraca to się go przewija... :) ja jestem za fotografem jak najbardziej! :)
Anna_89
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Samantiii » Pon Mar 23, 2015 10:51 am

My mamy i fotografa i kamerzystę z Matari. Mielismy przyjemnośc kilkakrotnie uczestniczyć na weselu gdzie pracowali i widać, że mają duzo doświadczenia i empatii :) Jak i zdjęcia tak i video świetnie obrobione, płynne i cenowo tez ok.
Samantiii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Badurka » Pon Maj 25, 2015 10:53 am

My jeszcze szukamy fotografa, ale raczej na kamerzystę też się zdecydujemy. Jak już to lepiej pełen komplet, bo ceremonii już się nie powtórzy, a tak zawsze można sobie przypomnieć jak to było. :) Moja przyjaciółka niedawno brała ślub i dla niej zdjęcia robił fotograf z Foto-Brzostek. Byli bardzo zadowoleni, bo facet jest przesympatyczny :) Jeszcze wszystkich zdjęć nie mają gotowych, ale część jakie mieli okazje zobaczyć podobno wyglądają super. Robi ciekawe ujęcia, my chyba też się na niego zdecydujemy, ale poczekamy an efekt końcowy.
Badurka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez pannamigotka88 » Wto Cze 30, 2015 4:10 pm

Fotograf to podstawa na ślubie i weselu. Na przygotowaniach jest zbędny.  Film to wspaniała pamiątka ale tylko taki krótki około 20 minutowy ewentualnie jakiś dłuższy teledysk, ale 4 godzinnego filmu nie zniose.
[url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url
pannamigotka88
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez agnieszkamalecka » Pon Lip 13, 2015 3:51 pm

Witajcie :)
mam pytanie techniczne, ale chyba w temacie. Bo właśnie rozważam fotografa na weselę i ślub. Dostałam ofertę i podobno ona może jednym sprzętem fotografować i filmować. Miał chyba na myśli aparat... to możiwe?
Chodzi o to czy to nie jest podejrzane?

Pozdrawiam Was :)
agnieszkamalecka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez StasiaK » Czw Gru 31, 2015 10:30 am

Zgadzam się, że fotograf to podstawa a kamerzysta to fajny ale nie niezbędny "dodatek" jeśli można to tak nazwać ;)
Co do oferty fotograf i kamerzysta w jednym to nie polecam. Słyszałam różne historie o takich usługach. Zazwyczaj wygląda to tak, że pan ustawia w rogu sali odpaloną kamerę i ona statycznie nagrywa przebieg wesela. Ewentualnie od czasu do czasu przestawi ją w inne miejsce. Taki film jest później okropnie nudny. Z drugiej strony jeśli nagrywałby tym samym aparatem, którym robi zdjęcia musiałabyś wybierać czy z ceremonii chcesz zdjęcia czy film, tak samo z innych ważnych momentów wesela. Albo jedno albo drugie. A jednak powiem ci, że do zdjęć częściej się wraca i fajnie mieć uchwycone te wszystkie kluczowe momenty ślubu i wesela :)
Awatar użytkownika
StasiaK
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Samantiii » Śro Sty 13, 2016 12:26 pm

Można zawsze wziąć pakiet foto + film - wiem, że takie usługi oferuje na przykład Matari Studio
Samantiii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Weronika_T » Śro Lut 03, 2016 12:51 pm

pannamigotka88 ma rację - w przypadku filmu długość nie ma największego znaczenia
Pomyślcie, przecież podczas ślubu/wesela jest raptem około 10-12h gdzie będą nagrywane różne rzeczy, nie da się tego zmontować w sposób ciekawy i dynamiczny, tak aby powstał ponad godzinny film. My z mężem wybraliśmy pakiet FILM 10 minut + klip, zapłaciliśmy trochę ponad 2 tysiące ale efekt jest magiczny. Oddaje atmosferę tego szczególnego dnia i pozwala powrócić do tych chwil. Zresztą początkowo chcieliśmy tylko zdjęcia.... ale bardzo się cieszymy, że zmieniliśmy zdanie !!!! Zdjęcia nie oddałyby tego wszystkiego... a do filmu z przyjemnością wracamy bardzo często !!! Mają go nawet na głównej stronie - to chyba znak, że dobrze wypadliśmy :) Zdecydowanie polecam film ślubny, krótki ale jednak film.
Weronika_T
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Następna

Wróć do Fotografia i wideofilmowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>