PM 2015 - grupowe odchudzanie?;) W kupie siła!

jak dbamy o ciało, zabiegi i upiększanie

PM 2015 - grupowe odchudzanie?;) W kupie siła!

Postprzez Lincia22 » Pon Sty 13, 2014 3:47 pm

Witam Wszystkie PM2015, które mają cały 2014 rok, żeby zrzucić zbędne kilogramy! U mnie 10 kg do zrzucenia, a plan diety to 5 posiłków dziennie, odstawienie słodyczy i smażonego oraz białej mąki we wszelakiej postaci.
Ponadto 30 min wysiłku fizycznego dziennie w jakiejkolwiek postaci. Dziś zakupuje sobie kalendarz ścienny i sumiennie odznaczam dni, w których ruszyłam tyłek, ale też i dni kiedy zgrzeszyłam:P
Ktoś się dołącza?
W kupie siła!
Lincia22
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Re: PM 2015 - grupowe odchudzanie?;) W kupie siła!

Postprzez panimonika » Nie Sty 19, 2014 3:02 pm

Ja mam w planach utrzymać tę wagę, którą już osiągnęłam. Schudłam ok. 8kg, a z efektu jojo przybyło mi 2, więc i tak efekt jest bardzo zadowalający :) Kilka rad, które sama kiedyś dostałam, stosowałam i zadziałały! :)

1) Warzywa, warzywa i jeszcze raz warzywa - podstawa każdego posiłku.
2) Tylko chude mięso (drób) i ryby. Wyrzuciłam z diety czerwone mięso.
3) Wyrzuciłam tłuste posiłki, jeśli już coś smażonego to tylko na oliwie lub oleju ryżowym.
4) Oczywiście słodycze out...
5) Liczenie kalorii (około -700kcal od naszego dziennego menu, które jadłyśmy na co dzień pozwoli zrzucać 1 kg na tydzień, czyli najzdrowszy spadek wagi)
6) Posiłki co 3h - jeśli w między czasie odczuwasz głód, kup w aptece cukierki z  witaminą C - pomogą szybko podnieść poziom glukozy we krwi.
7) Porcja owoców, to tylko tyle, ile zmieści się w dłoni.
8) Ok. 30 min ruchu. Może to być jogging, przysiady, brzuszki, basen, itd. Jeśli dawno się nie ruszałaś, to po prostu zacznij od 30 min spaceru, np. ze swoim mężczyzną :)

Co jeszcze mogę dodać od siebie, to nie przesadzajcie z nabiałem. Ja jadłam głównie nabiał, bo po pierwsze bardzo lubię, a po drugie ma bardzo mało kalorii. Efekt jest taki, że mam straszną skazę białkową i teraz nie jem już go wcale. Zdrowa porcja to chyba tak ok. 1-2 porcji dziennie, a ja bym się skłaniała raczej do jednej porcji.

Najbardziej motywował mnie mój mężczyzna, który proponował mi zdrowe przekąski, zamiast tak lubianej przeze mnie czekolady :) Teraz nie powiem, że nie jem słodyczy, bo jak najbardziej czasem sobie lubię przegryźć jakiegoś batonika bądź popcorn, ale na pewno nie są to takie ilości, jak kiedyś. Ważę się regularnie i mam nadzieję, że utrzymam wszystkie swoje postanowienia. Wiem, jak cieżko było mi zgubić zbędne kilogramy, dlatego dziewczyny, jestem z Wami! Na pewno nam się uda uzyskać wymarzoną sylwetkę do dnia ślubu! :)
panimonika
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Re: PM 2015 - grupowe odchudzanie?;) W kupie siła!

Postprzez Lincia22 » Pon Sty 20, 2014 1:37 pm

Dziękuję panimonika za rady! Zwłaszcza z tymi owocami. Ja jem ich dużo a to przecież też cukier! Niestety warzywa w sklepach są teraz okropnie drogie i niekoniecznie pełne wartości odżywczych.:( Oby wiosna już przyszła:)

panimonika napisał(a):Ja mam w planach utrzymać tę wagę, którą już osiągnęłam. Schudłam ok. 8kg, a z efektu jojo przybyło mi 2, więc i tak efekt jest bardzo zadowalający :) Kilka rad, które sama kiedyś dostałam, stosowałam i zadziałały! :)

1) Warzywa, warzywa i jeszcze raz warzywa - podstawa każdego posiłku.
2) Tylko chude mięso (drób) i ryby. Wyrzuciłam z diety czerwone mięso.
3) Wyrzuciłam tłuste posiłki, jeśli już coś smażonego to tylko na oliwie lub oleju ryżowym.
4) Oczywiście słodycze out...
5) Liczenie kalorii (około -700kcal od naszego dziennego menu, które jadłyśmy na co dzień pozwoli zrzucać 1 kg na tydzień, czyli najzdrowszy spadek wagi)
6) Posiłki co 3h - jeśli w między czasie odczuwasz głód, kup w aptece cukierki z  witaminą C - pomogą szybko podnieść poziom glukozy we krwi.
7) Porcja owoców, to tylko tyle, ile zmieści się w dłoni.
8) Ok. 30 min ruchu. Może to być jogging, przysiady, brzuszki, basen, itd. Jeśli dawno się nie ruszałaś, to po prostu zacznij od 30 min spaceru, np. ze swoim mężczyzną :)

Co jeszcze mogę dodać od siebie, to nie przesadzajcie z nabiałem. Ja jadłam głównie nabiał, bo po pierwsze bardzo lubię, a po drugie ma bardzo mało kalorii. Efekt jest taki, że mam straszną skazę białkową i teraz nie jem już go wcale. Zdrowa porcja to chyba tak ok. 1-2 porcji dziennie, a ja bym się skłaniała raczej do jednej porcji.

Najbardziej motywował mnie mój mężczyzna, który proponował mi zdrowe przekąski, zamiast tak lubianej przeze mnie czekolady :) Teraz nie powiem, że nie jem słodyczy, bo jak najbardziej czasem sobie lubię przegryźć jakiegoś batonika bądź popcorn, ale na pewno nie są to takie ilości, jak kiedyś. Ważę się regularnie i mam nadzieję, że utrzymam wszystkie swoje postanowienia. Wiem, jak cieżko było mi zgubić zbędne kilogramy, dlatego dziewczyny, jestem z Wami! Na pewno nam się uda uzyskać wymarzoną sylwetkę do dnia ślubu! :)
Lincia22
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Wróć do Sylwetka i ciało

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>