Ceny

zdjęcia ślubne, plenery, wideofilmowanie

Ceny

Postprzez lolita » Czw Lip 11, 2013 3:08 pm

Prosze o rade, zupelnie nie wiem jakie sa ceny srednie za fotografow. Dostalam jedna oferte:
- 120 zdjęć po twórczej obróbce (DVD, pełne rozdzielczości)
- od 300 zdjęć po korekcie ? pakiet dokumentacyjny, uzupełniający część główną (DVD, pełne rozdzielczości)
- fotoalbum 20×20 cm, 15 rozkładówek na papierze jedwabistym (20×40 cm po rozłożeniu – oprawa: skóra naturalna lub materiał syntetyczny) – z opcją powiększenia za dopłatą do formatu 30×30 cm
- prezentacja (slideshow), kilkunastominutowa lekka, strannie skomponowana i zsynchronizowana formuła z sączącą się w tle muzyką
- spersonalizowane płyty DVD w eleganckim box’ie
- galeria www
cena 5000zl plus plener innego dnia 700zl

Dzieczyny czy to duzo czy takie sa ceny, czy duzo zdjec oferuje mi ta osoba. Bardzo prosze o pomoc i jezeli polecicie mi kogos dobrego z Wroclawia i okolic to bede wdzieczna.

Jak wiecie jakie sa srednie ceny i ile powinno byc srednio zdjec to prosze o opinie.
Dziekuje.
lolita
często tu wpadam
często tu wpadam

Re: Ceny

Postprzez Lika » Śro Lip 17, 2013 11:27 am

Hmm no jak dla mnie to bardzo dużo. Chyba jakiś rozchwytywany profesjonalista. Ja mam za fotografa dziewczynę i jej cennik wygląda tak :
Pakiet całościowy (w jej ofercie najbardziej rozbudowany - nie wiem tylko,czy cena wciąż aktualna) cena 2000 tys zł :
- sesja narzeczeńska,
- przygotowania oraz błogosłąwieństwo,
- ślub
- wesele do oczepin
- sesja plenerowa 2-4 h w dniu ślubu lub w dowolnym terminie
5 płyt DVD z nadrukiem
- ok 600 fotografii
- fotoksiążka ,lub album tradycyjny

Dla mnie akurat to wystarczy. Nie jest może to jakis super profesjonalista, ale uwielbiam jej zdjęcia. Bez specjalnego "bajerowania" mają poprostu duszę .
Awatar użytkownika
Lika
kocham to forum? :)

Postprzez lolita » Śro Lip 17, 2013 12:30 pm

Dzieki za odpowiedz, juz sie bardziej rozeznalam i wiem ze tamten fotograf jest drogi ale trzeba przyzmac ze ma facet talent. Dzis idziemy sie spotkac z fotografem ktory ma rozsadniejsze ceny a zdjecia tez super :)
lolita
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Beata88 » Czw Wrz 12, 2013 5:08 pm

Lolita możesz napisać kogo wybrałaś? Bo mi też zależy na cenie. Wesele mam dość małe a i praktycznie poza sezonem.
Beata88
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez lolita » Czw Wrz 26, 2013 2:42 pm

My wybralismy Michała Siergiejewicza, uwazam ze ma pieknie zdjecia :)
lolita
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Lika » Czw Wrz 26, 2013 3:49 pm

No fakt super zdjęcia :) Mi bardzo się spodobało to z winiakiem hihi Widać ,że ludzie swobodnie się przy nim czują :)
Awatar użytkownika
Lika

Postprzez Viktoria » Pią Wrz 27, 2013 1:15 pm

Mogę Ci polecić fotografa. Możesz go zastać na takiej uliczce,co się zowie Jatki. Boczna Odrzańskiej, tuż przy samym rynku. Robi przepięknezdjęcia, według mnie bardzo stylowe i malarskie. Zdecydowałam się na niego, borobił zdjęcia mojej koleżance i były one niepowtarzalne w stylu. Miałam problemżeby go odnaleźć. Po prostu jest świetnym fachowcem. Nie mogę Ci podać do niegolinka, bo go tu zaraz skasują. Ale zastaniesz go na Jatkach, bo prowadzi tam swojągalerię sztuki. Ode mnie wziął 1200 PLN. On wystawi Ci rachunek. W ramach tych1200 PLN mam; wszystkie zdjęcia z retuszem podstawowym, w pełnej rozdzielczości(24 mln. pikseli) na płytach DVD. ( retusz pdst. to likwidacja błyszczących nosków,jakiś niepożądanych pryszczyków itp.itd), sesję, w dniu ślubu lub innym (douzgodnienia). Z sesji wybieram 30 ujęć do artystycznego retuszu, po retuszuwybieram jedno najładniejsze i jest ono wydrukowane przez niego na płótnie 30cm/40cm.(po retuszu jego fotografie wychodzą jak obrazy). Płótno już jest gotowe dopowieszenia na ścianie. W ramach ceny projektuje mi foto album a jego projektysą świetne. Album już sama robię, bo chcę kilka i dużych. Pięknie to robią naul. Żeromskiego. Także trochę jeszcze dopłacę, ale warto (ok. 500PLN). Wybrałamopcję bez odbitek z reportażu, wolę te albumy, on robi te 30 ująć z sesji wformacie 15cm./21cm. Jest sprawdzony i świetny. Polecam.
Viktoria
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Beata88 » Sob Wrz 28, 2013 5:27 pm

Victoria, a czy można gdzieś zobaczyć te zdjęcia na żywo lub w internecie?
Beata88
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Viktoria » Sob Wrz 28, 2013 7:58 pm

Beata88 napisał(a):Victoria, a czy można gdzieś zobaczyć te zdjęcia na żywo lub w internecie?

Beata wysłałam Ci wiadomość na priv. z linkiem na stronęjego galerii. Tam są te zdjęcia ślubne, ale nie tylko ślubne. Facet robi teżdużo innych, reklamowych, artystyczny...akty :) Wystarczy, że klikniesz w google, fotograf, Jatki 15 i powinnaś go "wygooglać". Tu nie mogę Ci wstawićlinka. Daj znać czy dostałaś tę wiadomość bo ja tu mam jakieś kłopoty zwysyłaniem na priv. Nigdy nie jestem pewna, czy wysłałam. Pozdrawiam.Wiktoria
Viktoria
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Viktoria » Sob Wrz 28, 2013 8:07 pm

Beata88 napisał(a):Victoria, a czy można gdzieś zobaczyć te zdjęcia na żywo lub w internecie?

Dodam jeszcze, że warto spotkać się z nim w galerii i zobaczyćte zdjęcia na płótnie na żywo. Internet tego nie oddaje.
Viktoria
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Namarie » Pią Cze 27, 2014 2:38 pm

Dziewczyny, odświeżę trochę temat, bo właśnie szukam fotografa i kamerzysty.
Powiedzcie mi ile mniej więcej płaciłyście kamerzyście, a ile fotografowi? I co miałyście w cenie usługi.

Możecie też napisać mi więcej na PW, chętnie wszystko poczytam. :)

Na razie mam dwie firmy od filmowania na oku. Fotografa jeszcze nie wybrałam. Jestem po prostu ciekawa ile mniej więcej biora, bo jak dostaję oferty to kompletnie nie mam z czym tego porównać.

Dziękuję :)
Awatar użytkownika
Namarie
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez marusia » Pon Sie 25, 2014 3:03 pm

Jak się chce po kosztach, to najlepiej kogoś, kto dopiero zaczyna i buduje sobie portfolio. My za 7 stówek (krk) mieliśmy 200 zdjęć obrobionych, w wersji cyfrowej plus sesję innego dnia. Zdjęcia bez zarzutu :)
marusia
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez slimcharles » Wto Wrz 16, 2014 2:39 pm

My płacimy 1500zł za 200 zdjęć i sesje, myślę, że to normalna cena 5k to wg. mnie lekka przesada - chyba, że to jakiś renomowany fotograf z "nazwiskiem", ale nam zależy na dobrych zdjęciach a nie koniecznie na dziełach sztuki fotograficznej ;)
slimcharles
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez emulkaaa » Wto Wrz 16, 2014 5:50 pm

A ja wam powiem jak ja to widzę. Weżmiecie fotografa za 4-5-6-7 tys!!! To jest mega kasa. Dlaczego? Ze względu na rozgłos, bo nazwisko wypromowane. A ilu jest fotografów, którzy robią podobne zdjęcia, za mniejsze pieniądze? Fotograf to tylko człowiek...każdy może mieć zły dzień, ból głowy, nie poczuć klimatu i zrobi zdjęcia jak każdemu...oczywiście, pamiątka na całe życie. Ale na piękne zdjęcia składa się nie tylko dobry aparat lecz klimat, uroda Państwa Młodych, atmosfera i zabawa. Jak ktoś jest niefotogeniczny to i Superman z najlepszym aparatem nie pomoże:)
emulkaaa
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Namarie » Czw Wrz 18, 2014 5:43 pm

My płacimy 1800 zł razem z sesją. Mimum 100 zdjęć wywołanych, w formacie 15 x 21 (fotograf powiedział, że zawsze jest więcej niż w umowie, bo nie może się nigdy zdecydować ;P) do tego obrobione zdjęcia, (znowu minimum) 800 na płycie, w praktyce ponad 1000 :)

Baaaardzo fajny człowiek, przyszedł do nas z pudełkiem zdjęć, nie wiem ile ich była ale oglądaliśmy 2 h prawie, byliśmy zachwyceni :)
Awatar użytkownika
Namarie
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez emulkaaa » Czw Wrz 18, 2014 10:01 pm

@Namarie- no właśnie i w tym Cię popieram. Wybierasz to co się tobie podoba, nie ze względu na cenę "którą trzeba zapłacić żeby mieć dobre zdjęcia".

Ja w cenie 1600 zł mam zaoferowane:
400/600 zdjęć na DVD
50 zdjęć w albumie
prezentację zdjęć z podkładem
sesję w innym dniu
wybraną fotkę na płótnie 60x40
fotobudkę na weselu
usługę od przygotowań aż do oczepin
emulkaaa
super gaduła
super gaduła

Postprzez norkowa » Sob Paź 18, 2014 4:57 pm

emulkaaa czy mozesz napisac na priv jakiego fotografa wybraliscie? widze, ze jestes z Wroclawia a cena naprawde przystepna i to z fotobudka!
norkowa
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Samantiii » Śro Mar 18, 2015 3:25 pm

Mój fotograf też ma fajną cenę, fotografie estetyczne i dobrze ujęte chwile :) http://mataristudio.pl// tutaj zobaczcie sobie cennik i fotografie :)

Samantiii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez REAListka » Śro Mar 18, 2015 5:00 pm

emulkaaa możesz dać namiar do swojego fotografa?
[URL=http://www.przewodnikmp.pl] [/URL][URL=http://www.przewodnikmp.pl]
[/URL][URL=http://www.przewodnikmp.pl] [IMG]http://www.przewodnikmp.pl/img-260920150060.png[/IMG] [/URL]
Awatar użytkownika
REAListka
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez emulkaaa » Śro Mar 18, 2015 9:50 pm

Poszło na priva.
emulkaaa
super gaduła
super gaduła

Następna

Wróć do Fotografia i wideofilmowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>