usmiech

dla zdrowia i urody

Postprzez daniawid » Nie Mar 16, 2008 8:21 pm

acha i jeszcze jedno przyszło mi do główki;-)))
jeżeli wybielam zęby to jaki kolor mają plomby, które mam i podejrzewam że każda z nas ma przynajmniej jedną;-))
Wydaję mi się że plomba zostaję w obecnym kolorze, a reszta zęba jest śnieznobiała;-))
hmmm o to tez musze \spytac dentyste zanim zdecyduję?
?A może wy znacie odpowiedź
daniawid
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez bunia » Pon Lut 23, 2009 7:58 pm

Z tego co wiem, kazda metoda jest skuteczna na sowj sposob, ale najszybsza jest laserowa w gabinecie i ja taka mialam w ubieglym roku - zeby wybielily sie o 2 tony, myje pasta ktora ten efekt podtrzymuje i jestem barrrdzo zadowolona, tez zwracam uwage na to, ze czesto usmiech z nieladnymi zebami psuje caly efekt, i to nie tylko z okazji slubu warto o tym pomyslec i wydac grosz (niemaly), bo warto, bardzo warto:)

daniawid napisał(a):
od, przestudiowałam wszytkie posty na temat wybielania zębów...hmm widze że koszty wachaja sie od 850 zl -1300 zł , tylko jaką metoda bo słyszałam o kilku tj;
nakladkowa,
światłem,
laserowa
która wybrać? a poza tym na jaki czas starcza takie wybielanie zębów? czy to na całe zycie.
Z tego co  sie orientowałam kazdy dentysta jest specjalistą w jednej z tych metod, więc wiadomo będzie polecał tą w której się specjalizuje.
Na razei dowiedziałam sie ze wybielanie zębów trzeba robić po ich piaskowaniu (usuwania kamienia )czyli dodatkowo trzeba sobie doliczyć 150 zł bo teraz tyle mniej wiecej piaskowanie kosztuje.
ok szukam dalej najlepszej metody dla siebie i najdłużej starczającej
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez groszki » Pon Lut 23, 2009 8:09 pm

a czy któras z Was testowała pasty z allegro? jest ich tam pełno, dużo osób je kupuje i jest mnóstwo pozytywnych komenatrzy. Są to zarówno pasty jak i całe zestawy z nakładkami.
Awatar użytkownika
groszki
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Aniołek z piekła rodem » Czw Lut 26, 2009 6:04 am

Ja niestety w pasty nie wierzę. Jednak wszystko zależy od wyjściowego kolorytu kości i stanu zębów.

Wcześniej zastanawiałam się nad czymś takim, że o ile osoba o białych lecz krzywych zębach wygląda ładnie, to ta z idealnie prostymi ale w nieładnym kolorze nie przyciąga naszego wzroku... Jaki jest tego fenomen ? Czyżby ta biel nas tak raziła po oczach i przyciągała wzrok ?

P.S. Tak jak Bunia, uważam, że w uśmiech należy inwestować, bo jest to jedna z najważniejszych części naszego wyglądu. Czasem brzydkie zęby mogą wręcz odstraszać... Można mieć cellulit na tyłku, ale brzydkie zęby są nie do przyjęcia.

Awatar użytkownika
Aniołek z piekła rodem
kocham to forum? :)

Miejscowość: Mazury

Postprzez Mikaa » Pią Lut 27, 2009 7:05 pm

Dla mnie z past najlepsza jest Denivit!
Choc wiadomo ze wszystko zalezy jaki ktos ma odcien zebow,bo nie wierze zeby pasta wybielala zeby.Jedynie moze dodac im blasku,oczyscic z osadow(z kawy,wina,herbaty).Ja akurat mam to szczescie ze mam bialutkie:)
Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez gosikst » Pią Mar 06, 2009 9:07 pm

Ja wybielalam sobie zeby plastrami wybielajacymi ( dokladnie nie pamietam teraz nazwy ale moge poszukac jakby kogos to zainteresowalo).
Plastry naklada sie na dolne i gorne zeby, codziennie przez 2 tygodnie. Nosi sie je 30min dziennie.
Efekt juz jest po tygodniu czasu!
Kupilam je na allegro za 50zl
Naprawde polecam!!!

06.06.2009r. GOSIA I SEBASTIAN
Awatar użytkownika
gosikst
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez aernike » Pią Sty 08, 2010 2:55 pm

Nie do końca w temacie, ale uśmiech = zęby więc piszę :D
Zgodnie z zasadą "do wesela się zagoi" muszę się poddać ekstrakcji (zawsze to brzmi lepiej niż wyrwanie) zęba pseudo-mądrości. Jestem już cała w nerwach, jeden raz mialam rwanego zęba - mleczaka - i nie było fajnie, a teraz to już nie przelewki... W związku z tym byłabym ogromnie wdzięczna za polecenie dobrego chirurga do tych spraw i ewentualnie za delikatne wsparcie psychiczne też... ;)

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez Gatto » Pią Sty 08, 2010 2:58 pm

a nie wyszedl Ci ten zabek na wierzch?? bo jak wyszedl to czesto normalny dentysta moze usunac :) Mnie tak zrobil i NIC nie bolalo!!!
Choc daleko..ciagle blisko

Awatar użytkownika
Gatto

Miejscowość: Haga

Postprzez misia1 » Pią Sty 08, 2010 3:50 pm

aernike ja będę miała taki zabieg w środę 13stycznia, jak przeżyję to w czwartek napiszę jak było, z tym że ja mam skomplikowaną sprawę bo moja dolna ósemka nie przebiła się przez dziąsło tylko uciska w "środku" na siódemkę i resztę ząbków, byłam wczoraj na konsultacji i pani chirurg powiedziała że "górne" ósemki to pikuś problem jest z tymi "dolnymi",w ogóle jak mi opisała na czym będzie polegał ten 45 minutowy!!!  "zabieg" to mało nie zemdlałam :) jak będę już po i będe zadowolona z "rwania" to napiszę na priva gdzie i kto mi wyrywał

misia1
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: wrocław

Postprzez kallisto » Pią Sty 08, 2010 10:31 pm

Dziewczynki ja mam taki problem z moimi ząbkami i proszę o radę...Otóż mam dosyć poważną wadę zgryzu, zawsze mi to przeszkadzało i tak przy okazji zbliżającego się ślubu zaczęłam zastanawiać się nad aparatem ortodontycznym. Problemem jest to, że on oczywiście trochę kosztuje (najprostszy, za łuk górny i dolny ok 3000zł, do tego comiesięczne wizyty ok 50zł), a ja mam taki specyficzny uśmiech, że właściwie gdy się uśmiecham nie widać moich zębów, widoczne są tylko te górne więc właściwie nie rzuca się w oczy to, że są one krzywe. Same zęby mam proste, ale górna szczęka jest trochę przesunięta w bok względem dolnej (nie wiem czy jasno to wytłumaczyłam :) ) tak więc moja wada jest zauważalna właściwie tylko gdy śmieję się bardzo szeroko lub gdy po prostu "wyszczerzę zęby" :) .
Czy sądzicie, że w takiej sytuacji warto jest wydać tyle kasy na stały aparat i męczyć się w nim 2 lata, tym bardziej, że już nie zdążę z tym przed ślubem? Co byście zrobiły na moim miejscu?

Awatar użytkownika
kallisto
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Sallyan_86 » Sob Sty 09, 2010 9:41 am

.
Ostatnio edytowany przez Sallyan_86, Wto Wrz 20, 2011 9:16 am, edytowano w sumie 1 raz
Sallyan_86

Miejscowość: --------------

Postprzez kallisto » Sob Sty 09, 2010 10:17 am

Sallyan_86 też myslałam o aparacie dopiero po ślubie, nosi się go ok 2 lat więc przed ślubem nie zdążę, a na śłubnych zdjęciach nie chcę się uwiecznić zadrutowana ;) Mój narzeczony z kolei uważa że przesadzam, mam bardzo proste zęby i nie wie w ogóle o co mi chodzi :) to dlatego, że nigdy nie widział dokładnie mojego zgryzu (trochę się wstydzę mu go pokazać w pełnej okazałości :) ). A pieniążki z wesela na pewno by się przydały, w końcu to spory wydatek.

Awatar użytkownika
kallisto
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez aernike » Pon Sty 11, 2010 7:55 am

misia1 napisał(a):aernike ja będę miała taki zabieg w środę 13stycznia, jak przeżyję to w czwartek napiszę jak było, z tym że ja mam skomplikowaną sprawę bo moja dolna ósemka nie przebiła się przez dziąsło tylko uciska w "środku" na siódemkę i resztę ząbków, byłam wczoraj na konsultacji i pani chirurg powiedziała że "górne" ósemki to pikuś problem jest z tymi "dolnymi",w ogóle jak mi opisała na czym będzie polegał ten 45 minutowy!!!  "zabieg" to mało nie zemdlałam :) jak będę już po i będe zadowolona z "rwania" to napiszę na priva gdzie i kto mi wyrywał
No to widzę, że jedziemy na tym samym wózku... Mam dokładnie taką samą sytuację, tylko że do tego zrobił mi sie niefajny stan zapalny. Co prawda po akcji mojego dentysty trochę się poprawiło, ale gryzienie obu stronami szczęki to ciągle marzenia :( Będę trzymać kciuki w środę!
A tak właściwie to taki zabieg przewiduje jakieś znieczulenie?...

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez nurse8 » Pon Sty 11, 2010 9:11 pm

aernike napisał(a):
misia1 napisał(a):aernike ja będę miała taki zabieg w środę 13stycznia, jak przeżyję to w czwartek napiszę jak było, z tym że ja mam skomplikowaną sprawę bo moja dolna ósemka nie przebiła się przez dziąsło tylko uciska w "środku" na siódemkę i resztę ząbków, byłam wczoraj na konsultacji i pani chirurg powiedziała że "górne" ósemki to pikuś problem jest z tymi "dolnymi",w ogóle jak mi opisała na czym będzie polegał ten 45 minutowy!!!  "zabieg" to mało nie zemdlałam :) jak będę już po i będe zadowolona z "rwania" to napiszę na priva gdzie i kto mi wyrywał
No to widzę, że jedziemy na tym samym wózku... Mam dokładnie taką samą sytuację, tylko że do tego zrobił mi sie niefajny stan zapalny. Co prawda po akcji mojego dentysty trochę się poprawiło, ale gryzienie obu stronami szczęki to ciągle marzenia :( Będę trzymać kciuki w środę!
A tak właściwie to taki zabieg przewiduje jakieś znieczulenie?...
Jasne, ze jest znieczulenie! Inaczej się nie da! Ja miałam rwane dwie ósemki, które nie do końca wyrosły. Przeżyłam to bardzo dobrze. Na priv wysyłam ci namiary na dobrego chirurga szczękowego, który przyjmuje na fundusz. Ja byłam bardzo zadowolona i kilka moich koleżanek też.
Awatar użytkownika
nurse8

Postprzez osmiorniczka8 » Wto Sty 12, 2010 4:04 pm

Dziewczyny ja juz co nieco mam za soba...kilka dni temu zdjelam aparat i bylam szczesliwa kobitka dopoki sie nie okazalo ze dwojka jest martwa i zrobil sie torbiel nad korzeniem i ze byc moze bedzie konieczna resekcja, jestem przerazona tym bardziej ze w dniu zdjecia aparatu mialam jeszcze zabieg chirurgiczny przygotowujacy do wszczepienia implantu(czyli mam pociachane dziaslo i podniebienie) zeba, MASAKRA

Wybielanko za 2 miesiace i jeszcze musze koronke zalozyc na jedyneczke...poprostu jazda bez trzymanki

osmiorniczka8

Miejscowość: Wrocław/Watford

Postprzez czupaczupsy » Wto Sty 12, 2010 11:03 pm

wow osmiorniczka to niezle!! trzymam kciuki za ta dwojke!!
dziewczyny ja tez moge polecic dobrego chirurga szczekowego, nie wiem czy nie jest za pozno tylko. jakby cos to jutro na priv chetnym moge wyslac.
ja mialam wyrywane dwie osemki gorne, obydwie nie przebily sie przez dziaslo i uciskaly na reszte zebow..
najpierw mialam usunieta jedna, trwalo to 15 min, znieczulenie jest potezne, nic a nic nie czuc mimo ze ingerencja jest konkretna:) wygladalam ok, mogalm isc do pracy normalnie. wiec szybko zdecydowalam sie na usuwanie drugiej.. i tu bylo gorzej.. mialam wiercone! w kosci i wydlubywanego zeba.. nic nie bolalo ale czulam jakby mi w mozgu cos robili:) masakra! i musialam wziasc urlop na tydz bo napuchlam jak chomik, czulam sie fatalnie, mimo ze mnie nie bolalo, to to napuchniecie bylo nie do wytrzymania. nie wychodzilam z domu:):)
wiec trzymam za Was kciuki:) :)
czupaczupsy
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez misia1 » Śro Sty 13, 2010 10:49 am

czupaczupsy ja właśnie dzisiaj będę miała podobnie coś robione z kością i wydłubywanie ósemki, biorę 4 dni wolnego, mam nadzieję że w poniedziałek będę już wyglądać znośnie, najważniejsze żeby mieć to już za sobą

misia1
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez czupaczupsy » Śro Sty 13, 2010 10:34 pm

misia1 i jak? zyjesz?:) pamietaj zimne oklady, normalnie sobie namocz szmatke albo recznik i zamroz w zamrazalce:) i przykladaj do policzka.. tylko to pomaga. ja jeszcze dostalam antybiotyk zeby sie stan zapalny nie wdal i plukalam eludrilem. ehh:) ja mam jeszcze do wyrwania dolne osemki.. a ponoc sa gorsze niz gorne:) na razie sie wstrzymuje:)
czupaczupsy
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez aernike » Śro Sty 13, 2010 10:40 pm

misia1 czekamy na znak życia!

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez misia1 » Czw Sty 14, 2010 9:53 am

żyję dziewczyny :) na całe szczęście wzięłam kilka dni wolnego żeby
dojść do siebie, nie za bardzo mogę mówić ale wyglądam ok :) trochę
opuchnięta ale tragedii nie ma, więc tak zacznę od tego że na priva
mogę polecić wspaniałą chirurg, dzięki niej komfortowo przeżyłam ten
mało przyjemny zabieg, a sytuację miałam dość skomplikowaną, to nie
było standardowe wyrywanie ósemki, gdyż miałam ją bardzo schowaną w
dziąśle itp. samo wyrywanie trwało ok 50min i cieszę się że mam to już
za sobą, nie chcę opisywać na czym polegał zabieg bo nie chce stresować
dziewczyn które są w podobnej sytuacji,

biorę antybiotyk, + na noc po zabiegu  wzięłam ketonal (w nocy i tak
się obudziłam z bólu i znowu wzięłam ketonal- nie polecany przez Panią
chirurg ale nie mogłam sobie poradzić z tym męczącym rwącym bólem i
zrobiłam to wbrew jej zaleceniom)

oczywiście okłady-kostki lodu/mrożonkę zawijam w ręczniczek i okładam opuchnięte miejsce

eludril czeka aż rana się troszkę zagoi może wieczorem czyli dobę po zabiegu skorzystam, chociaż obawiam się że to za wcześnie,

dziewczyny ósemki na górze podobno nie są tak ciężkie w usuwaniu,
największy problem jest z tymi dolnymi, więc jesli macie górne to
idźcie śmiało:) a te z dolnymi do usunięcia - naprawdę ważny jest wybór
chirurga, ja byłam otoczona wspaniałą opieką, Pani chirurg okazała się
bardzo ciepłą serdeczną osobą, dzięki niej nie mam urazu psychicznego
tylko miłe a nawet zabawne wspomnienia :)

misia1
rozkręcam się
rozkręcam się

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>