Podróż poślubna selfmade

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

Podróż poślubna selfmade

Postprzez nela » Czw Maj 23, 2013 10:59 am

Witam,
zastanawiamy się czy wybrać jakąś zorganizowaną wycieczkę na podróż poślubną czy zorganizować ją samemu. Jak zaczęliśmy analizować to większość kosztów wycieczki z biura to przelot i hotel, ale ja nie muszę spać w hotelu - może być Włoski apartament, a w wyszukiwarkach można znaleźć tanie loty do Mediolanu.
Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Jak jest łatwiej, jak taniej, jak ciekawiej?
nela
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Re: Podróż poślubna selfmade

Postprzez mallaga » Pią Maj 24, 2013 2:17 pm

Łatwiej - z biurem podróży. Wszystko zorganizowane, nie trzeba się niczym martwić, wystarczy wstać na konkretną godzinę (:
Taniej - w większości przypadków samemu. Ale można się naciąć i ponieść przez to większe koszty.
Ciekawiej - to zależy, co Was interesuje. jeśli jakieś nietypowe atrakcje - samemu, na 100%. Natomiast jeśli chcecie zobaczyć "to, co wszyscy" - polecam biuro podróży. Nie chodzi już o to, że najczęściej ktoś nas po tych obiektach oprowadza, ale o tak prozaiczną sprawę jak... kolejki. Z biurem podróży, jako grupa zorganizowana, często wejdziemy poza kolejnością lub innym wejściem. Przykład - Luwr. Kolejki na kilometry. Z biurem? Bocznym wejściem w ciągu kilku minut :)

Warto przeanalizować wszystkie za i przeciw. Byliśmy w zeszłym roku z przyszłym Mężem na wpół-zorganizowanej (grupa ludzi z Internetu) wycieczce na Krymie (2 tygodnie, sporo zwiedzania, sporo plażowania:)). Wyszło nas duuuużo taniej niż przez biuro, ale czasami frustracja z powodu braku organizacji była ogromna :) Nie pisałabym się na coś takiego w ramach podróży poślubnej, więc wybraliśmy na tą okoliczność wakacje typowo "biurowe" i plażowe :)
mallaga
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez biala_dama » Śro Paź 30, 2013 1:54 pm

Ja tak podróżuje na codzień, więc wyjazd z biurem podróży nie ma mowy, bo byśmy się zanudzili. Zwłaszcza, że mamy niejedną wyprawę za sobą. Wiem, że to nie to samo co hotel, romantyczne zachody słońca itd. ale ja wolę piwko wypite na plaży z moim ukochanym i świadomość tego, że jutro może przynieść niespodzianki i nagłe zwroty akcji. Kwestia gustu :)
biala_dama
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez leszekleszek » Śro Lut 25, 2015 8:57 pm

mówicie, żeby z biurem podróży raczje jechać? a ja tutaj dla siebie i przyszłej mojej ,zony sobie miejcówkę zarezerowałem: http://www.edom.pl/noclegi/gr/314/kreta ... ta-grecja/ to ma być niespodzianka - myślicie, że powinienem to jakoś odkręcić i rzeczywiście w hotelu coś z pełnym pakietem? tylko że taki hotel i pełen pakeit troche kosztuje... już chyba wolę swojej przyszłoej żonie sam atrakcje zapewnić - będzie czy nie?
leszekleszek
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez toma001 » Pon Lut 13, 2017 3:31 pm

Ja jeżdżę głównie z biurem - szczególnie na dalekie kierunki jak np do Kenii - samemu organizować safari jest bez sensu - za dużo zachodu, a urlop ma być wypoczynkiem. No chyba że jedziemy gdzieś blisko - pewnie że można kupić sobie przelot na Ibizę a potem samemu znaleźć hotel na booking.com ale czy to będzie taniej?
toma001
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Asia_450 » Śro Mar 15, 2017 9:05 am

Na pewno jak zorganizujesz sama podróż poślubną to będzie ona dla ciebie ciekawsza bo będziesz zwiedzała i robiła tylko to na co masz ochotę, ale z biurem podróży nie będziesz się musiała o nic martwić. Wszystkie atrakcje, nocleg i wyżywienie będziesz miała zapewnione. Musisz tylko wybrać jaki rodzaj wakacji preferujesz.
Asia_450
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez natalinda » Czw Mar 23, 2017 8:52 am

Powiem Wam,ze jest to dobra opcja. Taka wycieczka na pewno będzie kosztowała o wiele mniej niż to co oferują nam biura podrózy ( no chyba,ze mówimy o last minute ale w przypadku podrózy poślubnej raczej bym z tym nie zaryzykowała).

My naszą podróż poślubną spędziliśmy w Sopocie. Sami zarezerwowaliśmy sobie mieszkanie, konkretnie tutaj:
http://www.dhapartamenty.pl/

W dobrej cenie trafił nam się standard o wiele lepszy niż w jakimkolwiek hotelu w jakim mielismy okazję gościć.
Awatar użytkownika
natalinda
rozkręcam się
rozkręcam się

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>