Wesele bez disco polo...

orkiestra, DJ, muzyka w kościele, oprawa muzyczna na przyjęciu weselnym, program artystyczny, pokazy sztucznych ogni, inne atrakcje

Re: Wesele bez disco polo...

Postprzez cytrynowe_pole » Pon Kwi 22, 2013 8:54 am

olciaq świetne menu, mam smaka na wiele z tych rzeczy :) :) :) Świetne pomysły, chętnie przemycę kilka pozycji do swojego menu!

Ja jednak przy pierwszym ciepłym posiłku raczej musiałabym pozwolić gościom wybrać, to będzie 30 listopada i pewnie niektórzy goście będą marzyć o rozgrzewającym rosole :D
Awatar użytkownika
cytrynowe_pole
kocham to forum? :)
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez 27 sukienek » Pon Kwi 22, 2013 12:46 pm

cytrynowe_pole napisał(a):A mi właśnie marzy się, żeby były dwie zupy, tradycyjny rosół, ale z kołdunami (żeby ten zimny makaron nie leżał w talerzu i czekał na polanie rosołem :D) i właśnie krem pomidorowy   

Czy ktoś był na takim weselu i widział jak to jest rozwiązane? Czy kelner pyta każdego , zbiera zamówienie i potem wydaje konkretną ilość porcji, czy od razu dwie wazy stawia na każdym stole i gość sam sobie wybiera?

Ja bym padła jakbym zobaczyła zupę grzybową, a K. ma wstręt do wszelkich warzyw zielonych, więc padłby na myśl o brokułach :D :D

Chyba właśnie dlatego zazwyczaj wybierany jest rosół, który raczej każdy zje.

A co do obecności disco polo- uważam, że wesele jest mimo wszystko imprezą biesiadną, siedzi się przy stołach, dużo je, dużo pije, więc taka muzyka z częstotliwością np  3-4 piosenek na CAŁE  wesele niczyich gustów nie urazi ;)
Zresztą zobaczycie, przy każdym rodzaju muzyki ludzie potrafią się bawić :)

1. Jest dokładnie tak jak piszesz. Jedna opcja, która jednak sprawdza się bardziej na kameralnych bankietowych imprezach, to taka, w której kelner zbiera zamówienia (wtedy warto, aby każdy miał swoje menu! kelner nie musi przedstawiać, co jest do wyboru). Inna to taka, że postawione są dwie wazy: jedna z rosołem, druga z pomidorową (w Twojej opcji). Ta druga jest bardziej adekwatna na większe imprezy. Polecam obie!

PS Jak dla mnie najlepiej, jak zupę wybierają Państwo Młodzi zgodnie ze swoimi preferencjami. Za bardzo się martwimy gośćmi :P

2. No właśnie walczę z tym - jak tylko umiem :) - by nie utożsamiać wesela z biesiadą. Stąd opcja zmiany nazwy na przyjęcie, które już niesie inne konotacje. Na przyjęciu słucha się jazzu i tańczy do przebojów z lat 50., a nie szaleje do rana przy "Jesteś szalona". Oczywiście, jeśli ktoś lubi te klimaty, to jak najbardziej, nie deprecjonuję takiego sposobu organizacji wesela. Gorzej, jeśli ktoś tak robi tylko dlatego, że nie wie, że można inaczej, lub dla świętego spokoju. Temu się właśnie w mojej blogowej działalności sprzeciwiam :)
Piszę o ślubach, bo wierzę w małżeństwo!
27sukienek.blogspot.com
Awatar użytkownika
27 sukienek
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez JoannaJulia » Pon Kwi 22, 2013 9:31 pm

Trochę za bardzo boimy się chyba naszych gości .....

.... kiedy w pewnym momencie zaczęłam bardzo panikować i zamartwiać się w stylu " co ludzie powiedzą" ktoś bardzo mądry powiedział mi, że prawdziwi przyjaciele będą zachwyceni naszym ślubem, bez względu na wszystko, bo będą po prostu cieszyć się naszym szczęściem....
JoannaJulia
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez dominikaaa » Czw Lip 11, 2013 8:18 am

Witam  mogłybyście polecić jakiś dobry zespół z Wrocławia, który nie gra disco polo?
dominikaaa
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez anaia » Czw Sie 01, 2013 10:43 pm

A my sie dogadalismy z zespolem ze pod koniec imprezy bedzie ciag piosenek disco  polo; by bylo wesolo, do pospiewania i jak ktos ma sily-potnaczenia. Choc sluchamy zupelnie innej muzyki to nie umiem sobie bez ZADNEJ piosenki tego typu wyobrazic wesela!

a co do jedzenia to mamy rosolek na poczatk ale potem jako jedno z cieplych dan- barszczyk z koldunami :) tradycyjnie ale lubimy!

Awatar użytkownika
anaia
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Gilbert » Czw Sie 29, 2013 1:34 pm

Dokładnie, wesele musi mieć w sobie coś kiczowatego i taka muza musi się na nim pojawić. Ale uważam że dobrze jak parę innych gatunków też się pojawi. Nie mówię tu o jazzie czy metalu bo wszystkich i tak się nie zadowoli ale jak będzie tylko disco polo to można się przejeść tym klimatem;)
Gilbert
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Harika » Śro Sie 26, 2015 6:02 pm

Na naszym weselu disco polo nie bedzie, bo by mi chyba uszy odpadly i zoladek sie przewrocil na lewa strone, a tego chcemy uniknac ;)
Bylam na weselach, gdzie disco polo nie grali i swietnie sie wszyscy bawili. Jest wiele kawalkow muzyki tanecznej, np. z lat 80tych, ktora rozbuja kazdego np. Boney M, Modern Talking, Roxette, ABBA, do tego jak ktos juz wczesniej wymienil np. wloskie disco czy hity lat 60tych i gwarantuje wam, ze nikt nie bedzie siedzial przy stolikach :)
Na weselu mojej przyjaciolki swietnie sprawdzily sie balkanskie hity, czyli szybka muzyka w stylu Gorana Bregovica. DJ zapuscil jeden taki set i ludzie zwariowali :)
Ja na pewno zloze sobie taki balkanski set na swoim weselu np.
Goran Bregovic "Balcaneros",
Goran i Kayah "Prawy do Lewego"
Piersi - "Balkanica" lub "07 zglos sie"
itp itd
Harika
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Samantiii » Czw Wrz 10, 2015 10:57 am

Nie wiem dlaczego panuje obiegowa opinia, że polacy bawią się najlepiej przy hitach disco. U mnie był zespół Damy Radę http://www.superzespol.pl/ i nie było ani jednego kawałka disco-polo, a wszyscy szaleli do białego rana na parkiecie. Jeśli Wam się taka muzyka nie podoba to nie patrzcie na to "co ludzie powiedzą" - to Wasz dzień! Z Bregowiczem super pomysł!
Samantiii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Antonina » Wto Wrz 15, 2015 8:27 am

Disco polo na weselu jest okropne! Niestety wiele osób twierdzi, że bez tego nie ma dobrej zabawy... no tak, na pewno dobra zabawa jest przy żenujących hitach do którym będzie tańczyć obleśny wujek Staszek i gruba jak szafa ciotka Kryśka :P Nie.... moje wesele tak na pewno nie będzie wyglądać, bo to żenujące!
Antonina
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Samanta » Sob Gru 12, 2015 11:42 pm

Oczywiście, że TAK. Jest tak wielka ilość różnorodnej muzyki, że wcale nie musi być disco polo. Owszem to piosenki melodyjne, które zachęcają do zabawy, ale jest masa innych utworów, polskich i zagranicznych, dlatego  czego nie???:)
Samanta
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Tabaluga » Wto Gru 29, 2015 8:54 am

Byłam To było najlepsze wesele na jakim była. Ja i moi znajomi uwielbiamy rocka i właśnie rockowo - popowo grał zespół na tym weselu. Genialnie, młodzi ludzie nie schodzili z parkietu, szaleństwo, a najlepiej to chyba para młoda się bawiła :D Też chcę takie wesele :D
Awatar użytkownika
Tabaluga
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Marco158 » Sob Maj 21, 2016 4:03 pm

No niestety disco-polo zdarza się często na weselach. Ja lubię jak grana jest muzyka latino albo rhythm&blues. Świetnie się przy niej można bawić, polecam.
Awatar użytkownika
Marco158
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Tabaluga » Wto Maj 24, 2016 11:48 am

Latino jak najbardziej super, ale nie przez cały czas, bo to też się w końcu może znudzić ;)
Awatar użytkownika
Tabaluga
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Marco158 » Śro Cze 01, 2016 7:43 pm

Racja, dlatego dobrze jest jak zespół ma w repertuarze różne kawałki w różnych stylach muzycznych.
Awatar użytkownika
Marco158
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Wilku » Sob Cze 11, 2016 9:18 pm

Jeśli chodzi o taniec, to uwielbiam latynoskie melodie, ale nasze wesele będzie bardziej rockowe, bo i rozkręcane przez typowo męską kapelę, w której gra mój kolega :) W przerwach za to, kiedy zespół będzie odpoczywał, chcemy żeby puszczali trochę mocniejszych, w tym metalowych kawałków, które są nam bliskie. Goście mogą się nieco zdziwić :D
Awatar użytkownika
Wilku
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez piculina » Pon Cze 13, 2016 7:44 pm

Rodzina może być zdziwiona jeszcze przez wiele, wiele lat a zdziwienie może być przekazywane z pokolenia na pokolenie
piculina
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Żarów

Postprzez Wilku » Wto Cze 14, 2016 1:14 pm

Piculina, akurat nasi najbliżsi jak też przyjaciele i znajomi dobrze wiedzą jacy jesteśmy, czym zajmujemy się w wolnym czasie i czego można się po nas spodziewać, a ślub i wesele to coś, co robimy, bo sami tego chcemy i jak chcemy. Niech sobie potem wszystkie pociotki gadają, jesli taka ich wola - zwisa nam to, bo raz, że widzimy się z większością z nich raz na X lat (a większości rodziny lubego i tak jeszcze nie miałam okazji poznać), a dwa: no kurcze, jesteśmy indywidualistami.

Fakt, że zamiast "Majteczek w kropeczki", czy innych szlagierów wyśpiewywanych przez wszystkich wujków Stasiów świata puścimy kilka razy mocniejsze utwory przy których bawimy się dobrze zarówno my, jak i nasi przyjaciele (i uwaga!-przy których mimo wszystko da się potańczyć!), nie umiejszy moim zdaniem wagi naszego przyjęcia weselnego. A jeśli ktoś będzie miał z tym problem, to... cóż, to tylko JEGO problem :)
Awatar użytkownika
Wilku
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez piculina » Wto Cze 14, 2016 6:11 pm

Dziś tak piszesz i tak pewnie uważasz. Twoje prawo. Ale wesela się nie da powtórzyć. Co dziś zdecydujesz zostanie na zawsze :)
piculina
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez rybcia » Śro Cze 29, 2016 11:01 am

Disco polo to żenada. Jest tyle naprawdę lepszej popularnej muzyki polskiej, do której można potańczyć. Na moim weselu disco polo nie będzie bo to wiocha i tyle!
rybcia
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez piculina » Czw Cze 30, 2016 9:48 am

rybcia napisał(a):Disco polo to żenada. Jest tyle naprawdę lepszej popularnej muzyki polskiej, do której można potańczyć. Na moim weselu disco polo nie będzie bo to wiocha i tyle!

piculina
rozkręcam się
rozkręcam się

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka i oprawa artystyczna ślubu i wesela

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>