Wesele bez disco polo...

orkiestra, DJ, muzyka w kościele, oprawa muzyczna na przyjęciu weselnym, program artystyczny, pokazy sztucznych ogni, inne atrakcje

Re: Wesele bez disco polo...

Postprzez jovika » Śro Kwi 03, 2013 2:26 pm

Disco Polo i odczepiny - dosadnie to pokazano w filmie "Wesele" Smarzowskiego i taki wizerunek niestety się przebija. Ja go nie akceptuję. Jak tych 2 rzeczy nie ma na weselu (disco p. i odczepiny) a goście się bawią to pełen sukces.
Awatar użytkownika
jovika
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Warszawa

Postprzez weselicho » Czw Kwi 18, 2013 11:32 pm

Disco polo nie powinno zniknąć z polskich wesel po to żeby niektórzy starsi dobrze się bawili.
ale...
Jestem za tym by znacznie je ograniczyć. Można zastąpić je Ruskim Polo, Włoskim Polo i Abbami, jacksonami, Bajmami, Lady pankami...

bo wszyscy polacy to jedna rodzina
jestes szalona
bialy mis
mydelko fa

1-2 piosenki co godzine na weselu nie zaszkodzi.
Gdyby komus nie pasowalo, moze wtedy zejsc z parkietu na jedzonko lub WC :)
Z chęcią przygotowałbym kolejne wesele... oczywiście z tą samą żoną :)
Awatar użytkownika
weselicho
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez 27 sukienek » Pią Kwi 19, 2013 1:19 pm

A jeśli Państwu Młodym nie pasuje, to moim zdaniem nie powinno w ogóle czegoś takiego być! Byłam na wielu wielu weselach, gdzie była tylko muzyka na poziomie (w tym moje własne :), i wszyscy dopiero byli zadowoleni! A nie jakieś tradycyjne biesiady... To już przeżytek, a my trzymamy się tego kurczowo, bo myślimy, że tak trzeba...
Piszę o ślubach, bo wierzę w małżeństwo!
27sukienek.blogspot.com
Awatar użytkownika
27 sukienek
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez JoannaJulia » Sob Kwi 20, 2013 11:56 am

27 sukienek napisał(a):A jeśli Państwu Młodym nie pasuje, to moim zdaniem nie powinno w ogóle czegoś takiego być! Byłam na wielu wielu weselach, gdzie była tylko muzyka na poziomie (w tym moje własne :), i wszyscy dopiero byli zadowoleni! A nie jakieś tradycyjne biesiady... To już przeżytek, a my trzymamy się tego kurczowo, bo myślimy, że tak trzeba...

Zgadzam się w 100% Ja nienawidzę Disco Polo, ciarki po krzyżu przechodzą mnie gdy słyszę "Żono moja" albo "Biały miś". Mój narzeczony ma tak samo :) Dlatego wynajęliśmy DJa, a wczoraj razem z moją Mamą układałyśmy listę przebojów tak, aby starsze pokolenie również mogło się dobrze bawić ... Elvis Presley, Paul Anka, Dalida, Roy Orbison, Ray Charles - chcą coś ze "swoich czasów"? Proszę bardzo. Ale w dobrym stylu i na moich warunkach. Bo to jest nasze wesele i już!
JoannaJulia
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez 27 sukienek » Sob Kwi 20, 2013 2:08 pm

Ale w dobrym stylu i na moich warunkach. Bo to jest nasze wesele i już!

O tak tak tak! Po stokroć tak! Z powodzeniem realizujesz moje blogowe zamysły, moja droga :D
27sukienek.blogspot.com
Awatar użytkownika
27 sukienek
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez JoannaJulia » Sob Kwi 20, 2013 2:12 pm

Czy z powodzeniem to zobaczymy. Prawda jest taka, że na początku masz wizję. Potem zderzasz się z rzeczywistością. Trzeba ogromnej cierpliwości i dyplomacji by przy organizowaniu wesela raz z rodzicami, spełnić chociaż połowę Twoich marzeń i zamysłów ....  Jak z naszą muzyką wyjdzie, to się dopiero okaże! :-)
JoannaJulia
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez 27 sukienek » Sob Kwi 20, 2013 2:15 pm

A najważniejsze jest to, żeby się nie poddawać i te wizje realizować, chyba że okazuje się, że nie ma, o co kruszyć kopii i wcale Ci tak na tym nie zależy (ja nie potrafiłam niczego odpuścić, czego akurat trochę żałuję, bo niepotrzebne napięcia wprowadzałam). Ale w przypadku muzyki? Co tu się może okazać? Ja robiłam wszystko, żeby nikt nie zaczął śpiewać "sto lat", ani "gorzko". O to się można bać, że się nie uda (bo się nie do końca na to ma wpływ). A z muzyką na pewno się uda :) Kibicuję w dalszych przygotowaniach!
27sukienek.blogspot.com
Awatar użytkownika
27 sukienek
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez JoannaJulia » Sob Kwi 20, 2013 2:24 pm

Bardzo dziękuję za słowa wsparcia :-) U nas też zwalczam przyśpiewki, "gorzko" etc. Może się uda bo ponad połowa naszych gości to nasi przyjaciele, młodzi ludzie, starszych osób obytych z typowo biesiadnymi obyczajami będzie zdecydowanie mniej.

Staram się nie kłócić również i większość pomysłów do tej pory udało mi się zrealizować, aczkolwiek tort z muffinów odpadł:(:( Masz rację - trzeba wiedzieć kiedy się wycofać. Dla mnie najważniejsze jest, aby przez wesele nie pogorszyć sobie relacji z teściami. Są naprawdę wspaniałymi ludźmi. Przygotowania do wesela mają by radosne, a nie przypominać batalię przy każdej najmniejszej decyzji ....
JoannaJulia
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez 27 sukienek » Sob Kwi 20, 2013 2:33 pm

JoannaJulia napisał(a):Bardzo dziękuję za słowa wsparcia :-) U nas też zwalczam przyśpiewki, "gorzko" etc. Może się uda bo ponad połowa naszych gości to nasi przyjaciele, młodzi ludzie, starszych osób obytych z typowo biesiadnymi obyczajami będzie zdecydowanie mniej.

Staram się nie kłócić również i większość pomysłów do tej pory udało mi się zrealizować, aczkolwiek tort z muffinów odpadł:(:( Masz rację - trzeba wiedzieć kiedy się wycofać. Dla mnie najważniejsze jest, aby przez wesele nie pogorszyć sobie relacji z teściami. Są naprawdę wspaniałymi ludźmi. Przygotowania do wesela mają by radosne, a nie przypominać batalię przy każdej najmniejszej decyzji ....

Tort z muffinów, powiadasz... Pomysł extra! A jaki będziecie mieć i czemu to "nie przeszedł"? :) (gratuluję zrównoważonego podejścia, to najlepsze, co możesz dla Was zrobić, co nie jest równoznaczne z odpuszczaniem wszystkiego)
27sukienek.blogspot.com
Awatar użytkownika
27 sukienek
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez JoannaJulia » Sob Kwi 20, 2013 2:45 pm

Na początku wymarzyłam sobie, że mój tort będzie składał się z jednego torcika do tradycyjnego krojenia na samej górze, a reszta będzie się składała z bankietowych muffinów. Wygląda to nietuzinkowo. A poza tym spodobało mi się i już <przekorne_tupnięcie_nogą>.  Bo czemu ma być tak jak zawsze? Rodzicom mojego ukochanego bardzo się to nie spodobało i zaczęły się długie dyplomatyczne rozmowy ( muszę przyznać, że nigdy się nie kłóciliśmy, zawsze są to wyważone dyskusje). Zależało im na tym, żeby tort był tradycyjny bo tak i już. Bo tort ma być do krojenia dla wszystkich i jest to symboliczne. Przestałam się więc kłócić, bo widać, że bardzo im zależało, a poza tym w inne kwestie się nie wtrącali i starali się być delikatni. Miękkie serce mam więc ustąpiłam.

Ostatecznie wybrałam czteropiętrowy tort z naturalną bitą śmietaną i dużą ilością świeżych truskawek. Bez żadnych marcepanów i ohydnych lukropodobnych ozdób.

Wyżyłam się na innych polach, bo nie mamy zespołu tylko DJa, nie kupiłam sobie wielkiej bezy, tylko mam krótką koronkową sukienkę szytą na zamówienie ( moja ciocia powiedziała, że skoro mam tatuaż na nodze to nie mam wyjścia i muszę to zakryć, więc na przekór zamówiłam sukienkę do kolan:P)  i ... nie będzie u nas rosołu bo jest wszędzie do znudzenia!!! Poza tym tortu z muffinów co prawda nie będzie, ale chcę zamówić mnóstwo kolorowych owocowych babeczek.

p.s. czytam Twój blog. Jest świetny!!!
JoannaJulia
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez 27 sukienek » Sob Kwi 20, 2013 2:59 pm

Nie dziwię się, że się podoba, bo to co piszesz, idealnie się w niego wpasowuje :) Widzisz, my nie mieliśmy tortu do krojenia, tylko każdy otrzymał na talerzyku kawałek (nietuzinkowego cappucino). Zastanawiam się, co ja bym zrobiła na Twoim miejscu w kwestii tego torta, pewnie postawiłabym na swoim, ale czy to by było dobre? Biorąc pod uwagę nasze wcześniejsze rozmowy, raczej nie. Relacja z teściami jest przecież okropnie ważna. Poszłaś na świetny kompromis i to jest cudowne:) Tort z bitą śmietaną i truskawkami oraz babeczki - aż się nie da tego słuchać, takie pyszności! :D

PS Precz z rosołem! :)
27sukienek.blogspot.com
Awatar użytkownika
27 sukienek
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez 27 sukienek » Sob Kwi 20, 2013 4:16 pm

Przywołana przez cytrynowe pole do porządku napiszę w temacie co następuje: precz z disco polo! :D
27sukienek.blogspot.com
Awatar użytkownika
27 sukienek
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez achajq » Sob Kwi 20, 2013 5:13 pm

ja walcze z moim M, bo nie chce rosolu! Bylam na weselu gdzie byl krem z brokulow (PMka wege) i bylo pysznie! Ale M sie upiera, bo jak to tak bez rosolu? Grrr!
a zeby nie wypasc z tematu: myslalam, ze disco polo i przypiewki to przezytek, na ostatnich weselach jakich bylam byly ewentualnie pojedyncze piosenki disco polo lub wcale. Na swoim nie planuje takiej muzyki, zrobilam juz mniej wiecej liste utworow, ale mamy dj'a, wiec jezeli ktos z gosci zamowi sobie jakas konkretna piosenke disco polo to trudno, rwac wlosow z glowy nie bede, wazne zeby wspomniany gosc zamowil piosenke i pozniej sie przy niej bawil ;P

Awatar użytkownika
achajq
kocham to forum? :)

Miejscowość: Drömmarnas land

Postprzez 27 sukienek » Sob Kwi 20, 2013 5:44 pm

achajq napisał(a):ja walcze z moim M, bo nie chce rosolu! Bylam na weselu gdzie był krem z brokulow (PMka wege) i bylo pysznie! Ale M sie upiera, bo jak to tak bez rosolu? Grrr!
a zeby nie wypasc z tematu: myslalam, ze disco polo i przypiewki to przezytek, na ostatnich weselach jakich bylam byly ewentualnie pojedyncze piosenki disco polo lub wcale. Na swoim nie planuje takiej muzyki, zrobilam juz mniej wiecej liste utworow, ale mamy dj'a, wiec jezeli ktos z gosci zamowi sobie jakas konkretna piosenke disco polo to trudno, rwac wlosow z glowy nie bede, wazne zeby wspomniany gosc zamowil piosenke i pozniej sie przy niej bawil ;P

No niestety nadal nie przeżytek! PS Ja myślałam, że rosół to przeżytek :) U nas był krem grzybowy. A może dwie opcje do wyboru? Byłam też na takim weselu.
27sukienek.blogspot.com
Awatar użytkownika
27 sukienek
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez olciaq2510 » Sob Kwi 20, 2013 7:42 pm

Hmm niektórzy tak się kłócą o rosół bo mimo wszystko to jedna z najbardziej uniwersalnych zup. Kremy z brokułów, groszku itp są delikatna w smaku, nieraz wręcz mdłe, a my, Polacy lubimy smaki wyraziste. Ja do "zielonych zupek" nic nie mam i zjem jak podadzą, ale nie znoszę zup grzybowych pod jakąkolwiek postacią brr:/ . U mnie na pierwszą zupę podadzą krem pomidorowo - paprykowy z parmezanem i grzanką ziołową, drugą zupą podawaną około 1 w nocy będzie rosół z makaronem, kawałkami smażonego kurczaka i warzywami.
Awatar użytkownika
olciaq2510
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Płock

Postprzez achajq » Sob Kwi 20, 2013 7:48 pm

grzybowa u nas tez odpada, pan mlody by wyszedl z wesela tak nie znosi ;) ale w sumie jeszcze sie nie zastanawialam jaka bym chciala, mysle, ze ta brokulowa to niezly pomysl, ale opcja z kremem pomidorowo paprykowym brzmi smacznie :)

Awatar użytkownika
achajq

Postprzez cytrynowe_pole » Nie Kwi 21, 2013 8:23 am

A mi właśnie marzy się, żeby były dwie zupy, tradycyjny rosół, ale z kołdunami (żeby ten zimny makaron nie leżał w talerzu i czekał na polanie rosołem :D) i właśnie krem pomidorowy   

Czy ktoś był na takim weselu i widział jak to jest rozwiązane? Czy kelner pyta każdego , zbiera zamówienie i potem wydaje konkretną ilość porcji, czy od razu dwie wazy stawia na każdym stole i gość sam sobie wybiera?

Ja bym padła jakbym zobaczyła zupę grzybową, a K. ma wstręt do wszelkich warzyw zielonych, więc padłby na myśl o brokułach :D :D

Chyba właśnie dlatego zazwyczaj wybierany jest rosół, który raczej każdy zje.

A co do obecności disco polo- uważam, że wesele jest mimo wszystko imprezą biesiadną, siedzi się przy stołach, dużo je, dużo pije, więc taka muzyka z częstotliwością np  3-4 piosenek na CAŁE  wesele niczyich gustów nie urazi ;)
Zresztą zobaczycie, przy każdym rodzaju muzyki ludzie potrafią się bawić :)
Awatar użytkownika
cytrynowe_pole

Miejscowość: Wrocław

Postprzez olciaq2510 » Nie Kwi 21, 2013 9:53 pm

cytrynowe pole moje menu wygląda tak (patrz niżej)  może znajdziesz jakieś rozwiązanie

Przystawka
Panierowany camembert z odrobiną sosu słodko kwaśnego nasałatce z pomidora, ogórka i sałaty w sosie winegret
Obiad
Krem pomidorowo paprykowy z parmezanem i grzanką ziołową
Szwajcar z serem i papryką
Karkówka z grilla
Pierś z kurczaka w pikantnej panierce z płatkówkukurydzianych
Dorsz w cieście naleśnikowym
Zestaw surówek
Gotowane ziemniaki z koperkiem
Frytki
Deser
Szarlotka z lodami
1 gorąca kolacja
Indyk w sosie curry
Polędwiczki w sosie pomidorowym
Ryż
2 gorąca kolacja
Rosół z warzywami, smażonymi kawałkami kurczaka i makaronem
3 gorąca kolacja
Stek po cygańsku na ostro
Filet w sosie serowym
Kopytka ziołowe
Zimna płyta
Ryba po grecku
Sałatka gyros
Sałatka grecka
Sałatka egzotyczna na słodko
Pierś z indyka z brzoskwiniami
Półmisek wędlin i serów
Szynka z musem chrzanowym\
Losoś z serkiem na krakersach
Schab z ziołami prowansalskimi
Bukiet marynat
Szwedzki stół z gorącymi zakąskami
Grill (szaszłyk, karkówka, kurczak złocisty, pstrąg,kiełbaski)
Makaron na ostro( spaghetti z sosem arabiatta, papryką,cebulą i salami)
Makaron na łagodno ( farfalle  z sosem śmietanowo serowym z kurczakiem ibrokułami)
Ryż z warzywami, przyprawami orientalnymi i olejem zorzeszków ziemnych
Tarta z pieczarkami
Owoce
Sernik z kokosem
Tiramisu
Tarta z owocami leśnymi
snikers
Awatar użytkownika
olciaq2510
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Płock

Postprzez achajq » Nie Kwi 21, 2013 9:56 pm

olciaq ile placisz za osobe?

Awatar użytkownika
achajq

Postprzez betalena » Nie Kwi 21, 2013 10:54 pm

Wątek o muzyce, a wy o żarciu :P Jeśli mogę doradzić, to postawcie na rosół. Też wiele miesięcy myślałam nad tym i chciałam koniecznie "coś innego niż rosół", ale w końcu stanęło na rosole i była to bardzo dobra decyzja.

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka i oprawa artystyczna ślubu i wesela

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>