wesele w Hotelu Wena - Psary k. Wrocławia

organizacja, lokale, oczepiny, program wesela, podziękowania, menu, terminy

wesele w Hotelu Wena - Psary k. Wrocławia

Postprzez marifiore » Czw Lut 07, 2013 1:03 pm

Witam, wszyskie przyszłe Panny Młode i nie tylko ... :)
Zarezerwowałam sale w hotelu Wena w Psarach, na wesele w siepniu 2013, powiem szczerze ,że trochę się boje, bo jest to stosunkowo nowy obiekt i wesela robią dopiero od ok. pół roku maks. od lata 2012r. Na internecie nie znalazłam ,żadnych opini na temat tego hotelu ( na temat wesel w tym hotelu) .  Jeżeli znacie kogoś  kto miał tam wesele, lub byłyscie tam na weselu lub same tam będziecie robić wesele. to prosze o pomoc, o jakieś opinie, wrażenia itp....
Przyznam się szczerze ,że zdecydowałam się na ten hotel ,gdyż sale mają śliczną ( w moim stylu) ,i organizują wesela nie na dużą ilośc gości ( maks 80 -90 osób ) , i oczywiście jest jedno wesele w ciągu dnia ,a nie jak w Hotelu np. Jasek - kilka na raz.
Mają też ogródek w którym można odetchnąć po tanecznych wariacjach ( to dla mnie bardzo ważne).
Dziewczyny pomocy....
Awatar użytkownika
marifiore
rozkręcam się
rozkręcam się

Re: wesele w Hotelu Wena - Psary k. Wrocławia

Postprzez katpaw » Wto Kwi 23, 2013 6:08 pm

Hej,
ja właśnie z narzeczonym zastanawiamy się nad tym hotelem z tych samych powodów:)
Co prawda mamy już wstępnie zarezerwowany hotel Jasek, ale coraz więcej wątpliwości się pojawia i coraz więcej negatywnych opinii do nas dociera na temat Hotelu Jasek, zresztą byliśmy tam na Sylwestra i było bardzo średnio (jedzenie, obsługa) spodziewałam się czegoś lepszego w tych cenach...
Jutro jadę poznać ofertę Hotelu Wena i dołączam się do prośby o opinie na temat tego hotelu i wesela w tym hotelu jeśli ktoś był lub miał...Obiekt od niedawna więc może jeszcze chce "im" się starać, nie tak jak w hotelu obok, który jedzie tylko na dobrej opinii z dawien dawna...Proszę piszcie:)
katpaw
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez marifiore » Wto Maj 07, 2013 6:55 am

HEJ,
kiedy masz wesele? Opowiedz jak wrażenia ze spotkania z hotelu wena? Czy zdecydowałaś się na ten hotel? czy zostajesz przy Jasku? Jestem ciekawa co tobie mówiła włascicielka hotelu. Czy dostaliście jakieś fajne propozycje? mi proponowała stół wiejski- i się zastanawiam na nim, czy alkochol ,soki ,ciasta i tort zamawiajcie u niej czy sami organizujęcie? czy dekuruję wam ona jakoś sale czy moze też sami coś kombinujecie : świeczki, kwiaty w wazonach?
Będzie miło powymieniać się informacjami o organizacji wesela w hotelu Wena :)
Awatar użytkownika
marifiore
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Brachypelma » Wto Maj 07, 2013 3:30 pm

katpaw napisał(a):Hej,
Co prawda mamy już wstępnie zarezerwowany hotel Jasek, ale coraz więcej wątpliwości się pojawia i coraz więcej negatywnych opinii do nas dociera na temat Hotelu Jasek, zresztą byliśmy tam na Sylwestra i było bardzo średnio (jedzenie, obsługa)

Nie mam żadnego doświadczenia z Weną, ale mogę potwierdzić niepochlebne opinie co do Jaska. Osobiście nie zrobiłabym tam wesela. Byłam tam na kilku weselach. Ładny wystrój, ciut nowobogacko-kiczowaty ale dobry na wesela, dobra lokalizacja. Ale... 3 wesela w tym samym czasie, kuchnia okropna... brzuch mnie bolał przed oczepinami.... (rosół smakował jak rozpuszczona kostka rosołowa)- jakieś kuchenne rewolucje by się przydały ;) I jeszcze atrakcje, które organizuje Jasek- dość krępujące dla niektórych gości- np.  wyłapywanie gości- panów, którzy muszą się przebrać w spódnice i tańczyć kankana. Nie mój gust.
Ale niektórym się podoba :)
Więc zależy, kto co lubi :)
Jeśli masz dylemat między tym hotelem a Weną, to delikatnie Ci odradzam Jaska i polecam wcześniej wypróbować kuchnię :)
Brachypelma
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez marifiore » Śro Maj 08, 2013 10:53 am

A pro po kuchni - to mam nadzieje ,że na weselu będzie wyśmienita :) gdyż byłam z narzeczonym i przyjaciółmi tam na objedzie i popróbowalismy kilku dań - i musze powiedzieć szczerze ,że jedzonko bardzooo dobre :) z koleżanką brałyśmy tam też deser : szrlotka na ciepło z gałka lodów - pyszne!!!!  ( ja nie lubie szrlotek ,a ta była super) oraz tiramsiu,a  żurek wysmienity   i miesa dobrze zrobione :),więc na weselu też będą gotować dobrze.Ale jezeli macie okazje to idźcie tam na objad i coś wypróbujcie :)
ja rozmawiałam z kucharzem - i wydał się konkretny i rzeczowy, mający doswiadczenie i mysle że nie zawiedzie :)
Ja też się zastanawiała najpierw nad Jaskiem - ale przeraziły mnie 3 wesela na raz (mimo ze w osobnych salach)
Dziewczyny mi zostały tylko 3 misiące :) będę informować jak przygotowania idą w hotelu Wena. i oczywiście zdam relacje z wesela :)
Jeżeli byście szukały super dj na wesele to będę mogła polecić swojego :) - naprawde dobry :) - bawiłam się u niego na innych imprezach :)
aaaa propo wystroju czyli kwiatów i świec- hotel tego nie zapewnia- więc sama się tym zajmuję :) jeżeli nie macie własnej floryski , to chętnie mogę się zająć takimi rzeczami.
Awatar użytkownika
marifiore
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez dominikaaa » Pią Maj 10, 2013 7:39 am

Witam, ja też zastanawiam się nad hotelem wena, wesele planuje na czerwiec 2014, odstraszają mnie tylko wysokie ceny noclegów oraz brak opinii. Mam takie pytanko do Was, na którą opcję menu się zdecydowałyście? ja zastanawiam się nad środkową + stół wiejski.
dominikaaa
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez marifiore » Pią Maj 10, 2013 8:39 am

Powiem tak : noclegi - faktycznie drogie -mi włascicielka zaproponowała 85zł za os. przy pokoju dwu osobowym!!! ja mam w sumie do przenocowanie 10 osób. Ale jest na to wyjscie :) Znalazłam w pobliżu bardzo ładny pensonat z 6 pokojami  - łacznie dla 14 osbób :) i cena za nocleg to 40zł :) Pensjonat jest w miejscowosci obok- m. Szymanów.
Ja wybrałam opcje 1 za 150zł - właścicielka zapewniła ze spokojnie starczy jedzonka i jeszcze zostanie!!! a stół wiejski tez bierzemy!!! no i zalatwiamy sobie fontannę czekoladową z firmy zewnetrznej :) wiec jedzenia bedzie sporo - wystarczająco jak na ok. 70 osób. Byłam na weselu ostatnio  i znajomi mieli podobne menu co proponuje wena w opcji 1 , a stołu wiejskiego nie mieli - i było sporo jedzienie - duuuuzo zostało!!!!
Hotel nie ma jeszcze opini -bo na rynku jest krótko, ale ja zaryzykuję bo miejsce jest swietne i jedzonko również :)
Awatar użytkownika
marifiore
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez dominikaaa » Pią Maj 10, 2013 9:16 am

ja mam do przenocowania ok.30 osób więc cena ma dla mnie znaczenia  , skoro mówisz że ta najtańsza opcja spokojnie wystarczy więc moze też się nad nią zastanowię, bo po co przepłacać  a jak ogólnie Ci się współpracowało z Panią menager, nie było żadnych komplikacji?
dominikaaa
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez marifiore » Pią Maj 10, 2013 9:41 am

Narazie nie ma komplikacji....zobaczymy co będzie bliżej terminu wesela :) jedynie co nie było po mojej mysli  ,to chciałam przyjechać wieczorem na sale dzień prze ślubem i zrobić bukiety w wazonach i zostawić jej w jakiejś chłodni ,ale nie zgodziła się -twierdząc ,że nie gwarantuje ,że na drugi dzień te kwiaty nie padną. Więc muszę jechać w sobotę z samego rana na giełdę kupic kwiaty i poustawiać je w wazonach rano.
Włascicielka bardzo mocno propnuje ,żeby ciasta, u niej Zamawiać - rozumiem ją ( przecież to dla niej zarobek) ale my zdecydujemy się zamawiać gdzieś inndziej ( kierujemy się budżetem ,ktróry nie mozemy przekroczyć). Przyznaje,  że ciasta ma rewelacyjne - są dostepne w wybrane dni w jej sklepie obok hotelu- przepyszny jest czarny las , albo jabłecznik leśny..mniam.. ( ciasta sprowadza z pod Poznania :))
Awatar użytkownika
marifiore
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez dominikaaa » Pią Maj 10, 2013 10:16 am

Ja tez pytałam o te kwiaty i powiedziała mi to samo co Tobie, poleciła jakąś kwiaciarnie naprzeciwko. Mogłabyś mi jeszcze powiedzieć kiedy podpisywałaś umowę, przy wpłacie zaliczki czy później? Mi się bardzo spodobały te fioletowe tiule na stół, do tego chciałabym bukiety w podobnym kolorze z żywych kwiatów
dominikaaa
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez marifiore » Pią Maj 10, 2013 11:52 am

dominikaaa napisał(a):Ja tez pytałam o te kwiaty i powiedziała mi to samo co Tobie, poleciła jakąś kwiaciarnie naprzeciwko. Mogłabyś mi jeszcze powiedzieć kiedy podpisywałaś umowę, przy wpłacie zaliczki czy później? Mi się bardzo spodobały te fioletowe tiule na stół, do tego chciałabym bukiety w podobnym kolorze z żywych kwiatów

Umowę podpisywalismy w marcu. Wplacalismy zaliczkę przy podpisaniu umowy. tiulów fioletowych nie widziałam , pokazywała mi takie  brązowo złote bierzniki - i być może ,że na te się zdecydujemu , a kwiaty będziemy mieli w tonacji beżu bieli  i może pudrowego różu. Ja bedę sama robić bukiety i kwiaty będę miala z giełdy kwiatowej ( świerze i taniej niż w kwaciarni :) ) . jestem plastykiem, więc układanie bukietów to nie kłopot dla mnie... a ty będziesz sama robic bukiety czy zlecasz to komuś?
Awatar użytkownika
marifiore
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez dominikaaa » Pią Maj 10, 2013 1:04 pm

Raczej będę komuś zlecać, bo niestety nie mam zdolności manualnych  może te tiule mają dopiero od niedawna, my dopiero tydzień temu oglądaliśmy salę, w ten weekend zamierzamy jeszcze pojechać do hotelu diament, zobaczyć jak tam prezentuje się sala, ale coś czuje, że zdecydujemy się na hotel wena.
dominikaaa
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez dominikaaa » Pią Maj 10, 2013 1:16 pm

Możecie zapytać o te tiule, bo z tego co pamiętam to jakieś różowe też mieli, ale ich nie widziałam. Może akurat będzie to pudrowy róż pasujący do Twojej fizji sali
dominikaaa
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez dominikaaa » Pon Maj 20, 2013 7:21 am

Sala zaklepna!!!  a jak tam idą Twoje przygotowania do ślubu?
dominikaaa
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez marifiore » Wto Maj 21, 2013 10:46 am

super że sale już masz załatwioną :)
jak tam przebiegała rozmowy z właścicielką ? nam zostały jeszcze ok. 2 miesięcy do wesela, przegotowania idą krok za krokiem, obrączki zamówione ,suknie też, garnituru brak... wódka kupiona ,noclegi zarezerwowane w pensjonacie w pobliżu ( bardzo ładny i nowiutki pensjonat dla 14 osób- i co najważszniejsze tańszy niż hotel - polecam) DJ już jest- równiez polecam jezeli myślicie o DJ :)  Jakie menu wybraliscie- my te pierwsze + stół wiejski, oraz załatwiamy sobie fontannę czekoladową, za jakiś miesiąc będziemy kombinować z ustawieniem stołów  - bedzie trudno -bo stoi w sali słóp ( trochę przeszkadza w ustawieniu - ale jakoś wybrniemy ,ma  nadzieje :) ) jezeli chodzi o dekoracje stołów ,to mamy już zakupine świece i kieliszki szklane do nich, a z wazonów wysokich hotelowych zrezygnujemy i przywioze własne - mam ok.6 szt. identycznych . Te hotelowe wymagają gąbki florystycznej - a co za tym idzie długi czas układani bukietów  ( a rano  w sobotę przecież muszę jeszcze zdążyć się wyszykować ) a tak to mam sliczne proste wazony- w które włoże bukiety kwiatów :)
Awatar użytkownika
marifiore
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez dominikaaa » Wto Maj 21, 2013 12:59 pm

Jak na razie wpłaciliśmy zaliczkę i zaklepaliśmy termin, nie podpisaliśmy umowy bo nie byliśmy do końca zdecydowani co do menu, ale raczej wybierzemy opcję środkową 170 zł/os. bez stołu wiejskiego, zastanawiamy się jeszcze nad zakupem u nich ciast i napoi, ale nie wiem czy wtedy dużo nie przepłacimy. Kierowniczka sympatyczna, poczęstowała nas ciastami, zapytałam ją o porcje to powiedziała,że wszystko jest na bieżąco dokładane i jeszcze się nie zdarzyło, żeby czegoś zabrakło, mówiła jeszcze że będziemy mogli trochę zmodyfikować menu po siebie. My raczej myślimy o zespole, ale jakbyś mogła dać mi namiary na ten pensjonat. A wy ile płacicie i skąd zamawiacie ciasta?
dominikaaa
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez marifiore » Śro Maj 22, 2013 6:38 am

a czy mogłabyś mi napisać po ile ona zaprponowała ci ciasta?
Awatar użytkownika
marifiore
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez marifiore » Śro Maj 22, 2013 8:26 am

tort zamawiamy w cukiernia Gondek cena ok. 50zł/kg :) a torty pyszne- i udekorują tak jak chcę ( bo ich dekoracje mi się nie podbają) ciasta chyba sami dowieziemy- jeszcze pomyślimy .natomiast soki i napoje kupujemy sami- liczyłam to i taniej wychodzi :) ja licze 2l soku na osobę 1,5l gazowanego napoju na osobę i ok. litra wody na osobe - i wychodzi mi kilka set złotych taniej ( i z pewnością zostanie napoi bo kto wypije 4,5l napojów ( na osobę) + wiadomo dochodzi kawa i herbata:)
10zł to w sumie dobra cena za ciasta -ale zalezy ile  kawałków na osobe przypada  - jeżeli po dwa to kiepsko- jezeli 3-4 to już jest ok:)
zawsze mozęsz zamówić cały pensjonat na 14 osób a resztę osób ulokować też gdzieś pobliżu.  zawsze to taniej niż w hotelu :) a standard dla mnie bardzo porównywalny:)
Awatar użytkownika
marifiore
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez dominikaaa » Śro Maj 22, 2013 8:43 am

Stół wiejski kosztuje 10 zł/os.  ale ja się nie zdecydowałam, tym bardziej,ze ona powiedziała, że jak dla niej to jest on bardziej dla "oka niż do jedzenia i dużo z niego zostaje"  więc stwierdziłam, że to zbędny wydatek tym bardziej, że chcemy wziąć to droższe menu, zaproponowała jeszcze alkohol po cenach sklepowych, ale muszę jeszcze dopytać jakie są u nich te "ceny sklepowe". Może sami wszystko będziemy kupowali, bo wiadomo, że oni tez na tym muszą zarabiać, może i wiele rzeczy odchodzi ja sie bierze u nich, ale z drugiej strony po co za to samo przepłacać.
dominikaaa
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez marifiore » Śro Maj 22, 2013 10:42 am

jeżeli chodzi o ceny alkocholu- to zalezy jaki alkochol będziecie mieli? wiadomo że w supermarketach zawsze taniej niż w  takich sklapach w małych miejscowościach , my kupilismy w biedronce krupnik w dobrej cenie  i liczymy 0,5l  - i tyle można liczyć na osobę ( bylam ostatnio na weselu i pytałam się ile oni założyli flaszek- odpowiedzieli że 0,5l na osobe- jeszcze im duuużo zostało. wiadomo jeżeli chcesz mieć wygodę i niemartwic się o dowóz i szukanie wódki to warto zamówić przez hotel, ale jezeli chcesz troszkę zaoszczędzić to proponuje samemu kupić. my  chcemy oszczędzić tam gdzie można - po co przepłacac za to samo. dzię ki takim oszczędnością pozwalamy sobie na inne rzeczy np. fontannę czekoladową :)
owoce też nam proponowali ze dostarczą - ale dzień wczesniej pojedziemy na gieldę i sami kupimy :)
aaa zastanwiałaś się nak wiaderkami z lodem na wódkę na stołach?
moze hotel coś takiego ma ,bo ja to ostatnio nie wpadlam no to ,żeby o to się zapytać jak byłam podpisywać umowę .
achce bardzo takie wiaderka, żeby wódka była zimna.... a i pamiętasz może czy ona mówiła ze wodke przechowuje w lodówce i w chlodni? bo to duuza róznica!!!! u znajomych u których byłam ,to wodka była przechowywana w takiej stojacej chłodni ( podobna do lodówki z szyba- ale to nie lodówka!!!!) bo w chłodni zawsze ta wódka jest bardzo zimna a w tych lodowkach do napoi  to wódka jest ciepła- i tą myśl podsuneli znajomi żeby to była chodnia anie lodówka!!!
Awatar użytkownika
marifiore
rozkręcam się
rozkręcam się

Następna

Wróć do Wesele

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Przejdź do portalu >>