opłata za wesele

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

opłata za wesele

Postprzez atiiia86 » Wto Sty 22, 2013 4:21 pm

Kto powinien zapłacić za gości????????? Panna młoda za swoich, a pan młody za swoich, czy to rodzice panny młodej powinni wszystko zapłacić?? Zapowiada się na kłótnię...
atiiia86
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Re: opłata za wesele

Postprzez nat89 » Wto Sty 22, 2013 11:03 pm

Myślę, że to kwestia dogadania. U nas jest tak, że zapraszamy mniej więcej po tylu samo gości. Za wszystkie "koszty wspólne" nasi rodzice płacą po połowie. Osobne koszty to nasze ubrania - tu każdy płaci za siebie :)

Awatar użytkownika
nat89
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez anaia » Śro Sty 23, 2013 12:19 pm

Szkoda się kłocićo takie sprawy, to jedne z pierwszych ważnych(większych) wydatkow, warto ze spokojem i rozmysłem zaplanować wydatki, potem podzielić., Bo kwestia gości to nie tylko 'talerzyk' ale i późniejszy nocleg, poprawiny itd, a część gości zwykle nie zostaje i tu masz problem-jak to podzielić..generalnie wszedzie mozna sie doszukać powodu do klotni i niesnasek.

Popatrzcie na stan waszych kont, kto może dać więcej, kto mniej, ustalcie za co placi Młody (np.zespół, alkohol, obrączki- u mnie w rodzinie to tradycja)  za co Młoda (np.kościół,organista,dekoracja) a koszty sali, gości podzielcie tak, by żadne nie czuło się pokrzywdzone. jeśli to rodzice płacą czy pomagają w finansowaniu wesela- urządzcie spotkanie też z nimi, jeżeli wy- to chyba nie musicie ich mieszać.
powodzenia, to piękna uroczystosc, szkoda nerwów;)

Awatar użytkownika
anaia
super gaduła
super gaduła

Postprzez panna_monika » Śro Sty 23, 2013 2:50 pm

u nas każdy płaci za swoich gości, reszta po połowie. B. w duzej części płaci za wesele sam, ja na tyle ile mogę też straam się dołożyć i tym samym odciążyć rodziców

Awatar użytkownika
panna_monika

Miejscowość: Silesia

Postprzez ansista » Pią Sty 25, 2013 7:40 am

My nie bierzemy na wesele nic od rodzicow...bardzo sie ciesze, ze nam sie tak poukladalo, ze mozemy sami sobie oplacic bo srednio sobie wyobrazam obarczac ich takimi kosztami. No a ze budzet mamy wspolny to za wszystko placimy razem i nie ma zadnych problemow z podzialem:)
Awatar użytkownika
ansista
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Dawno temu Wroclaw

Postprzez Chanela » Pon Lut 04, 2013 12:09 am

My też płacimy po połowie, mimo że ode mnie będzie więcej osób. Nie ma  mowy o kłótni kto za co płaci bo przecież organizujemy to dla nas. To będą nasi goście  i nie będzie podziałów kto jest czyj.
Chanela
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez MorrigaN » Pią Lut 15, 2013 4:51 pm

Chanela napisał(a):My też płacimy po połowie, mimo że ode mnie będzie więcej osób. Nie ma  mowy o kłótni kto za co płaci bo przecież organizujemy to dla nas. To będą nasi goście  i nie będzie podziałów kto jest czyj.

W ogóle nie rozumiem podziału gości na twoich i moich. Wsele jest NASZE i goście są NASI. Domyślam się, że takie podziały mogą pojawiać się w momencie gdy nasze wesele staje się powoli weselem rodziców, bo oni fundują i oni zapraszają jeszcze połowe swoich rodzin, z którymi młodzi nie mają w ogóle kontaktu i jeszcze kogoś tam bo przecież na weselu ich córki/syna byli więc tak trzeba...

Cacko, za którym żądza chciwie goni, Straciło urok, gdy je mamy w dłoni...
[URL=http://www.przewodnikmp.pl]
[/URL]
Awatar użytkownika
MorrigaN

Miejscowość: Wrocław/Jaworzno

Postprzez bacteryja » Pią Lut 15, 2013 10:05 pm

U nas za wesele płacą rodzice. Niestety nie mamy po rowno gości ( u K. jest dwa razy więcej osób niż u nas). Ale nie było zadnego problemu- obie rodziny stwierdziły, że płacą za swoich. Nie ma przy tym żadnych kłotni :)

bacteryja
super gaduła
super gaduła

Postprzez atiiia86 » Czw Lut 21, 2013 11:57 am

U mnie niestety jest  niestety wdg podziału "nowoczesnego" tj. :

Zgodnie z tradycją rodzina panny młodej płaci za:
  • suknię oraz wszelkie akcesoria,
  • zaproszenia,
  • przyjęcie weselne,
  • uroczystość w Kościele
  • usługi fotografa i kamerzysty,
  • usługi konsultanta ślubnego (wedding planera)
Strona pana młodego pokrywa natomiast:
  • koszty garnituru i dodatków,
  • obrączek,
  • bukietu panny młodej,
  • napoi na przyjęciu,
  • usług wodzireja (zwanego obecnie DJ-em) lub orkiestry
  • wynajmu limuzyny.
Niestety narzeczony kasy niema, rodzice jego tez nie bardzo więc nie za wesoło.
atiiia86
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Asiula_M » Wto Mar 12, 2013 11:12 pm

I my staramy się zrobić wszystko "na pół" ale przede wszystkim sami. Chcemy sobie wszystko zorganizować tak, aby nawet dla naszych rodziców od początku do końca wszystko było niespodzianką... choć oczywiście nie jest to dla nas sprawa priorytetowa
Asiula_M
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez elrosa » Śro Paź 23, 2013 11:03 am

Chanela napisał(a):My też płacimy po połowie, mimo że ode mnie będzie więcej osób. Nie ma  mowy o kłótni kto za co płaci bo przecież organizujemy to dla nas. To będą nasi goście  i nie będzie podziałów kto jest czyj.

Też złożyłam taką propozycję, ale K. wziął sobie za punkt honoru opłacić swoich gości sam. Ma ich więcej, niż ja, więc niech mu będzie ;-) oprócz tego sami zajmujemy się własnym ubiorem. Reszta idzie już ze wspólnej kieszeni.
Awatar użytkownika
elrosa

Postprzez Niobe » Wto Mar 04, 2014 11:50 pm

My dajemy do puli ile możemy - Mój ma troszkę większe możliwości, ale tak na dobrą sprawę wyjdzie 45%:55% czyli jakieś 5 tys. może da więcej. Rodziców w koszty nie mieszamy. Jak będą chcieli to dadzą nam w prezencie.

Awatar użytkownika
Niobe
rozkręcam się
rozkręcam się

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Przejdź do portalu >>