Panny Młode 2014 :)

nasze sukienki, dodatki, buty, bielizna, porady "garderobiane"

Re: Panny Młode 2014 :)

Postprzez Lidkaa » Śro Lut 05, 2014 11:30 am

Mój aż takich problemów nie robi ale też z nim łatwo nie jest, ale to jest przesada, powinien się cieszyć że ludzie się decydują na ślub a nie jeszcze problemy stwarzać.
Awatar użytkownika
Lidkaa
kocham to forum? :)

Postprzez achajq » Śro Lut 05, 2014 11:59 am

.....................
Ostatnio edytowany przez achajq, Pią Cze 19, 2015 10:36 pm, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
achajq

Miejscowość: Drömmarnas land

Postprzez Monika20Monika » Śro Lut 05, 2014 12:02 pm

Buniowa napisał(a):Zakończony dzień pracy...

Nie wiem jak jest ze spowiedzią w mojej parafii a nie uwierzycie i musimy robić nauk przedślubnych( przedmałżeńskich )! Ja mam stare z liceum i ksiądz powiedział,że po ślubie wszystkiego męża nauczę!! I,że cieszy się bardzo,że zdecydowaliśmy się na ślub kościelny:) a dodam,że też mieszkamy razem...w sumie najpierw razem zamieszkaliśmy potem się miłość wykluła:D

My też nie musimy robic nauk ani poradni jak juz pisałam ten ksiadz taki na luzie jest - jak widać aż za mocno na luzie jeśli nie ogarnia kalendarza :P

My daliśmy rodzicom zaproszenia takie same jak innym gościom bardzo sie ucieszyli a moja mama chce kupić na nie ramkę :) Nie mamy dopisku wraz z rodzicami- to była nasza decyzja mimo że finansują nasze wesele :) Rodzice nie mają z tego powodu zadnych pretensji itd Poza tym moi rodzice na daniu pieniędzy skończyli swoje zaangażowanie, oni cały czas mówią że to nasz ślub, a ja odczuwam ze dla nich to nic takiego ot dzień jak każdy inny - cieszą się ale jak gadam za dużo o ślubie to wyraźnie mówią że nie chce im sie non stop o tym słuchać :)

Mój będzie miał butonierkę czy chce czy nie, bo Panna młoda zawsze sie wyróżnia ale młody wśród innych facetów w garniturach troche jednak niknie wiec ta butonierka to raczej konieczna moim zdaniem, albo jakis inny wyróżnik :) U nas świadek chyba nie będzie miał nic (butonierki) ani świadkowa bukietu

Byłam na rozmowie z szefową , no i mam byc agentem nieruchomosci, służbowy telefon, praca w biurze+ spotkania z klientami w terenie, podstawa+ prowizja ... heh no cóż zaczynam od marca - masakra :P

Awatar użytkownika
Monika20Monika

Miejscowość: Koszalin

Postprzez kaasica » Śro Lut 05, 2014 12:14 pm

Monika20Monika napisał(a):jak juz pisałam ten ksiadz taki na luzie jest - jak widać aż za mocno na luzie jeśli nie ogarnia kalendarza :P

My daliśmy rodzicom zaproszenia takie same jak innym gościom bardzo sie ucieszyli a moja mama chce kupić na nie ramkę :) Nie mamy dopisku wraz z rodzicami- to była nasza decyzja mimo że finansują nasze wesele :) Rodzice nie mają z tego powodu zadnych pretensji itd Poza tym moi rodzice na daniu pieniędzy skończyli swoje zaangażowanie, oni cały czas mówią że to nasz ślub, a ja odczuwam ze dla nich to nic takiego ot dzień jak każdy inny - cieszą się ale jak gadam za dużo o ślubie to wyraźnie mówią że nie chce im sie non stop o tym słuchać :)

Mój będzie miał butonierkę czy chce czy nie, bo Panna młoda zawsze sie wyróżnia ale młody wśród innych facetów w garniturach troche jednak niknie wiec ta butonierka to raczej konieczna moim zdaniem, albo jakis inny wyróżnik :) U nas świadek chyba nie będzie miał nic (butonierki) ani świadkowa bukietu

Byłam na rozmowie z szefową , no i mam byc agentem nieruchomosci, służbowy telefon, praca w biurze+ spotkania z klientami w terenie, podstawa+ prowizja ... heh no cóż zaczynam od marca - masakra :P

Monika, gratuluję nowej pracy. choć z tego co słyszałam, to ciężki kawałek chleba... koleżanka pracowała w nieruchomościach kilka lat, ale zrezygnowała - nieregulowany czas pracy miał na to wpływ duży, no i zarobki...podstawe miała małą, a mieszkanie niestety tak łatwo sie nie sprzedają... ale mam nadzieję, że będziesz zadowolona i Ci się uda wiele mieszkań sprzedać! :))

Dla moich rodziców, jak i rodziców K. to ni jest normalny dzień.. wręcz przeciwnie, pierwsze dzieci ślub biorą... ja jestem najstarszą ich córką... i przeżywają to wszyscy ogromnie, mega wazny dzień to jest dla nich :) i nigdy mi nie powiedzieli, że nie chcą mnie słuchać jak o ślubie mówię...
Może źle sformułowałaś myśli, ale ja to trochę dziwnie odebrałam...

Awatar użytkownika
kaasica

Postprzez Anjee2206 » Śro Lut 05, 2014 12:25 pm

No Kasia, współczuję z tym księdzem, ale idź po prostu tam gdzie mieszkasz, na pewno uda Ci się załatwić wszystko, a historie rzeczywiście masakra! My chyba nie będziemy mieli problemów. Proboszcz jest taki oficjalny i poważny, ale ok, a księża są młodzi, mili i w ogóle na luzie i świetnie prowadzą msze, nie wiem, który będzie naszą prowadził, ale jest mi to obojętne, bo każdy jest fajny. Tutaj natomiast załatwiamy sprawy papierkowe i też nie ma problemów, proboszcz fajny, tylko babka w kancelarii, taki moher, kiedyś P miał z nią styki, jak potrzebował jakiś papierek i musiałam łagodzić.

Achajq czytałam w tamtym tyg Twoją relacje ze ślubu, i  z tym księdzem,czytając, aż nie mogłam uwierzyć, że mogło się tak komuś przytrafić, rzeczywiście historia krew mrożąca w żyłach. Całe szczęście, że zachowałaś spokój i koniec końców wszystko się udało:)

A ja już spakowana, jeszcze muszę pojść kupić jakieś jedzonko P, żeby nie umarł mi tu z głodu jak mnie nie będzie i ugotować coś na 2 dni. Jak kiedyś mnie nie było prawie miesiąc, to 12 kg schudł, bo twierdził, że nie chciało mu się nic gotować jak wracał z pracy. Teraz całe szczęście nie będzie mnie 3 dni:)

Awatar użytkownika
Anjee2206

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez Makowa_Panna » Śro Lut 05, 2014 12:32 pm

Monika gratuluję nowej pracy :) Dasz radę!

Jestem jedynaczką i jedyną wnuczką babci od strony mamy. Od strony taty jestem pierwsza z kuzynostwa, która wychodzi za mąż. B. też jest pierwszy z rodzeństwa. Także u nas ślub to duże wydarzenie i wszyscy czekają z niecierpliwością :)

Achajq a jak w końcu przekonałaś księdza żeby ślub się odbył i czemu go nie chciał Wam udzielić?

Awatar użytkownika
Makowa_Panna

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Engy » Śro Lut 05, 2014 12:36 pm

Makowa, kaasica u nas też podobnie :D
Ja jestem najstarsza, mój A. najstarszy, dookoła same małe dzieciaczki więc to takie pierwsze i w sumie jedno z niewielu wesel w naszych rodzinach. Nie mówiąc już o tym, że moi rodzice mieli mnie bardzo wcześnie, więc mam z nimi mega kontakt, no i tato bardzo ubolewa nad moją zmianą nazwiska i utratą córeczki :D
Na pocieszenie dla niego w wakacje kupiłam sobie i mojej małej siostrze koszulki "Córeczka Tatusia", jak paw dumny chodzil

"Dotąd dwoje choć jeszcze nie jedno.
Odtąd jedno chociaż nadal dwoje."
Awatar użytkownika
Engy

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Anjee2206 » Śro Lut 05, 2014 12:52 pm

Tak samo u mnie  w rodzinie, pierwszy ślub i wesele, jestem najstarsza z całego kuzynostwa, od taty jak i od mamy strony, rodzice i cała najbliższa rodzina czeka z niecierpliwością, a od strony P. znowu jest to ostatni ślub, bo jest ich 4 kuzynostwa ze strony mamy ( z ojca rodziną P nie ma kontaktu) i wszyscy już pożenieni:) ale też wszyscy czekają aż w końcu P się ożeni, co za tym idzie chcą się w końcu pobawić na jego weselu:) Więc nasze wesele również duże wydarzenie:) A moja mama to już tak przeżywa, że już sama dzwoni i gadać chce na ten temat. Co jeszcze pół roku temu się nudziła jak ja coś zagadywałam. Gorączka weselna zaczyna się każdemu udzielać, wczoraj jeszcze moja chrzestna dzwoniła do mnie, z wiadomością, że ma dla mnie krawcową, żeby uszyć suknie:) Nawet nie wiedziała, że już kupiłam, i mówiła jeszcze, że szuka jakichś dobrych przepisów na ciasta, bo ona mi będzie piekła:)

Monika gratulacje nowej racy, dasz sobie radę:)

Awatar użytkownika
Anjee2206

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez Amaire » Śro Lut 05, 2014 12:56 pm

ja zapraszam na slub sam wychowawczynie z lo, ale ja skonczylam 3 lata temu wiec mnie pamieta xD
ostatnio ja gdzies spotkalam i spytala nawet o jakies plany slubne (tak oo, nie wiedziala ze planuje :P)

co do egzaminow to ja jeszcze powalcze :(
poniedzialkowy zdany, dzisiejszy raczej tez :) teraz jeszcze dwa w piatek (ale chyba na jeden tylko pojde, bo nie ogarne obydwoch...), w sobote kolejny, w niedziele nie pisze bo jestem zwolniona, we wtorek mam ustny, potem w walentynki egzamin i dwa 15 lutego :D
do tego jakies projekty no i gdzies ten egzamin jeszcze na ktory nie pojde w piatek^^

Awatar użytkownika
Amaire

Miejscowość: Kraków

Postprzez Monika20Monika » Śro Lut 05, 2014 1:04 pm

Ja jestem jedynaczką a mój M ma siostrę  starsza ale u niej slub nie prędko. Moi rodzice po proostu są jeszcze dosć młodzi i mają swoje pasje swoje życie itd, nie mam do nich o to pretensji, mama zawsze mnie wysłucha itd ale tata to normlanie po rozpoczęciu tematu mowi "o nie Ty znowu o tym ślubie bedziesz nawijać " i jak faktycznie za długo gadam to idzie do łązienki czy coś :P  ale ja podchodzę do tego z uśmiechem ;) Nie mogę miec pretensji do kogoś że nie żyje przez 2 lata moim jednym dniem no bez przesady :)

Co do pracy ja mam mieć prowizję od znalezienia klienta który zechce sprzedać mieszkanie a nie od sprzedanego mieszkania :) Ale zobaczymy jak to będzie ja nigdy czegoś takigo nie planowałam itd wiec na razie jestem odrobinę przerażona :P

Awatar użytkownika
Monika20Monika

Miejscowość: Koszalin

Postprzez Martka245 » Śro Lut 05, 2014 1:16 pm

u mnie juz po sesji na szczescie wszystko zdane jeden exam nawet sie pochwale zdalam jako jedna z 5 osob reszta na poprawke i z tego co slyszalam udupila 8 osob na powtarzanie przedmiotu...

u mnie to samo co u was wszyscy bardzo przezywaja pytaja itp jestem i coreczka mamusi i tatusia mama mi we wszystkim pomaga doradza wczoraj powiedzkala nawet ze mi pomorse robic kokardki ale chyba nie bedzie musiala bo k pomaga :-P moi rodzice sami powiedzieli ze oni nie bede sie czuli jak normalni goscie bo beda ogarniac jakies ciotki gdzie polozyc troche ludzi starszych bedzie ze wsi wiec trzeba bedzie isc z nimi do pokojow hotelowych pokazac im co i jak a jakos nie wyobrazam sobie zebym ja w trakcie wesela miala to robic wiec rodzice przejmuja ta role strasznie wszystko przezywaja i sie angarzuja :-) rodzice k maja nas w dupie nie dzwonia nie pytaja o nic ostatnio tesciowa wyjechala za granice i nawet nie dala k znac a on sie dodzwonicdo niej nie mogl wiec wiecie... A na weselu beda z siebie cudownych rodzicow robic... :/

dzis. K odbiera obraczki po 15:00 doczekac sie nie moge :-) a w walentynki jedziemy na degustacje smakow tortow do naszego hotelu :D

Martka245

Postprzez Mi_85 » Śro Lut 05, 2014 1:24 pm

Dziewczyny odnosnie księży to jeszcze jedno pytanie chciałam się upewnić. Jeśli bralibyśmy ślub w całkiem innej parafii to pozwolenie musimy załatwić każdy ze swojej, czy wystarczy, że jedno z nas załatwi?

A poza tym jesteśmy już po rozmowach jak widzimy nasz ślub i przyjęcie, także miałam nadzieję, że szybko zaczne się aktywniej udzielać, ale okazuje się, że jest spory problem ze znalezieniem miejsca...

Wymyśliliśmy trochę nietypowe rozwiązanie, mianowicie po ślubie obiad i tort dla naprawdę najbliższej rodziny i znajomych (ich właściwie będzie więcej niż rodziny;) ), a potem zabieramy się z młodymi i jedziemy gdzieś pobawić się w gronie młodych właśnie.
Naszym rodzicom na imprezie nie zależy, a jest to jakis sposób na uniknięcie zapraszanie kolejnej rodziny, typu chrzestni i bliżsi wujkowie. Rodzina jest z różnych miejsc więc ściągając ich do naszego miasta wypadałoby zrobić coś więcej niż tylko obiad, a typowego wesela chcieliśmy uniknąć.

Pojawił się więc pomysł wyjazdu ze znajomymi gdzieś poza wrocław i zorganizowanie luźniejszej imprezy (już bez obiadu) z noclegiem. i tu zaczęły się schody. Bo chciałam coś w klimacie karczmy, zajazdu, aby to nie było typowo weselnie i wystawnie, tylko przytulne małe miejsce. I nic nie widzę ciekawego.
Sporo lokali jest na naprawdę większe imprezy, a nas będzie około 25 osób. Do tego potrzebuje też noclegi. I wydaje mi się, że 80km od Wrocławia to taki max.

Od kilku dni kopie internet bez skutku. Jeśli macie jakieś pomysły będę wdzięczna, bo czasami zna się lub słyszało o knajpkach, do których w internecie się nie dociera.
Mi_85
prawie tu mieszkam:)

Postprzez moniunia2 » Śro Lut 05, 2014 2:10 pm

uff, ale długo mnie tutaj nie było.. brak czasu niestety...
co na nauk przedmałżeńskich to udało nam się w końcu zajść do księdza, bo polskie msze są organizowane tylko raz w miesiącu. Na szczęście ksiądz okazał się w porządku. Rozpoczynamy kurs 11 marca, będą to trzy lub cztery spotkania i tyle. :)
A ja za bardzo nie mam z kim porozmawiać na temat ślubu, nie licząc mojego PM  oczywiście:) no ale o takich typowo babskich sprawach jak  buty, welon,  fryzura itd...  mieszkam w UK od roku i jakoś nie mam bliskich znajomych , z którymi mogłabym się podzielić przygotowaniami związanymi ze ślubem... więc  na prawdę cieszę się, że znalazłam to forum :)))
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
moniunia2
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: UK

Postprzez maczek » Śro Lut 05, 2014 2:28 pm

[skasowany post]
Ostatnio edytowany przez maczek, Śro Maj 21, 2014 9:28 am, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
maczek

Postprzez Myxak » Śro Lut 05, 2014 2:53 pm

moniunia2 napisał(a):uff, ale długo mnie tutaj nie było.. brak czasu niestety...
co na nauk przedmałżeńskich to udało nam się w końcu zajść do księdza, bo polskie msze są organizowane tylko raz w miesiącu. Na szczęście ksiądz okazał się w porządku. Rozpoczynamy kurs 11 marca, będą to trzy lub cztery spotkania i tyle. :)
A ja za bardzo nie mam z kim porozmawiać na temat ślubu, nie licząc mojego PM  oczywiście:) no ale o takich typowo babskich sprawach jak  buty, welon,  fryzura itd...  mieszkam w UK od roku i jakoś nie mam bliskich znajomych , z którymi mogłabym się podzielić przygotowaniami związanymi ze ślubem... więc  na prawdę cieszę się, że znalazłam to forum :)))
Pozdrawiam :)

Ha w moje urodziny rozpoczynacie :D . Wiesz tutaj masz  z kim pogadać bo kazda z nas planuje ślub :P . Bo szczerze mówiąc gdyby jakaś moja koleżanka planowała a ja nie to też by mnie to nudziło :P . Ja o ślubie tylko tutaj pisze :P i czasami z rodzicami no i to tyle :) Jakoś nie chce zanudzać innych :P

Myxak

Postprzez achajq » Śro Lut 05, 2014 4:41 pm

....................
Ostatnio edytowany przez achajq, Pią Cze 19, 2015 10:36 pm, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
achajq

Miejscowość: Drömmarnas land

Postprzez kaasica » Śro Lut 05, 2014 4:48 pm

achajq, przeczytałam dzisiaj Twoją relację ze ślubu... moja rodzina i ja chyba byśmy księdza zabili! skandaliczne zachowanie, naprawdę okropne.. szczerze Ci współczuję takich wspomnień..

Awatar użytkownika
kaasica

Postprzez martynok » Śro Lut 05, 2014 4:58 pm

Ja bym się chciała jeszcze przedstawić i dołączyć do grona Panien Młodych 2014. Termin 12 lipca! Nadchodzi wielkimi krokami!

Awatar użytkownika
martynok
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Makowa_Panna » Śro Lut 05, 2014 5:08 pm

Zamówiliśmy obrączki!!! Stanęło na klasycznych, moja obrączka będzie mieć 3 mm, B. 4 mm. Naszego złota w zupełności starczy. Za całość zapłacimy 600 zł. Moja będzie miała dość spory diamencik :) Bardzo się ciesze, że wreszcie to załatwiliśmy. Będą do odebrania pod koniec marca, bo jak pan się spytał czy nam się spieszy to B. na to, że nie bo ślub dopiero 31 maja... Już się nie mogę doczekać odbioru!!!
Będą mniej więcej takie

Achajq ja tam bym chyba na zawał padła... Jak będę mieć chwilę to odszukam Twoją relację i sobie przeczytam!

Witam nową PMkę :)

Zaraz lecimy na kolejne spotkanie kursu.

Awatar użytkownika
Makowa_Panna

Postprzez maczek » Śro Lut 05, 2014 5:20 pm

[skasowany post]
Ostatnio edytowany przez maczek, Śro Maj 21, 2014 9:22 am, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
maczek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Panna Młoda

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Przejdź do portalu >>