Jakie mleczko modyfikowane podajecie swoim malenstwom?

9 miesięcy, refleksje, wspomnienia, trudności, opisy, rady ...

Jakie mleczko modyfikowane podajecie swoim malenstwom?

Postprzez malgonia i mariunio » Pią Maj 18, 2012 12:34 pm

Ja podaje swojej coruni bebilon, czemu? bo tak polecil mi pediatra, ale cena jest zawrotna i w przyszlosci sie zastanawiam nad zmiana. Co myslicie, jakie sa wasze opinie rady?
Awatar użytkownika
malgonia i mariunio
prawie tu mieszkam:)

Re: Jakie mleczko modyfikowane podajecie swoim malenstwom?

Postprzez marzenka84 » Wto Maj 22, 2012 9:15 am

My na początku dawaliśmy Lence Nan. Ale jak się skończyło pierwsze opakowanie, w sklepie koło nas akurat tylko Bebiko, które Lence o wiele bardziej smakuje. Więc u nas jest Bebiko. Małej smakuje i jest niedrogie ;)

Awatar użytkownika
marzenka84
kocham to forum? :)

Postprzez m&p » Wto Maj 22, 2012 3:47 pm

My na początku też kupowaliśmy Bebilon. Po jakimś czasie przeszłam na tańsze Bebiko - ten sam producent, więc nie wiem czy nie jest to praktycznie to samo za połowę ceny? Testowałam też Gerbera (czasami robią się grudki), Hippa (ok), Enfamil (wyczaiłam dużą puszkę za 10zł - w normalnej cenie jest dla nas za drogi..) i Nan (jak dla mnie najgorszy). Teraz chcę spróbować Babydream. Jeśli nie będę zadowolona, wracam do Bebiko.

Awatar użytkownika
m&p

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Jena » Śro Maj 23, 2012 8:43 am

ja rozniez podaje Bebion, poleciły mi moje kolezanki, a co do ceny to uwazam ze est przystepna dla mnie

Awatar użytkownika
Jena

Miejscowość: z daleka

Postprzez malgonia i mariunio » Śro Maj 23, 2012 6:28 pm

No wlasnie sklady sa tak zagmatwane ze polapac sie nie mozna co lepsze. Takze my na bebilonie na pewno do 6 miesiaca pojedziemy, mam jakies takie w sumie bezpodstawne zaufanie do tego mleczka. Milence pasuje to nie chce kombinowac.
        A czy ktoras mama ma z jakiegos dobrego zrodla jakies info, ze ktores mleczko jest lepsze z jakiegos powodu konkretnego?
Z cenami to tez jest roznie np ja teraz kupilam bebilon 1 w ekonomicznym opakowaniu, ale trzeba uwazac i sprawdzac cene za kilogram. Bo w jednym sklepie ekonomiczne w kartonie bylo drozsze niz w "nieekomiczne" w pudelku. W innym juz bylo jak nalezy. I np bebiko 1 bylo praktycznie w tej samej cenie co bebilon 1 (cena za kilo) normalnie szalenstwo z tymi cenami trzeba sprawdzac na kazdym kroku
Awatar użytkownika
malgonia i mariunio

Postprzez Słonik » Pon Cze 03, 2013 7:15 pm

My też stosujemy Bebilon. Na razie tylko raz. Przed zakupem czytaliśmy na szybko i zdania są podzielone. Jedni mówią, żeby nie kupować Nan, bo jest gorsze, że po nim brzuszek boli. Słyszeliśmy też opinię, że po prostu śmierdzi i tego dorosły by nie tknął, więc co dopiero dzieciątko :) W to miejsce lepiej Bebilon. Drudzy mówią, że Nan nie przysporzył ich dzieciaczkom żadnego problemu. Kupki regularne, wszystko w normie. Składy są bardzo podobne. Nasza córeczka w szpitalu dostawała Nan i nie zauważyliśmy oznak problemów.
Pierwsze opakowanie Bebilon mąż kupił w aptece. Nie było czasu na rozeznanie cenowe. Bebilon i Bebiko są też w Biedronce i to chyba w całkiem przystępnej cenie. A już na pewno taniej, jak w tej naszej aptece.
Słonik
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wrocław

Postprzez malgonia i mariunio » Pią Cze 07, 2013 12:07 pm

bebilon jest w dobrej cenie w rossmanie szczegolnie jak sie zalozy karte rossnet i duzo sie kupuje dla malucha bo wtedy rabat rosnie polecam. My jestesmy od paru miesiecy na Hippie bo juz po roczku coraz mniej meczka, a opinie o Hippie sa dobra, mam jaies takie zaufanie do tej firmy mala chetnie hippa pije bez zadnych rewolucji wiec pi 10-12 miwsiacu polecam :)
Awatar użytkownika
malgonia i mariunio

Postprzez mikusia » Śro Lip 10, 2013 7:47 pm

ja bebiko, przy dwójce dzieci
mikusia
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez mart-ma-zur » Czw Sty 19, 2017 11:59 am

Ja jeszcze nie jestem mamą, ale w ostatnim czasie w rodzinach mojej i mojego narzeczonego pojawiło się kilkoro dzieci i w tych tematach jestem raczej na bieżąco :)  Moja siostra, brat i szwagier musieli wdrożyć u swoich maluchów karmienie zastępcze i też nie wiedzieli jakie mleko wybrać, bo jest ich tak dużo. Nie udało im się od razu dobrać najlepszego, czego efektem były m.in. kolki albo ulewanie. Po jakimś czasie po namowach lekarzy i innych rodziców stopniowo zaczęli wprowadzać różne produkty Bebiko - https://www.apteka-melissa.pl/producent/bebiko.html (w zależności od wieku i dolegliwości). I okazało się, że akurat tej trójce ten pokarm zasmakował. Gorzej było ich potem odzwyczaić i rozszerzyć dietę. Ale metoda małych kroków dała pozytywne rezultaty. I musieli przygotowywać maluchom jedzenie podobne do swojego. Dzięki temu, teraz dzieciaki nie mają żadnych problemów z jedzeniem, lubią próbować nowych smaków i prawidłowo się rozwijają. Nie ma różnicy między nimi, a dziećmi karmionymi naturalnym mlekiem mamy.
mart-ma-zur
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Wróć do Ciąża i młode matki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>