Jak duze bedziecie mialy(lub mialyscie) wesele??

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

Jak duze bedziecie mialy(lub mialyscie) wesele??

Postprzez izus85 » Pią Gru 16, 2005 10:33 am

Wlasnie jak duze robicie wesele bo my chcielismy zrobic tylko na ok 80 osob ale z podliczen wynika ze wyjdzie nam lekko 100   i jestem troszke przerazona ...bo teraz trzeba wiekszej sali szukac,wiecej jedzenia(wogule wszystkiego wiecej) ;)-alkoholu I jak z oplatami??Słyszałam ze najczesciej kazdy placi za swoich gosci.Czy to prawda??Jak u Was to wyglada?? :)
Awatar użytkownika
izus85
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Glogów/Edinburgh

Postprzez K.m » Pon Gru 19, 2005 12:13 am

Czesc Izu,
na 100 osob to nie takie wielkie wesele, chociaz chyba najczestsze sa na ok. 80.
Ale to zawsze spora roznica w budzecie i w tych czasach juz z oplatami - kto za kogo i za co - juz nie jest tak jak bylo w tradycji. To zalezy od Waszych ustalen i stanow finansow. Czasem jest tak, ze mlodzi nie chca duzego wesela, ale ich rodzice sie upieraja, no to jak sie upieraja, to placa, to oczywiste. Ja pochodze z niebogatej rodziny, rozbitej, i moja mama kompletnie nie ma kasy na moje wesele, (pracuje w budzetowce, wiadomo) i dlatego jak sobie zarobie i wymysle za ile i co - to bede miala. Tzn co wymyslimy i zarobimy z narzeczonym, bo on ma podobna sytuacje. Aha, teraz tak mysle, ze to chociaz nie ma stresu, ze jedni rodzice bogaci i chca wesele, a drudzy nie, i sa kwasy, to tez dziwne sytuacje, a znam taka u kolezanki.
Tak ze dobrze na ten temat pogadajcie z narzeczonym i wstepnie policznie budzet - tu jest na stronie gdzies nawet taki specjalny formularzm, co to ulatwia.
Ale sie rozpisalam, powodzenia,
Kama
K.m

Postprzez G. » Śro Gru 28, 2005 7:11 pm

Hej, nie ma reguly, to zalezy od ilosci gosci, ktorych chcemy zaprosic no i od mozliwosci finansowych, kazdy prawie ma jakies ograniczenia, grunt - moim zdaniem - byc ich swiadomym i nie holdowac zasadzie "zastaw sie a postaw sie".
Pozdrawiam i zycze trafnych kalkulacji
G.
G.

Postprzez Aneta » Nie Sty 01, 2006 5:13 pm

My to raczej przyjecie robimy bo wesela na 20 osob sie nie da:) Doszlismy do wniosku, że bez sensu zapraszac osoby z ktorymi widzimy sie raz do roku, albo rzadziej. Poza tym szkoda nam kasy. Wolimy wyjechac na romantyczna podróż poslubna :o  a na przyjeciu beda Ci najblizsi których chce miec tego dnia przy sobie. Przynajmniej nikt nie bedzie krytykowac, że marna muzyka, że za mało badz za duzo alkoholu.
Ale to nasze zdanie! My wolimy zainwestowac w podróz po slubna i juz zaplacilismy zaliczke na 2 tygodnie na jednej z wysp karaibskich, wiec zastanowcie sie czy warto robic impreze na 100 osob? Moze zejdziecie na 60??
Aneta
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Gość » Wto Sty 03, 2006 12:48 am

Aneta napisał(a):My to raczej przyjecie robimy bo wesela na 20 osob sie nie da:) Doszlismy do wniosku, że bez sensu zapraszac osoby z ktorymi widzimy sie raz do roku, albo rzadziej. Poza tym szkoda nam kasy. Wolimy wyjechac na romantyczna podróż poslubna :o a na przyjeciu beda Ci najblizsi których chce miec tego dnia przy sobie. Przynajmniej nikt nie bedzie krytykowac, że marna muzyka, że za mało badz za duzo alkoholu.
Ale to nasze zdanie! My wolimy zainwestowac w podróz po slubna i juz zaplacilismy zaliczke na 2 tygodnie na jednej z wysp karaibskich, wiec zastanowcie sie czy warto robic impreze na 100 osob? Moze zejdziecie na 60??
Popieram! Chyba ze familia nadziana i kazdy da tyle w prezencie, ze na wszystko starczy, to wtedy sie nie zastanawiajcie!
exb
Gość

Postprzez Dania » Śro Kwi 11, 2007 7:30 pm

ponawiam watek - na ile osob robicie wesela i ile na osobe?
Moja kuzynka wlasnie mnie "wyprzedzila" i planuja na wrzesien, chyba w Poznaniu, i mowia ze za 160 zl od osoby i ze to tanio... faktycznie?
Awatar użytkownika
Dania
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: woj. dolnośląskie

Postprzez foszek » Śro Kwi 11, 2007 9:42 pm

U mnie ok 80 osob, placimy 140 zl bez ciasta owocow i napoi
Awatar użytkownika
foszek
super gaduła
super gaduła

Postprzez Agiek » Czw Kwi 12, 2007 9:59 am

w Warszawce około 190-200zł za osobę to tanio ... podobnie sukienka- 2000 zł to też dobra cena. Nie wiem jak to jest w Poznaniu, ale może podobnie.
Ja też płacę 140 zł i dla mnie to całkiem dużo.

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/]-gaga.com/p/dev112pp___.png" alt="" />[/url]
Agiek
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Witam

Postprzez ewa_k29 » Czw Kwi 12, 2007 6:22 pm

Jestem tu NOWA :) Ślub mam 07.07 Wiec juz niedlugo Gości mamy ok 140 osób Ale jeszcze nie mam pełnej listy gości
ewa_k29
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez emmas » Sob Kwi 14, 2007 5:49 pm

a gdzie macie wesele, bo to musi byc spora sala na tyle osob?
nigdy nie przestawaj patrzec
Awatar użytkownika
emmas
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Agniesia774 » Pią Maj 18, 2007 4:18 pm

u na bedzie około 70 osó a płacimy 110 zł za osobę bez alkoholu i ciast:)
24 maja 2008- Nasz Wielki Dzień :)
Agniesia774
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Elbląg/Puławy

Postprzez Corcula » Czw Maj 31, 2007 9:56 am

My  bedziemy mieli wesele na 250-300 osób. Płacimy (tzn nasi rodzice ) równo po połowie czyli każdy po 10tys...
Zazdroszcze tym co mają przyjęcie na 20 osób.. Naprawdę oddałabym wiele..
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Corcula
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: krakuff

Postprzez alexa » Czw Maj 31, 2007 1:51 pm

A czesc z tych co maja male przyjecia marzy o wielkiej imprezie, tak zawsze jest, chacha:)
Nastaw sie ze bedzie super i wesolo, dograj szczegoly zeby taki tlum jakos ogarnac, tutaj jest juz sporo gotowych odpowiedzi na rozne pytania oragnizacyjne, bedzie extra na pewno, a tak wogole to kiedy sie pobieracie?
Awatar użytkownika
alexa
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: w-w

Postprzez Corcula » Czw Maj 31, 2007 2:07 pm

22. IX rzecz jasna 2007..<br />Nie lubie wesel. Zawsze się zmywałam pierwsza więc sobie tego nie wyobrażm. Pierwszytaniec he heh ;) mój stary (przyszły mąż) obiecał mi że nie będziemy musieli tańczyć. Wiem, myslicie, że z wybrykiem natury macie przyjemność, ale cóż ja już taka jestem. Najlepiej cichutko, skromniutko;) a już w ogóle czadowo byłoby się pobrać pod Turbaczem-słyszeliście o kaplicy tamtejszej i ksiedzu Kaziu? Jest genialny! Na kazaniu zamyka oczy i rozmawia z obrazem jezusa o tym jak to się stało, że Wisła przegrała w ostatnim meczu, a ewangelie czyta ktos z przybyłych na Msze i tak jest poważnie. Kaziu byl dobrym znajomym Tishnera wiec wiadomo czego sie mozna po nim spodziewać :o  podobnie kochamy góry :kwiatek:  Wszyscy weselnicy wyjechaliby na miejsce jeepami, quadami, motocyklami, my ze starym w krótkich jeansowych gatkach i w pośpiechu welon doczepiony , jakiś krawat coby elegancko było i oczywiscie polne kwiatki :D akurat wtedy wrzos bedzie kwitł-mój ulubiony kwiat;) Potem impreza w bacówce (domek w gorcach drewniany ten który mam w podpisie)-pieczenie barana i zabawa do białego rana :wykrzyknik:  :wykrzyknik:  :wykrzyknik:  :wykrzyknik: <br />O takim weselu jedynie mogę pomarzyć......... ;((
Awatar użytkownika
Corcula
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: krakuff

Postprzez agacia » Czw Maj 31, 2007 3:25 pm

Ja tak dokladnie nie podliczalam jeszcze,ale z tego co kiedys sobie rozpisalam wyszlo mi,ze bedzie okolo 50-60 osob,wiec w sumie niezbyt wiele,ale tez nie bardzo malo.
Awatar użytkownika
agacia
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Wrocław

Postprzez ainuzi83 » Śro Cze 13, 2007 8:02 pm

U mnie będzie 80 osób i moi rodzice dogadali sie ze swatami, że każdy płaci za swoich gości tym bardziej że ode mnie z rodziny bedzie 50 osób a od mojego przyszłego męża 30 i wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie bo z jakiej racji oni maja płacić za naszą rodzinkę :D
Awatar użytkownika
ainuzi83
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Sosnowiec

Postprzez kamcia » Śro Cze 13, 2007 9:23 pm

U Nas 72 sztuki ludzików. Wesele finansujemy sami więc nie ma problemu kto za kogo i czyją rodzinkę. Jednakże tyram w angielskiej fabryce ciasteczek aby mieć na opłacenie całej imprezki. I potwornie tęsknie do domu. Pozdrawiam
kamcia
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: wrocław

Postprzez gosia&marcin » Pią Cze 22, 2007 11:12 am

Corula ale przeciez takie weselicho mozecie sobie zrobic w rocznice slubu tylko dla wybranych gosci i tez bedzie ok
Awatar użytkownika
gosia&marcin
kocham to forum? :)
kocham to forum? :)

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez anetka » Czw Cze 28, 2007 9:48 am

U nas zanim zaczelismy robic listy to chcielismy wesele tak na gora 80 osob ale jak przyszlo co do czego i lista byla gotowa to wyszlo ok 120 osob... a nie wiadomo skad sie ich tyle namnozylo bo to w sumie najblizsi esh.. ale pewnie jakis ulamek osob i tak sie wykruszy... zobaczymy bo wesele dopieor za rok....

ps nie wiem czemu mi suwaczek nie dziala bo robie tak jak w instrukcji i kicha :/

[url=http://www.przewodnikmp.pl][/url]
anetka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez mila2 » Śro Lip 04, 2007 11:09 am

Chacha! Skad to znam... hipotetycznie co prawda na razie, ale jak zaczelam liczyc i spisywac kogo bym chciala (a chcemy duzo mlodych ludzi i zeby sie swietnie bawili) to wyszla setka, a wczesniej tak na 70 osob maksymalnie nam sie wydawalo.
Ale tez tu gdzies czytalam, ze najczesciej okolo 10% osob zaproszonych na wesele nie moze i nie zjawia sie, wiec chyba planujac ilosc osob na wesele trzeba juz to jakby "doliczyc"? co myslicie?
wczesniej pisalam pod mila, ale nick sie pokryl z innym, ale to ja nadal:)
mila2
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: w-w

Następna

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Przejdź do portalu >>