Jak duze bedziecie mialy(lub mialyscie) wesele??

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

Re: Jak duze bedziecie mialy(lub mialyscie) wesele??

Postprzez aluzja » Czw Lut 13, 2014 9:00 am

Ja wyslalam zaproszenia w Poniedzialek.Wczoraj doszly do POlski i bardzo duzo ludzi sie do mnie odezwalo z podziekowaniami za zaproszenie. Powiem wam, ze osoby ktore myslalam ze w ogole sie nie wybieraja obiecaly zrobic wszystko by sie pojawic :)

aluzja
kocham to forum? :)

Miejscowość: Dk

Postprzez Asiela » Czw Lut 13, 2014 9:27 pm

aluzja napisał(a):. Powiem wam, ze osoby ktore myslalam ze w ogole sie nie wybieraja obiecaly zrobic wszystko by sie pojawic :)

Awatar użytkownika
Asiela

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Satynowa » Pią Lut 14, 2014 1:38 am

Czytam Wasze wypowiedzi i się zastanawiam dlaczego my takie duże wesele robimy? :P zapraszamy 250 osób (oboje mamy bardzo duże rodziny), ale naturalne, że tyle nie przyjdzie, zapewne z 20-30 osób się nie pojawi. Za osobę płacimy 170 zł i musimy dokupić tylko alkohol, a mamy 7 dań gorących, więc chyba nie jest to jakieś zdzierstwo :)

Awatar użytkownika
Satynowa
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

Postprzez aluzja » Pią Lut 14, 2014 9:41 am

Satynowa napisał(a):Czytam Wasze wypowiedzi i się zastanawiam dlaczego my takie duże wesele robimy? :P zapraszamy 250 osób (oboje mamy bardzo duże rodziny), ale naturalne, że tyle nie przyjdzie, zapewne z 20-30 osób się nie pojawi. Za osobę płacimy 170 zł i musimy dokupić tylko alkohol, a mamy 7 dań gorących, więc chyba nie jest to jakieś zdzierstwo :)

ja mam 6 za 145 zl i cala reszta w cenie ciasto i tort szmpan itp. troche duzo tych ludzi marcie moj M. zaprasza tylko 14 osob :D

aluzja

Postprzez Satynowa » Pią Lut 14, 2014 2:31 pm

Aluzja a Ty robisz wesele we Wrocławiu? jeśli tak to nie wiedziałam, że tam jest tak tanio, super :) a ludzi dużo bardzo, ale ja kocham imprezy, weekend bez imprezy uważam za stracony:P

Awatar użytkownika
Satynowa
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

Postprzez aluzja » Pią Lut 14, 2014 3:55 pm

Satynowa napisał(a):Aluzja a Ty robisz wesele we Wrocławiu? jeśli tak to nie wiedziałam, że tam jest tak tanio, super :) a ludzi dużo bardzo, ale ja kocham imprezy, weekend bez imprezy uważam za stracony:P

Nie kochana ja robię wesele w Łomży :P

aluzja

Postprzez Asiela » Pią Lut 14, 2014 4:34 pm

aluzja napisał(a):
Satynowa napisał(a):Czytam Wasze wypowiedzi i się zastanawiam dlaczego my takie duże wesele robimy? :P zapraszamy 250 osób (oboje mamy bardzo duże rodziny), ale naturalne, że tyle nie przyjdzie, zapewne z 20-30 osób się nie pojawi. Za osobę płacimy 170 zł i musimy dokupić tylko alkohol, a mamy 7 dań gorących, więc chyba nie jest to jakieś zdzierstwo :)

ja mam 6 za 145 zl i cala reszta w cenie ciasto i tort szmpan itp. troche duzo tych ludzi marcie moj M. zaprasza tylko 14 osob :D

super cena :)

Awatar użytkownika
Asiela

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Buniowa » Pią Lut 14, 2014 6:04 pm

My płacimy 150 lub 160 od osoby jeszcze nie kontaktowałam się w tym roku a jak podpisywaliśmy umowę to było 150 i ,ze więcej niż 10 cena wzrosnąć nie może w tym ciast i szampan ale tylko dla PM i chlebek i 6 dań i napoje do oporu a wspominam o tym nie bez powodu ponieważ byłam na weselu gdzie para młoda sama kupowała napoje i brakło:D:D a po drugie kartony z biedronki średnio się gościom podobały ...co z oczu to z serca.

Awatar użytkownika
Buniowa
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Warszawa

Postprzez kasienka » Pią Lut 14, 2014 7:09 pm

U nas będzie ok 120 osób, zapraszamy tylko osoby z którymi mamy kontakt, gdybyśmy mieli zaprosić całą rodzinkę to wyszłoby ok 180 osób :P Zaproszenia rozdajemy za miesiąc tzn chyba sama będę je rozwozić.. nie wiem czy tak wypada, ale niestety mój narzeczony nie dostanie urlopu:/ u nas za osobę płacimy 170zł (napoje we własnym zakresie) a poprawiny 30zł za osobę.

Awatar użytkownika
kasienka
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: ie

Postprzez Ulsien » Wto Lut 18, 2014 10:47 am

My mamy "skromną" uroczystość :) Na liście zaproszonych znajduje się ok. 62 osób, ale jestem ciekawa ile przyjedzie. Oboje mieszkamy w Poznaniu, ale z racji tego, że mój Narzeczony pochodzi z Ustki, robimy wesele i ślub w Ustce. Czas pokaże czy to była dobra decyzja i czy goście będą zadowoleni :)
Zaprosiliśmy głównie rodzinę i kilku przyjaciół - zwłaszcza moich, bo nie wyobrażam sobie bez nich tego -jak to mówią- Najpiękniejszego Dnia w Życiu.
Płacimy 171 zł / osobę, ale korzystamy z rabatu, który sala zastosowała przy sześćdziesięcioosobowej grupie weselnej. Nie sądzę, by była to wygórowana cena. W skład wchodzą 2 ciepłe posiłki, napoje, owoce, przystawki zimne i ciepłe, tort oraz lampka szampana dla gości. No i apartament dla nowożeńców ^^
"Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest..."

Awatar użytkownika
Ulsien
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Poznań

Postprzez sylwia1 » Wto Lut 18, 2014 10:50 am

My robimy wesele na 120 osób za jedna osobę płacimy 140zł,alkohol napoje i szampan my kupujemy, za lody płacimy osobno za stół wiejski też osobno 900zł no i za poprawiny też osobno dopłacamy 1700zł...
sylwia1
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Lidkaa » Wto Lut 18, 2014 11:01 am

Ulsien napisał(a):My mamy "skromną" uroczystość :) Na liście zaproszonych znajduje się ok. 62 osób, ale jestem ciekawa ile przyjedzie. Oboje mieszkamy w Poznaniu, ale z racji tego, że mój Narzeczony pochodzi z Ustki, robimy wesele i ślub w Ustce. Czas pokaże czy to była dobra decyzja i czy goście będą zadowoleni :)
Zaprosiliśmy głównie rodzinę i kilku przyjaciół - zwłaszcza moich, bo nie wyobrażam sobie bez nich tego -jak to mówią- Najpiękniejszego Dnia w Życiu.
Płacimy 171 zł / osobę, ale korzystamy z rabatu, który sala zastosowała przy sześćdziesięcioosobowej grupie weselnej. Nie sądzę, by była to wygórowana cena. W skład wchodzą 2 ciepłe posiłki, napoje, owoce, przystawki zimne i ciepłe, tort oraz lampka szampana dla gości. No i apartament dla nowożeńców ^^

2 ciepłe posiłki w ciągu całego wesela to nie trochę za mało?
Awatar użytkownika
Lidkaa

Postprzez sylwia1 » Wto Lut 18, 2014 11:08 am

mi też się wydaje że to trochę za mało tym bardziej że tyle płacicie

sylwia1
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Lidkaa » Wto Lut 18, 2014 11:22 am

my płacimy 140zł na osobę i mam 5 ciepłych posiłków + zamawiamy udziec z dodatkami czyli będzie 6..
Awatar użytkownika
Lidkaa

Postprzez Ulsien » Wto Lut 18, 2014 11:27 am

Może źle się wyraziłam, chodziło mi o dwa posiłki dwudaniowe, tzn. 2x zupa i drugie danie, a do tego na stole będzie 5 ciepłych przekąsek (tego nie napisałam? ciapa ze mnie).

Awatar użytkownika
Ulsien
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez sylwia1 » Wto Lut 18, 2014 11:29 am

my 140zł i mamy 8 ciepłych posiłków ... dodatkowo zamawiamy wiejski stół za który płacimy 900zł i poprawiny dopłacamy osobno 1700zł  ale mi się itak wydaje że za tą cene to dużo posiłków ciepłych jest...http://www.przewodnikmp.plhttp://www.przewodnikmp.pl
sylwia1
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Ulsien » Wto Lut 18, 2014 11:29 am

Oto, co mamy napisane na rezerwacji sali:
- 3 daniowy obiad (zupa i danie główne, deser) z 3 rodzajami dania głównego
- tort weselny
- 7 rodzajów zimnych przekąsek
- 5 rodzajów ciepłych przekąsek
- kawa, herbata, woda mineralna, soki (jabłkowy i pomarańczowy)
- owoce
- lampka wina musującego na przywitanie Gości.

Oczywiście są do tego bajery typu stół wiejski czy udziec barani czy coś tam jeszcze (świniak chyba), ale na razie nie zdecydowaliśmy się na nic więcej :)

Awatar użytkownika
Ulsien
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez sylwia1 » Wto Lut 18, 2014 11:34 am

u nas jest to trochę bardziej skąplikowane bo rozpisane mamy na wydania..
-wydanie1
-wydanie2
-wydanie3
-4
-5
-6
-7
i tu mamy porozpisywane co będzie w danym wydaniu...
sylwia1
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez b_blonka » Wto Lut 25, 2014 11:17 pm

MyPerfectDay napisał(a):Hej :) My planujemy wesele na 200-220 osob....oczywiscie tyle zaprosimy, a ile przyjdzie? nie wiem, ale podobno trzeba odliczyc ok 10%...

Jejku to liczna macie rodzinkę/znajomych :-)
b_blonka
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez aniajbk1987 » Czw Cze 12, 2014 3:35 pm

1. Ja planuje wesele tak na 200 osób ale najprawdopodobniej 30-50 nie przyjdzie. płacimy 190 zł od osoby w tym mamy też ciasta i dekoracje sali ale alkohol musimy załatwić na własną rękę.
aniajbk1987
świeżutko na forum
świeżutko na forum

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>