Celibat przedślubny a noc poślubna - wasze opinie

inne tematy, wasze sugestie, opinie, rady

Celibat przedślubny a noc poślubna - wasze opinie

Postprzez Acia » Śro Sie 31, 2011 8:03 pm

Dziewczyny z racji dużego zainteresowania tematem celibatu przed ślubem zakładam wątek temu poświęcony. Piszcie co o tym sądzicie, co o tym myślą wasi przyszli mężowie i czym argumentujecie tego typu postanowienia . Może się okazać, że w ciekawy sposób można sobie umilić czas czekając na ślub i na tą pierwszą noc już jako mąż i żona.
Awatar użytkownika
Acia
kocham to forum? :)

Miejscowość: :D

Re: Celibat przedślubny a noc poślubna - wasze opinie

Postprzez Paula1408 » Śro Sie 31, 2011 8:07 pm

Aciu temat super:)

A więc my zrezygnujemy z 'fikołków' (zakochałam się w tym słowie) 3 miesiące przed ślubem:) Mój przyszły jest bardzo 'za' :) Wiemy oboje, że owy czas w celibacie uatrakcyjni nasz punkt kulminacyjny i oczekiwanie do tego pieknego dnia... Myślę, że nawet wspomnienia przedślubne będą 'bogatsze'... więc warto:)
Awatar użytkownika
Paula1408

Miejscowość: :)

Postprzez Acia » Śro Sie 31, 2011 8:10 pm

Ja z jakis miesiać temu powiedziałam mojemu Ł ze od tego czasu celibat..i nawet powiedział dobrze nie ma sprawy i mu uwierzyłam, że tak będzie. Ale jakie było moje zdziwienie kiedy powiedział "ale co..jakie celibat" starsznie mi się smiać chciało:D
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez Paula1408 » Śro Sie 31, 2011 8:14 pm

hehe ja się twardo będę tego trzymała. Mam nadzieję, że mój M podchodzi do tego równie poważnie jak ja... choć zapewne swoje w głowie myśli...

Dziewczyny celibat czyli co? Zero czego? Tylko stosunek seksualny? A inne rzeczy? :D
Awatar użytkownika
Paula1408

Postprzez Acia » Śro Sie 31, 2011 8:17 pm

Paula celibat to zakaz wszystkiego..najlepiej jak to mówi moja koleżanka z pracy "nosić żelazne majtki z milionem kłódek". To jest taki zakaz czegokolwiek..no bo jaki sens miałby celibat gdyby były jakieś ustępstwa:) Lepiej smakuje coś na co sie długi czeka:)
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez Nanu » Śro Sie 31, 2011 8:24 pm

Ja powiem wam tak: zrezygnowanie, chociaż na jakiś czas, jest warte trudności. Nie chcę za bardzo się uzewnętrzniać z naszego życia intymnego, ale napiszę tyle: chcieliśmy całkowicie zaczekać do ślubu i chociaż długo wytrzymaliśmy, to jednak nie udało nam się wytrwać do końca. Ale prawie pół roku przed ślubem był celibat i nawet po ślubie na kilka dni musieliśmy sobie odpuścić, ale warto było czekać każdego dnia.
Gdybyśmy mogli cofnąć czas, to w ogóle nie uprawialibyśmy seksu przed ślubem, bo wiedzieliśmy od początku, że nie musimy się bać jakiegoś "rozczarowania", albo że nie będziemy do siebie pasować. Ofiarowanie siebie w całości po ślubie jest niesamowitym przeżyciem i ma naprawdę niesamowity smak. Zwłaszcza, gdy nabierze się na siebie apetytu ;)

Tak jeszcze na marginesie: ja miałam o tyle dobrze, że mąż w 100% się ze mną zgadzał, więc nie musiałam go namawiać, by był na głodzie ;)
[U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0egz2hq4twaep.png[/IMG][/URL]
[/U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zs8fwswtx6z85.png[/IMG][/URL]
[IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69blg6fbcp.png[/IMG]
[URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmflbnpltm.png[/IMG][/URL]
Awatar użytkownika
Nanu

Miejscowość: małopolska

Postprzez Paula1408 » Śro Sie 31, 2011 8:26 pm

No właśnie chciałam znać wasze opinie... mój M twierdzi, że celibat czyli zakaz stosunku seksualnego... szybko wyprowadziłam go z błędu i powiedziałam 'żadnych uciech cielesnych' hehe mina zrzedła od razu :D Sama nie wiem jak wytrzymam, ale to będzie coś magicznego co przyniesie satysfakcję w noc poślubną :P O ile nie padnę po weselu..... ;p
Awatar użytkownika
Paula1408

Postprzez Paula1408 » Śro Sie 31, 2011 8:29 pm

Nanu zgadzam się z Tobą i z perspektywy czasu mogłabym cofnąć czas i czekać do ślubu:) No ale stało się i już. Celibat będzie na pewno:)

Aciu u Was celibat już trwa?
Awatar użytkownika
Paula1408

Postprzez Acia » Śro Sie 31, 2011 8:34 pm

Nanu i właśnie o to chodzi, żeby oboje tego chciało bo wtedy ma to sens. Wiesz ile razy czytałam, że pary nie chcą czekać do slubu bo muszą sprawdzić czy partner będzie się sprwadzał w łóżku. Moje zdanie jest takie, że kazdy się w nim sprawdzi tylko potrzeba czasu..trzeba sie nauczyć wyczuwać drugiego człowieka. I prawda jest taka, że seks jest ważny ale nie można wg mnie stawiać go ponad wszystko..każdy się uczy..i jesli się kocha druga osobę to jej niedociągłości będzie się zmieniało w coś bardzo dobrego. A co do tego, że pary zaczynają przed ślubem..hm wg mnie jest to coś co bardzo zbliża dwie osoby..intymne momenty są czymś innym niż spacer we dwoje albo kolacja przy świecach. Ja np przestałam być tak krytyczna wobec siebie i moja samoocena jest teraz lepsza..nauczyłam się siebie akceptować:)

Paula nie..bo nam nie wyszło;p
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez Kajkolcia » Śro Sie 31, 2011 8:39 pm

Ja akurat mam trudny charakter więc na pewno nie padnę po weselu he he :) Myśmy pierwszy raz usłyszeli o celibacie w poradni jak byliśmy nauki i te egzaminy tam robić, ze najlepiej będzie, aby coś takiego sobie zafundować przed ślubem :) po wyjściu stamtąd zapytałam mojego M. "To co idziemy na to? A on Ok czemu nie spróbować można" No i tak w sumie jeszcze nie ustaliliśmy ile wcześniej przed ślubem zrobić taki celibat (oczywiście ZERO czegokolwiek) ale do tego też się dotrze he he :)Ale żadne z nas nie było temu przeciwne :) Spodobał nam się ten pomysł obojgu, że żadnego z nas nie trzeba było na nic namawiać :)

Acia- zgadzam się z tobą, że każdy się sprawdzi w sprawach łóżkowych, tylko potrzeba mu na to czasu :)
Awatar użytkownika
Kajkolcia
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez emilanka » Śro Sie 31, 2011 8:44 pm

Jak już wcześniej pisałam ja mojemu K. zakomunikowałam że przez 9 miesięcy przed ślubem będziemy żyć w celibacie bo najlepszą metodą antykoncepcji jest szklanka wody nie przed, nie po, tylko zamiast, a ja nie chcę iść w ciąży do śluby - zaśmiał się i ale widać było lekkie zdenerwowanie...

Ja uważam że to mi będzie ciężej wytrzymać z celibatem bo jestem typowym skorpionem ale jestem w 100 % przekonana, że jest to wręcz potrzebne... Ja chcę mieć też idąc do ołtarza takie jak to powiedziała bratowa moje K. choć częściowe poczucie "czystości" ;p;p

Bo mieszkając ze sobą 3 lata, budząc się codziennie i zasypiając z ukochanym, taka noc poślubna bez wcześniejszej wstrzemięźliwości byłaby taka jak wszystkie inne noce ...

[B]Nanu  
[/B]ja z perspektywy czasu myślę sobie że też chciałabym całkowicie poczekać do ślubu... Nawet ostatnio mówiłam o tym mojemu K. (tylko myślę, że wtedy pobralibyśmy się nieco szybciej niż po 6 latach ale to już materiał na odrębny temat :)

Aciu masz rację bez miłości nie ma dobrego seksu i dla mnie głupim jest stwierdzenie że trzeba kogoś "przetestować" też czasami słyszę to od różnych ludzi i aż się we mnie gotuje... Ja po prostu wiem że z moim K. jest mi najlepiej i z nikim innym nie będzie mi dobrze... I wiedziałam to od momentu kiedy go pokochałam, nie sypiając z nim ...

Awatar użytkownika
emilanka

Postprzez Acia » Śro Sie 31, 2011 8:56 pm

Emilanko widzisz ja też jestem typowym skorpionem i powiem Ci, że i tak mogę się zaskoczyć.

Prawda jest taka, że ludzie do tematów seksualnych nie potrafią podchodzić..nie rozumieją ich a o rozmawianiu o tym już nie wspomnę. Jakbyś chciała ze mną porozmawiać o tym ze 3 lata temu to nie miałabym nic do powiedzenia bo czułabym się głupio. Ja swojego Ł pokochałam za to jaki jest w stosunku do mnie i do otoczenia..a nie za to jaki jest w łóżku. Powiem tak..z wieloma osobami rozmawiałam i wiele czytałam..ja widzę to tak..kobiety zwykle widzą mężczyzn jako wspaniały w łóżku i jest to bardzo słabe jego określenie. Bo gdzie tu mowa o tym jaki jest w stosunku do niej? Albo kobiety okreslaja mężczyzn jako tych dobrych kochanych..ale nie mówią o sferze intymnej i na końcu są kobiety których mężczyzna jest wspaniały w każdym wzgledzie. I własie do takich zalicza się mój Ł..nie mówie o ideałach bo ich nie ma ale mnie np niczego nie trzeba. A celibat będzie i basta! :D
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez Asiela » Śro Sie 31, 2011 8:56 pm

Dopóki temat nie pojawił się "na tablicy" to szczerze się nie zastanawiałam w tej kwestii :) ale coraz bardziej się przekonuję :) Z Moim P. pierwotnie mieliśmy taki zamysł by skonsumować nasz związek po ślubie. Ze względu jednak na odkładający się w czasie termin ślubu (co chwilę jakieś kłody los nam rzucał pod nogi :/) do konsumpcji doszło sporo przed :), bo jak wiadomo krew nie woda ... Co prawda jeszcze ze sobą nie mieszkamy, więc u nas konsumpcja nie jest tak częsta, ale taki celibat to by było coś... jutro poruszę z moim P. tę kwestię :) Ciekawe jak się do niej odniesie :P już nie mogę się doczekać reakcji :)

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez Kajkolcia » Śro Sie 31, 2011 9:00 pm

Te noce po ślubne to będzie coś ciekawego już jako mąż i żona :)

Emilanka- ja też mieszkam z moim M. już ponad rok będzie :) (jak pewnie większość z was mieszkacie ze swoimi drugimi połówkami) i to akurat prawda, że gdyby bez celibatu to noc by była jak każda inna w ciągu całego naszego związku, tylko że już w związku małżeńskim.

Moja koleżanka np współżyje codziennie ze swoim facetem od roku (sorry że o tym mówię tak w szczegółach) i ona mi powiedziała, że oni do ślubu na pewno nie wytrzymają w takim celibacie to jej powiedziałam, ze nie wiedzą to tracą

Awatar użytkownika
Kajkolcia
super gaduła
super gaduła

Postprzez Acia » Śro Sie 31, 2011 9:02 pm

Widzę temat się przyjął :D

Asiela tak jak dziewczyny powiedziały wczesniej i pewnie ja też..jesli wprowadzimy celibat to później będzie naprawde fantastycznie..wzmagać to będzie czas, emocje i szczescie.
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez Kajkolcia » Śro Sie 31, 2011 9:07 pm

Dziewczyny które mają problem, aby nakłonić swoje połówki do celibatu zepnijcie pupki i postawcie się, że celibat musi być he he :) Nie no mamy XXI wiek więc chyba faceci to rozumieją :)
Awatar użytkownika
Kajkolcia
super gaduła
super gaduła

Postprzez Acia » Śro Sie 31, 2011 9:10 pm

Kajkolciu uwierz mi, że napewno znajdą sie ewenementy które nie wyraża zgody;p
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez Asiela » Śro Sie 31, 2011 9:11 pm

Acia napisał(a):Widzę temat się przyjął :D

Asiela tak jak dziewczyny powiedziały wczesniej i pewnie ja też..jesli wprowadzimy celibat to później będzie naprawde fantastycznie..wzmagać to będzie czas, emocje i szczescie.

Aciu ja już jestem przekonana :) już kilkakrotnie była nam dana "kumulacja emocji", gdy się dłuższy czas nie widzieliśmy :P  Teraz tylko muszę odpowiednio zagaić do mojego P. :)

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez Nanu » Śro Sie 31, 2011 9:13 pm

Kurcze, wcięło mi cały post ;/

Sporo pomaga w zachowaniu celibatu nie mieszkanie ze sobą i brak czasu tylko dla siebie. My przez ostatnie pół roku wciąż coś załatwialiśmy w czasie spotkań - jeździliśmy na zakupy, robiliśmy zaproszenia, siadaliśmy nad listą gości, ustalaliśmy jakieś szczegóły z rodzicami itp, więc po prostu nie mieliśmy okazji być sam na sam. A ponieważ widzieliśmy się tylko raz w tygodniu, więc gdy do niczego nie doszło jednego dnia, to ewentualna okazja mogła być dopiero za tydzień. Czasem widzieliśmy się dopiero za dwa tygodnie, więc w ogóle nie było okazji. I tak nagle zorientowaliśmy się, że to już tyle miesięcy bez niczego.

Tak na marginesie: sporym plusem jest brak jakichkolwiek wątpliwości i strachu co do nieplanowanej ciąży ;)
[U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0egz2hq4twaep.png[/IMG][/URL]
[/U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zs8fwswtx6z85.png[/IMG][/URL]
[IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69blg6fbcp.png[/IMG]
[URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmflbnpltm.png[/IMG][/URL]
Awatar użytkownika
Nanu

Miejscowość: małopolska

Postprzez Acia » Śro Sie 31, 2011 9:15 pm

Asiela ja mojego Ł zapytałam pół h temu ponownie co o tym mysli i się smiał i żartował, że "no nie wiem nie wiem" ale ja wiem, że i tak się zgodzi..za dobrze go znam :)
Awatar użytkownika
Acia

Następna

Wróć do Porady i komentarze ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>