Kwiaty dla przyszłej teściowej

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

Kwiaty dla przyszłej teściowej

Postprzez gosiasamosia » Wto Sie 23, 2011 7:07 am

Mam problem. Razem z chłopakiem planujemy w najbliższym czasie oficjalnie się zaręczyć  (16 wrzesień 2011). W tym celu jedziemy do moich rodziców (110km od naszego miejsca zamieszkania). Nie mam pojęcia jakie kwiaty powinien wręczyć narzeczony mojej mamie. Nie chcę wydać na ten cel jakiejś kwoty z kosmosu ale powinien być ładny. Poradźcie proszę. Zdjęcia jakichś konkretnych bukietów byłyby mile widziane ;-)

gosiasamosia
często tu wpadam
często tu wpadam

Re: Kwiaty dla przyszłej teściowej

Postprzez Zuzu » Wto Sie 23, 2011 7:17 am

My zaręczyliśmy się na wakacjach. Jak wracaliśmy postanowilismy od razu powiadomić moich Rodziców. Że troszkę nas zgubiłam w drodze :P to do kwiaciarni wpadliśmy na 2 minuty przed zamknięciem. Wybraliśmy bukiet już gotowy, dokładnie nie pamiętam nawet z jakich kwiatów - ale dbaliśmy o to zeby nie było czerwonych róż :P Zapłaciliśmy chyba coś koło 40zł.

Wg mnie jeżeli znacie ulubione kwiaty, albo kolor Twojej Mamy to tego się trzymajcie :)
"Kto mlaszcze dostaje w paszczę" :)

Polecamy gorąco: Restauracja Dąbrowa we Wrocławiu, Salon sukien ślubnych "Marzenie", Salon "Stefan" - garnitur Pana Młodego, Marcin Strugalski - fotograf, cukiernia Gondek.
Awatar użytkownika
Zuzu
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez gosiasamosia » Wto Sie 23, 2011 7:40 am

Mama lubi wszystko prócz chryzantem i kalii które kojarzą się raczej z pogrzebem także o to się nie martwię :D Osobiście nie lubię margaretek, tego też będziemy unikać. Bardzo lubię frezje i tulipany ale wydaje mi się że może być problem z tulipanami, chyba to nie jest dobra pora roku na tulipany. Cena 40-60zł jest zadowalająca.

gosiasamosia
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Nanu » Wto Sie 23, 2011 8:39 am

Moja mama uwielbia herbaciane róże, więc takie dostała ;) A teściom nowinę ogłosił przez telefon mąż, bo od miesiąca już ich na to przygotowywał.
[U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0egz2hq4twaep.png[/IMG][/URL]
[/U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zs8fwswtx6z85.png[/IMG][/URL]
[IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69blg6fbcp.png[/IMG]
[URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmflbnpltm.png[/IMG][/URL]
Awatar użytkownika
Nanu
kocham to forum? :)

Miejscowość: małopolska

Postprzez jasada » Wto Sie 23, 2011 1:25 pm

Moja mama nie dostała żadnych kwiatów od narzeczonego bo mój K. oświadczał mi się w Wigilię i rodzice przy tym byli. Ale jak pierwszy raz do mnie przyszedł poznać moich rodziców to przyniósł mojej mamie piekny bukiey zmieszanych kwiatów, kupił na Solnym bo tam naprawdę można znaleźć cuda.

Awatar użytkownika
jasada

Miejscowość: wrocław

Postprzez michalina » Wto Sie 23, 2011 6:09 pm

Róże są zawsze dobrze widziane w takich sytuacjach  :)
michalina
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez maidanka » Śro Sie 24, 2011 8:53 am

Bukiet dla mojej mamy też był kupiony na Solnym. (mają tam piękne bukiety ). Składał się z różnych, kolorowych kwiatów i był średniej wielkości.
Awatar użytkownika
maidanka

Postprzez Kajkolcia » Czw Sie 25, 2011 7:18 pm

U mnie moja mama też nie dostała kwiatów ponieważ mieliśmy zaręczyny w Wigilię, powiedziała mi na koniec wieczoru, że to było dla niej zjawiskowe niż dostać jakiś bukiet kwiatów.
Awatar użytkownika
Kajkolcia
super gaduła
super gaduła

Postprzez maidanka » Pią Sie 26, 2011 9:04 am

Zaręczyny w Wigilię mają swoją magię. Ale wg mnie podarowanie przyszłej teściowej kwiatów nie jest gorsze. To taki miły akcent.
Awatar użytkownika
maidanka

Postprzez gosiasamosia » Nie Wrz 25, 2011 4:18 pm

problem rozwiązał się sam. rodzice mieszkają w małej miejscowości i jak się okazało asortyment kwiaciarni był powalająco niski: białe i czerwone róże czerwone goździki margaretki i lilie. stanęło no bukiecie z białych róż z jakimś liściem....

gosiasamosia
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez maidanka » Pon Wrz 26, 2011 5:59 pm

Białe róże są bardzo eleganckie, więc były idealne na tą okazję.
Awatar użytkownika
maidanka

Postprzez gosiasamosia » Wto Wrz 27, 2011 7:10 pm

bukiet był rzeczywiście ładny :)

gosiasamosia
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez kamtytka » Nie Paź 23, 2011 9:50 am

Moja mama dostała od narzeczonego wielki bukiet słoneczników, prawie ze nieprzybrany. Ona bardzo lubi słoneczniki i była nim zachwycona. Poza tym, one długo stoją, więc mogła nacieszyć swoje oko przez kilka dobrych dni :)
kamtytka
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez maidanka » Pon Paź 24, 2011 11:23 am

Wielki bukiet ze słoneczników musiał być rzeczywiście piękny.
Awatar użytkownika
maidanka

Postprzez kasiulka86 » Pon Paź 24, 2011 1:47 pm

Moja mama dostała bukiet mieszanokolorowy - z róż, margaretek, takich zielonych puszystch kwaitków i jeszce był biały akcent, ale nie pami etam nazw pozostałych kwaitów ;) cena też około 40 zł, ale w takim momencie jest trochę emocji, więc nie wiem czy tak dużą uwagę zwraca się na zawartość bukietu :) ważne, żeby był :)

Awatar użytkownika
kasiulka86

Postprzez Asiela » Pią Paź 28, 2011 11:27 pm

U nas nie było oficjalnie :) ale może pomyślcie o bukiecie z kwiatów w których Twoja mama się lubuje :) będzie mile i pozytywnie zaskoczona, a narzeczony sobie zaplusuje :D

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez rudolfikkk » Śro Mar 14, 2012 1:12 pm

witam, niedawno dotknęło mnie to szczęście ze mój chłopak wręczył mi pierścionek, wiadomo kolejny etap to poznanie rodziców, piszecie o kwiatach dla teściowej, jak najbardziej, ale pytanie brzmi, te kwiaty to podczas oficjalnego poznania rodziców czy przy następnym spotkaniu z moimi rodzicami? powiem szczerze ze nie jestem wtajemniczona w savoir vivre jeśli chodzi o zaręczyny. może pomożecie:) otóż mój narzeczony wybiera sie do mnie niedługo i nie wiem czy te kwiaty to teraz??? pozdrawiam:)
rudolfikkk
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Martusieńka » Śro Mar 14, 2012 1:58 pm

my obiad zaręczynowy mieliśmy dwa tygodnie po oświadczynach, tam też poznali się rodzice moi i M.
Utrzymaliśmy to właśnie w uroczystym stylu, M. obdarował bukietem kwiatów mnie, mniejszy dał mojej siostrze (ja od szwagra niegdyś też dostałam na ich zaręczyny kwiatka), swoją mamę - jako żeby nie była jedyną kobietą bez kwiatów.
Mojej mamie wręczył bukiet, tacie bombonierkę (zamiast alkoholu, który w tym momencie jest zazwyczaj :D)
Może i dużo, ale odbywało się to na zasadzie podziękowania każdemu za coś (i tu bardzo trafne, wzruszające teksty padały), moja mama była zachwycona :)
A przez te dwa tygodnie przed, M. przychodził do mnie i moich rodziców tak po prostu, przyjęliśmy wstępne gratulacje i oczekiwaliśmy dopiero na część oficjalną:)

Awatar użytkownika
Martusieńka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez rudolfikkk » Śro Mar 14, 2012 3:26 pm

Dzieki wielkie, tak też myślałam ale ktoś mi powiedział że odwrotnie, ale właśnie tak oficjalnie to chyba tylko jak bedziemy sie wszyscy zapoznawać. Jeszcze raz dziekuje:* i śle buziaki:*:*:*:*
rudolfikkk
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez kamtytka » Pią Paź 19, 2012 5:25 pm

Niestety coraz częściej słyszę, że zanika ta oficjalna forma proszenia rodziców o rękę córki. Z jednej strony idziemy z postępem, ale z drugiej strony to takie miłe, no i też oddaje jakiś szacunek przyszłym teściom.
kamtytka
rozkręcam się
rozkręcam się

Następna

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>