ile dla księdza i wystrój kościołła??

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

ile dla księdza i wystrój kościołła??

Postprzez kattka » Wto Sie 16, 2011 1:24 pm

witam, mój ślub odbędzie się 17 września tego roku. Mam do was pytanie ile dajecie księdzu w kopertę? bo my zastanawiamy sie nad kwota 500-600 złotych co myslicie??
a jak z wystrojem kościoła? zamawiacie firmę czy na własna rękę??
piszcie
Awatar użytkownika
kattka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Re: ile dla księdza i wystrój kościołła??

Postprzez Edusia » Śro Sie 24, 2011 7:08 am

Kattka my w sumie pytaliśmy znajomych jak to jest , kościół zdobią siostry zakonne, więc chyba damy w kopercie 600zł .
W sumie róznie ludzie dają do tych kopert i prawdę mówiąc sami się wahamy ile dać.

Awatar użytkownika
Edusia
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez maidanka » Śro Sie 24, 2011 9:26 am

Ja też nie mam pojęcia ile dać. (myślę, że ok 400zł). Może następnym razem podpytamy księdza delikatnie Co do ozdabiania kościoła  to  słyszałam, że u nas to ok 200zł. Podejdę do kośioła w październiku i wtedy wypytam o wszytsko
Awatar użytkownika
maidanka

Postprzez morpen » Czw Sie 25, 2011 11:23 am

Księdzu - 500 zł, co do dekoracji, to jeszcze nie wiem, ale mamy osobą babkę od tego...
morpen
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Dorek » Śro Sie 31, 2011 9:45 am

My byliśmy w poniedziałek dokonczyć protokół i złożyć ofiarę. Daliśmy 400 zł + 20 zł za moje zapowiedzi. Kopertę wręczyliśmy wychodząc już z kancelarii, nikt przy nas do środka nie zaglądał do niej i nie komentował.

Dziękujemy i polecamy: Sala Balkon, Witold i Iwona- fotografia, Wokutuner- video, Gawenda Dance, Cukiernia Joker, Violetta- kwiaty, Daria Drozdalska- Kachnikiewicz- makijaż,
Awatar użytkownika
Dorek
prawie tu mieszkam:)

Postprzez maidanka » Czw Wrz 01, 2011 9:46 am

A kiedy najlepiej wręczyć kopertę. Podczas pisania protokołu, w dniu ślubu? W naszym kościele jest podobno  babka od dekoracji i tylko ona dekoruje ten kościół. Mam nadzieję, że to plotka, bo mam już fajną dziewczyną, która robiłaby mi całość  dekoracji kwiatowych i nie chciałabym płacic za to osobno komuś innemu.
Awatar użytkownika
maidanka

Postprzez Asiela » Śro Paź 05, 2011 4:29 pm

Ja też przyłączam się do pytania, kiedy należy wręczyć ofiarę Księdzu :)?

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez mary23 » Pią Paź 14, 2011 12:02 pm

U nas jest co łaska, ale damy 500 zł
mary23
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Nanu » Pią Paź 14, 2011 12:30 pm

Asiela napisał(a):Ja też przyłączam się do pytania, kiedy należy wręczyć ofiarę Księdzu :)?

Wszystko zależy od parafii i zwyczajów w niej panujących. My daliśmy podczas drugiego spotkania, ale ksiądz tylko raz wspomniał temat pieniędzy (żeby przygotować "trochę grosza" dla sióstr, które będą obsługiwać mszę i to pójdzie na rzeczy, które się zużywają) i gdyby nie to, że przygotowaliśmy ile nam się wydawało, że będzie OK i dosłownie na pożegnanie daliśmy kopertę (ksiądz tylko podziękował, odłożył ją na biurko bez zaglądania do środka i wyszedł nas pożegnać), to ksiądz nic by się nie dopominał.

Słyszałam, że w innych parafiach już na pierwsze spotkanie trzeba coś mieść przygotowane, a w innych płaci się w dniu ślubu, tuż przed mszą. Musisz po prostu wypytać. Albo przekonasz się podczas pierwszego spotkania w kancelarii.
[U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0egz2hq4twaep.png[/IMG][/URL]
[/U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zs8fwswtx6z85.png[/IMG][/URL]
[IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69blg6fbcp.png[/IMG]
[URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmflbnpltm.png[/IMG][/URL]
Awatar użytkownika
Nanu

Miejscowość: małopolska

Postprzez margolcia2167 » Pią Paź 14, 2011 1:40 pm

nam ksiądz słowem nie wspomniał o pieniądzach. a że też panuje zwyczaj "co łaska", więc daliśmy tyle ile uznaliśmy za stosowne. po spisaniu protokołu daliśmy 100zł na zapowiedzi, a na ostatnim spotkaniu daliśmy za ślub.
margolcia2167

Miejscowość: małopolska

Postprzez maidanka » Pon Paź 17, 2011 8:40 am

Będę musiała się dowiedzieć jak jest u nas i czy jest na prawdę "co łaska" czy "co łaska od". Zacznę się tym zajmowac w styczniu i myślę, ze do końca kwietnia zdążę nie lubię załatwiać urzędowych spraw, a przed ślubem trochę tego będzie
Awatar użytkownika
maidanka

Postprzez betalena » Śro Paź 19, 2011 12:46 am

w każdym kościele jest co łaska za udzielenie sakramentu. My próbowaliśmy wypytać delikatnie, to ksiądz w ogóle nie chciał rozmawiać o kasie. inna sprawa jest, jeśli kościół dekoruje ksiądz/siostry/kółko różańcowe itp - wtedy trzeba dowiedzieć się, jaki jest koszt dekoracji. osobiście odradzam tę opcję - florystki i dekoratorki mają doświadczenie i zmysł. ksiądz niekoniecznie ;)

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez Asiela » Śro Paź 19, 2011 8:36 am

Niekiedy kwiaciarki kościelne maja wspaniałe wyczucie gustu i robią cudne dekoracje, dlatego warto zrobić rozeznanie przed podjęciem decyzji ;)

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez kamtytka » Nie Paź 23, 2011 9:53 am

U mnie kosciol dekorowały siostry zakonne, bo taki jest zwyczaj, a w sumie chodzi o to, ze zarobia sobie one, bo i po co nabijać kasę komuś innemu. No trudno, chciałam by robiła to moja kolezanka, bo zajmuje się tym zawodowo, ale nie było innej opcji. Siostry za wystroj koscioła biorą 200-300zł, w zależności od tego czy dekorowane będą też boczne ołtarze.
kamtytka
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Asiela » Nie Paź 23, 2011 8:09 pm

Kamtytko a efekt Ci się podobał :)? Dały siostrzyczki radę :D?

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez maidanka » Pon Paź 24, 2011 11:30 am

Mój kościół dekoruje jakaś pani (na pewno nie jest florystką ani dekoratorką)a robi to wspaniale nawet jeśli ksiądz nie zgodzi się na moją florystkę to nie mam się czego bać - kościół będzie piękny
Awatar użytkownika
maidanka

Postprzez Asiela » Pon Paź 24, 2011 10:13 pm

W moim też mi się zawsze bukiety podobały :) także jeśli nie będzie opcji innej osoby to jakoś szczególnie się nie obawiam :)

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez karol_cia_S » Wto Gru 27, 2011 12:08 pm

Jeśli chodzi o księdza to planuję dać maksymalnie 300 zł ( no chyba że istnieje oficjalny cennik - nie wiem, zmienił się proboszcz i póki co wprowadza swoje porządki)
Kwiaty - zależy co wymyślę -  jeśli chodzi o bukiet zastanawiam się nad jedno / dwu kolorowym bukietem z frezji - pod to będzie ustrajana sala, samochód, kościół, kwiaty dla rodziców itd

PS. Jeśli ktoś potrzebuje namiary na panią która ustroi kościół, zrobi bukiety ślubne, ozdobi auto w rozsądnej cenie z okolic Wałbrzycha, Świdnicy to mogę podać namiary:)
Pani jest sprawdzona do tej pory byłam na 3 ślubach dekorowanych przez nią ( wesele kuzynki i 2-ch kolegów) i byłam super zaskoczona.
Pani dodatkowo będzie zajmowała się ustrajaniem wszystkiego na moje weselu ( 02.06)

Awatar użytkownika
karol_cia_S
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Fiołek84 » Pią Sty 20, 2012 1:17 pm

W tej kwestii u nas też jest zgrzyt :/  

A drugi problem - to kiedy damy tą koperte... jak to w ogóle rozegrać...

Awatar użytkownika
Fiołek84

Postprzez kaalka » Pią Sty 20, 2012 5:36 pm

My też mocno się nad tym zastanawiamy. Z tego co podpytałam po koleżankach to u nas pary dają od 200 do 400 zł za ślub. My mamy własnego księdza i tak myślimy żeby dać ok 250 zł. Z jednej strony nie ma co przeginać, bo to przecież jest godzinna msza, ale z drugiej prąd i inne rzeczy się zużywa.

"Kto zdobył pocałunki, a nie zdobył reszty, jest godny utraty również tego, co było mu dane."
Awatar użytkownika
kaalka

Następna

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Przejdź do portalu >>