ile dla księdza i wystrój kościołła??

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

Re: ile dla księdza i wystrój kościołła??

Postprzez cytrynowe_pole » Śro Lut 13, 2013 11:26 am

Być może masz rację, w przypadku sakramentów dotyczących jednej osoby bądź pary, te koszty są bardziej widoczne i odczuwalne. Ja wyobraziłam sobie sytuację z komunią udzielaną podczas mszy, ministrant z puszeczką, wrzucasz 5zł i wtedy kierujesz się do księdza wręczającego ci opłatek...  
Obyśmy nie doczekali takiej komercji nigdy :)
Awatar użytkownika
cytrynowe_pole
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Justyś88 » Śro Lut 13, 2013 1:16 pm

Cytrynowe pole bardzo słuszna uwaga z Komunią. Mnie się mimo wszystko bardzo nie podoba płacenie za Sakramenty, tym bardziej że słyszałam już różne historie o tym jak młodym sugerowali: organista,pani w kancelarii itd ,że ta co łaska którą dali to jednak za mało.

Dziękujemy kwiaciarni Zielona Oliwka
Awatar użytkownika
Justyś88
prawie tu mieszkam:)

Postprzez Asiela » Śro Lut 13, 2013 2:28 pm

cytrynowe_pole napisał(a):Być może masz rację, w przypadku sakramentów dotyczących jednej osoby bądź pary, te koszty są bardziej widoczne i odczuwalne. Ja wyobraziłam sobie sytuację z komunią udzielaną podczas mszy, ministrant z puszeczką, wrzucasz 5zł i wtedy kierujesz się do księdza wręczającego ci opłatek...  

rozbroiłaś mnie tym tekstem

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez cytrynowe_pole » Śro Lut 13, 2013 8:49 pm

Asielko oby to pozostało tylko w mojej wybujałej wyobraźni :D
Awatar użytkownika
cytrynowe_pole

Postprzez kamawe » Czw Lut 14, 2013 3:49 pm

cytrynowe_pole napisał(a):Być może masz rację, w przypadku sakramentów dotyczących jednej osoby bądź pary, te koszty są bardziej widoczne i odczuwalne. Ja wyobraziłam sobie sytuację z komunią udzielaną podczas mszy, ministrant z puszeczką, wrzucasz 5zł i wtedy kierujesz się do księdza wręczającego ci opłatek...  

Ewentualnie trzeba bedzie przyjsc ze swoim... :)
Awatar użytkownika
kamawe
super gaduła
super gaduła

Postprzez Asiela » Czw Lut 14, 2013 7:01 pm

cytrynowe_pole napisał(a):Asielko oby to pozostało tylko w mojej wybujałej wyobraźni :D

oby, oby :D

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez Justynak86 » Sob Lut 16, 2013 11:40 pm

Ostatnio też mi ten temat spędza sen z powiek, ale dziś po rozmowie z A. i moimi dziadkami doszliśmy do wniosku, ze nie będziemy szaleć i po co rozpuszczać księdza, a poza tym dajemy tyle na ile de facto nas stać bo w dzisiejszych czasach naprawdę jest ciężko tak więc na zapowiedzi po zakończeniu II cześć protokołu przekażemy księdzu 50zł , dla organisty już z góry powiedział ,że będzie to 200zł tak więc księdzu dajemy 300 zł i tyle...

A wystrój kościoła to osobna bajka bo bedzie dekorator, a nie jak to zawsze co tydzień bywa grupa osób sprzatajacych ukladajaca bukiety z kwiatów zakupionych przez siebie..

Trzeba być podobnym, aby się zrozumieć i innym, aby się pokochać.                                          
                                                                 Eliza Orzeszkowa
Awatar użytkownika
Justynak86

Postprzez marta12 » Pon Lut 18, 2013 10:58 am

Ja z dekoracją kościoła dam 500 zł to tak ani mało ani dużo :P
Awatar użytkownika
marta12
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Kraków

Postprzez Kamila1986 » Pią Mar 01, 2013 9:11 am

U nas w kościele jest od 300 zł ale dodatkowo organista 150 zł i dekoracja kościoła do dogadania ;)
Awatar użytkownika
Kamila1986
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Asiela » Pią Mar 01, 2013 7:58 pm

marta12 napisał(a):Ja z dekoracją kościoła dam 500 zł to tak ani mało ani dużo :P

skoro ani mało ani dużo to znaczy, że w sam raz

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez achajq » Czw Mar 07, 2013 6:14 pm

my planujemy dac ksiedzu max 500zl, poszedl nam na reke, ale mysle, ze mu wystarczy ;) o organiscie jeszcze nie myslalam, czy koscielnemu tez sie placi?
za wystroj kosciola 500zl

Awatar użytkownika
achajq

Miejscowość: Drömmarnas land

Postprzez Asiela » Pią Mar 08, 2013 4:26 pm

My kościelnemu nie płaciliśmy :) u nas nawet z tacą nie chodzili :) śmieliśmy się z Mężem, że chyba daliśmy odpowiednią kwotę i nie musieli uzupełniać :D

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez carmen88 » Sob Mar 09, 2013 5:40 pm

Ostatnio słyszałam, że 500 zł to za mało, choć ja nie planuję dać wiecej, tym bardziej, że sami dekorujemy kościół.
carmen88
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez anaia » Wto Mar 12, 2013 6:45 pm

ja chodzilam na nauki do Maciejowki i powiedzial nam ks. Malina że" tyle dajecie ile czujecie, ze wypada- jeśli wesele jest małe, bez poklasku, oszczędzacie; to i w parafii dajecie tak na ile was stać. ale jeśli wydajecie grube tysiące na setki gości, nie wypada Kosciolowi, od którego przecież wszystko się zaczyna, oszczedzać i dać symbolicznie. Kwot nie podawał, poweidział że będziemy czuli że to akurat tyle. i myślę że ma rację :) Jak ktoś ma w Bazylice, czy spacjelnie w jakimś barokowym kosciele, i chce by bylo ładnie, to wypada za to "użyczenie" miejsca zapłacić. i mysleż że płacenie formie dekorującej więcej niż księdzuto lekka przesada, ale to już uwaga tyczy się tych firm:/

Awatar użytkownika
anaia
super gaduła
super gaduła

Postprzez malwina_86 » Wto Mar 12, 2013 10:12 pm

anaia napisał(a):ja chodzilam na nauki do Maciejowki i powiedzial nam ks. Malina że" tyle dajecie ile czujecie, ze wypada- jeśli wesele jest małe, bez poklasku, oszczędzacie; to i w parafii dajecie tak na ile was stać. ale jeśli wydajecie grube tysiące na setki gości, nie wypada Kosciolowi, od którego przecież wszystko się zaczyna, oszczedzać i dać symbolicznie. Kwot nie podawał, poweidział że będziemy czuli że to akurat tyle. i myślę że ma rację :) Jak ktoś ma w Bazylice, czy spacjelnie w jakimś barokowym kosciele, i chce by bylo ładnie, to wypada za to "użyczenie" miejsca zapłacić. i mysleż że płacenie formie dekorującej więcej niż księdzuto lekka przesada, ale to już uwaga tyczy się tych firm:/

Bardzo zdrowe podejście księdza do tematu. Szacuneczek :)
Awatar użytkownika
malwina_86
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Asiela » Śro Mar 13, 2013 10:58 am

malwina_86 napisał(a):
anaia napisał(a):ja chodzilam na nauki do Maciejowki i powiedzial nam ks. Malina że" tyle dajecie ile czujecie, ze wypada- jeśli wesele jest małe, bez poklasku, oszczędzacie; to i w parafii dajecie tak na ile was stać. ale jeśli wydajecie grube tysiące na setki gości, nie wypada Kosciolowi, od którego przecież wszystko się zaczyna, oszczedzać i dać symbolicznie. Kwot nie podawał, poweidział że będziemy czuli że to akurat tyle. i myślę że ma rację :) Jak ktoś ma w Bazylice, czy spacjelnie w jakimś barokowym kosciele, i chce by bylo ładnie, to wypada za to "użyczenie" miejsca zapłacić. i mysleż że płacenie formie dekorującej więcej niż księdzuto lekka przesada, ale to już uwaga tyczy się tych firm:/

Bardzo zdrowe podejście księdza do tematu. Szacuneczek :)

Właśnie. Prawidłowe i zdroworozsądkowe podejście :)

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez b_blonka » Śro Mar 13, 2013 11:08 am

carmen88 napisał(a):Ostatnio słyszałam, że 500 zł to za mało, choć ja nie planuję dać wiecej, tym bardziej, że sami dekorujemy kościół.

Jejku 500zł. za mało??? Za niecałą godzinkę pracy chciałabym dostawać 500zł.!!!
To ile teraz się daje?
Właśnie! My też sami chcemy udekorować kościół żywymi kwiatami! Nie chcemy by było ich dużo ale tak skromnie i z klasą.
b_blonka
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez Asiela » Śro Mar 13, 2013 3:08 pm

b_blonka napisał(a): My też sami chcemy udekorować kościół żywymi kwiatami! Nie chcemy by było ich dużo ale tak skromnie i z klasą.

Tak jest najpiękniej :)

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez SlubNaCyprze_net » Czw Mar 14, 2013 1:02 pm

U nas kwoty wahają się od 300-600 zł. Fakt faktem przed ślubem, w każdą sobotę kościół jest sprzątany. Świątynia nie jest za duża, ale trudna do oświetlenia, więc nieco prądu się zużyje. Najlepiej dać tak po środku :)
SlubNaCyprze_net
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez ansista » Pon Mar 18, 2013 6:56 pm

Jestem ciekawa ile sobie u nas ksiądz krzyknie. Wczoraj odświeżałam nasz budżet weselny i zobaczyłam, że jakiś czas temu wpisaliśmy sobie na kościół 1500zł, oczywiście razem z kwiatami, organistą i naukami.Aczkolwiek mam teraz wrażenie, że to trochę przegina... Mam nadzieję, że uda nam się sprawy kościelne zamknąć w 1000zł... Nasze nauki nas troche drogo wyniosą przez ten Wyjazd do Warszawy..
Awatar użytkownika
ansista

Miejscowość: Dawno temu Wroclaw

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>