Włosy

jak dbamy o ciało, zabiegi i upiększanie

Włosy

Postprzez Acia » Śro Cze 29, 2011 6:01 pm

Dziewczyny mam okropny problem. Kiedyś miałam grube i gęste włosy ale niestety od jakichś 2 lat nie potrafie nad nimi zapanować. Wypadają mi strasznie i juz nie sa takie grube jak kiedys. Ciagle biore skrzyp i powiedzmy ze to lekko pomaga ale to niewiele..potrzebuje szybkiej kuracji bo na swoim ślubie w peruce nie wystapie ;p Może macie jakieś sprawdzone sposoby na poprawe stanu swoich włosów. Chętnie coś nowego wyprobuje :)
Awatar użytkownika
Acia
kocham to forum? :)

Miejscowość: :D

Re: Włosy

Postprzez jasada » Śro Cze 29, 2011 9:03 pm

Kiedyś tez łykałam skrzyp (skrzypovita), ale nie widziałam efektów. Spytałam w aptece i pani mi powiedziała, że skrzyp nie na wszystkich musi działać. Spróbuj może czegoś innego, nie ze skrzypem. Może revalid? Popytaj w aptece.
A poza tym osobiście uważam, że łykanie chemii to trochę takie oszukiwanie siebie, że coś dobrego sie dla siebie robi. Spróbuj szmponu z czarnej rzepy, ale nie kosmetycznego typu Palmolive, tylko podejdź do Herbapolu, jest na ul. Jedności Narodowej. Taki sklep z ziołami i kosmetykami leczniczymi i spytaj właśnie o szampon z czarnej rzepy. Mojej mamie pomógł jak jej wypadały włosy i były cienkie. Nie pachnie łądnie, ale skoro ma pomóc to wart pocierpieć. Tym bardziej, że przeciez zapach wywietrzeje.

Awatar użytkownika
jasada

Miejscowość: wrocław

Postprzez Mikula » Śro Cze 29, 2011 9:23 pm

Acia, jeśli coś ma działać to musisz wiedzieć na co, z jakiego powodu osłabiły Ci się włosy, może brałaś jakieś leki lub zmieniłaś dietę. Może zrób wyniki, polecam nie tylko zwykłą morfologię, ale również sprawdź poziom hormonów. Mnie wypadały strasznie włosy przez 6 miesięcy, myślałam, że będę łysa, po prysznicu cała byłam we włosach, sitko zapchane, masakra, jak się "obierałam" z włosów po kąpieli to płakałam. Okazało się, że miałam masakryczny spadek estrogenu (po ciąży), ale taki ze dosłownie włosy wychodziły mi garściami. Teraz mam normalne, mocne włosy.
Mikula
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Acia » Śro Cze 29, 2011 9:30 pm

Mikula ja sądze, że to przez moja tarczyce mam problemy z wlosami. Już się za nią wziałam wiec moze sie poprawi ale to jeszcze jakis czas minie. Diety nie stosuje zadnej ale fakt witamin napewno mam malo w organizmie i to tez napewno ma wplyw na wlosy.

Jasada co do skrzypu to akrat widze poprawe, najwiecej w przypadku paznokci. Co do czarnej rzepy to zgadza sie jest super. Tylko ostatnio nie moglam nigdzie jej znaleźć. Gdzieś czytalam też o regenerujacych maseczkach...pytanie tylko czy one sie sprawdzaja.
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez bunia13 » Czw Cze 30, 2011 1:29 pm

Aciu swojego czasu miałam podobny problem- te całe tabletki w ogóle nie pomagały :( Wyniki badań też były w porządku.... Kupiłam dwie odżywki do włosów- jedną bananową z avonu i crema di latte (taka niebieska z allegro- ale trzeba uważać na jednego sprzedającego ;P ) Nie wiem w 100% czy to one pomogły, ale włosy się strasznie wzmocniły i tak nie wypadają :)
Awatar użytkownika
bunia13

Postprzez Acia » Czw Cze 30, 2011 6:19 pm

Mam nadzieje ze mi cos pomoze w koncu bo mnie to troche martwi :(
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez Phatka » Pią Lip 01, 2011 8:19 am

Aciu- jeżeli aż tak Cię to martwi, to zamiast eksperymentować powinnaś pójść do lekarza. Najpierw dermatolog... później specjalista trycholog! On na pewno znajdzie rozwiązanie, a Ty nie będziesz się niepotrzebnie szprycować jakąś chemią, albo nakładać na włoski tony drogich specyfików, które mogą nie przynieść rezultatu.

Awatar użytkownika
Phatka

Postprzez Acia » Pią Lip 01, 2011 5:16 pm

Zobaczymy jak to bedzie..mam nadzieje ze do wesela dotrwaja a pozniej chce sciac na krotko i beda sie same regenerowaly :)
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez Fiołek84 » Sob Lip 16, 2011 8:27 pm

Aciu- zrobienie wyników na pewno nie zaszkodzi, ale myślę że to od tarczycy, niezaleznie od patologii z nią związanej ma ona duży wpływ na włosy, także zajmuj się nią intensywnie :) A wtedy włosy zdążą się poprawić :)

Apropos preparatów na włosy, nie jestem za chemicznymi specyfikami, ale raz skusiłam się na Vitapil i faktycznie bardzo mi pomógł :)

Awatar użytkownika
Fiołek84

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Acia » Wto Lip 19, 2011 2:09 pm

Tarczyce mam juz po badaniach i jest zdrowiuteńka :) Znalazlam ostatnio bardzo dobre opinie o olejku rycynowym i własnie zaczelam go stosować, zobaczymy jakie będą efekty :)
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez mironda » Śro Sie 24, 2011 3:20 pm

Olejek rycynowy działa cuda - najlepiej zaaplikować go sobie na noc i zawinąć głowę w reklamówkę, na to czapka lub ręcznik. Kuracja świetna -tylko pamiętam, że pierwszej nocy cały czas śniło mi się, że jem cukierki pozawijane w folię

[/URL]
Ostatnio edytowany przez mironda Śro Wrz 07, 2011 11:05 am, edytowano w sumie 2 razy
mironda
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Acia » Śro Sie 24, 2011 9:00 pm

Hehe teraz ja już też jestem pewna, że olejek potrafi zdziałać cuda..włosy odrastają mi w zastraszającej szybkości hehe;p ale wypadaja mi niestety tak jak zawsze i to  mnie martwi  dalej..
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez camelek » Pią Lis 04, 2011 6:13 pm

Hehe już myślałam, że Ci ktoś polecił olej rycynowy stosowany doustnie. Nie wiem, czy by na włosy skutecznie zadziałał, nim by jelit nie przeczyścił:D U mnie sprawdza się Vitapil, po nim zauważyłam mniejsze linienie. Skuteczną metodą jest również picie naparów z pokrzywy np tej http://www.doz.pl/ziola/p5645-Pokrzywa_zwyczajna Włosy i paznokcie wzmacnia także szkrzyp polny oraz papryka i tran.
camelek
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez betalena » Pią Lis 04, 2011 10:05 pm

Aciu, co to za olejek? Ja też polecam vitapil. Mi kiedyś wypadła połowa włosów z powodu stresu. Do tej pory mam słabsze :( i na pewno nie wszystkie odrosły :(

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez Acia » Sob Lis 05, 2011 2:04 pm

Betaleno jest to olejek rycynowy który kupisz w każdej aptece:) oczywiście nie jest on do picia..ale do wcierania we włosy..a efekty są naprawdę super więc polecam:)
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez aleksiel » Pią Kwi 20, 2012 12:20 pm

Wlosy... temat rzeka :)

Nigdy nie mialam silnych wlosow, zawsze byly cienkie i przetluszczajace sie, przez ostatnie 2 -3 lata bardzo mi sie przerzedzily. Okropnie mi sie tez tluscily, bez codziennego mycia sie nie moglo sie obyc, a juz wieczorem wygladaly nieswiezo.
Zrobilam wyniki krwi, ktore nic nie wykazaly. Poszlam do trychologa, ktory obejrzal moje wlosy i skore glowy pod mikroskopem.
Okazalo sie, ze mam lupierz tlusty, ktory zatykal mieszki wlosowe a nieodzywione wlosy wypadaly. Lupiezu tego nie widac golym okiem wiec nie mialam szans sama tego zdiagnozowac. Dostalam specjalne szampony, oczyszczacze, odzywki i proteiny, super pomogly! Wlosy nie sa juz tak tluste, i zaczynaja odrastac (co prawda niektore siwe ale zawsze to cos). Jedyne co to takie kosmetyki sa kosztowne np. szampon 80 zl, proteiny chyba 120. Ale naprawde warto!

Musze tez sprawdzic ten olej rycynowy o ktorym pisala Acia!

Pozdrawiam
KoronaKarkonoszy,Kosciol Milkow,Bristolka,DreamCars, DJ Marek Sosnowski,Galeria fryzur -Maja, krawcowaUla Noskowskiego 3 JG, DreamFlower JG, Fotograf -Adam Twardziszewski
Awatar użytkownika
aleksiel
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Jelenia Gora / Snodland

Postprzez Acia » Pią Kwi 20, 2012 12:27 pm

Aleksiel polecam naprawde:)
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez betalena » Pią Kwi 20, 2012 11:13 pm

Aleksiel, proszę o namiary na specjalistę na PW. Wybiorę się koniecznie w czerwcu! Może i ja mam to samo? Bo z opisu włosy identyczne!

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez MorrigaN » Nie Kwi 22, 2012 11:56 am

aleksiel ja też poproszę o namiary :)

Cacko, za którym żądza chciwie goni, Straciło urok, gdy je mamy w dłoni...
[URL=http://www.przewodnikmp.pl]
[/URL]
Awatar użytkownika
MorrigaN

Miejscowość: Wrocław/Jaworzno

Postprzez aleksiel » Nie Kwi 22, 2012 9:22 pm

Dziewczyny namiary poslalam na pw.

Pozdrawiam
KoronaKarkonoszy,Kosciol Milkow,Bristolka,DreamCars, DJ Marek Sosnowski,Galeria fryzur -Maja, krawcowaUla Noskowskiego 3 JG, DreamFlower JG, Fotograf -Adam Twardziszewski
Awatar użytkownika
aleksiel
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Jelenia Gora / Snodland

Następna

Wróć do Sylwetka i ciało

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>