kosmetyki

9 miesięcy, refleksje, wspomnienia, trudności, opisy, rady ...

kosmetyki

Postprzez gloriosa1 » Śro Lis 03, 2010 12:49 pm

witam serdecznie dawno nie pisałam ogółnie ale praca praca i jeszcze raz praca.Mam pytanko bo jestem w 15 tygodniu ciąży brzuszek zaczyna się powiękać i chciałabym kupić sobie jakiś krem na rozstępy ale ni mam pojęcia jaki totalnie się nie znam proszę poradzcie co wybraća aby zapobiec rozstępom z góry dziekuje i pozdrawiam
gloriosa1
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: wlkp

Re: kosmetyki

Postprzez tirin__tirin » Wto Lis 09, 2010 9:32 am

Och gloriosa wielkie gratulacje!
Proponuje bys przeszla na watek "dzieciaczki panien mlodych" tam zarwono starajace sie, brzuchate czy tez te dzieciate mamuski na pewno cos doradza. Obeznane sa w tych tematach niesamowicie. Pozdrawiam.
tirin__tirin
kocham to forum? :)

Postprzez gloriosa1 » Czw Lis 18, 2010 2:23 pm

cześć dziewczyny dziękuję co do kosmetyków to faktycznie jest tego sporo mętliki miałam w głowie jak miałam podjąć decyzje przy zakupie no ale kupiłam z gerbera tylko chyba mi się wydaje ze był mało wydajny bo szybko się skończył albo ja się tak grubo smarowałam kosztował jakieś 24zł więc opcja oliwki faktycznie jest fajna bo choćby ze względu na cenę a teraz uciekam na dzieciaczki......... aby nie zaśmiecać
gloriosa1
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: wlkp

Postprzez carissima » Pią Lis 19, 2010 9:41 pm

Odkąd jestem w ciąży jestem zwolenniczką naturalnych, organicznych kosmetyków. Używam do smarowania brzuszka oliwy z oliwek, lub oleju migdałowego. Zawierają naturalne substancje odżywcze i witaminy, oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Skóra wspaniale to wszystko przyjmuje i jest jedwabista i doskonale nawilżona.

Awatar użytkownika
carissima
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez alison » Sob Lip 02, 2011 10:20 pm

Dziewczyny, a jakie jest wasze zdanie o preparatach na rozstępy w ciąży - Mustela,Vichy, nie wiem jakie jeszcze - drogie cholerstwo, ale chyba warto? Dostałam mustelę w prezencie miesiąc temu i chyba powinnam kupić nową, ale nie wiem czy warto...

jednak ślubik poczeka...
Awatar użytkownika
alison
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: wrocław

Postprzez Mikula » Sob Lip 02, 2011 11:10 pm

alison napisał(a):jakie jest wasze zdanie o preparatach na rozstępy w ciąży

Z mojego doświadczenia wynika, że raczej warto je stosować. Używałam od 4 miesiąca Dax Cosmetics - perfecta mama i Ziaji -mama mia...i mam tylko jeden rozstęp ok 1,5cm z boku brzucha, który powstał ok. 2 tygodnie po porodzie :D
Oprócz tego obowiązkowe nawilżenie i uelastycznianie od wewnątrz, czyli 1 łyzka oleju z siemienia lnianego dziennie i żelki Haribo :)
Mnie się udało, mam ładną skórę po ciąży(choć jeszcze walczę z już niewielkim nadmiarem skóry), a synek był spory i mam genetyczną predyspozycję do rozstępów (rodzice je mają). Poza tym, mam rozstępy na pośladkach z okresu dojrzewania.
Mikula
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Wrocław

Postprzez m&p » Nie Lip 03, 2011 10:04 am

Z tymi kosmetykami na rozstępy to ciężka sprawa. Pewnie lepiej używać niż nie - tak na wszelki wypadek   Ale czy musi to być Mustela za prawie 100złotych? Nie stosowałam, więc nie będę pisać, że nie, choć moim zdaniem równie świetnie sprawdzą się preparaty za 20-30.

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez ssylwiaa » Nie Lip 03, 2011 2:41 pm

Zgadzam się z m&p.
Ja od początku ciąży używam zwykłej oliwki dla dzieci jonsona i też jest dobrze póki co.

Awatar użytkownika
ssylwiaa
prawie tu mieszkam:)

Postprzez marlinka1 » Nie Lip 03, 2011 4:07 pm

a ja mam pytanie odnośnie kosmetyków ale do pielęgnacji niemowlaczka, może doświadczone mamusie coś poradzą:

-jakie wybrać mydełko , czy jakieś w kostce czy płynne
-szampon do włosków
-jaką oliwkę (słyszałam że najlepsza jest Bambino)
-jakiś krem czy jest potrzebny czy tylko oliwka
-czy używa się zasypki czy tylko np. Sudokremu

może jakieś inne sugestie, jest tego tyle na rynku że nie wiadomo na co się zdecydować i co jest niezbędne, ja nie mam pojęcia co trzeba będzie kupić a nie chciałabym robić zbędnych zakupów, z góry dziękuje za odpowiedźi
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1

Postprzez m&p » Nie Lip 03, 2011 7:21 pm

-jakie wybrać mydełko , czy jakieś w kostce czy płynne - ja na początku kupiłam w kostce, ale korzystałam z niego na początku, kiedy kąpaliśmy małą razem. Jeśli dzidziusia "oporządza" tylko jedna osoba to jest to bardzo niewygodne. Teraz korzystam z płynu do kąpieli

-szampon do włosków - Gaba prawie nie ma włosków, więc my na razie nie używamy. W szpitalu dostaniesz takie pudelko pelne próbek. Będzie tam m.in. płyn Johnson Baby 3w1. Wiele mam narzeka na tą firmę, ale u nas nawet dawał radę

-jaką oliwkę (słyszałam że najlepsza jest Bambino) - ja używam Skarb Matki, pięknie pachnie
-jakiś krem czy jest potrzebny czy tylko oliwka

-czy używa się zasypki czy tylko np. Sudokremu - Sudokrem jest bardzo mocnym środkiem i nie należy stosować go na co dzień. Jako zasypki używam mąki ziemniaczanej. W ciągu dnia przy zmianie pieluchy pupy niczym nie smarujemy, jedynie na noc zwykły krem do pupy, gdy wiem, że Gabrysia będzie miała jedną pieluchę nawet 12 godzin.. Do tej pory nie mam zielonego pojęcia jak wygląda odparzona pupa. Prawda jest taka, że malej pupinie najlepiej przysłuży się regularne... wietrzenie

Ja w ogóle staram się do minimum ograniczyć chemię wklepywaną w dziecko. Chusteczek nawilżanych przez cztery miesiące zużyłam 2 opakowania... Zdecydowanie wolę waciki maczane w przegotowanej wodzie.

Później może jeszcze trochę popiszę, ale teraz idę szykować księżniczkę do spania

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez ssylwiaa » Nie Lip 03, 2011 7:27 pm

Ja też słyszałam, że kosmetyki z serii bambino są dobre, dlatego takie właśnie w zeszłym tygodniu zakupiłam.
Kupiłam chusteczki nawilżone (trafiłam na promocję 2 opakowania po 64 chusteczki za 10 zł), szampon, krem ochronny i mydełko - takie w kostce. I właśnie te mydełko mi się nie do końca podoba, wydaje mi się, że w kostce to troszkę nie wygodne będzie, ale cóż..
Muszę jeszcze kupić coś do smarowania pupy, chyba sudocrem bo nic innego na razie nie znam.
Mam pytanie - czy pupę dziecku smaruje się przy każdej zmianie pieluszki czy tylko jak się pojawią odparzenia?? Bo ktoś mi ostatnio powiedział (już nie wiem kto), żeby nie smarować za każdym razem tylko dopiero jak pojawią się jakieś zmiany.

Awatar użytkownika
ssylwiaa

Postprzez ssylwiaa » Nie Lip 03, 2011 7:32 pm

ooo m&p już to super wyjaśniła :) o tej mące ziemniaczanej mówiła mi też moja mama.

Czyli m&p nie używasz kosmetyków z jednej serii?? Piszesz o oliwce Skarb Matki, czy szampon też masz z tej serii ?

Awatar użytkownika
ssylwiaa

Postprzez m&p » Nie Lip 03, 2011 9:22 pm

Nie, nie mam kosmetyków z jednej serii. Przy przewijaku mam w tej chwili:
krem do smarowania pupy Nivea
waciki Gaga (najtańsze - jak jestem w Tesco, kupuję je hurtowo)
solniczkę z dużymi dziurkami a w niej mąka ziemniaczana
oliwkę Skarb Matki
płyn do kąpieli Skarb Matki
Sudokrem (cały czas próbka ze szpitala)
woreczki na zużyte pieluszki (Paklanki lub Gaga w zależności od marketu, w którym robię zakupy)

Następne kosmetyki będę miała z Hippa, bo dostałam od nich kupony rabatowe

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez marlinka1 » Pon Lip 04, 2011 6:55 pm

fajnie, dziekuje za odpowiedzi i prosze o więcej bo ile mam tyle opini, swoją drogą nie spodziewałabym sie że ktoś może dziś używać mąki, warto spróbować faktycznie tyle chemi we wszystkim a babcine sposoby mogą być najlepsze...

a co do mydełka w kostce to ja chcę kupić wanienkę taka profilowaną (moja siostra takiej używała i sama kompała małą, ) nie bardzo mam miejsce w łazience żeby zmieściły sie 2 osoby i kostka też wydaje mi sie niepraktyczna , płynem chyba będzie szybciej, a może cos poradzicie o wanienkach, czy takie profilowane że dzidzia sama leży i nie trzeba jej trzymać są dobre i zdrowe?
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1

Postprzez alison » Śro Sie 03, 2011 8:34 pm

....

Ja w ogóle staram się do minimum ograniczyć chemię wklepywaną w dziecko. Chusteczek nawilżanych przez cztery miesiące zużyłam 2 opakowania... Zdecydowanie wolę waciki maczane w przegotowanej wodzie.

Później może jeszcze trochę popiszę, ale teraz idę szykować księżniczkę do spania [/quote]

Bardzo fajne podejście - tez mi się wydaje, że jest sporo dobrych produktów dla dzieci, różnych firm, ale jednak zawsze to chemia i nie zaszkodzi czysta woda - można ją też wlać do takiego dozownika jak płyn czy mydło i na wacik moczyć aby wytrzeć dziecko, widziałam taki pomysł u koleżanki i skorzystam na pewno:)

jednak ślubik poczeka...
Awatar użytkownika
alison
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez monikaj » Sob Mar 23, 2013 8:54 am

Jeśli chodzi o kremy na rozstępy, to ja przez większą część mojej ciąży stosowałam Revitol Stretch Mark, który był bezpieczny zarówno dla mnie, jak i mojego dziecka. Kupiłam go sobie dość wcześnie, dzięki czemy rozstępy pojazwiły się tylko w ograniczonym zakresie i później było je łatwiej zwalczyć. Obecnie pozostały tylko bardzo niewielkie ślady, które są naprawdę mało widoczne. Można je zobaczyć tylko z bliska i to przy mocnym świetle
monikaj
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Słonik » Śro Cze 19, 2013 9:44 am

A ja stosowałam Bio Oil. Gdzieś od trzeciego miesiąca, raz, czasem dwa razy dziennie. Tani nie jest, ale skuteczny. Nie miałam żadnych problemów z rozstępami. Przed olejkiem używałam oliwki Johnsona, ale wtedy jeszcze brzuszek nie był duży :)

Więcej o olejku można poczytać np. tutaj:
http://tatusiowezmagania.blogspot.com/2013/06/rozstepy-w-ciazy-preparaty-co-stosowac.html

Blog ojca, ale kobiece tematy też są poruszane :)
Słonik
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez laura56 » Wto Wrz 22, 2015 5:17 pm

Ja czekam na maleństwo i dużo czytam o kosmetykach. Będę się starała jak najmniej używać kosmetyków bo po co od małego chemię aplikować dzieciom. Najważniejsze to czytać etykiety, warto też poczytać na blogu srokao.pl na temat składników poszczególnych kosmetyków dla dzieci.
laura56
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez manila » Czw Lis 10, 2016 9:00 am

Też stawiam na olejki zwłaszcza zimą kiedy mam bardzo przesuszoną skórę i oczywiście najlepiej jeśli są naturalne, fresh&natural się u mnie świetnie sprawdzahttp://freshandnatural.pl/produkty/olejki-do-ciala/
manila
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez lusterka » Nie Lis 13, 2016 10:58 pm

Mam sporo ulubionych kosmetyków, w zależności od nastroju i pory roku troszkę je zmieniam :) jeden z moich bestsellerów to ta emulsja do ciała amway, robi z moją skórą cuda :)  świetnie też sprawdza się jako kosmetyk do rąk. Duże opakowanie nawet przy stosowaniu 2 razy dziennie wystarcza mi na naprawdę długo.
lusterka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Następna

Wróć do Ciąża i młode matki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>