jesli koperta?

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

Postprzez Dorotka » Czw Lut 18, 2010 10:39 am

A ja ze względu na to że pracuje i mój P. też to teraz jak chodzimy na wesela dajemy tyle, żeby się za nas zwróciło. Ostatnio tak 400-500 zł. Ale wcześniej jak jeszcze studiowałam to częściej ograniczałam się do prezentu, albo kasa ale stanowczo mniej.

Awatar użytkownika
Dorotka
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wrocław

Postprzez jasada » Czw Lut 18, 2010 5:40 pm

Pamiętam kiedyś jak chodziłam z rodzicami po weselach to się dawało 100zł od głowy bo takie wtedy były ceny. Teraz uważam, że to śmiesznie. Moje zdanie jest takie: dać Młodym do koperty dokładnie tyle, żeby im się zwróciło (zawsze można się dowiedzieć ile płacą od os.) lub więcej jeśli możemy, a jeśli nas nie stać to poprostu zapytać Młodych co by chcieli dostać konkretnie i kupić im jakis nieco skromniejszy prezent.
Ostatnio popytałam w rodzinie mojej i mojego N. i tu niespodzianka! Otóż część ludzi wciaż mysli, że koszt wesele to jakie 100-150zł od osoby, a wszystkim wiadomo, że ceny zaczynają się często od 180zł i wzwyż (mówię tu o Wrocławiu). Nieżle, my tu się szykujemy, wydajemy kase, a rodzinka myśli, że to wszystko to po 150zł od głowy.   Ale się rozpisałam... :D

Awatar użytkownika
jasada
kocham to forum? :)

Miejscowość: wrocław

Postprzez osmiorniczka8 » Czw Lut 18, 2010 7:44 pm

Wiecie co tak sobie mysle, ze w sumie bezsensu ze wyliczamy gosci z tego ile daja w koperte przeciez to my chcemy tej imprezy, gosci i najblizszych obok nas w tak waznym dniu :) wiem jak jest kazdy liczy teraz pieniadze i sama sie zastanawiam ile sie zwroci, ale tak naprawde niewazne ile przyniosa :) wazne zeby wszyscy dotarli bo ja ogolnie z ta kasa na wesele juz sie pozegnalam :)

osmiorniczka8
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wrocław/Watford

Postprzez Liziii » Pią Lut 19, 2010 2:12 am

Mysle ze bardziej mowimy tu o tym co dajemy w roli goscia, a nie czego oczekujemy jako gospodarze. Ja nie wiem jakich kwot oczekują młodzi ktorzy zapraszaja mnie na slub - nie wiem czy w ogole czegos oczekuje bo moze tak jak ty, polozyli kreske na pieniadzach i pogodzili sie z tak duzym wydatkiem, chca tego i zalezy im na spedzeniu tego dniu z rodzina i znajomymi.
Ale ja od siebie wymagam by im sie zwrocilo to co zaplacili za moj "talerzyk". My np nie liczymy "ceny od osoby" jako talerzyk. Bo przeciez wynajmujemy tez bus dla gosci, zespol, kupujemy ciuchy itp. Wiec dzielac wszystkie wydatki na liczbe gosci mamy ok 200zł. I bron Boze nie oczekuje ze w kopercie od pary znajde min 400zł - nie o to chodzi. Po prostu tak wychodzi z czystej kalkulacji ile kosztuje tak naprawde nasze wesele.
Jesli goscie wloza w koperce 100zł - to tez prezent! Nikogo nie bede oceniac (chyba ze ktos sprobuje byc cwany a wyjdzie na zalosnego dupka i wreczy pusta koperte). Wazne ze beda sie z nami bawic :) A ile uzbieramy tyle bedziemy miec na remont :) Zawsze to cos.

Jednak jako gosc mysle ze 200zł od osoby to takie minimum :)
Liziii
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

Postprzez berbyll » Pią Lut 19, 2010 11:31 am

Lizii zgadzam się z Tobą. Ja też bardziej liczę na to, żeby wszyscy do mnie na ślub przyjechali. Szczególnie czekam na chrzestną, która mam nadzieję, ze mnie nie zawiedzie w tak ważnym dla mnie dniu. Jednak nie powiem, bo chciałabym żeby mi się przynajmniej połowa zwróciła :P

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez akad82 » Śro Cze 09, 2010 1:26 pm

zgadzam sie z Aniolkiem...bo jak to sie dzieje, ze ludzie idac do restauracji (nie mowimy o codziennosci,ale chociazby od czasu do czasu) moga wydac te 150 zl na osobe ( przystawka danie i deser), ale jak juz ida na calonocne wesele to dadza po 200 zl w kopercie na pare.
A jesli chodzi o studentow, to nie robmy z nich takich biedakow. Jak idzie na calonocna imprezke, przed jeszcze kupi sobie pizze, a po kebaba i wyda na wszystko conajmniej 100 zl to jest ok tak??
Pamietam,jak pod koniec studiow poszlismy wieksza grupa na slub znajomych. 10 osob zlozylo sie do jednej wspolnej koperty. Zapytalam ile?? po 50 zl!!!!! Sorki ,ale wstyd mi bylo sie dolaczyc. Dalam swoja- 200 zl a szlam bez partnera.
akad82
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wroclaw / GB

Postprzez marlinka1 » Śro Cze 09, 2010 3:07 pm

nie wiem jak można się obrażać że ten dał tyle a tamten za mało to świadczy o tym że wesele robi się dla kasy a nie dla samej uroczystości, ja mam wierszyk na zaproszeniu o kasie i jest zakończony słowami "tyle ile każdy może za co z góry szczęść wam Boże.." wybrałam taki bo i tak zrobiła się moda na sugerowanie że chce się kasę a głupio komuś powiedzieć nie kupuj nic tylko daj pieniądze, a mam w rodzinie osoby zamożne i te mniej i wcale się nie będę dąsać jak dostanę od kogoś 100 zł , mam wujka w bardzo trudnej sytuacji nie ma od dłuższego czasu pracy jego żona ma na pół etatu i wiem że będzie mu głupio dać mi mało kasy tymbardziej że jest mi bardzo bliski ale mam to gdzieś bo dla mnie najważniejsze jest żeby byli ze mną w takiej ważnej chwili życiowej....
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1

Postprzez jasada » Śro Cze 09, 2010 6:29 pm

Szkoda tylko, że nie wszyscy myślą tak jak Ty.

Awatar użytkownika
jasada

Postprzez akad82 » Śro Cze 09, 2010 9:27 pm

Tu nie chodzi o to zeby sie zwrocilo wesele, albo zrobienie notatek co kto i ile. Chodzi o pewnien sposob podejscia do sprawy. Jesli stac mnie na fryzjera i nowa sukienke co by wygladac szalowo na czyjes przyjecie, ma tez mnie stac na prezent badz kase dla solenizanta, badz mlodej pary. Czy na urodziny tez idziemy z pusta reka?? bylam na 10 weselech, w tym na wiekszosci jeszcze jako studentka, albo zaraz po. Nie zdazylo mi sie przyjsc z mniejsza kasa niz kosztowalo moje "miejsce". Wiedzialam ze bede isc, odkladalam kaske po trochu, sama zrobilam sobie fryzure w domu i czesto pozyczylam kiecke od ktorejs z kumpel. Dla mnie priorytetem bylo dac komus pieniazki na start w nowym zyciu.
akad82
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wroclaw / GB

Re: jesli koperta?

Postprzez margolcia2167 » Sob Paź 16, 2010 2:10 pm

jestem zdania,  że każdy daje w prezencie tyle kasy na ile go stać, ile chce dać i uważa za stosowne albo po prostu kupuje prezent. to juz nie te czasy, że wesele się "wraca". my to nawet o tym nie myślimy, po prostu chcemy zrobić fajne wesele, żeby potem było co wspominać. a czy ktoś da nam kasę czy jakiś prezent, to z wszystkiego będziemy się cieszyć:)
margolcia2167

Miejscowość: małopolska

Postprzez tirin__tirin » Nie Paź 17, 2010 12:23 pm

My juz po swoim weselu ponad rok. W zwiazku z tym nie bardzo wiem jakie sa obecne "cenniki". Nie chodzi mi tutaj o jakies postawienie sie badz tez pokazanie czy cos w ten desen. Po prostu jestesmy  troche glupiej sytuacji. Moglaby ktoras z Was doradzic? Zostalismy zaproszeni na wesele znajomych, aczkolwiek znajomi to bardzo duze slowo - widzielismy sie doslownie tylko 2 razy w zyciu. Prawie sie nie znamy, ale ze to znajomi znajomych no to jakos tak wyszlo. Nie mam w zwyczaju odmawiac Mlodym zaproszenia, bo uwazam ze samo wybranie nas to w sumie zaszczyt. Zadecydowalismy wiec ze idziemy. Nie wiemy ile mamy dac pieniedzy, nie ukrywam ze obecnie najlepiej finansowo nie stoimy. Czy jak dam 350 zlotych to starczy?
tirin__tirin

Postprzez marzenka84 » Nie Paź 17, 2010 1:02 pm

Mi się wydaje, że nawet 300 zł wystarczy :)

Awatar użytkownika
marzenka84

Postprzez dzinka » Nie Paź 17, 2010 2:40 pm

trin'ko
full wypas z nadwyżką   
Jak na znajomych (w tym wypadku to i tak określenie na wyrost) to i 300PLN styknie. Marzenka ma rację.
Ostatnio edytowany przez dzinka, Nie Paź 17, 2010 3:52 pm, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
dzinka

Miejscowość: z domku :)

Postprzez tirin__tirin » Nie Paź 17, 2010 3:32 pm

Dzieki dziewczyny! Wiedzialm, ze mozna na Was liczyc! Przedyskutuje to jeszcze z mezem, ale skoro mowicie ze nawet i 300 starczy to w sumie musze Wam zufac.
tirin__tirin

Postprzez alison » Nie Paź 17, 2010 7:19 pm

Raz też byłam w podobnej sytuacji - dowiedziałam się ile młodzi płacą za osobę na weselu i dodłam 100 zł. do tej kwoty, tak żeby nie było na zero i myslę że w takim przypadku to też pomocny "kalkulator":)

jednak ślubik poczeka...
Awatar użytkownika
alison
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez tirin__tirin » Pon Paź 18, 2010 6:34 am

alison napisał(a):Raz też byłam w podobnej sytuacji - dowiedziałam się ile młodzi płacą za osobę na weselu i dodłam 100 zł. do tej kwoty, tak żeby nie było na zero i myslę że w takim przypadku to też pomocny "kalkulator":)

Najgorsze jest to, ze w sumie to nawet nie bardzo mam jak sie dowiedziec. Owa przyszla Mloda Para po pierwsze nie mieszka w Polsce a po drugie ja nawet nie mam do nich numerow telefonow. A znajomi przez ktorych sie znamy to tez tacy piata woda po kisielu. Ach brak slow. Zadecydowlaismy ze damy 350 zlotych. Mam nadzieje, ze to nie bedzie zle odebrane ;)
tirin__tirin

Postprzez Rudzia » Pon Paź 18, 2010 9:34 am

Ja wychodzę z założenia, że jak to jest ktoś dla nas bliski ( rodzina albo przyjciele) to wkładam tyle żeby się im zwróciło, chyba że stać nas na więcej w danej chwili. Do znajmowych, ale takich dalszych, jak szłam w standardzie było 300-400zł.
Uważam że każdy daje tyle ile może, trzeba pamietać że ten ktoś tez się musi ubrać zrobi na bóstwo dojechać. Nie ma żadnych oczekiwań finansowych od moich gości, wierzę że pomyślą i dadzą od serca, a ile to już nie ważne. ustaliliśmy że wyjmiemy kasę z kopert od razu nie patrząc co od kogo.....żeby później nie było.
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia

Postprzez tirin__tirin » Pon Paź 18, 2010 9:47 am

Rudzia - u mnie w rodzinie jest przyjete ze jak sie idzie do kuzynostwa to daje sie 1000 zlotych, jak do znajomych bliskich to 600 zlotych. Uwazam jednak ze to dosc duzo jak na taka znajomosc jaka laczy nas z tymi Mlodymi. Nie czuje sie z nimi w zaden sposob zwiazana ani emocjonalnie ani jakkolwiek inaczej. Widzielismy sie tylko dwa razy, nie powiem bardzo sympatyczna para i nic do nich nie mam. Milo ze zaprosili, nie powiem bardzo sie ciesze, bo wkoncu sie wybawie i sobie potancze. Mysle ze damy 350 zlotych lub 400 to bedzie chyba wystarczajace pokrycie kosztow naszej dwojki. Jakby nie bylo trzeba sie jeszcze ubrac, kupic kwiaty i cala reszte - w koncu to tez kosztuje.
A co do tego ze wyjmiecie pieniazki nie patrzac od kogo ile to uwierz mi ciekawosc zawsze zwycieza. Ja patrzylam odkogo ile dostalismy, ale nie daletgo by sie pozniej gniewac, wypominac czy cos w tym stylu. Po prostu czytalam kazda jedna kartke z zyczeniami, wiec mimo chodem widzialam ile kto dal pieniazkow. Uwierz mi na drugi dzien i tak nic nie pamietasz albo przynjamniej ja nie pamietalam, wiec moze nie przywiazuje az takiej uwagi do tych spraw. Powiem szczerze, ze bardziej rajcowaly mnie pieknie napisane od serca zyczenia niz kasa ktora znajdowala sie w kopercie. Tak strasznie  nie lubie jak goscie podpisuja sie tylko pod wypisanymi komputerowo zyczeniami grrrrr. Jedno zdanie napisane recznie i na prawde robi sie duzo milej ma sercu Mlodej Parze!
tirin__tirin

Postprzez Rudzia » Pon Paź 18, 2010 11:27 am

1000 zł to dużo, ale to wszytsko zależy jak kto z kaską stoi.
A co do życzeń tak jak ty nie znoszę tylko podpisania się na kartce. sama zawsze coś dpisuję, jak dla mnie to świadczy ile ten ktośd la ciebie znaczy.
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia

Postprzez nusiaczek20 » Pon Paź 18, 2010 11:39 am

Ja zawsze kupuje kartki okolicznościowe puste, bez tekstu. Wolę sama  coś napisać od serca :) Ale często dostaje takie kartki że tak powiem "na odczep" wkurza mnie to nieziemsko

Polecamy : Grupa muzyczna Extreme, Fotograf Grzegorz Wiernicki, Filmowanie Tomasz Miller, Kwiaciarnia Alma, Makijaż Anna Koch, Cukiernia Tortissima
Awatar użytkownika
nusiaczek20

PoprzedniaNastępna

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>