Wybraliśmy tę datę na ślub, bo....

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

Wybraliśmy tę datę na ślub, bo....

Postprzez Nanu » Czw Sie 19, 2010 10:43 pm

No, właśnie. Dlaczego akurat tego dnia?

Ja zawsze wiedziałam, że chcę mieć ślub w lipcu (chyba taka rodzinna tradycja ;)), a narzeczonemu było obojętne. Zastrzegł jedynie, że ma to nie być czwartego (to rocznica ślubu jego rodziców i jego urodziny, więc jakoś nie chciał dokładać jeszcze nas do tego dnia). Skoro ja wybrałam miesiąc, to jemu zostawiłam wybór dnia i zdecydował, że chce w środku miesiąca, czyli 16. :D
Znajomi pytają się nas czemu akurat tego dnia, czy to jakaś nasza rocznica. Na początku mówiłam, że nie, ale gdy jeszcze raz się zastanowiłam i popatrzyłam na kalendarz, to dostrzegłam, ze 14. lipca poznaliśmy się, więc w sumie jest bardzo blisko naszej malutkiej rocznicy :D

A jak było u Was?
Ostatnio edytowany przez Nanu, Pią Sie 20, 2010 12:48 pm, edytowano w sumie 1 raz
[U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0egz2hq4twaep.png[/IMG][/URL]
[/U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zs8fwswtx6z85.png[/IMG][/URL]
[IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69blg6fbcp.png[/IMG]
[URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmflbnpltm.png[/IMG][/URL]
Awatar użytkownika
Nanu
kocham to forum? :)

Miejscowość: małopolska

Postprzez kociaczek » Pią Sie 20, 2010 7:17 am

Za nas wybrała Villa Caprice ... po prostu ten termin mieli wolny :D

My poza tym, że chcieliśmy, żeby generalnie było ciepło i w miarę ładnie (czyli braliśmy pod uwagę okres od połowy maja do końca września), i żeby ślub odbywał się w sobotę, i w ładnym miejscu z "wybiegiem", nie mieliśmy specjalnych preferencji związanych z datą.

Z 11 września jesteśmy zadowoleni bardzo:) No i o rocznicy TŻ raczej nie zapomni ;)
Awatar użytkownika
kociaczek

Miejscowość: Wroclove

Postprzez aernike » Pią Sie 20, 2010 8:01 am

Powody takie same jak u kociaczka :) Ja chciałam 12 czerwca, dzień przed moją trzydziestką, ale się nie dało i zupełnie nie żałuję, bo w tym terminie byłoby nam bardzo ciężko z powodu wykańczania mieszkania.

Awatar użytkownika
aernike

Miejscowość: Wrocław

Postprzez blanka87 » Pią Sie 20, 2010 8:25 am

Za nas w pewnym sesie zdecydowała restauracja. Zależało nam na lipcu, ten miesiąc, bo ciepło, bo jest jeszcze cały sierpień wakacji (co było wskazane mając w planach sesję na plaży), bo zawsze można później rocznice organizować przy grillu, a niekoniecznie przy "sztywnym" obiedzie. Braliśmy pod uwagę tylko sobotę, ponieważ tak jest wygodniej dla gości, którzy nie muszą specjalnie brać wolnego już w piątek, a wiem, że dla wielu w sezonie urlopowym jest to ogromny problem. W tym roku sobót w lipcu był aż 5 także było w czym wybierać. Pierwsze dwie soboty odpadły ze względu na to, że studiujemy i nie wyobrażam sobie żeby prosto z egzaminu jechać do fryzjera czy kosmetyczki, a przekładać też bym nie chciała. Trzecia sobota to akurat urodziny mojego szwagra, w tym roku 18, więc szczególne. :) Jeśli chodzi o 4 sobotę to był nasz wybór, który to termin restauracja miała już zajęty. Została więc nam ostatnia sobota, która była dla nas idealna. Jak się teraz okazało była to najlepsza sobota lipca jeśli chodzi o pogodę, ponieważ pierwsze 3 to były te tropikalne upały, a w czwartą sobotę lało u nas cały dzień. W "naszą" sobotę było akurat - ciepło, ale nie parno i bez deszczu. :)
blanka87
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez mariola1982 » Pią Sie 20, 2010 8:25 am

U nas tez byla to raczej szybka pilka.Dokladnie wiedzielismy,ktora restauracje chcemy i fotografa wiec najpierw umowilismy miejsce a pozniej fotografa.Bylo dosyc zabawnie bo o naszej dacie zdecydowalismy u fotografa na spotkaniu.Mieli kilka wolnych terminow ,wybralismy 2 lipca. i juz nie moge sie doczekac
[url=http://www.przewo[url=http://www.przewodnikmpdnikmp.pl][/url]
Awatar użytkownika
mariola1982
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Rudzia » Pią Sie 20, 2010 9:54 am

Ja zawsze myślałam że jak ślub to w czerwcu, ale jak zaczeliśmy sie rozglądać za salami to przyśniło mi się że bylismy u księdza u powiedział nam że jedyny wolny termin w 2011 to 09 lipca. Obudziłam się opowiedziałam to swojemu Dziubkowi, a on sprawdził w kalendrazu że 9 lipca wypada w sobotę i tak zostało. Śmiejemy się że wyśniona data:)
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia

Postprzez Mikaa » Pią Sie 20, 2010 10:31 am

A ja zawsze chciałam we wrześniu,bo to mój ulubiony miesiąc!!!:)A ze wolna data byl 18. to tak zostalo:)Teraz duzo osob mi mowi ze bardzo fajna data bo 18.09-18 jest dwukrotnoscia 9;)
Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez Aguska » Pią Sie 20, 2010 11:05 am

Hmmm ja koniecznie chciałam, żeby był miesiąc z "r" :) Czerwiec odpadł, ponieważ wiedziałam, że będę kończyć studia i bronić magisterki więc za dużo zamieszania. Wrzesień odpadł bo w tym miesiącu jest dużo innych ważnych świąt w naszych rodzinach - po co dokładać? Padło na sierpień. A że chciałam, żeby data była "fajna", łatwa do zapamiętania to wyszło 28.08 :)
A jak się ostatnio zorientowaliśmy - po ślubie będziemy zameldowani pod adresem 28 m. 8 :) :) :) Ot taki zbieg okoliczności :)
PS. Fajny temat :) Super się czyta Wasze wypowiedzi :)
Awatar użytkownika
Aguska
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: J-L / Wrocław

Postprzez Mikaa » Pią Sie 20, 2010 11:24 am

Aguska napisał(a):
A jak się ostatnio zorientowaliśmy - po ślubie będziemy zameldowani pod adresem 28 m. 8 :) :) :) Ot taki zbieg okoliczności :)
Ale Extra!!!!!!:)
Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez kasia_julka » Pią Sie 20, 2010 11:43 am

U Nas było tak, że w maju miałam maturę, więc czerwiec odpadał, ponieważ miałabym za wiele stresu w jednym czasie, a poza tym czerwiec i lipiec chciałam pracowac, więc pozostał sierpień. Wybraliśmy datę 21.08, niestety już była zajęta, a że 28.08 fajnie brzmi i wygląda to wybraliśmy tą datę:)
[http://slub-wesele.pl/]

Awatar użytkownika
kasia_julka
super gaduła
super gaduła

Postprzez valhalla » Pią Sie 20, 2010 11:54 am

bo chcieliśmy w sierpniu :) jak najszybciej po tym jak już uporam się z moimi studiami :P Najpierw myśleliśmy o 06.08, mój Kuba ma w ten dzień urodziny, ale potem stwierdziliśmy, że lepiej pod koniec sierpnia, żebym miała więcej czasu od stresującego końca studiów do ślubu, bo jak znam siebie, to mogłoby się to zakończyć nerwicą albo jakąś psychozą. Należę do typu ludzi, którzy są bardzo emocjonalni i wkręcają się we wszystko bez pamięci, także stres to moje drugie imię ;)

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez maarrta » Pią Sie 20, 2010 12:10 pm

Ja chciala w okolicach wakacji ale w lipcu bylo tyle slubow znajomych a w sierpniu mam urodziny, potem byly juz dwa sluby znajomych wiec zostal wrzesien a tam w gre wchodzily jedynie dwa weekendy, bo 18go moja mama ma urodziny a nie chcielismy tych dat na siebie na kladac i kilka innych powodow, ktorych juz nie pamietam i tak moj M. dostal dwie daty do wyboru  i stwierdzil, ze 11 jest idealny, bo 1 plus 1 to 2 czyli para:)
a nasi znajomi zartuja, ze dwa nieszczescia w tym samym dniu wydarzyc sie nie moga :) wiec jestesmy optymistycznie nastawieni.
[
Awatar użytkownika
maarrta
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez lobuziontko » Pią Sie 20, 2010 12:40 pm

A za nas wybrał ksiądz :) Poszliśmy w czerwcu zaklepać datę na przyszły rok (4.06.2011), ale ksiądz zaproponował nam 25 września tego roku, no i tak zostało :) Zgodziliśmy się, bo wcześniej odwiedzaliśmy potencjalne sale na wesele i ta, która najbardziej nam się spodobała była wolna, więc nie było strachu, że zostaniemy bez sali :)

Awatar użytkownika
lobuziontko
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Jelenia Góra

Postprzez Rudzia » Pią Sie 20, 2010 12:44 pm

lobuziontko ale super:)
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia

Postprzez MadziaM » Pią Sie 20, 2010 4:06 pm

Poszliśmy do restauracji i okazało się, że jesdyne wolne terminy jeszcze w tym roku to 2 i 9 październik, więc padło na 2 :)
MadziaM
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Nysa

Postprzez foczkoludek » Pią Sie 20, 2010 5:20 pm

U nas było tak. Teraz kończę jeden kierunek studiów, za rok będę jeszcze ciągnąć 3 rok Prawa , więc sesja do ok 5 lipca- czyli czerwiec i poczatek lipca odpada. Po sesji chciałam mieć jeszcze troszkę czasu na spokojne przygotowanie wszystkiego. Mam swoją bliską rodzinę w USA i b.mi zależy na ich przylocie. Jednak tam szkoła się zaczyna już w okolicach 20 sierpnia więc 2 połowa sierpnia też odpada.  Więc w moim Azylku zaproponowano mi 30 lipca i 6 sierpnia. Nam to obojętne, ale mój przyszły stwierdził że sierpnień bo jego babcia jak usłyszy, że nie ma literki "r" to się zacznie, więc padło na 6 sierpnia :)
foczkoludek
prawie tu mieszkam:)

Postprzez wi. » Pią Sie 20, 2010 5:52 pm

no to ja tez napiszę :)

Nam się marzyła data 23 sierpnia 2008 roku ponieważ zaczęliśmy być ze sobą 24 sierpnia 2006 roku (24.08.2008 to niedziela dlatego wypadło na 23.08.2008). Ślub zaczęliśmy organizować już w lipcu 2007 roku zaraz po zaręczynach które odbyły się 24 lipca 2007 roku.....Niestety terminów na ten okres wolnych nie było. A kiedy już trafiliśmy na restaurację która nam w 100% pasowała to mieliśmy do wyboru tylko luty, kwiecień, maj i listopad. Na luty nie zgodził się Michał a listopad odpadł z automatu bo za długo czekać no i został jakoś nam tak 12 kwietnia i 10 maja :) A że maj to taka piekna pora roku do tego dzieciąteczka to też fajna cyferka więc padło na ten miesiąc :)  Z poczatku żałowałam że nie mamy ślubu w sierpniu ale po ślubie doszłam do wniosku że wybraliśmy bardzo fajny miesiąc na ślub :) mimo że taki komunijny :)

No i to by było na tyle.

wi.

Postprzez marzenka84 » Pią Sie 20, 2010 6:01 pm

My zawsze myśleliśmy o jakimś w miare ciepłym miesiącu, ale żeby już nie "prażyło" po 40stopni, więc myśleliśmy o sierpniu/wrześniu. Kiedy Ł. się oświadczył, zaczeliśmy myśleć o ślubie w 2011 roku i okazało się, że 13.sierpnia (moje urodziny) wypadają w sobotę. Z założeniem, że 13. zaczeliśmy szukać sali, ale właściciel Dworku zaproponował nam piątek 12tego, na który się zdecydowaliśmy :)
Więc męża dostanę w prezencie urodzinowym.
A najlepsze jest to, że z moim Ł. zaczeliśmy "kręcić" ze sobą w dniu jego urodzin 3,5 roku temu :)
więc on dostał  dziewczynę na urodziny, a ja dostanę męża :) Zresztą ja się śmiałam, że przynajmniej Ł. będzie zawsze pamiętał o rocznicy ;)

Awatar użytkownika
marzenka84

Postprzez margolcia2167 » Śro Wrz 08, 2010 7:29 pm

my zdecydowaliśmy się na sierpień. choć też myśleliśmy o wrześniu, gdyby nie było wolnego terminu w sierpniu. marzyłam o dacie 20.08.2011, ale niestety znajomy fotograf miał wtedy zajęte, więc zdecydowaliśmy się na 27.08.2011 i na ten dzień mamy zarezerwowany zespół, który wybrał sobie narzeczony, naszego znajomego fotografa i naszą wymarzoną salę i w ogóle jakoś tak się poskładało, że mamy zarezerwowanych tych na których nam zależało.
margolcia2167

Miejscowość: małopolska

Postprzez Stefcia » Czw Wrz 09, 2010 11:17 am

bo był termin na sali, którą wybraliśmy. Nie byliśmy nastawieni, że to ma być konkretny dzień, konkretny miesiąc. Chcielismy po prostu raczej ciepły miesiąc - tak od maja do września obstawialiśmy. Szukaliśmy sali w maju i chodziło nam tylko o to, by był termin w przyszłym roku. 11 czerwca zupełnie nam odpowiada.
Stefcia
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Rydzykowo

Następna

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>