Egipt

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

Postprzez angelika » Sob Lut 27, 2010 11:38 am

K&K - Egipt też nie jest wycieczką moich marzeń...No ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Mamy do dyspozycji po  2000 pln. - tyle chcemy przeznaczyć na wycieczkę, i szczerze to chyba musimy tam pojechać, bo Dominikana i inne miejsca, w których jest ciepło w połowie października są trochę droższe. No chyba, że znacie jakieś ciekawe, w miarę tanie zakątki świata? :)
angelika
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez M » Sob Lut 27, 2010 12:46 pm

hej angelika ja uwazam ze do egiptu nalezy pojechac  predzej czy pozniej:) bo kultura jest inna  i warto ja poznac... ja po prostu nie polecam jezeli ktos ma np mozliwosc pojechac do grecji i sie zastanawia gdzie...drugi raz bym do egiptu nie pojechała ale nie zaluje ze pojechalam bo uwazam, ze ten kraj naprawde jest inny i warto go zobaczyc ze wzgledu wlasnie na ta specyfike, kulture, ludzi tam mieszkajacych... ( dlatego koniecznie trzeba odwiedzic kair bo tam widac to zycie tych ludzi )nie pojechalabym rok temu to pojechalabym teraz bo chcialam zobaczyc bardzo bez wzgledu na opinie....my bylismy w lipcu i tez upal dal nam w kosc wiec mysle ze pazdziernik bedzie idealny... poza tym znam osoby ktore byly w egipcie po 4 razy i wracaja tam bo sa zakochane w tym panstwie dlatego ....sama ocenisz :)
mi bardzo polecaja znajomi z kolei chorwacje..jakos mnie ona nie kusi ale mowia ze jak sie pojedzie to sie czlowiek zakochuje :)
w kazdym badz razie bez wzgledu na miejsce to ma byc podroz poslubna a zatem.....wszystko zalezy od nas jak bedzie :) i nawet w  jjakims polskim miami beach :) moze byc lepiej niz na jakiejs bali  czy bora bora hehe :)pozdrawiam
M
prawie tu mieszkam:)

Postprzez angelika » Sob Lut 27, 2010 1:34 pm

k&k Ja w Egipcie już byłam, ale byłam wtedy małą dziewczynką i NIC nie pamiętam, więc czuje się jakbym wcale tam nie była ;P  więc może rzeczywiście warto. Co do Chorwacji to ja jestem w niej zakochana po uszy!!!!! Tak pięknego morza jak tam to nie ma nigdzie! Chorwacja i Grecja to moje ukochane państwa, mogłabym wracać tam co rok ;) Igdybym mogła to i zamiast Egiptu pojechałabym na bank w któreś z tych miejsc.
angelika
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez bunia » Śro Kwi 14, 2010 11:38 pm

angelika napisał(a):K&K - Egipt też nie jest wycieczką moich marzeń...No ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Mamy do dyspozycji po  2000 pln. - tyle chcemy przeznaczyć na wycieczkę, i szczerze to chyba musimy tam pojechać, bo Dominikana i inne miejsca, w których jest ciepło w połowie października są trochę droższe. No chyba, że znacie jakieś ciekawe, w miarę tanie zakątki świata? :)

może wyspy kanaryjskie? ale w sumie chyba za 2 tys będzie ciężko...
Egipt jest dobrym wyborem na październik na 100% :)
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Jena » Pią Lip 16, 2010 8:41 am

a z jakiego biura polecacie wycieczke do Egiptu?

Awatar użytkownika
Jena
kocham to forum? :)

Miejscowość: z daleka

Postprzez biedronka » Wto Sie 10, 2010 8:59 am

Nam też się marzy Egipt, ale na podróż zdecydujemy się na miesiac przed ślubem - z uwagi na ceny i pogodę
biedronka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Jena » Wto Sie 10, 2010 1:40 pm

ceny teraz są kropne! ehh.... zamówię wycieczkę w ostatniej chwili... :) może się cos trafi :)

Awatar użytkownika
Jena

Postprzez nurse8 » Śro Sie 11, 2010 6:55 pm

Jena napisał(a):
a z jakiego biura polecacie wycieczke do Egiptu?
My byliśmy z Sun & fun holidays i byliśmy zadowoleni. Alfa star też moge polecić. No i obydwa biura mają przystępne ceny.
Awatar użytkownika
nurse8

Miejscowość: Wrocław

Postprzez anx » Śro Sie 11, 2010 9:26 pm

Nurse8 przystępne?
Alfa star ma drogie oferty, drugiego biura nie znam. Moja siostra teraz też chce jechać do Egiptu i jak ostatnio siadłyśmy popatrzeć to ja byłam bardzo zaskoczona cenami. W tamtym roku chyba było takiej. My w zeszłe wakacje byliśmy z biurem exim tours, wszystko bez zarzutu. Jednak zawsze dobrze sobie sprawdzić opinie o hotelu, tak na wszelki wypadek :)
Jena myślę, że warto poczekać na lasta. Bo teraz ceny nie są rewelacyjne.
Awatar użytkownika
anx

Postprzez szeklly » Czw Sie 12, 2010 8:46 am

racja, ja od dwóch tygodni próbuję coś znaleźć fajnego, ale ceny mnie przerażają. Naprawdę w zeszłym roku było taniej. Nawet  teraz last minute są drogie. Mam nadzieję, że coś znajdziemy, ale będziemy szukać kilka dni przed ślubem.

szeklly

Miejscowość: wrocław

Postprzez kociaczek » Czw Sie 12, 2010 9:49 am

A my już wykupiliśmy Egipt - w grudniu, więc jeszcze ubiegłoroczne ceny były :)
Rzeczywiście, jest drożej w tym roku, m.in. ze względu na kurs euro.
Co do biura, to polecam Alfa Star i Exim - to są biura, które specjalizują się w wycieczkach do Egiptu - robią ich najwięcej i głownie na ten kierunek się nastawiły, dlatego też cześć touroperatorów odkupuje od nich oferty:)
Awatar użytkownika
kociaczek

Miejscowość: Wroclove

Postprzez m&p » Czw Sie 12, 2010 10:59 am

kociaczek napisał(a):A my już wykupiliśmy Egipt - w grudniu, więc jeszcze ubiegłoroczne ceny były :)
Rzeczywiście, jest drożej w tym roku, m.in. ze względu na kurs euro.
Co do biura, to polecam Alfa Star i Exim - to są biura, które specjalizują się w wycieczkach do Egiptu - robią ich najwięcej i głownie na ten kierunek się nastawiły, dlatego też cześć touroperatorów odkupuje od nich oferty:)

to potwierdza tezę, że lepiej jednak kupować wakacje w "first" a nie "last minute" :)
znajomi, którzy prowadzą biuro podróży, tłumaczyli mi kiedyś, że w ostatnich latach oferty last minute są niezbyt atrakcyjne, bo po prostu mało miejsc pozostaje wolnych. Chyba 3 albo 4 lata temu zdarzyło się tak, że biura popodpisywały umowy z hotelami na dużo wyjazdów i zbiegło się to z początkami kryzysu, przez co musieli robić super oferty.. No i teraz wolą rezerwować mniej, ale mieć większe szanse że sprzedadzą wszystko , albo dużą część z zyskiem - dla nas "niestety"

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez szeklly » Czw Sie 12, 2010 12:57 pm

gdybym miała pieniądze pod koniec zeszłego roku też bym pewnie kupiła... ale mam nadzieje, że coś się trafi, moja przyszła teściowa jest mistrzynią w wyszukiwaniu perełek last minute np. w zeszłym roku była dwa tygodnie w maroku za 1600zł z all incl. Ja też bym chciała:P

szeklly

Postprzez Jena » Pią Sie 13, 2010 11:14 am

ja codziennie przeglądam oferty i postanowiłam poczekać na lasta,  tymbardziej ze chcemy pojechac ok 10 wrzesnia, wiec poczekam sobie :)

Awatar użytkownika
Jena

Postprzez nurse8 » Pią Sie 13, 2010 6:33 pm

anx w tym roku ceny są po prostu ogólnie droższe. My kupowaliśmy wycieczkę w first minute i o tych cenach mówię. I na prawdę te biura miały niższe ceny od innych.
Awatar użytkownika
nurse8

Re: Egipt

Postprzez alison » Pią Gru 10, 2010 10:35 pm

Po tej aferze z rekinami w Sharm el trochę strach do Egiptu, myśleliśmy o wypadzie na tydzień w lutym żeby się dogrzać, ale chyba się wstrzymamy. Ne jestem podatna na psychozę społeczną, ale jednak wciąż mam przed oczami Szczęki.... brr..

jednak ślubik poczeka...
Awatar użytkownika
alison
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez rynka » Czw Gru 16, 2010 6:35 pm

dokładnie, też sie troche przestraszyłam
rynka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Erill » Pią Lut 04, 2011 10:49 am

To nigdy nie był raj.
Stworzono tylko getta dla turystów w postaci pieknych, drogich, luksusowych hoteli... ale wystarczylo wyjsc poza bramy osrodka zeby zobaczyc gdzie sie tak naprawde jest...
[FONT=Century Gothic]"Langusta żywi się wyłącznie owocami morza.. lecz gdyby mogła.. jadłaby dżem.."[/FONT]
Awatar użytkownika
Erill
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wroc.Love

Postprzez ewelinka89 » Pon Mar 14, 2011 10:57 pm

Cicho tu.. Czy to oznacza, że tylko my tak wcześnie zarezerwowaliśmy Egipt i nerwowo czekamy na wieści co tam się dzieje (jeśli chodzi o rabunki etc..)
ewelinka89

Postprzez Alina i Krzysztof » Wto Mar 15, 2011 6:24 pm

No teraz to Egipt, Tunezja, Libia to odpadają, w tym roku będzie  buum na Grecje.
Alina i Krzysztof
świeżutko na forum
świeżutko na forum

PoprzedniaNastępna

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>