Egipt

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

Postprzez Natalka » Pią Lut 16, 2007 2:50 pm

Dzięki :)
Najpierw tydzień w Tabie, a  potem Luxor, zwiedzanie zachodniego brzegu Nilu, rejs do Edfu, Kair, weźmiemy też parę wycieczek fakultatywnych :)
A klątwy będziemy się starali uniknąć jak ognia :D
Czy ktoś jeszcze planuje wycieczkę poślubną do Egiptu, albo niedawno wrócił? Jak wrażenia?
Natalka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez vill » Pią Lut 16, 2007 5:32 pm

Byłam w Egipcie pare lat temu w ranach zwiedzania Bliskiego wschodu i "okolic".
Kraj przepiękny i bardzo gościnny.Z hotelami trzeba uważać i wybierać te sprawdzone i dokładnie opisane.my trafilismy na podrzedne hotelisko (w polskim mniemaniu i tak b. fajne), ktore nad korytarzami nie miało sufitu tylko czyste piekne niebo.pełno naciagaczy tez jest, ktrzy czekają zeby zarobić na turystach.niechcacy musiałam zapłącic mandat to w muzeum egipskim zrobiłam zdjecie jakiemuś posazkowi ktorego fotografować i krecić nie mozna było (za darmoche:D).
Ze wzgledu na jakieś tam znajomosci(hmm..nie pamietam jakie) nasz przewodnik zabrał nas do siebie do domu na prawdziwy egipski obiad.jak sie okazało jego matka jest szefową najwiekszej kairskiej restauracji:)jedlismy przepyszna wedzoną rybe, ktora matka dzieliła w rekach i podawała kazdemu z osobna.ja poczestowałam sie surówką, czego odradzam bo przyprawiaja "odrobine" mocniej niz na Wegrzech, ale nie zapadłam na zadne chorobsko.
Za to mj brat pokusił sie na jakiś owoc ze straganu w Damaszku i przepłącił to 15 kg spadkiem wagi w pare dni.
Cudownych podróży poślubnych życze:)
vill
pierwsze kroki
pierwsze kroki

EGIPT

Postprzez Ewelka8 » Pią Mar 02, 2007 10:41 am

Hej Natalka!! Kiedy wybieracie się do Egiptu z Alfa?? Bo my lecimy 22.08.2007 roku
i wybraliśmy EGIPT W PRZEKROJU. ( 7+7)

Ewelka8
Ewelka8
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Agiek » Czw Maj 17, 2007 2:34 pm

Hej,
My też wybieramy się do Hurghady :D :D I nawet na ten sam program - 8 dni w podróży i reszta wypoczynek. Nareszcie sobie porządnie odpoczniemy, bo od dwóch lat spędzaliśmy urlop w polsce, albo krajach ościennych. Nareszcie będzie trochę egzotyki :D
Może ktoś jeszcze sie wybiera na Egipt w przekroju?? Wylot- 26.09.07, będzie nam raźniej :D

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/]-gaga.com/p/dev112pp___.png" alt="" />[/url]
Agiek
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez kamcia » Nie Sie 12, 2007 7:47 pm

My też Hurghada ale tradycyjnie luksusowy hotelik , zwiedzanie we własnym zakresie a co najważniejsze ciepełko i słoneczko (o co trudno w innych miejscach 23 października). A Egipt to faktycznie powiew egzotyki.
kamcia
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: wrocław

Postprzez gosia&marcin » Nie Sie 12, 2007 8:21 pm

mi moja siostra zaporopnowała podróz jako prezent i właśnie myslimy o egipcie lub tunezji :)
Awatar użytkownika
gosia&marcin
kocham to forum? :)

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez baska78 » Wto Sie 14, 2007 8:48 am

Polecam Egipt, w Tunezji jest w sumie malo do zwiedzania, w Egipcie piramidy, dolina krolow, czadowe miejsca i czuc historie.... bedziecie zadowoleni, ale uwaga za zoladki i nie pijcie nic co nie bylo gotowane a napoje wylacznie z butelek:)
poczatkujaca w temacie
baska78
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Ww

Postprzez gosia&marcin » Wto Sie 14, 2007 9:45 am

siostra tez poleca egipt byla tam kilka razy
podobno teraz egipcjanie ucza sie polskiego bo tlumy polaków odwiedzaja ich kraj i zeby miec prace to musza znac polski
Miło ze chociaz w jednym kraju :)
Awatar użytkownika
gosia&marcin

Miejscowość: okolice Wrocławia

Egipt

Postprzez Szamad » Śro Sty 16, 2008 1:37 pm

Hej,
my juz zarezerwowaliśmy Egipt jako podróz poślubną z oferty Alfa Star, 7/7 rejs po Nilu i pobyt w hotelu, oferta nazywa się Egipt os A do Z II ;)

Pozdrawiam,
Karolina
Karolka

Szamad
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Marcyś » Śro Sty 16, 2008 1:50 pm

Gosia - w Tunezji też mówią po polsku ;). A jeśli wybierasz pomiędzy tymi dwoma krajami to moja uwaga - byłam w Tunezji - do zobaczenia nie ma tam wiele, chyba, że nastawiacie się na leżenie na plaży i knajpy wieczorem. To też może być przyjemne, ale lepiej mieć więcej wspomnień fajnych miejsc - zapierających dech w piersiach :)
Marcyś
prawie tu mieszkam:)

Postprzez mikkim » Śro Sty 16, 2008 5:38 pm

Ja osobiście bylam w sharmie.. Moj narzeczony był i w hurghadzie i w sharmie.On jest naprawdę wymagający (jest nurkiem) i Sharm bardzo mu się podobał :).. Jest nieporównywalnie lepszy... Ma ładniejsze rafy i w ogóle standard hoteli tez jest lepszy...  W ogóle to polecieliśmy na wczasy w ofercie MEGA SUPER last minute... Kupiliśmy w poniedziałek o 16 a o 18 we wtorek lecieliśmy.. Polecam!!! za 2 tyg zapłaciliśmy 1400 zł w hotelu 4* I jedź tu nad polskie morze :/
W Egipcie jest MNIEJSZA wilgotność (wcześniej ktos napisał ze większa :/) i lipiec +40 stopni jest do przeżycia.. Lipiec +30 w Polsce NIE!Jestem zakochana w tym kraju i polecimy tam ponurkować :)

mikkim

Hotel Steigenberger Al Dau Beach, Hurghada

Postprzez sarenka » Pią Lut 15, 2008 11:17 am

Czy ktos byl w tym hotelu: Steigenberger Al Dau Beach, Hurghada?
Podroz poslubna mamy juz za soba, teraz patrzymy, gdzie pojechac pozniej. Czy polecacie?
sarenka
sarenka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez kornela » Nie Lut 24, 2008 8:12 pm

Miałam okazję razem z 15 innymi osobami towarzyszyć naszym znajomym w podróży poślubnej do Egiptu, byliśmy w Hurgadzie w hotelu Sultan Beach - niezapomniane przeżycia i zabawa bez przerwy, sama chciałabym taką "masową" podróż poślubną... a co do Egitu to ma swój niesamowity klimat, choć ja osobiscie bardzo serdecznie polecam Turcje, ale tylko egejską
pozdrawiam
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
Awatar użytkownika
kornela
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez jadzia8 » Pon Lut 25, 2008 10:25 pm

Tez bylismy w tym hotelu:)
Bardzo fajny, jedyny minus - malutka i niezbyt urokliwa plaza przy hotelu, korzystalismy z tej obok, przy ktorej dopiero sie cos budowalo, ale to bylo 3 lata temu i moze obok ten hotel juz skonczyli.
Tam sie wkolo pelno hoteli buduje, troszke jak plac budowy przy rafach, ale warto, moze snurkowanie wszystko wynagradza:)
Awatar użytkownika
jadzia8
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: wroclaw

Hotel Aloha Club

Postprzez karolina28 » Wto Lut 26, 2008 9:31 am

hej!
my tez wybralismy Egipt, Sharm, hotel Aloha Club Resort w zatoce Om El Sid, hotel z zależności od oferty ma albo 4 albo 5 gwizdek z opinii, które znalazłam na internecie hotel wart polecenia ale moze ktoś z Was tam był?
wybraliśmy wersje totalnego byczenia 14 dni, all inclusive , lecimy 30 lipca:-)
pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
cóż...oby przygotowania dłuugo trwały:)
karolina28
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez olivia » Wto Lut 26, 2008 10:08 am

Miałam okazję być w zeszłym roku na wakacjach w Egipcie własnie w Sharmie w hotelu Farana ktory naprawde goraco polecam wszystkim ktorzy sie wybieraja do Egiptu wlasnie. Widoki cudowne, piekne rafy,wiele atrakcji ,hotel naprawde przyzwoity i jedzenie tez calkiem niezle.
pozdrawiam
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
olivia
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez plum » Wto Mar 04, 2008 8:12 pm

Egipt jest cudowny i idealnie nadaje się na podróż poślubną :) Miałam okazję być zarówno w Sharmie jak i w Hurghadzie i moim skromnym zdaniem Sharm jest fajniejszy - ładniejsze rafy, lepsze hotele, ciekawsze centrum. No, ale wszystko to kwestia gustu :) Polecam między leżeniem na słoneczku, a nurkowaniem w cieplutkim morzu wybrać się na wycieczki fakutatywne:
- obowiązkowo Kair :) - samolotem (opcja znacznie droższa) albo całonocna podróż autobusem ( ale Piramidy wynagradzają cały trud podróży ;))
- Luksor - szczególnie dla wypoczywających w Hurghadzie (z tego co wiem z Saharmu tylko wypady samolotem)
- dla kochających góry - nocne wejście na Górę Mojżesza - spacer zaczyna się o 2 w nocy, trwa około 3 godzin, ale widok wschodzącego Słońca nad górami jest wart wszystkiego (mam kilka foteczek z tej wycieczki - jak ktoś ma ochotę to podeślę)
- dla kochających morze - zarówno z Sharmu, jak i z Hurghady organizowane są jednodniowe wypady łodziami do parków i rezerwatów przyrody z przerwami na nurkowanie - wystarczy maska, rurka, płetwy i znajdziecie się wśród najśliczniejszych morskich stworzeń :)
- dla potrzebujących mocnych wrażeń - jazda quadami po pustyni
- dla zakochanych (czyli wszystkich na tym forum ;)) - romantyczna przejażdżka na wielbłądach brzegiem morza
Wycieczki można kupić u rezydenta, ale wcześniej polecam Wam przejrzeć ofertę miejscowych biur podróży - są znacznie tańsze, a jakość imprez jest na takim samym poziomie. My korzystaliśmy jeszcze z wyjazdu do Jerozolimy - ciekawy program wycieczki, ale niestety trafiliśmy na fatalną grupę - kompletnie niezorganizowaną, przez co spędziliśmy w sklepie ze złotem 2 godziny, zamiast zwiedzać miasto, a potem wszędzie biegaliśmy, żeby chociaż cokolwiek zobaczyć :(
Już wspominane było o zemście faraona i o tym, żeby pić wyłącznie wodę butelkowaną. Dodam jeszcze żebyście uważali na napoje z lodem - lód robiony jest z "kranówki" co grozi poważnymi prolemami z żołądkiem. Ja byłam kilkakrotnie w Egipcie i na szczęście nie dopadła mnie zemsta - mam na to swój sposób - po każdym posiłku "odkażam" przewód pokarmowy jakimś trunkiem alkoholowym. Niektórzy twierdzą, że to nie pomaga - no cóż, mi nie zaszkodziło :) A jeśli kogoś dopadnie zemsta (czego nie życzę) to nie stosujcie leków przywiezionych z Polski tylko kupcie miejscowy lek - Antinal - kosztuje kilka funtów egipskich, a jest najlepszym specyfikiem na wszelkie dolegliwości "zemstowe".
Ponieważ o Egipcie mogę pisać godzinami, to nie będę Was juz zanudzać :) Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Pozdrawiam
Plum
p.s.
... i poćwiczcie przed wyjazdem sztukę targowania - jest niezbędna w Egipcie :)
www.zoomfetka.pl
Konkurs FOTKA NA DZIEŃ KOBIET –wygraj sesję zdjęciową z mamą, siostrą, córeczką lub przyjaciółką!

Awatar użytkownika
plum

Postprzez kamila.s3 » Śro Kwi 02, 2008 8:55 pm

My również lecimy do Hurghady, hotel Aqua Blue, wylot 11 wrzesień 2008 14 dni :)
kamila.s3
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Lubin

Postprzez Madzik » Sob Maj 17, 2008 1:47 pm

Egipt cudny. My się tam zaręczyliśmy pływając na rafie :)
Madzik
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez Madzik » Sob Maj 17, 2008 1:50 pm

violas napisał(a):
A kto byl w Sharm? Podobno tam fajniej niz w Hurgada?
My byliśmy i w Sharmie i Hurgadzie. Jest inaczej, ale w obu miejscach fajnie. Z Sharmu jest bliżej do dzikich miejsc :) Możńa tez pojechac na fakultatywną do Jordani np. do Petry. Lepsze są też miejsca do nurkowania.
Ale z drugiej strony z Hurgady jest bliżej na wycieczke do Luxoru, czy na statek po Nilu. Także ja polecam i tu i tu.
Madzik
lubię tu popisać
lubię tu popisać

PoprzedniaNastępna

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>