wesele bez poprawin!

inne tematy, wasze sugestie, opinie, rady

wesele bez poprawin!

Postprzez mariola1982 » Wto Lip 20, 2010 2:54 am

Dziewczyny zdecydowalismy sie na wesele bez poprawin.Nie chodzi tu nawet o kwestie finansowe ,poprostu nigdy ich nie chcielismy.
Bede miala kilku gosci przyjezdnych,najprawdopodobniej wynajmiemy dla nich apartamenty we Wroclawiu.Po przeliczeniu wychodzi nawet to taniej niz hotel .
Chodzi mi teraz o sniadanie dla nich,bo nie chcialabym wypuscic ich glodnych do domu.Pomyslalam sobie,ze kupie pare rzeczy i zostawie w lodowce,no nie wiem, moze troche wedliny,ser,swiezy chleb...
Rano beda sobie mogli zjesc sniadanko i opuscic mieszkanko bo doba trwa od 14 do 12 ,czyli tak jak w hotelach.
Jezeli beda chcieli to moga zostac i pozwiedzac sobie Wroclaw.
Jak myslicie,dobry to pomysl?
[url=http://www.przewo[url=http://www.przewodnikmpdnikmp.pl][/url]
Awatar użytkownika
mariola1982
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez jasada » Wto Lip 20, 2010 7:53 am

No my to rozwiązujemy inaczej. To znaczy tez mamy część gości przyjezdnych i będą nocowac w hotelu, ale zaraz po zakończeniu doby hotelowej lub wcześniej zabierzemy naszych gości do domu (do teściów lub do moich rodziców) i tam zjemy razem coś bo Hotel oddaje nam jedzenie, kt zostanie po weselu. Rodzina napewno będzie chciała jeszcze z nami porozmawiac i z naszymi rodzicami.
Szczerze mówiąc zostawianie gości samych sobie z jakimś śniadaniem w hotelu a potem róbcie sobie co chcecie to średnio wygląda, takie jest moje zdanie. A jeśli chcą zwiedzać to można ich wysłać z innymi członkami rodziny, żeby było im raźniej.

Awatar użytkownika
jasada
kocham to forum? :)

Miejscowość: wrocław

Postprzez mariola1982 » Wto Lip 20, 2010 7:58 am

No wlasnie to mam na mysli.
Zjedza sobie sniadanko a potem wszyscy mozemy spotkac sie na miescie na jakis obiad lub kawke.Ja mieszkam 120 km od Wroclawia wiec troche za daleko, a u moich tesciow nie ma kompletnie warunkow ,zeby zaprosic jakies 20 osob na obiad.
[url=http://www.przewo[url=http://www.przewodnikmpdnikmp.pl][/url]
Awatar użytkownika
mariola1982
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez m&p » Wto Lip 20, 2010 9:10 am

A ja uwazam, ze bardzo fajnie to wymyslilas. I nie widze w tym nic niestosownego.

Awatar użytkownika
m&p

Miejscowość: Wrocław

Postprzez szeklly » Wto Lip 20, 2010 10:03 am

ja też myslę, że ok. my nie robimy poprawin, przyjezdni goście nie chcą nocować tylko tak się zorganizowali, że ok 2 lub 3 w nocy wrócą do domu [wynajmują sobie mały autokar, wiec i kwestia transportu nam odpadła]. Ci co są z wrocławia to wpadną do mojej mamy albo do nas, choć to jeszcze do ustalenia. zanim dowiedziałam się, że goście nie będą nocować to planowałam tylko załatwić im nocleg i sniadanie i już więcej się nimi nie zajmować i nikt nie był zdziwiony ani oburzony. jak jeden dzień [i noc] to jeden.

szeklly
prawie tu mieszkam:)

Postprzez Mikaa » Wto Lip 20, 2010 10:08 am

My tez nie robimy poprawin,wiedzielismy to od poczatku.A poniewaz nasi goscie sa prawie wszyscy z Wroclawia wiec nie mamy problemu:)
Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez maarrta » Wto Lip 20, 2010 10:17 am

My tez nie mamy poprawin. Goscie dostana sniadanie w hotelu, gdzie my tez bedziemy i potem bedziemy sie zegnac z nimi. Po ciuchu licze na to, ze bede sie juz zajmowac sami soba :)
[
Awatar użytkownika
maarrta
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez berbyll » Wto Lip 20, 2010 11:04 am

Ja żałuję, że robię te poprawiny. Jakbym wiedziała wcześniej ile osób mi odmówi to byłby tylko jeden dzień. Miałam nadzieję, ze pewne osoby na pewno będą dlatego chciałam poprawiny żeby dłużej z rodziną się widzieć, ale trudno :(

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez blanka87 » Wto Lip 20, 2010 11:33 am

My poprawin nie robimy, ale dla gości dojezdnych mamy zapewniony nocleg w hotelu ( to nie to samo miejsce gdzie odbywa się wesele) i tam na 11 będzie śniadanie, na którym oprócz gości nocujących będziemy również my i rodzice. Po śniadanku jeśli ktoś wyrazi taką chęć zapraszamy do siebie do domku na kawe i ciacho. Zamówiliśmy już 3 blachy ciasta żeby było w domu jakby ktoś chciał nas odwiedzić, bo u nas w restauracji resztki jedzenia wydają w poniedziałek rano, wtedy też się do końca rozliczamy. Poprawin nie robimy z kilku względów: po pierwsze wszystkich tych, których chcemy już będą na weselu, więc nie ma nawet kogo dodatkowego doprosić, po drugie uważam, że będziemy już i tak wystarczająco wymęczeni, że poprawiny byłyby już takie trochę na siłę, po trzecie finanse - policzyliśmy, że to dodatkowo ok. 4 tys. zł - szczerze to wolę za te pieniądze kupić coś do domu, albo pojechać na jakieś spa czy coś. :)
blanka87
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez valhalla » Wto Lip 20, 2010 12:59 pm

ja też nie będę robić poprawin. Przyjezdnych gości będzie ok 25 więc na razie wymyśliliśmy, że nocleg będzie w jakimś hostelu w okolicy rynku, widziałam kilka ofert gdzie w cenie jest wliczone śniadanie - więc problem z głowy, a potem na 13 czy 14 zaprosimy ich do jakiejś przyjemnej knajpki typu Oregano na obiad (zupa+drugie i napoje), nie będzie to kosztować jakichś koszmarnych pieniędzy,a goście jak zechcą to będą w sercu miasta i będą mogli sobie trochę pozwiedzać i otrzeźwieć ;) (w hostelach na ogół są dostępne mapki z zabytkami itp)

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez marlinka1 » Wto Lip 20, 2010 6:05 pm

a ja sobie nie wyobrażam nie robić poprawin na weselu jest tak intensywnie że nie ma się zawsze czasu na spokojną rozmowe a z wieloma osobami rzadko się widzę to na poprawinach pogadamy w ciszy i spokoju a na weselu ten stres i szybkie tempo nawet nie wiadomo kiedy czas leci...
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1

Postprzez aernike » Śro Lip 21, 2010 7:30 am

Na poprawinach byłam raz - było ciężko, zdecydowanie bardziej zależało mi na spokojnym wyleżeniu się w łóżku. Nie mamy ochoty bawić się w "dzień drugi", stąd też nie robimy poprawin. Liczę na ewentualny spontan :)

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez Angelka » Wto Sie 03, 2010 9:19 pm

w naszej sali nie było możliwości zorganizowania poprawin, ale  ja koniecznie  chciałam coś jeszcze więc był grill - na godz 18 żeby wszyscy zdążyli się wyspać
siedzieliśmy na kocach na trawie i było super :)
Angelka
super gaduła
super gaduła

Postprzez Rudzia » Wto Sie 24, 2010 2:15 pm

My też nie robmy poprawin, głównie dlatego że się nam nie podobają. W sumie bylismy na kilku weselach z poprawinami i byliśmy za bardzo zmęczanie takimi imprezami więc wybór był prostu. Mamy dość spora przyjezdą grupę ponad 45 osób, ale mamy zamiar zorganizować dla nich późne śniadanie na pożegnanie i tyle. Bylismy na weslach tylko ze sniadaniem i przypadło nam gustu to rozwiązniae, nie za duzo nie za mało. Na pewno zeden z gosci się obrażał, wiec u nas tez nie przewidujemy problemów.
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia

Postprzez MadziaM » Śro Sie 25, 2010 9:34 pm

My też nie robimy poprawin. Nie lubimy ich. Na każdych byliśmy krótko, inni goście też zaglądają za wyjściem, każdy jest po prostu zmęczony. Dla naszych gości mamy zapewnione śniadanie tam gdzie nocują, a Ci którzy zechcą zostać z nami dłużej są zaproszeni na kawkę :)
MadziaM
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Nysa

Postprzez margolcia2167 » Czw Wrz 16, 2010 2:15 pm

u mnie kwestia poprawin jeszcze się nie rozstrzygnęła. ja i moi rodzice nie chcemy ze względów finansowych, ale teściowa się upiera, że to nie pieniądze (30zł od os) i chce zrobić "porządne wesele". poza tym ja nie chce poprawin, bo chcemy sobie w niedziele na spokojnie pojechać na sesję zdjęciową, bo potem nie będziemy mieć kiedy niestety ;/ ponadto wolę tą kase co na poprawiny dołożyć do remontu mieszkania. poza tym wszyscy będą zmęczeni, nie wyspani i wiem jak na drugi dzień wyglądają takie poprawiny jak większość osób jest na kacu. a jak sporo osób odmówi i nie przyjdzie na wesele, to po co robić poprawiny?(na to się zanosi). przyszły teść też za bardzo nie chce poprawin. gorzej z moim narzeczonym. na początku poprawin nie chciał, ale jak się dowiedziałam, nie chciał tylko ze względu na mnie... ale tak to chce. z drugiej strony też mi trochę szkoda poprawin, bo na weselu to nie ma zbytnio czasu by porozmawiać z rodziną czy znajomymi itd. ale prawdopodobnie zrobimy tak, że zaprosimy najbliższych na drugi dzień, bo tak czy siak jedzenia i pica po weselu zostanie, a żeby się nie zmarnowało, to spokojnie będziemy sobie mogli zrobić małe, nieoficjalne poprawiny. tylko żeby mi się teściową do tego udało przekonać, bo narzeczonego już przekonałam
margolcia2167

Miejscowość: małopolska

Postprzez Nanu » Czw Wrz 16, 2010 2:22 pm

Margolcia, wg mnie, to bardzo dobre rozwiązanie (takie "nieoficjalne" poprawiny). Powiedz teściowej, że lepiej te pieniądze przeznaczyć na mieszkanie. Może ją to przekona. Więcej osób jest na "nie", więc może jednak uda się ją przeciągnąć na waszą stronę mocy ;)
[U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0egz2hq4twaep.png[/IMG][/URL]
[/U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zs8fwswtx6z85.png[/IMG][/URL]
[IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69blg6fbcp.png[/IMG]
[URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmflbnpltm.png[/IMG][/URL]
Awatar użytkownika
Nanu

Miejscowość: małopolska

Postprzez Rudzia » Czw Wrz 16, 2010 2:43 pm

margolcia2167 ja tez uważam że to dobry pomysł, raz że szkoda pieniędzy dwa że na tych poprawinach więszkość ludzi faktycznie "dogorywa" co jak dla mnie nie ma sensu, kto bedzie chciał spędzic czas z wami przyjdzie na nieoficjalne poprawiny, a reszta sie rozjedzie. My dlatego robimy śniadanko dla przyjezdnych gosci zeby jeszcze wspólnie posiedzieć, poprzeżywać a potem kazdy w swoja stronę:)
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia

Postprzez berbyll » Sob Wrz 18, 2010 7:03 pm

W pewnym momencie żałowałam, że robię poprawiny, ale po weselu jestem tak zadowolona, ze one były. Goście bawili się tak samo super jak pierwszego dnia. Byłam naprawdę w wielkim szoku, że oba dni wypadły tak tanecznie. Nawet właścicielka sali mówiła, że na początku jak dowiedziała się, ze będzie około 50 osób to będzie to martwe wesele, a tu taka niespodzianka. Polecam naprawdę każdemu takie poprawiny.

Co do pieniędzy to wcale nie wyszło mnie o dużo drożej niż jakbym miała jeden dzień :)

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez maarrta » Sob Wrz 18, 2010 7:56 pm

U nas nie bylo oficjalnych poprawin tylko rano sniadanie w hotelu, gdzie bylismy z goścmi, potem kawa u nas w domu a na koniec zuzel i piwo ze znajomymi do poznych godzin nocnych  - powiem szczerze dla mnie byla to idealna sytuacja - troche pobylismy jeszcze z rodzina i bliskimi a nie bylo juz tak oficjalnie :)
[
Awatar użytkownika
maarrta
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Następna

Wróć do Porady i komentarze ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>