wesele bez poprawin!

inne tematy, wasze sugestie, opinie, rady

Re: wesele bez poprawin!

Postprzez elrosa » Wto Cze 25, 2013 12:43 pm

U nas poprawiny będą, ale w sumie zupełnym przypadkiem - założyliśmy pewną kwotę na wesele bez poprawin, a znaleźliśmy salę, w której cena za dwudniowe wesele zmieściła się w naszych założeniach.

Nie planujemy raczej powtórki z wesela, tzn. prawdopodobnie nie będzie już na poprawinach orkiestry ani DJ, widzimy to raczej jako mniej uroczysty obiad z pogaduchami (dość mocno forsuję tę opcję, prawdę mówiąc, tak właśnie wyglądałoby moje wymarzone wesele :) ).
Awatar użytkownika
elrosa
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Asiela » Wto Cze 25, 2013 6:02 pm

elrosa napisał(a):U nas poprawiny będą, ale w sumie zupełnym przypadkiem - założyliśmy pewną kwotę na wesele bez poprawin, a znaleźliśmy salę, w której cena za dwudniowe wesele zmieściła się w naszych założeniach.

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez panimonika » Nie Sty 19, 2014 2:46 pm

My również nie przewidujemy poprawin. Goście przyjezdni będą nocować u rodziny (będzie ich bardzo mało), ewentualnie znajomi w hotelu, a następnego dnia wszyscy "niemiejscowi" są zaproszeni na "poprawiny" w domu. Jeszcze nie wiem, jak to rozwiążemy, ale prawdopodobnie moi goście przyjdą na obiad/kolację/weselną wódkę do mojego rodzinnego domu, a goście mojego mężczyzny będą poprawiać u niego w domu. Wszyscy sobie mile porozmawiają, najedzą się, napiją i będą mogli wracać :)
panimonika
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Asiela » Pią Mar 28, 2014 4:46 pm

joannajackiewicz napisał(a):Ja nie miałam poprawin  i w sumie nie żałuję...

mam podobnie :)

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez Wredota » Wto Kwi 01, 2014 2:06 pm

Asiela napisał(a):
joannajackiewicz napisał(a):Ja nie miałam poprawin  i w sumie nie żałuję...

mam podobnie :)

Ja mam nadzieję, że nie będę żałować :) Nigdy nie chciałam poprawin więc ich nie robimy. A na Śląsku powoli się odchodzi od poprawin, co raz mnie lokali ma je w swojej ofercie.
Awatar użytkownika
Wredota
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Jaworzno

Postprzez mr&mrs » Pią Kwi 04, 2014 6:39 pm

My też na dzień dzisiejszy nie chcemy robić poprawin, może jeszcze się zdecydujemy. Mamy około 20 gości przyjezdnych, dla których i tak będzie nocleg w hotelu więc trzeba im zapewnić jakiś posiłek zanim pojadą do domów. Sprawa do przemyślenia. Ale jeżeli już to skromny obiad, kawa ciasta i bez fotografa i muzyki.

Awatar użytkownika
mr&mrs
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Wredota » Sob Kwi 05, 2014 10:27 pm

mr&mrs napisał(a):My też na dzień dzisiejszy nie chcemy robić poprawin, może jeszcze się zdecydujemy. Mamy około 20 gości przyjezdnych, dla których i tak będzie nocleg w hotelu więc trzeba im zapewnić jakiś posiłek zanim pojadą do domów. Sprawa do przemyślenia. Ale jeżeli już to skromny obiad, kawa ciasta i bez fotografa i muzyki.

My stwierdziliśmy, że nie będzie obiadu, bo to już się zrobią mini poprawiny. Też mamy połowę gości przyjezdnych, zjedzą śniadanie (jest serwowane do 11) i pewnie będą się zbierać. Z obiadem to już jest ten problem, że resztę gości trzeba dowieźć, a ceny kosmos, przynajmniej u nas. Wychodzę z założenia, że jak komuś nie pasuje, to niech nie przyjeżdża ;)
Awatar użytkownika
Wredota
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez martynok » Pon Maj 05, 2014 3:35 pm

My też nie zdecydowaliśmy się na poprawiny - zdecydowały względy finansowe: woleliśmy zrobić większe wesele i zaprosiliśmy sporo dobrych znajomych, z których musielibyśmy zrezygnować i przeznaczyć tą kasę na poprawiny. Poza tym rodzina narzeczonego przyjeżdża zza oceanu i woleliśmy spędzić te kilkanaście dni w mniejszym gronie i nacieszyć się dawno niewidzianymi osobami, bo niestety - spotykamy się raz na 2-3 lata :(. Więc zamiast poprawin zrobimy sobie spokojnego grilla w ogrodzie, a kto zechce, może wpaść :)

Awatar użytkownika
martynok
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez BuduarGirl » Pon Paź 13, 2014 8:11 pm

też nie jestem fanem poprawin, patrzenia na to samo jedzenie co dzień wcześniej zachowane w lepszym lub gorszym stanie (oj niestety niektóre sale mają za nic zdrowie klientów). Dla mnie śniadanie w formie bufetu hotelowego to było by to, świeżę bułeczki,naleśniki, sałatki owocowe;)
ale niestety musiałam się ugiąć, póki co walczę o nie zatrudnienie zespołu...po całonocnej imprezie potrzebna jest cisza...;D
Mój blog o przygotowaniach do ślubu i nie tylko:)
buduargirl.blogspot.com

BuduarGirl
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Wredota » Wto Lut 17, 2015 2:45 pm

U nas nie było poprawin, było późne śniadanie dla gości nocujących w hotelu i wyszło rewelacyjnie! Siedzieliśmy, rozmawialiśmy, a potem goście na spokojnie wrócili sobie do domów :) My zaprosiliśmy jedynie najbliższą rodzinę na obiad. Nie żałujemy tej decyzji!
Awatar użytkownika
Wredota
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez limonkowa » Wto Mar 03, 2015 2:46 pm

Bez poprawin jest po prostu oszczędniej.
limonkowa
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez flore » Śro Mar 04, 2015 6:33 pm

oszczędniej na pewno też - wiadomo. Dla mnie poprawiny zawsze były na siłę potwornie, takie zmęczenie materiału. Człowiek w poniedizałek idzie do pracy, ja wolę wrócić i trochę odpocząć po szalonych tańcach i nieprzespanej nocy a przed następnym pracującym tygodniem. Dlatego jestem przeciwnikiem poprawin.
flore
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez papi » Pon Mar 23, 2015 11:09 am

też mi się marzyło wesele bez poprawin, ale ponieważ mamy dużo przyjezdnych gości z daleka to stwierdziliśmy, że zrobimy jeszcze jedna dodatkową imprezkę:)
papi
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Kasiakk » Sob Gru 31, 2016 3:22 pm

Hej!
Orientujecie się ile orientacyjnie wynosi koszt poprawin? Zespół+ restauracja... A moze inaczej..Ile powieniec wynosic :) I czy bywaliscie na poprawinach gdy grał zespół? Sprawdza się taka opcja? Razem z narzeczonym myślimy o poprawinach, ale mamy dylematy ;)
Kasiakk
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Poprzednia

Wróć do Porady i komentarze ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>