scenariusz wesela

inne tematy, wasze sugestie, opinie, rady

scenariusz wesela

Postprzez szczyglinska » Wto Cze 29, 2010 7:14 am

Cześć! Czy któraś z Was posiada przykładowy scenariusz wesela, co po kolei powinno się dziać? Np kiedy pierwszy taniec, kiedy tort, kiedy podziękowania dla rodziców, zabawy itd...Słyszałam, że profesjonalne firmy organizujące wesela mają rozpracowaną każdą minutę. Oczywiscie nie ma co przesadzać, bo przecież nie chodzi o sztywny bal i ustawianie wszystkich gości pod dyktando, tylko o to żeby jakoś zapanować nad sytuacją.
szczyglinska
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Wrocław

Postprzez marlinka1 » Nie Sie 01, 2010 5:27 pm

wczoraj byłam na weselu i postanowiłam zrobić scenariusz wesela dla zespołu, obsługi i kamerzysty i fotografa, kiedy zobaczyłam jak wyżej wymienieni co chwila biegali do młodych czy rodziców i pytali o wszystko to masakra, rozpiszę im dokładnie o której tort, podziękowania, zdjęcia z młodymi pierwszy taniec itp, uwierzcie że wyglądali młodzi na wkurzonych i znudzonych że ciągle ktoś im głowe zawraca bo nie wie co i jak...
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: wrocław

Postprzez tirin__tirin » Pon Sie 02, 2010 7:23 am

Z tego co widzialam autorka postu jest juz po slubie jednak nie oznacza to oczywiscie by nie kontynuowac tego watku. Zgadzam sie maly scenariusz wesela na pewno sie przyda - oczywiscie nie jakis tam scisly bo wielu spraw sie nie przewidzi.
tirin__tirin
kocham to forum? :)

Postprzez kociaczek » Pon Sie 02, 2010 8:01 am

A widzisz, nam dziewczyny z LS od razu zapowiedziały, ze na miesiąc przed siadami i taki scenariusz układamy - właśnie po to, żeby potem nie było dopytywania, biegania, etc... Też manager z Villi sugerował, żeby sobie to wszystko jakoś poukładać i dać im "ściągę", żeby nie wjechali z bigosikiem w połowie podziękowań dla rodziców :)
Tak więc składamy sobie scenariusz na wzór znalezionego w sieci - co prawda dotyczył wesela prawosławnego, ael najbardziej się nam spodobał :)
Awatar użytkownika
kociaczek

Miejscowość: Wroclove

Postprzez Mikaa » Pon Sie 02, 2010 10:06 am

kociaczek a jaki to scenariusz?:)
Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez szeklly » Pon Sie 02, 2010 9:17 pm

ja też jestem w trakcie tworzenia scenariusza:) choć jestem pełna obaw co do pomyślnej jego realizacji [tzn dokładnie po mojej myśli], bo nasz zespół to prawdziwi artyści:P

szeklly

Postprzez bkasienka » Pon Sie 02, 2010 10:18 pm

pomysł rewewlacyjny - myslę, że na swoje wesele też coś takiego napisze :)
Awatar użytkownika
bkasienka
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Legnica

Postprzez Rudzia » Czw Wrz 02, 2010 12:54 pm

Do tego momentu nie widziałam że to wszytsko trzeba zaplnowac i wymysleć scenariusz, ale faktycznie jakbym co chwilka miała komus mówić co będzię za chwilkę to dziekuję. Poszukam scenariusz dla siebie:)
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia

Re: scenariusz wesela

Postprzez margolcia2167 » Pon Lis 01, 2010 6:57 pm

myślę, że tak co do minuty nie ma co planować i pisać dokładnego scenariusza. na weselu mojego brata było tak, że po obiedzie ojciec pani młodej pojechał odwieźć księdza i go dobrze ponad godzinę nie było, więc drużba nie mógł zrobić "odgrywek" i widać było, że goście nie są zadowoleni, więc wymyśliliśmy że mogliby tort pokroić, z kolei tuż przed północą podali gorące danie i się oczepiny przesunęły i były dobrze po północy.
my będąc już po wstępnych rozmowach z orkiestrą, fotografem i drużbą (wodzirejem) mniej więcej mamy ustalone co po kolei po przyjeździe na sale. obiad, chwilka przerwy, odkrywki, chwilka przerwy, pierwszy taniec, a potem dalsza część zabawy. w przerwach jak orkiestra nie będzie grać chcemy porobić sobie zdjęcia z gośćmi. poza tym chcemy jeszcze przed północą zrobić podziękowanie dla rodziców i jeszcze jeden albo 2 konkursy - zabawy dla gości. oczepiny, a potem tańce i hulanki mam nadzieje do białego rana
margolcia2167

Miejscowość: małopolska

Postprzez Erill » Śro Sty 12, 2011 5:33 am

Dokładny scenariusz jest nieralny do napisania. Ale zarys tego kiedy co jest jest naprawde zbawieniem do ekipy i też Wam układa to popołudnie i noc :)

Myśmy zrobili scenariusz dla DJa, fotografa i też ekipy podającej posiłki.

Po prostu wiedzielismy jakie punkty muszą się znaleźć, ile ciepłych dań będzie podanych i kiedy i wedle tego mniej więcej planowaliśmy co bedzie :)
Czyli podziekowanie dla mam o 21 (impreza zaczynała się o 17, wtedy bylo powitanie i toast), pierwszy taniec ok 18-18.30; podziekowania dla swiadkow ok 23, tort 22, oczepiny wiadomo ok polnocy :)
A jeszcze po drodze wynikly trzy niespodzianki czyli reciatal mojej mamy i wujka gdzie zaspiewali nam na zywo kilka utworow, lampiony ktore zafundowal nam w prezencie moj brat i popisowy numer mojego kumpla ktory prowadzi karaoke czyli piosenka Dzemu ;)
Wiec..
roznie moze byc ;) Ale dobrze wiedziec kiedy mniej wiecej czego sie spodziewac ;)
Awatar użytkownika
Erill
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wroc.Love

Postprzez _KASIA_ » Wto Sty 18, 2011 10:07 pm

Tak, tak , pomysł jest naprawdę  rewelacyjny - ale z doświadczenie wiem, że godziny zwykle się przesuwają, bo jest poślizg :) Można sobie zaplanować co jest po czym, ale nie zaplanujemy dokładnej godziny :)
_KASIA_
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez alison » Nie Sty 23, 2011 9:06 pm

Co do minuty to wiadomo, że się nie da, ale jak już nawet plan dnia ślubu ma się troszkę przesunąć, to lepiej niech się zmieni niż gdyby go nie było.
Nie wyobrażam sobie żeby np. kamerzysta czy fotograf nie dostał planu, że tort będzie po pierwszym tańcu albo o 21.00,
tak w przybliżeniu nawet - żeby wiedzieli kiedy polować na ten właściwy moment:)
Myślę, że to praktyczne i pomocne rozwiązanie, nie ma co jednak rwać włosów z głowy jak plan się obsunie - w końcu odrobina spontaniczności też nie zaszkodzi:)

jednak ślubik poczeka...
Awatar użytkownika
alison
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Rudzia » Pon Sty 24, 2011 9:04 am

Tez tak uwazam, ze nie musi byc co do minuty rozplanowane bo wiadomo ze nie wszytsko przewidzisz, ale jakis ramowy plan musi byc, zeby bez przerwy nikt nie latal i nie pytal, bo to jest dzien kiedy mlodzi powinni miec "wszytsko z glowy"
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia

Postprzez Erill » Pią Sty 28, 2011 3:59 am

alison wierz mi sa pary ktore nie uznaja potrzeby wreczenia scenariusza ekipe pracujacej przy weselu..
Na ogol wie cos DJ/orkiestra i reszta ekipy sie dopytuje co i kiedy.

Znajac takie doswiadczenia ja swojej ekipie wyslalam scanariusze wiedzac jak bardzo sie to przydaje :)
[FONT=Century Gothic]"Langusta żywi się wyłącznie owocami morza.. lecz gdyby mogła.. jadłaby dżem.."[/FONT]
Awatar użytkownika
Erill
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wroc.Love

Postprzez marlinka1 » Sob Sty 29, 2011 9:40 am

drogie przyszłe panny młode , jak pisałam wyżej tak zrobiłam napisałam scenariusz wesela i dałam obsłudze w kuchni i zespołowi który sam juz dogadał się z kamerzysta i fotografem, oczywiście że nie da się wszystkiego co do minuty zaplanować ja wiem że u mnie niektóre godziny się przesunęły ale nie odczółam tego i nikt się tym nie przejął, wszystko poszło zgodnie z planem zabawy i tańce były tak zaplanowane że w trakcie przerwy goście schodzili z parkietu i na stole lądowały gorące potrawy nikt nie ptrzegapił niczego zespół współpracował rewelacyjnie z kuchnią, byłam bardzo zadowolona bo nikt do mnie ani do rodziców nie biegał nie zawracał nam głowy cały czas bawiłam się świetnie i nie myślałam o niczym ze spraw organizacyjnych to naprawdę ułatwia sprawę nie musi być to rozpisane dokładnie ale naprawdę warto przygotować sobie wcześniej scenariusz i skonsultować z zespołem czy kuchnią, życzę powodzenia...
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1

Postprzez lodzia mor » Śro Mar 30, 2011 5:51 pm

Świetny pomysł - osobiście byłam na weselu, na którym przegapiłam wjazd tortu i pokaz tańca, bo to miały być niespodzianki "czasowe", a na sali było 40% gości - bo lato, na papierosku, na oddechu, w toalecie - bez sensu wyszło.
lodzia mor
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez morpen » Czw Sie 25, 2011 11:15 am

A czy to dj/zespół/wodzirej nie posiada kilku takich przykładowych scenariuszy - bo moim zdaniem tak powinno być, że oni proponują, w końcu już wiele wesel przeżyli... :)
morpen
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Kajkolcia » Pon Sie 29, 2011 1:50 pm

U nas właśnie jak byliśmy orkiestrę zamawiać to od razu nam powiedzieli, że maja taki scenariusz i mają nam go przedstawić przed samym weselem :)

Awatar użytkownika
Kajkolcia
super gaduła
super gaduła

Postprzez morpen » Śro Wrz 07, 2011 4:25 pm

No właśnie dla mnie to jest oczywiste, że to zespół dba o taki scenariusz, w końcu to oni zapewniają zabawę...;)
morpen
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez marika.trzebnica » Śro Wrz 21, 2011 1:31 pm

My tez dostaliśmy taki scenariusz od naszego dj. Nic nie dopisywaliśmy bo viko zapewniał nas, ze przed weselem będzie rozmawiał z szefem kuchni i ustalą dokłądnie kiedy co będzie. Uzupełniliśmy tylko godzinę podziękowań dla rodziców, lampiony (chociaż nie wiem czy z tego nie zrezygnujemy) oraz tort.
Awatar użytkownika
marika.trzebnica
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Trzebnica

Następna

Wróć do Porady i komentarze ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>