Ksiega gosci, pamiatka czy zawracanie glowy?

dekoracje kościoła, sali, samochodu, ozdoby ślubne, bukiet ślubny

Ksiega gosci, pamiatka czy zawracanie glowy?

Postprzez malgonia i mariunio » Wto Cze 08, 2010 9:44 am

Sama nie wiem gdzie ten temat przykleic, ale moze tu bedzie ok. Dziewczynki co myslicie o ksiegach gosci. Natknelam sie na takowe w internetowym sklepie slubnym. Mysle ze to moze byc fajna pamiatka jak kazdy gosc wpisze cos od siebie, byly tam tez fajne pomysly na upominki dla gosci np podobaly mi sie czekoladki z para mloda na papierku. Mysle ze to mile jak kazdy dostanie cos slodkiego na talezyku. Co myslicie o ksiegach? I co z malutkimi upominkami (nie mowie o plastikowych golabkach czy aniolkach, ale czyms slodkim z malym podziekowaniem)?
Awatar użytkownika
malgonia i mariunio
prawie tu mieszkam:)

Postprzez Nanu » Wto Cze 08, 2010 10:07 am

Szczerze mówiąc, ja mam za małe doświadczenie w weselach (byłam tylko na dwóch w całym swoim życiu) ale nigdy nie spotkałam się ani z księgą ani z prezentami dla gości (jeśli nie liczyć dla każdego porcji tortu i ciastek na odchodne).

Ja myślę tak: jeśli ktoś chce mieć taką pamiątkę, to proszę bardzo. Jeżeli goście staną na wysokości zadania (dlatego może warto im powiedzieć wcześniej o tym i przygotują sobie jakiś fajny wierszyk czy życzenia), to faktycznie może być fajnie po latach to wyciągnąć.
Ale ja raczej zrezygnuję z tego pomysłu ;)
[U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0egz2hq4twaep.png[/IMG][/URL]
[/U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zs8fwswtx6z85.png[/IMG][/URL]
[IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69blg6fbcp.png[/IMG]
[URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmflbnpltm.png[/IMG][/URL]
Awatar użytkownika
Nanu
kocham to forum? :)

Miejscowość: małopolska

Postprzez blanka87 » Wto Cze 08, 2010 10:08 am

Powiem Tobie, że ja długo zastanawiałam się nad księgą gości. W sumie na początku stwierdziłam, że to bez sensu, szkoda kasy itd. Nigdy również nie byłam na weselu, na którym taka księga gości by się pojawiła. Wątpliwości zniknęły kiedy zobaczyłam księgę gości mojej koleżnaki. Super pamiątka. W księdze tej znalazły się nie tylko życzenia, ale też jakieś złote myśli i rady małżeństw z doświadczeniem, a nawet jakieś rysunki, a że księga była dość duża i gruba to po ślubie ona do niej wkleiła sobie na pamiątkę wzór ich zaproszeń i zawiadomień, zawieszk na butelkę. Mówi, że gdyby jej nie miała to by żałowała, bo na telegramach ludzie się nie wysilili i pod gotowym tekstem tylko się podpisali imionami i nazwiskami i na tym koniec. Życzeń składanych pod kościołem czy na sali nie jest się w stanie zapamiętać, a często nawet w tym całym gwarze usłyszeć, a tak każdy siada sobie gdzieś z boku i może napisać kilka słów od siebie.
Odpowadając na drugą Twoją wątpliwość, co do podziękowań dla gości to rozwiązaliśmy to trochę w inny sposób. Otóż chcieliśmy też w jakimś stopniu podziękować również osobom zawiadomoinym za to, że przyszli chociaż na sam ślub. U nas jest taki zwyczaj, że życzenia składają wszyscy pod kościołem (goście weselni i tylko ślubni), więc obok nas będzie stała koleżanka z koszyczkiem z podziękowaniami dla gości. Koszyczek ten będzie ustrojony (sami go ozdobimy), podziękowania dla gości też robimy sami: kupiliśmy tiul, wstążkę, papier wizytówkowy i rafaello (ferero odradzam gdyby był upał). Wkładamy po jednym rafaello do takiego tiulu, wiążemy wstążką, a na karteczce jest napis, że dziękujemy im za to, że są z nami w tak ważnym dla nas dniu. Uważam, że to lepsze niż coś co stoi na stołach: 1) dlatego, że na weselu i tak są słodycze - deser lodowy, tort, ciasto, 2) jest to miły gest w stosunku do osób zawiadomionych, 3) nie zajmuje dodatkowego miejsca na stole,
4) wychodzi taniej, bo w przypadku większości pudełeczek i innych takich koszt samego pudełeczka to ok. 2-3 zł + jeszcze koszt wypełnienia.
blanka87
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez dzinka » Wto Cze 08, 2010 11:00 am

Kochane, jest już taki temat :D
zapraszam tu:
http://www.przewodnikmp.pl/forum/topic5145.html

Awatar użytkownika
dzinka

Miejscowość: z domku :)

Postprzez Mikaa » Wto Cze 08, 2010 11:02 am

Ja od poczatku bylam ZA ksiega bo jest to super pamiatka!!!
Blanka super pomysl z tym zeby samemu zrobic takie podziekowania:)Mozesz napisac gdzie kupilas tiul,wstazeczki  i papier?
Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez malgonia i mariunio » Wto Cze 08, 2010 12:30 pm

polecam wpisac zakupy slubne w google tiul w rolkach za jakies 6zl chyba z 9m. Ja mam zamiar kupic go na stoly jako ozdobe ale mozna go uzyc do opakowania czegos
Awatar użytkownika
malgonia i mariunio

Postprzez Mikaa » Wto Cze 08, 2010 12:57 pm

A ile takiego tiulu bedzie mi potrzebne na ok 60 sztuk takich prezencikow?I ile wstazeczek?
Mikaa

Postprzez blanka87 » Wto Cze 08, 2010 1:54 pm

Weszłam tylko na chwilę. Wieczorem zrobię fotkę takiego naszego podziękowania i opiszę dokładnie co i jak. :)
blanka87
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Mikaa » Wto Cze 08, 2010 2:04 pm

Dobrze bede czekac bo ja w tych sprawach to blondi totalna;)))
Mikaa

Postprzez Alina i Krzysztof » Wto Cze 08, 2010 2:48 pm

Księga pamiątkowa to bardzo dobry pomysł. Każdy z przybyłych gości może się do niej wpisać, wpisać życzenia. To taki pamiętnik na całe życie .....
Alina i Krzysztof
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez marlinka1 » Wto Cze 08, 2010 3:13 pm

mnie się nie podobają , raz w życiu widziałam taką na weselu i zorientowałam się po kilku godzinach że coś takiego stoi z boku , wystarczy mi że będę miała jako pamiątkę zdjęcia film, i kartki z życzeniami taka księga to zbędny wydatek bo i tak nie każdy się wpisze...
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1

Miejscowość: wrocław

Postprzez malgonia i mariunio » Wto Cze 08, 2010 3:44 pm

hmm te ksiegi nie sa chyba az takie drogie, a jesli taka ksiega jest to mysle ze trzeba o niej poinformowac gosci. Podoba mi sie pomysl zeby pozniej trzymac w niej rozne pamiatki slubne. Marikka zielonego pojecia nie mam ile trzeba na jeden pakuneczek, widzialam tez gotowe, ale to pewnie przedraza sprawe. Ja chyba jednak bede sie trzymac indywidualnych na sali "upominkow"  bo jak je ladnie zapakuje to stwoza tez ozdobe sali na wejsciu, a ze u mnie sala, poza kwiatami, nie bedzie ozdobiona (zadne balony wstegi etc.) to sie fajnie skomponuje :)
Awatar użytkownika
malgonia i mariunio

Postprzez Mikaa » Wto Cze 08, 2010 3:57 pm

Dokladnie, my powiemy naszemu dj'owi,zeby przypominal co jakis czas o wpisywaniu sie do tej ksiegi:)
Mikaa

Postprzez barbórka » Wto Cze 08, 2010 8:34 pm

My dostaliśmy księgę w prezencie; sami nie kupowaliśmy bo nie byłam przekonana;

I bardzo dobrze że dostaliśmy bo to super pamiątka - tak jak ktoś napisał, oprócz życzeń są też różne śmieszne rysunki i "złote myśli"
barbórka

Postprzez blanka87 » Czw Cze 10, 2010 8:11 pm

Miałam napisać wcześniej, ale niestety doba trwa ostatnio dla mnie zdecydowanie za krótko. :) Tak wyglądają nasze podziękowania:
Tak jak pisałam robimy je sami. Koszt jednego podziękowania to ok. 1zł/szt. Tiul zamawialiśmy na allegro za 4 zł za 1m x 1,6 m - polecam tiul bo jest sztywny i się nie pruje w przeciwieństwie do organzy, karteczki drukujemy na papierze wizytówkowym o fakturze płótna (arkusz ok. 0,20 zł - na jednym wychodzą 24 karteczki), wstążkę kupiliśmy w pasmanterii - na jeden pakunek nie trzeba jej dużo, no i oczywiście rafaello. Wybraliśmy taką formę podziękowań, bo będą one w koszyczku zarówno dla weselników jak i zawiadomionych, a inne pomysły np. pudełeczka odpadały, bo mogłby się pognieść w koszyczku, no i jeszcze do tego dochodziły również kwestie finansowe. Myślę, że nie wyszło źle, a zawsze to miły gest, zwłaszcza, że narazie na weselach i ślubach z podziękowaniami dla gości się nie spotkaliśmy.
Ostatnio edytowany przez blanka87, Sob Cze 12, 2010 7:23 pm, edytowano w sumie 1 raz
blanka87
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez dzinka » Czw Cze 10, 2010 8:24 pm

bardzo super - elegancki -zajebiaszczo  - fantastyczny pomysł

Awatar użytkownika
dzinka

Miejscowość: z domku :)

Postprzez Mikaa » Czw Cze 10, 2010 8:28 pm

Fajnie to wyglada,ale ja chyba wole woreczki z organzy,bez tych dziurek;)
Mikaa

Postprzez Mikaa » Czw Cze 10, 2010 9:04 pm

Dziewczyny a na takie rafaello to jaki woreczek bedzie idealny?7cm*9cm?Czy 5cm*7cm?
Mikaa

Postprzez kociaczek » Pią Cze 11, 2010 7:59 am

A na księgę (w ramach prezentu) robi przyjaciółka, która się scrap bookingiem zajmuje i cudeńka tworzy:)
Księga będzie nie tylko miejscem an wpisy, ale też zostawimy karty na zdjęcia (za ślubu, pleneru, może podróży poślubnej), wklejone będzie do niej zaproszeni i zawiadomienie oraz wszystkie inne "kawałki ślubu".
W założeniu ma to być pamiatka - pamiętnik z tego wyjątkowego czas :D

Aha, księga oczywiście będzie miała morskie akcenty ;)

Awatar użytkownika
kociaczek

Miejscowość: Wroclove

Postprzez blanka87 » Pią Cze 11, 2010 8:36 am

Marikka napisał(a):
Dziewczyny a na takie rafaello to jaki woreczek bedzie idealny?7cm*9cm?Czy 5cm*7cm?
Uważam, że jak najmniejsze, czyli 5 cm x 7cm. No chyba, że chcesz tam włożyć kilka sztuk, ale weź pod uwagę, że w pudełku (takim standardowym) rafaello jest ich 15 szt., a takie pudełko kosztuje ok. 10 zł.
blanka87
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Następna

Wróć do Dekoracje i bukiety ślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>