Ile par mieszka razem przed ślubem

blaski i cienie, gdzie mieszkać i jak urządzać

Re: Ile par mieszka razem przed ślubem

Postprzez karol_cia_S » Śro Gru 28, 2011 12:25 am

Ja z moim R mieszkam od 2,5 :) Wcześniej prowadziliśmy wspólne gospodarstwo domowe mieszkając w dwóch różnych pokojach w akademiku:) I tak na prawdę w ciągu tych lat wywalczyłam wiele ( bo R z domu wyniósł przyzwyczajenie że jak jest kobieta w domu to ona wszystko robi a jak nie ma to dopiero musi sobie sam radzić). R już wie że skarpetki się wrzuca do kosza na pranie ( a nie pod łóżko), chusteczki się wrzuca do śmieci ( co prawda kubełek stoi w każdym pomieszczeniu ale jakoś to znoszę), prasowanie należy do niego ( prócz koszul), mycie naczyń również ( bo to ja gotuję i robię zakupy) i że skro ja sprzątam co tydzień to on w ramach pomocy przed małżeńskiej odkurza w środę:)
Tak na prawdę nie wiem czy poznając jego zasady tuż po ślubie nie rozsypało się nasze małżeństwo. Bo wychodziłabym za cudownego faceta bez wad a po ślubie pękła by bańka mydlana.... A tak to wiem co mnie czeka w przyszłości i w sumie nic mnie już nie zaskoczy. Do tego mam nowo nabyte umiejętności zmiany na lepsze mojego R. Ja też się zmieniłam ale chyba tylko na lepsze:) A wspólny remont kupionego mieszkania ( na kredyt i w bloku, ale co tam najważniejsze że nasze - no dobra za 25 lat ale zawsze:)) tylko nas jeszcze bardziej zbliżył:) Szczególnie te krzywo ułożone przez mnie płytki w łazience:)

Awatar użytkownika
karol_cia_S
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Wrocław

Postprzez danutka » Pon Sty 09, 2012 3:42 pm

Bardzo interesujący temat, i jakby nie patrzeć szeroki jak rzeka :). Myślę, że każda para ma w tej kwestii inne doświadczenia. Ja mieszkam z moim partnerem od początku związku, tak jakoś wyszło. Wcześniej, mimo że byłam w długoletnim związku, nie zamieszkaliśmy razem. Nie było to związane z niczym konkretnym, po prostu rzeczy mają swój naturalny tor i już, nie trzeba się za dużo nad tym zastanawiać. Zresztą i tak jesteśmy w o wiele lepszej sytuacji obyczajowej i finansowej niż nasi rodzice za czasśw PRLu.
danutka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez koralik87 » Sob Mar 24, 2012 1:44 am

Ja z moim K. zamieszkalismy  po 5 miesiacach bycia razem i byla to jedna z lepszych decyzji jakie podjelam. Teraz przynajmniej wiem ze juz nie czeka mnie zadne rozczarowanie po slubie.
Awatar użytkownika
koralik87
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wielkopolska

Postprzez MorrigaN » Nie Kwi 22, 2012 12:19 pm

Ja po roku bycia z Ł. zabrałam wszystkie swoje rzeczy, syna i kota, swoje mieszkanie w Jaworznie wynajęłam i przeprowadziłam się 200km do Wrocławia żeby mieszkać z moim Ł. Nie widzę większego sensu w związkach na odległość więc jestem pewna, że nie przetrwało by to do dziś gdyby nie ten krok. A mieszkając razem poznajemy się i umacniamy nasz związek. To była najlepsza decyzja jaką kiedykolwiek podjęłam :)

Cacko, za którym żądza chciwie goni, Straciło urok, gdy je mamy w dłoni...
[URL=http://www.przewodnikmp.pl]
[/URL]
Awatar użytkownika
MorrigaN
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław/Jaworzno

Postprzez follow » Śro Sie 22, 2012 3:23 pm

koralik87 napisał(a):Ja z moim K. zamieszkalismy  po 5 miesiacach bycia razem i byla to jedna z lepszych decyzji jakie podjelam. Teraz przynajmniej wiem ze juz nie czeka mnie zadne rozczarowanie po slubie.

Dla mnie to oczywiste, że trzeba przed ślubem razem zamieszkać, ale wiem, że dla wierzących osób może to być niemożliwe, więc tutaj maja dylemat - my nie:)
follow
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Nanu » Śro Sie 22, 2012 5:17 pm

follow napisał(a):Dla mnie to oczywiste, że trzeba przed ślubem razem zamieszkać,

A ja po roku małżeństwa i wspólnego mieszkania nie zgadzam się z tego typu wypowiedziami.

Możliwe, że jesteśmy dziwni i nienormalni z tego powodu, ale nasz przypadek pokazuje, że jeśli obydwie strony chcą i się starają, to można bardzo dobrze się poznać bez wspólnego mieszkania, a gdy już się razem zamieszka, to nie ma żadnych niespodzianek.

Z drugiej strony, może to też trochę kwestia wzorców. Moja matka i starsza siostra też zamieszkały ze swoim wybrankiem dopiero po ślubie i obydwa małżeństwa mają się bardzo dobrze.
[U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0egz2hq4twaep.png[/IMG][/URL]
[/U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zs8fwswtx6z85.png[/IMG][/URL]
[IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69blg6fbcp.png[/IMG]
[URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmflbnpltm.png[/IMG][/URL]
Awatar użytkownika
Nanu

Miejscowość: małopolska

Postprzez Acia » Śro Sie 22, 2012 5:52 pm

follow napisał(a):Dla mnie to oczywiste, że trzeba przed ślubem razem zamieszkać, ale wiem, że dla wierzących osób może to być niemożliwe, więc tutaj maja dylemat - my nie:)

I ja różnież nie zgodzę się z tym, że trzeba razem zamieszkać. Nie ma takiego wymogu. Ja z moim już aktualnym mężem nie mieszkaliśmy razem przed ślubem i uważam, że bardzo dobrze zrobiliśmy podejmując taka decyzję. Nie mieliśmy problemu z docieraniem się, wyszliśmy z tym bardzo bardzo na plusie. To nie jest kwestia wiary tylko praktycznego podejścia do sprawy ale oczywiście osoby bardzo wierzące na tego typu rzecz się nie zgodzą - ale znam też przypadki gdzie dwie wierzące osoby mieszkały ze sobą przed ślubem. Więc nie ma tu co mieszać wiary do tego bo prawda jest taka, że jedni są cierpliwi a drudzy mniej i stąd podejmowane są poważne decyzje jak zamieszkanie razem.

Masło maślane ale zrozumiecie.
Awatar użytkownika
Acia

Miejscowość: :D

Postprzez creme_brulee » Pon Sie 27, 2012 6:27 pm

Ja się zgadzam z opiniami że niekoniecznie trzeba że sobą mieszkać, ale ja sama jestem jego fanką, i uważam że bycie katolikiem i mieszkanie przed ślubem się nie wykluczają. Znam kilka takich par które w czystości przetrwały mieszkając ze sobą przed ślubem.

Mi poprzedni związek właściwie skończył się w momencie skończenia związku na odległość i rozpoczęcia wspólnego mieszkania- nie jest mi obecnie szkoda :P A z P. zaczęłam pomieszkiwać po 1,5 miesiąca bycia razem (6 dni w tygodniu), przeniósł się do nas z całym tobołem po pół roku razem. Mieszkamy w akademiku rodzinnym ( z córą) czyli jeden, spory pokój. Jeśli chodzi o celibat- od ponad 6 miesięcy działa nieźle, do ślubu jeszcze 3 tygodnie, wciąż śpimy w jednym łóżku. I dobrze nam z tym.

Awatar użytkownika
creme_brulee
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Breslau

Postprzez Justyś88 » Wto Wrz 04, 2012 8:26 am

My nie mieszkamy razem i nie jest to kwestia przekonań religijnych. Mój K. już pracuje a mi został rok studiów i po ich zakończeniu bierzemy ślub. Na razie nie widzę  większego sensu bawienia się w dom -nie zarabiam więc musiałabym brać pieniądze od rodziców co uważam za nie w porządku skoro mogę mieszkać u nich. W wakacje czy weekendy jestem u K. bardzo często i dzięki temu znam jego brzydkie nawyki, które staram się systematycznie zwalczać :P Muszę przyznać,że nawet podoba mi się to,że po ślubie coś się zmieni,zamieszkamy razem jak małżeństwo i rozpoczniemy wspólne życie.

Dziękujemy kwiaciarni Zielona Oliwka
Awatar użytkownika
Justyś88

Postprzez wiedzma_wroclawska » Pon Wrz 17, 2012 9:09 am

follow napisał(a):Dla mnie to oczywiste, że trzeba przed ślubem razem zamieszkać, ale wiem, że dla wierzących osób może to być niemożliwe, więc tutaj maja dylemat - my nie:)

Potwierdzam zdanie Aci i Nanu - my z K. nie mieszkaliśmy ze sobą przed ślubem i nie wpłynęło to w żaden negatywny sposób na nasze małżeństwo. Nasza decyzja była też z jakiegoś względu podyktowana wiarą, ale podjęliśmy ją oboje i nie mieliśmy z tego powodu żadnego dylematu czy nieporozumień. :) Dużo zależy od chęci jak i przekonań :)
Awatar użytkownika
wiedzma_wroclawska

Postprzez Motylek22 » Sob Paź 13, 2012 1:25 pm

A u nas jest tak, jesteśmy ze sobą już prawie 6 lat, wcześniej widywaliśmy się tylko na weekendy gdyż mój narzeczony pracował 360km ode mnie i nie było innej możliwości widywania się częściej. Jakiś czas temu zmienił prace i mieszkamy od 4 miesięcy już razem, szczerze powiem że teraz już nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej
Motylek22

Miejscowość: Świdnica

Postprzez kamtytka » Pią Paź 19, 2012 5:23 pm

Przed wynajęciem mieszkania, gnieździliśmy się przez 2 miesiące w jednym pokoju i to był dramat, dusiliśmy się we własnym sosie, za mało przestrzeni dla samych siebie. Poźniej w mieszkaniu było już ok, każdy miał swój kącik, w którym mógł się zaszyć, gdy potrzebowaliśmy chwili dla siebie. jakoś sobie nie wyobrażam żebym nie spróbowała wspólnego mieszkania razem przed ślubem. Bałabym się, że p[o ślubie okaże się, że po prostu nie umiemy żyć razem, dlatego podziwiam niektóre z was, co postanowiły poczekać do ślubu. :)
kamtytka
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez dora01 » Wto Lut 26, 2013 12:05 pm

Ja z moim ( to znaczy u niego ) zamieszkałam po roku bycia ze sobą - po prostu dał mi kluczyki do domu i powiedział że jeśli bym chciała mogę z nim zamieszkać. I teraz we wrześniu minie 4 latka jak mieszkamy razem i jest CUDOWNIE
Awatar użytkownika
dora01

Miejscowość: Ząbkowice Śląskie/Wrocław

Postprzez lotosik00 » Pią Mar 15, 2013 10:54 pm

My po roku spotykania zaczęliśmy pomieszkiwać razem, tzn. ja zaczęłam coraz częściej i dłużej zostawać u mojego P., ale mimo wszystko ciągle wracałam do domu. Z czasem coraz rzadziej, aż do momentu kiedy, mój P. musiał zmienić mieszkanie, wtedy kolejne już razem wynajęliśmy tak oficjalnie. Ponieważ zaręczyliśmy się dość szybko, ale bez widoków na ślub z różnych powodów, nawet się nie zastanawiałam nad wspólnym mieszkaniem, samo tak wyszło i chcieliśmy być razem. Gdym mi przyszło czekać do ślubu to nie bylibyśmy dzisiaj razem chyba, bo minęło 7 lat.
Awatar użytkownika
lotosik00
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wałbrzych

Postprzez Pestka » Sob Kwi 20, 2013 2:10 pm

A my zamieszkalismy razem po 4 miesiacach...Oboje juz wtedy nie miszkalismy z rodzicami, ale dzielilismy mieszkania ze znajomymi...Moj A. postanowil, ze jesli juz mamy razem mieszkac to sami, wiec i tak sie stalo.
Pamietam jak w nocy przed przeprowadzka usiadlam na popakowanych kartonach i zastanawialam sie co ja robie <span style="curror:pointer;" onmousedown="if(editor_type=='1'){WriteHTML('','editor');}else{WriteTEXT('','editor');}"> "Znam czlowieka 4 miesiace i bede z nim mieszkac!!

Dzis po 3 latach, zycia pod jednym dachem ciesze sie, ze podjelismy taka decyzje ;-) I szczerze to wtedy w ogole nie myslelismy o malzenstwie!!!! To przyszlo pozniej...

Ja jestem zwolenniczka mieszkania razem ;-) Pozwala to na poznanie nawykow drugiej strony, lepsze zrozumienie wlasnych i partnera potrzeb, dogranie takich spraw jak domowe finanse i obowiazki... Jestem jak najbardziej ZA ;-) bo ciesze sie ze niestracimy pierwszych lat malzenstwa na docieranie sie w sprawch skrapet czy brudnych garow ;-P
Pestka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Justynak86 » Pon Kwi 29, 2013 10:45 am

Pestka napisał(a):.........Jestem jak najbardziej ZA ;-) bo ciesze sie ze niestracimy pierwszych lat malzenstwa na docieranie sie w sprawch skrapet czy brudnych garow ;-P

Hahaha.. Pesteczko przyprawiłaś mnie o mega banana na twarzy tym zaniem ...
To prawda... sprawa skarpet na podłodze skąd ja to znam :P hahaha

Tez mieszkam z narzeczonym co prawda nie tak odważnie jak TY ale po roku bycia ze sobą zamieszkaliśmy razem , mija już przeszło 3 latka ...:)

Trzeba być podobnym, aby się zrozumieć i innym, aby się pokochać.                                          
                                                                 Eliza Orzeszkowa
Awatar użytkownika
Justynak86

Postprzez animka » Pon Kwi 29, 2013 6:12 pm

My z narzeczonym jesteśmy razem ponad 2 lata i od początku wiedzieliśmy, że nie zamieszkamy razem przed ślubem. Wynika to przede wszystkim z tego że jesteśmy bardzo wierzący. Ale też uważam, że mieszkanie razem przed ślubem jest po prostu bez sensu. Przecież ślub ma rozpoczynać nową drogę wspólnego życia, a skoro mieszkalibyśmy razem przed ślubem, żyli jak małżeństwo, prowadzili wspólne gospodarstwo, współżyli, no to po co ten papierek, co on by zmienił. A jeżeli nie mieszkamy razem, to pięknie w dniu ślubu rozpoczniemy wspólną drogę, wszystko będzie takie nowe, piękne:) A poznać się można doskonale ( nawet złe nawyki ze skarpetkami) i bez wspólnego mieszkania:)  Oczywiście każdy robi jak chce i uważa, ale chciałam się podzielić moim doświadczeniem:)
animka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez lotosik00 » Pon Kwi 29, 2013 7:37 pm

Animka, oczywiście rozumiem Twoje przekonania, ale w dzisiejszych czasach ten papierek bywa bardzo potrzebny. Ja z moim narzeczonym bierzemy ślub właśnie przez ten papierek. Mamy wspólny majątek, a nie posiadamy dzieci. W razie jakby coś komuś się stało nie daj Boże, to bez tego papierka jesteśmy z dużymi kłopotami na karku bo nie dziedziczymy po sobie, tym bardziej, że mój P. prowadzi firmę. Owszem nie podchodzę do ślubu aż tak emocjonalnie, bo łączy nas także kredyt na jeszcze 25 lat i mieszkamy razem od 7 lat. Ale mimo to bardzo się cieszę bo będziemy oficjalnie rodziną.
Awatar użytkownika
lotosik00
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wałbrzych

Postprzez SlubNaCyprze_net » Wto Kwi 30, 2013 10:54 pm

animka napisał(a):My z narzeczonym jesteśmy razem ponad 2 lata i od początku wiedzieliśmy, że nie zamieszkamy razem przed ślubem. Wynika to przede wszystkim z tego że jesteśmy bardzo wierzący. Ale też uważam, że mieszkanie razem przed ślubem jest po prostu bez sensu. Przecież ślub ma rozpoczynać nową drogę wspólnego życia, a skoro mieszkalibyśmy razem przed ślubem, żyli jak małżeństwo, prowadzili wspólne gospodarstwo, współżyli, no to po co ten papierek, co on by zmienił. A jeżeli nie mieszkamy razem, to pięknie w dniu ślubu rozpoczniemy wspólną drogę, wszystko będzie takie nowe, piękne:) A poznać się można doskonale ( nawet złe nawyki ze skarpetkami) i bez wspólnego mieszkania:)  Oczywiście każdy robi jak chce i uważa, ale chciałam się podzielić moim doświadczeniem:)

Animka, możemy podać sobie ręce. My zrobiliśmy tak samo. I nie żałuję niczego z perspektywy czasu. Byłam mega dumna wkładając białą sukienkę i welon do ziemi. Czułam, że to coś dla nas znaczy. Inni nie wiedzieli, w sumie nie musieli. Bardzo przeżyliśmy ślub :))
SlubNaCyprze_net
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez animka » Sob Maj 04, 2013 9:45 am

slub na Cyprze - ciesze się, że ktoś mnie rozumie:D Włąsnie o to mi chodzi, że to jest takie piękne, wielkie przeżycie w dzień ślubu:) Wszystko jest takie nowe, jesteśmy ciekawi tego co będzie i to zwiększa radość:)

lotosik- i własnie to co Ty napisałaś sprawia że jestem przerażona tym co dzieje się w dzisiejszych czasach. Ślub nie oznacza czegoś bardzo ważnego duchowo, tylko jest papierem dzięki któremu łatwiej jest o kredyt itd. Jak dla mnie to to jest masakra....
animka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wspólne mieszkanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>