Ile par mieszka razem przed ślubem

blaski i cienie, gdzie mieszkać i jak urządzać

Re: Ile par mieszka razem przed ślubem

Postprzez lotosik00 » Sob Maj 04, 2013 1:19 pm

Takie są czasy, że trzeba czasami różne decyzje podejmować. Ja jestem szczęśliwa, czy to w stanie narzeczeńskim, czy to będzie stan małżeński. Liczy się to co jest między nami i kwestia formalna nie ma dla mnie znaczenia. Słyszę od ludzi, zobaczysz po ślubie się wszystko zmieni, że będzie gorzej. Po wspólnie spędzonych latach wiem, że nic się nie zmieni, a na pewno nie na gorsze. Myślę, że nawet będziemy się kochać jeszcze bardziej.
Życzę oczywiście wszystkim szczęścia i udanego życia po ślubie, choć niestety statystyki są nieubłagane i pokazują, że ludzie w Polsce się rozwodzą bez względu na to czy małżonkowie mieszkali razem przed ślubem czy nie.
Awatar użytkownika
lotosik00
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wałbrzych

Postprzez Motylek22 » Sob Maj 04, 2013 3:53 pm

lotosik00 napisał(a):Takie są czasy, że trzeba czasami różne decyzje podejmować. Ja jestem szczęśliwa, czy to w stanie narzeczeńskim, czy to będzie stan małżeński. Liczy się to co jest między nami i kwestia formalna nie ma dla mnie znaczenia. Słyszę od ludzi, zobaczysz po ślubie się wszystko zmieni, że będzie gorzej. Po wspólnie spędzonych latach wiem, że nic się nie zmieni, a na pewno nie na gorsze. Myślę, że nawet będziemy się kochać jeszcze bardziej.
Życzę oczywiście wszystkim szczęścia i udanego życia po ślubie, choć niestety statystyki są nieubłagane i pokazują, że ludzie w Polsce się rozwodzą bez względu na to czy małżonkowie mieszkali razem przed ślubem czy nie.

I ja się w tej kwestii zgadzam całkowicie z lotosikiem
Motylek22
kocham to forum? :)

Miejscowość: Świdnica

Postprzez żabula » Pon Maj 06, 2013 11:10 am

ja też się podpisuje pod słowami lotsika. Wszystko zalezy od ludzi, jak bardzo będa sie starać i na jak wielek ustępstw moga pójść...grunt to się kochac i starać, czasamia baaaaardzo mocno. Złotej reguły nie ma, sa tylko miliony przypadków i ludzie ;)

Awatar użytkownika
żabula
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wrocław

Postprzez panna_monika » Pon Maj 06, 2013 11:26 am

Osobiście też zgadzam się z lotosikiem. My pomieszkiwaliśmy razem kiedy B. studiował i do niego przyjeżdżałam. Po powrocie do rodzinnego miasta oficjalnie mieszkamy osobno, ale B. spędza u mnie większość czasu, śpi u mnie, razem robiny zakupy itd ;)

Awatar użytkownika
panna_monika

Miejscowość: Silesia

Postprzez lex » Wto Maj 07, 2013 1:57 pm

Wg mnie pomieszkiwanie i wspólne mieszkanie ma jednak parę różnic.
Wcześniej gdy pomieszkiwałem u narzeczonej a potem wprowadziłem się już oficjalnie jakoś zmianę zauważyłem :)
Ale to u każdego jest inaczej.
lex
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez emilanka » Czw Maj 09, 2013 5:38 pm

lotosik jeżeli po ślubie coś się zmienia to tylko na lepsze... My przed ślubem mieszkaliśmy razem przez około 4 lata i teraz ze spokojnym sumieniem mogę powiedzieć że zmieniło się między nami tylko tyle że o wiele lepiej się dogadujemy :)

Awatar użytkownika
emilanka

Postprzez Vianne Rocher » Pią Sty 31, 2014 11:31 am

bsuszczynska napisał(a):Ostatnio nie dostalam rozgrzeszenia gdy powiedzialam ze mieszkam z chlopakiem bez slubu :/

a to cie dziwi?:)

Awatar użytkownika
Vianne Rocher
prawie tu mieszkam:)

Postprzez dora01 » Pią Sty 31, 2014 12:36 pm

Vianne Rocher napisał(a):
bsuszczynska napisał(a):Ostatnio nie dostalam rozgrzeszenia gdy powiedzialam ze mieszkam z chlopakiem bez slubu :/

a to cie dziwi?:)

Dlatego ja przez 4 lata mieszkając ze swoim nie spowiadałam się z tego, bo ja uważam że człowiek powinien się spowiadać z tych grzechów które żałuje, a ja tego na pewno nie żałowałam i nie będę żałować, bo mieszkało się przed ślubem cudownie a teraz jest jeszcze lepiej. A jak będę miała dzieci i one będą chciały zamieszkać ze swoimi ukochanymi nie będę miała nic przeciwko temu.
Awatar użytkownika
dora01

Miejscowość: Ząbkowice Śląskie/Wrocław

Postprzez Satynowa » Pią Lut 14, 2014 1:51 am

Uważam że mieszkanie razem przed ślubem to świetny pomysł i każda para powinna tego doświadczyć, żeby po ślubie nie bylo negatywnych niespodzianek. My nie mieszkaliśmy razem przed ślubem i uważam to za błąd, ale czasu nie cofnę. Do spowiedzi nie chodzę już od ponad roku, bo jestem po ślubie cywilnym i nikt nie dałby mi rozgrzeszenia, cóż, muszę przeczekać do kościelnego :)

Awatar użytkownika
Satynowa
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

Postprzez asia548 » Wto Mar 11, 2014 1:13 pm

My mieszkamy razem i tego nie żałujemy ;) dużo naszych znajomych też tak zrobiło
asia548
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez martynok » Pią Kwi 25, 2014 8:52 am

Mnie dziwi, że jeszcze kogoś dziwi mieszkanie razem bez ślubu :) My zamieszkaliśmy razem po zaręczynach i mogę powiedzieć, że wiele się można dowiedzieć o drugiej osobie mieszkając z nią...
Nas to akurat utwierdziło w decyzji o ślubie i dalszym wspólnym życiu, ale uważam, że lepiej się rozstać przed ślubem niż rozwodzić.

Awatar użytkownika
martynok
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez weronika1k » Pią Maj 02, 2014 12:35 pm

u nas było tak, że mieszkaliśmy godzinę drogi od siebie. To on zazwyczaj do mnie przyjeżdżał, bo miał auto, a do niego nie było żadnego konkretnego dojazdu-autobusu itp. Ale oboje pracowaliśmy na pełen etat od pon do pt. W weekendy natomiast oboje studiowaliśmy. I niestety-często na zmianę te zjazdy mieliśmy. Przez prawie rok spotykaliśmy się w weekendy "pomiędzy" naszymi zajęciami, czaaaasem przyjeżdżał do mnie w tygodniu. Moi rodzice mieszkają na wsi, a ja chcąc pracować, utrzymywać się, poszłam do babci i mieszkałam u niej rok i 9 miesięcy. Potem była coraz mniej przyjemna sytuacja, ponieważ mieszkałam z babcią, która lubiła ciszę, spokój, od 35 lat była już wdową i praktycznie tyle samo czasu mieszkała sama. Nie lubiła kiedy odwiedzały mnie koleżanki (nie mogłam im zrobić nawet herbaty, bo uważała, że trzeba oszczędzać a ja tyle wody na nie marnuję :D serio była taka sytuacja!) a tym bardziej chłopak. Nawet kiedy zgasiliśmy światło, żeby oglądać film(światło z ekranu było widać, ale dla niej to już nieistotne), ona przybiegała z pretensjami, że u nas tak ciemno i pewnie cudzołożymy ;) i była awantura. 29.06 M mi się oświadczył. 04.08 zrobił to oficjalnie przy moich i jego rodzicach. 30.08.13 wyprowadziłam się od babci do Niego. Ma własne mieszkanie, mieszkał sam, nie było problemu. No może z moimi rodzicami, którzy ze względów religijnych robili mi awantury i że jak ja tak mogę, ale kiedy zapowiedzieliśmy, że prędzej czy później i tak weźmiemy ślub, trochę się uspokoili. I tak, równy rok od mojego wprowadzenia się weźmiemy ślub, 30.08.14 :) i jak to M określił... gdyby takie były nasze małżeńskie początki, to byłoby średnio fajnie. Różnimy się pod wieloma względami, a teraz naprawdę mamy czas, żeby się dotrzeć. A początki po ślubie będą już zdecydowanie łagodniejsze i przyjemniejsze. Pozdrawiam!
weronika1k
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Panna Młoda » Sob Cze 21, 2014 9:31 pm

carjarot napisał(a):Uważam iz mieszkanie przed ślubem jest takim testem.

dokładnie! widywanie sie o umowionych godzinach w umowionym miejscu to nie to samo co zasypianie i budzenie sie codziennie przy ukochanej osobie, obserwowanie jej w roznych codziennych zyciowych domowych sytuacjach...

Awatar użytkownika
Panna Młoda
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Namarie » Nie Cze 22, 2014 8:58 am

My zamieszkaliśmy razem, bo po prostu już chcieliśmy. Po 5 latach związku, wciąż studiując ale i jednocześnie pracując, mogliśmy sobie pozwolić na wynajem kawalerki :) Do tego wzięliśmy sobie pieska :) Naszą małą niunię :)

Ja nie mam nic przeciwko mieszkaniu razem, ale też jestem w stanie zrozumieć, że komuś argument "sprawdzenia się" nie do końca odpowiada.

Nam nie chodziło o sprawdzenie się. Chcieliśmy być razem i tyle. To ułatwiło wiele spraw organizacyjnych, jak dojazdy do siebie. Poza tym, można się już usamodzielnić na 100% i dać wolność rodzicom :) Jedni zrobili sobie sypialnię, drudzy gabinet z garderobą :)
Awatar użytkownika
Namarie
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez Panna Młoda » Nie Cze 22, 2014 9:59 am

Moi (póki co) moj pokoj pozostawili w nienaruszonym stanie, mimo ze u rodzicow nie mieszkam juz ponad 3 lata.

Awatar użytkownika
Panna Młoda
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez mboo » Pią Sie 08, 2014 11:52 pm

A nie sądzicie, że to też zależy od wieku? Inaczej patrzy się na świat w wieku lat 20, a zupełnie inaczej 30, 40, itd.

Sądzę, że łatwiej "po ślubie" zmienić skarpetkowe przyzwyczajenia 22-latka, aniżeli 30-latka. Wydaje mi się zatem, że osoby, które decydują się na niezamieszkiwanie razem przed ślubem są jeszcze młodziutkie (i pełne ideałów) - widzę po sobie jak bardzo ludzie się zmieniają, nabierają przyzwyczajeń i "bardziej ostatecznego kształtu" już po wejściu w niezależną dorosłość. Im dalej w życie, tym większe prawdopodobieństwo, że się już z kimś zdecydowało zamieszkać i zdążyło wyprowadzić. Ponadto wiele jest par niestety (a może dla społeczeństwa jako instytucji na szczęście), które zdecydowało się najpierw na ślub i na wspólne mieszkanie dopiero po - i teraz po prostu nie chce niczego zmieniać, bo "może i już nie ma motylków, ale jakoś dajemy radę, czasami jest nawet super, on się kiedyś zmieni, a ona przestanie się czepiać o skarpetki".

A ten tekst o wspólnym zamieszkaniu dla codziennego seksu mnie po prostu rozłożył na łopatki:)

Najlepsze podsumowanie podsunęła mi przyjaciółka (mieszkała ze swoim wybrankiem przed ślubem): "Przed czy po ślubie, to i tak jest mały pikuś, jakoś się o te skarpetki dogadacie. Ale poczekajcie, aż się dzieci pojawią, wtedy dopiero zobaczycie":D
mboo
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Justyś88 » Czw Paź 02, 2014 4:24 pm

carjarot napisał(a):Uważam iz mieszkanie przed ślubem jest takim testem czy to jednak ten lub tamta - wtedy poznajemy nasze codzienne przyzwyczajenia.

A mnie to zdanie trochę przeraża. Oczywiście nikogo nie krytykuje,bo każda z nas ma swoją historię i pogląd na sprawę,co więcej,sama zamieszkałam z moim mężem na miesiąc przed ślubem :D ale jakoś tak sprowadzanie tej decyzji do testu troszkę mi się nie podoba. Przecież drugi człowiek to nie jest but w CCC żeby go testować czy to ten czy tamta mi pasuje.
Nam znajomi,którzy mieszkali ze sobą bez ślubu mówili,że treba ze sobą zamieszkać,bo wtedy to dopiero zobaczymy! No i zobaczyliśmy :) Jest wspaniale i mam nadzieję,że tak będzie nadal.

Dziękujemy kwiaciarni Zielona Oliwka
Awatar użytkownika
Justyś88

Postprzez mali » Czw Gru 18, 2014 6:17 am

W moim przypadku byłby to wykluczone. Mam pewne zasady i nigdy przed ślubem nie zamieszkałabym z facetem.
mali
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez magda86 » Sob Sty 24, 2015 7:06 pm

zanim zdecydujemy się na małżeństwo powinno się razem pomieszkać jakiś czas. Wtedy można się przekonać czy naprawdę można z tą drugą osoba razem żyć. Nie wszystkie mankamenty partnera można zaakceptować. Ktoś kto musi mieć perwfekcyjny porządek trudno będzie zaakceptować bałaganiarza
magda86
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez laura56 » Wto Wrz 22, 2015 5:38 pm

też mieszkaliśmy przed ślubem. Nie wyobrażam sobie ślubu bez wcześniejszego przetestowania wspólnego mieszkania. Wiadomo, że przed ślubem inaczej się mieszka, ale zawsze jakiś pogląd na sytuację jest :)
laura56
świeżutko na forum
świeżutko na forum

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wspólne mieszkanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>