JAKA MUZYKA JAKIE UTWORY DO KOŚCIOŁA ...

orkiestra, DJ, muzyka w kościele, oprawa muzyczna na przyjęciu weselnym, program artystyczny, pokazy sztucznych ogni, inne atrakcje

JAKA MUZYKA JAKIE UTWORY DO KOŚCIOŁA ...

Postprzez mikasia » Nie Maj 16, 2010 9:13 am

Witajcie :)<br />Mam pytanie jakie utwory powinny znalezc sie  na liscie utowrow granych w kosciele , podczas ceremonii? co na wejscie? na kocnu wiadomo <br />Marsz Weselny Richarda Wagnera , Marsz Weselny Felixa Mendelssohna Bartholdy‘ego (organy), w srodu czesto Ave Maria, ale powiedzcie z wlasnego doswiadczenia jak jest u Was? czy macie kogos kto spiewa, czy tylko organista gra? jakie melodie w  tym dniu??? my sie wciaz zastanawiamy a slub juz za 2 miesiace!!! ahhhh strachhhhhhh pomozcie , caluski :):):)

mikasia
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wrocław

Postprzez jasada » Nie Maj 16, 2010 1:52 pm

Proponuję poszukać w wątku pieśni w kościele  lub tez popytac callję z tego co pisze to widać, że się w tym orientuje co można a czego nie w kościele podczas ceremonii.

Awatar użytkownika
jasada
kocham to forum? :)

Miejscowość: wrocław

Postprzez callja » Nie Maj 16, 2010 3:16 pm

jasada napisał(a):Proponuję poszukać w wątku pieśni w kościele lub tez popytac callję z tego co pisze to widać, że się w tym orientuje co można a czego nie w kościele podczas ceremonii.
Dziękuję za miłe słowa :)
A poniżej wklejam link do wątku sprzed kilku tygodni - dość obszernie opisałam w nim prawidła tyczące doboru muzyki do liturgii, ku lekkiemu niezadowoleniu pytającej ;)

Podstawowa zasada - muzyka w czasie ślubnej Mszy św. to nie ozdóbka w stylu kolejnej perełki na sukni Panny Młodej, lecz integralna część liturgii odprawianej w intencji Młodej Pary. Innymi słowy - muzyka oczywiście ma zadanie być piękna i radosna (ślub przeciez to radosna ceremonia!), ale  przede wszystkim ma ona być MODLITWĄ,  a nie tylko "czymś ładnym", i coby ciocie w chusteczki buczeć zaczęły ;)
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez mikasia » Śro Maj 19, 2010 3:20 pm

dziekue Wam dziewczyny :) jestescie super, zastanowie sie jeszcze i poszukam w internecie :) pozdrawiam
mikasia
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez szeklly » Czw Maj 20, 2010 8:41 pm

Ja na mszy będę miała taką muzykę:

Hymn o miłości    jak będziemy szli do ołtarza

Ave Maria po obrączkach

Panis Angelicus  - podczas Komunii św.

Serenada o miłości – zakończenie Mszy  

Marsz Mendelsohna  jak będziemy wychodzić

Będzie pan organista i pani sopranistka

szeklly
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Re: JAKA MUZYKA JAKIE UTWORY DO KOŚCIOŁA ...

Postprzez jasada » Wto Cze 21, 2011 3:57 pm

Odświeżam temta. Na razie bardzo intensywnie myślę nad muzyką na ślub. I łątwo nie jest. Szukam czegoś łądnego.
Myślę nad Panis Angelicus i Ave Verum Corpus, ale nie wiem czy te utwory w wersji organowej się sprawdzą. I który na którą częśc mszy św.? Nie wiem też co na wejście, a na wyjście standardowo marsz weselny. Macie jakies pomysły?

Awatar użytkownika
jasada

Postprzez callja » Wto Cze 21, 2011 5:31 pm

Muzyczna strona Mszy św. powinna być nie tylko ładna, ale przede wszystkim liturgiczna - o powodach pisałam już powyżej ;) I jak najbardziej jest to wykonalne.

Zarówno Panis angelicus, jak i Ave verum Corpus to utwory eucharystyczne - oba mogą więc zaistnieć w czasie Komunii. Można też wybrać jeden z nich. W wersji organowej będą wprawdzie pozbawione tekstu, ale przekaz treściowy pozostanie, w tej wersji "bezsłownej" polecam Ave verum Mozarta, Panis może sie nieco "rozmyć" ze względu na zbyt przejrzystą fakturę muzyczną. Na inne części Mszy św., np. Ofiarowanie, powinny się pojawić odmienne treściowo utwory. W wersji organowej pasowałaby np. piękna "Pifa" z oratorium "Mesjasz" Haendla:
http://www.youtube.com/watch?v=0AbY-iAuOkc&feature=related

a tu wersja oryginalna - smyczkowa ;)
http://www.youtube.com/watch?v=WXNvexzwXsM
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez jasada » Wto Cze 21, 2011 5:59 pm

O "Pifie" pamiętam już wspominałaś, ale nie jestem co do tego utworu. Bardzo mi się podoba Ave Verum i to mysle pozostanie na Komunie św. Ale co np. na Ofiarowanie i na Wejście? Szukam w internecie pomysłów, ale zazwyczaj znajduje utwory oazowe, a tych raczej nie chciałabym na ślubie.
Co do wyjścia to jestem spokojna bo będzie marsz Mendelshona. Ale co z resztą? Napewno jak sie wybiorę do organisty (a pójdę pewnie już niedługo) to coś mi zaproponuje,ale wolałabym już z "czymś" pójść.
Znalazłam jeszcze Ubi caritas, ale czy w wersji organowej to będzie łądnie brzmiało?

Awatar użytkownika
jasada

Postprzez callja » Wto Cze 21, 2011 9:32 pm

wejście:
http://www.youtube.com/watch?v=yKqm6i_DvrE
albo, na przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=VSkz3j9b23Y

Ofiarowanie:
http://www.youtube.com/watch?v=r7-ADuJCR6I

przykłady pierwsze z brzegu - podaję je również dlatego, że dwa pierwsze utwory ma w swoim repertuarze każdy szanujący się organista...
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez jasada » Śro Cze 22, 2011 7:52 am

Dziękuje Ci callja. Napewno zapytam mojego organiste czy umie to grac i czy będzie mu się "chciało".
A z jeszcze z takich typowych pieśni wynalazłam Gdzie miłość wzajemna i dobroć oraz Niechaj z nami będzie Pan, myślę, że jakby się postarał to mogło by to zabrzmieć dużo fajniej niż na przeciętnej mszy.

Awatar użytkownika
jasada

Postprzez jasada » Śro Cze 22, 2011 12:29 pm

Znalazłam chyba pieśń na wejście.

http://www.youtube.com/watch?v=jR6w3vu7 ... re=related

To będzie idealny utwór na wejście. Tak myśle

Awatar użytkownika
jasada

Postprzez callja » Śro Cze 22, 2011 1:43 pm

Niekoniecznie jest to "idealna pieśń", bo do wziętego żywcem z listu św. Pawła tekstu dorobiono po prostu (dość prymitywną zresztą, niestety) muzyczkę i heja... Tekst ten, bbbbb znany pod nazwą hymnu św. Pawła o miłości lepiej jest po prostu przedstawić w formie jednego z czytań, bo takie dziwne rubikopodobne interwencje bynajmniej mu nie służą...

Co do dwóch pozostałych propozycji, to jedynie "Gdzie miłość wzajemna" może ewentualnie znaleźć się na mszy; "Niechaj z nami" to dziecięca piosenka oazowa, mająca rozpoczynać pogadanki w domach parafialnych od wspólnego la-la-la, i na liturgię (w tym ślubną) kompletnie się nie nadaje. No ale że pierwszokomuniści ją śpiewają, to i zaczęto ją bocznymi drzwiami wpychac do kościołów, a szkoda...
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez mesia » Czw Cze 07, 2012 8:21 pm

dziewczyny, a czy możecie polecić kogoś z Jeleniej Góry?  Szukam oprawy muzycznej...

pzdr
Mesia
mesia
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez callja » Nie Sty 13, 2013 9:16 pm

Spamerzy w natarciu ;)
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Wróć do Muzyka i oprawa artystyczna ślubu i wesela

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość