Zaproszeniowa gafa :(

jak napisać, zaprojektować i wysłać ...

Zaproszeniowa gafa :(

Postprzez berbyll » Pon Kwi 12, 2010 10:43 am

Dziewczyny strzeliłam małą gafę w moich zaproszeniach i w sumie niedawno to odkryłam. Na jednym z zaproszeń mam napisane najpierw imię faceta, a później jego żony. Mam zapasowe zaproszenia wykropkowane i zastanawiam się czy tak zostawić czy wypisać długopisem poprawnie najpierw kobietę, a później faceta?

Tylko, że jak będę dawała to zaproszenie to w tym samym domu mieszka moja ciotka i ona dostanie drugie zaproszenie ładnie wydrukowane, a nie pisane długopisem i sama już nie wiem co zrobić :(

Awatar użytkownika
berbyll
kocham to forum? :)

Miejscowość: ...

Postprzez maarrta » Pon Kwi 12, 2010 11:23 am

Ja bym poprawila i dala takie wypisane dlugopisem, wtedy unikasz gafy a tak ... moze byc lekko niezrecznie, przynajmniej moim zdaniem.
[
Awatar użytkownika
maarrta
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Pat » Pon Kwi 12, 2010 1:01 pm

Mialam ten sam problem, tylko ze ja pomylilam imie zony  :) ale tez mialam zapasowe, wykropkowane i wypisalam dlugopisem, ew. jesli masz jeszcze troche czasu to zamow wypisane, ale mysle ze bedzie dobrze jak wypiszesz dlugopisem
Awatar użytkownika
Pat
super gaduła
super gaduła

Postprzez dzinka » Pon Kwi 12, 2010 1:29 pm

wyślij do mnie, to Ci wypiszę tuszem i stalówką pismem ozdobnym :D :D

a tak na poważnie - lepiej dać długopisem wypisane, niż strzelić faux pas

Awatar użytkownika
dzinka

Miejscowość: z domku :)

Postprzez Angelka » Pon Kwi 12, 2010 1:38 pm

zgadzam się z dziewczynami, lepiej wypisać ręcznie
sama dostałam kiedyś zaproszenie, na którym było najpierw imię i nazwisko mojego narzyczonego (o dziwo było to od mojej koleżanki!) a potem moje
niby nic takiego się nie stało, jednak było mi jakoś tak dziwnie
a jeśli masz dwa puste to najlepiej obu parom wypisz ręcznie
Angelka
super gaduła
super gaduła

Postprzez Sallyan_86 » Pon Kwi 12, 2010 4:05 pm

.
Ostatnio edytowany przez Sallyan_86, Pon Wrz 19, 2011 6:26 pm, edytowano w sumie 1 raz
Sallyan_86

Miejscowość: --------------

Postprzez Mikaa » Pon Kwi 12, 2010 4:16 pm

Sallyan_86 napisał(a):A ja bym się nie przejmowała :) Chyba, że są to jakieś wyjątkowo czepialskie osoby, a jeśli nie, to nawet tego nie zauważą.
Dokladnie mysle tak samo!Ja chyba tez pomylilam sie w 2 czy 3 przypadkach,ale co innego jest wazne w zaproszeniach niz kolejnosc nazwisk.
Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez M » Pon Kwi 12, 2010 4:26 pm

ja tez bym dała no chyba ze bardzo drazliwe osoby to są
M
prawie tu mieszkam:)

Postprzez lilka886 » Pon Kwi 12, 2010 5:59 pm

Ja też był dała takie jakie jest:)

lilka886
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez berbyll » Pon Kwi 12, 2010 6:33 pm

Już sama nie wiem. Myślałam właśnie żeby dać takie jakie są i ściemnić, że nie zauważyłam jakby coś mówili. Zresztą za bardzo tego kuzyna nie lubię hehe

Awatar użytkownika
berbyll

Postprzez Belferka » Pon Kwi 12, 2010 6:40 pm

Sallyan_86 napisał(a):A ja bym się nie przejmowała :) Chyba, że są to jakieś wyjątkowo czepialskie osoby, a jeśli nie, to nawet tego nie zauważą. Goście są bardziej zainteresowani tekstem na zaproszeniu, kiedy, gdzie...... Natomiast bardziej mogą się zastanawiać nad tym, dlaczego oni mają ręcznie wypisane, a ciotka nie, mogą pomyśleć, że są jakby zapraszania z "drugiej" listy......w sensie, że nagle zdecydowaliście, żeby przyszli. Ja bym zostawiła to zaproszenie, nie jest to moim zdaniem aż takie przewinienie.  Co innego pomylić imię :)

Jak najbardziej sie z Toba zgadzam! Gdybym ja dostala zaproszenie wypisane recznie a moja mama wydrukowane to pomyslalabym, ze wzieto mnie z listy rezerwowych. Wydaje mi sie, ze w dwoch gaf, mniejsza bedzie dac to z imieniem mezczyzny jako pierwsze. Ewentualnie, jezeli bedziesz wreczala te zaproszenia osobiscie to zwyczajnie wytlumacz co sie stalo i po sprawie :)  
Bedzie dobrze, nie przejmuj sie drobiazgami, bo zwariujesz :)

Awatar użytkownika
Belferka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez berbyll » Pon Kwi 12, 2010 6:58 pm

Do zwariowania coraz bliżej :) W sumie to niedawno od znajomych dostałam zaproszenie, gdzie moje nazwisko było źle odmienione (bo w sumie wcale się nie odmienia), ale się z tego śmialiśmy z narzeczonym :)  Więc może żona mojego kuzyna się nie obrazi :)

Awatar użytkownika
berbyll

Postprzez Belferka » Pon Kwi 12, 2010 7:16 pm

Eee, mysle, ze bedzie ok.  Wkoncu to nie koniec swiata :)
A tak a propos tych blednych zaproszen o ja ostatnio dostalam z  tekstem, ze
slub odbedzie sie 12 czerwca 2010r roku :)

Awatar użytkownika
Belferka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez grandowa » Pon Kwi 12, 2010 9:17 pm

daj takie jakie masz, i najwyżej przeproś, powiedz że zaszła pomyłka, i jak bardzo poczują się urażenie to dasz im ręcznie wypisane, chociaż to dla mnie chore, co to za różnica kto pierwszy na zaproszeniu :)
grandowa

Miejscowość: Częstochowa/ Jelenia Góra

Postprzez MadziaM » Pon Kwi 12, 2010 10:10 pm

Z ciekawości spojrzałam na zaproszenia ślubne które ja dostałam od znajomych i dopiera teraz zauważyłam różną kolejność nazwisk :) Także pewnie inni też nie zauważą :)
MadziaM
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Nysa

Postprzez berbyll » Wto Kwi 13, 2010 8:43 am

Dzięki dziewczyny za miłe słówka. Dam im takie jak mam. Napiszę gdzieś za miesiąc czy zauważyli :)

Awatar użytkownika
berbyll

Postprzez blanka87 » Wto Kwi 13, 2010 11:28 am

Ja też bym dała takie jakie mam, a nie wypisywała dodatkowego długopisem. U nas też nie obyło się bez "gafy", chociaż trudno w tym przypadku nazwać to miom zdaniem gafą. Otóż jesteśmy z narzeczonym prawie 5 lat, po roku czy półtora znajomości zaczęliśmy chodzić/jeździć razem na wszystkie imprezy do naszych rodzin, nawet na przysłowiową herbatkę u cioci. Kiedy po raz pierwszy spotkałam jego dalszą rodzinę (to była jakaś impreza typu właśnie imieniny) były tam siostry jego mamy, wujkowie, kuzyni, babcia wszyscy się ze mną przywitali, przedstawili z imienia i nazwiska. Jedna ciotka przedstawiła imieniem. Imię to używa każdy w ich rodzinie, nawet jej mama jak się do niej zwraca, tak po pewnym czasie na jakimś wspólnym grillu przedstawiła się nawet miom rodzicom, nawet mój narzeczony myślał, że tak ma na imię (podkreślam, że to siostra jego mamy). Rozdając zaproszenia przeczytała adresata na kopercie, później otworzyła i zaczęła się śmiać, że ją "przechrzciliśmy", bo ma inaczej na imię. Normalnie oboje byliśmy w ciężkim szoku, bo to bliska rodzina, z którą widzimy się średnio raz na miesiąc czy dwa. Wiadomo, że wszyscy się zaczęli śmiać, ale mi było jakoś tak głupio, chociaż wiem, że to nie nasza wina. Jak sobie tak siedziałam i myślałam, że tyle czasu wybieraliśmy zaproszenia, później sami układaliśmy tekst do nich, wybieraliśmy cytat, 100 razy każde czytaliśmy żeby nie było błędu, a tu taki numer. Normalnie myślałam, że wybuchnę.
blanka87
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez theli_85 » Śro Kwi 14, 2010 2:44 pm

To widzę, że każda z nas ma swoje przeboje. My robiliśmy sami zaproszenia. Nasi rodzice i moja siostra przeglądali jest od A do Z i wydrukowaliśmy 1/3 po czym siostra stwierdziła, że wszystko ładnie tylko, że pomyliliśmy się o rok!! Zamiast 2010 było wszędzie 2009!!  :mur:  Dobrze, że nie były jeszcze ozdobione...

theli_85
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław/Glinianki

Re: Zaproszeniowa gafa :(

Postprzez sweetie4 » Pon Maj 16, 2011 11:11 am

nie wiem czy ktokolwiek nie ubył sie bez gafy na zaproszeniach.
my dopiero zaczynami rozdawać i juz przy pierwszym zaproszeniu jedna para powiedziała ze ich nazwiska sie nie odmienia... :/
odmieniałyście nazwiska na zaproszeniach ?
np A. Burger
serdecznie zapraszamy S.P. ....A i N Burgerów?? śmiesznie brzmi
Awatar użytkownika
sweetie4
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Oława

Re: Zaproszeniowa gafa :(

Postprzez valhalla » Pon Maj 16, 2011 11:48 am

w zasadzie prawie wszystkie polskie nazwiska się odmienia ;) ja też nie chciałam walnąć gafy i wydzwaniałam do mamy żeby zapytać ;D raz zadzwoniłam o 2 nad ranem (moja mama późno się kładzie), ta spanikowana odbiera telefon a ja się pytam czy Śliwa się odmienia na Śliwów, bo też mi dziwnie brzmiało ;D

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Miejscowość: Wrocław

Następna

Wróć do Zaproszenia i podziękowania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>