Zaproszeniowa gafa :(

jak napisać, zaprojektować i wysłać ...

Re: Zaproszeniowa gafa :(

Postprzez maidanka » Pon Sie 01, 2011 3:13 pm

Poza tym jak sie widzi swoje imię i nazwisko na zaproszeniu to inaczej się człowiek czuje niż jak jest tylko osobą towarzyszącą. Widać, że Młodzi zadali sobie dodatkowy wysiłek, żeby zapytać o personalia.
Awatar użytkownika
maidanka
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Nanu » Pon Sie 01, 2011 3:17 pm

Ja chciałam wpisywać osoby towarzyszące z imiona i nazwiska, ale zostałam spacyfikowana przez rodzinę, że tak się nie robi, że z imienia i nazwiska to wypisuje się tylko i wyłącznie małżeństwa itd, itp... nawet jak kuzyn K. miał już wtedy narzeczoną, to i tak musiałam go wpisać "z osobą towarzyszącą", bo teściowa w kółko powtarzała, że jeszcze nie są rodzina, więc A. musi być wpisana tak, a nie inaczej.
[U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0egz2hq4twaep.png[/IMG][/URL]
[/U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zs8fwswtx6z85.png[/IMG][/URL]
[IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69blg6fbcp.png[/IMG]
[URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmflbnpltm.png[/IMG][/URL]
Awatar użytkownika
Nanu

Miejscowość: małopolska

Postprzez maidanka » Pon Sie 01, 2011 3:58 pm

Nanu napisał(a):tak się nie robi, że z imienia i nazwiska to wypisuje się tylko i wyłącznie małżeństwa

Też o tym słyszałam. Ale na szczęście nikt w tej kwestii na mnie nie naciska, więc wypiszę imiona i nazwiska również osób towarzyszących.
Awatar użytkownika
maidanka

Postprzez kropeczka83 » Pon Sie 01, 2011 7:42 pm

Ja wpisywałam osoby tow. z imienia i nazwiska, nawet jeśli pary nie są narzeczeństwem, ale są ze sobą długo i na poważnie.

To chyba dlatego, że w tym roku dostaliśmy wraz z T., dwa zaproszenia od mojego kuzynostwa z wpisem "[moje dane] wraz z osobą towarzyszącą" oraz "[moje dane] wraz z narzeczonym".
Trochę mnie to ubodło, bo oni zdążyli poznać T. kiedy już byliśmy narzeczeństwem i wiedzieli o dacie naszego ślubu. Znali jego dane personalne, a jeśli zapomnieli nazwisko, to mogli się mnie po prostu spytać, tak jak ja to zrobiłam w ich przypadku.

Natomiast kiedy wiem, że kuzynostwo nie ma nikogo na stałe, to wpisywałam po prostu z osobą towarzyszącą.

Nie wiem jak inni, ale ja zachowuję wszystkie zaproszenia na ślub czy wesele. Zawsze jest to pamiątka... i jak za X lat wyciągnę np. takie zaproszenie, gdzie jestem tylko ja wpisana, to znów mi się przypomni niesmak z chwili otwarcia koperty.

Awatar użytkownika
kropeczka83
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Fiołek84 » Wto Sie 02, 2011 5:39 pm

Też mam zamiar wpisywać dane osób towarzyszący moich kuzynow czy znajomych jak są razem długo, chyba że nie wiem z kim przyjda wtedy "z osobą towarzysząca". Ostatnio dostałam dwa zaproszenia do kuzynów... jedno to właśnie to bez jakiegokolwiek nazwiska :/ a drugie z danymi moimi i mojego S. i to była bardzo przyjemne :) Zadali sobie trud ispytali o jego dane, bo wcześniej sie nie znali :)

Ale nie wyobrażam sobie żeby żadnych nazwisk nie wpisać!! :)

Awatar użytkownika
Fiołek84

Postprzez valhalla » Wto Sie 02, 2011 9:13 pm

My też wszystkie pary wypisywaliśmy z imienia i nazwiska ;) raz o mało nie było gafy (na szczęście się ociągałam z wysłaniem zaproszenia ;)) bo się okazało, że nasi znajomi którzy byli ze sobą kupę lat w tak zwanym międzyczasie się rozeszli ale to wtedy wypisałam dla tej koleżanki z osobą towarzyszącą i wysłałam. W sumie szczęście w nieszczęściu, że nie wysłałam tego zaproszenia wtedy kiedy miałam zamiar ;) A co do singli i ich osób towarzyszących, to wszystkim napisałam smsa żeby mi do 15go sierpnia podali imię i nazwisko osoby towarzyszącej żebym mogła nadrukować na winietki :)

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez karol_cia_S » Śro Gru 28, 2011 10:31 am

Eh:)
Jeśli chodzi o mnie to bardzo mnie ubodły zaproszenia dla mojego R o treści : " zapraszamy R. K i Karolinę", "zapraszamy R.K wraz z Karoliną" - tak trudno się dowiedzieć jak przyszła żona R ma na nazwisko? Albo napisać "R.K. wraz z narzeczoną" ?
Bo o napisaniu "R.K z osobą towarzyszącą", kiedy wiedzą że jestem narzeczoną i mamy wyznaczoną datę ślubu wydaje mi się totalnym nietaktem.

My rozwiązaliśmy ten problem tak :
jeśli nie wiedzieliśmy jak przyszły mąż/ żona się dokładnie nazywa ( był jeszcze przypadek że wiemy o ślubie bez gości a nie określiliśmy się czy będziemy zapraszać po ich ślubie czy przed) wpisywaliśmy tylko imiona gości bez nazwisk ( np zapraszamy Annę i Mateusza)

Awatar użytkownika
karol_cia_S
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Tadeusz Browarek » Pon Cze 25, 2012 1:54 pm

berbyll napisał(a):Dziewczyny strzeliłam małą gafę w moich zaproszeniach i w sumie niedawno to odkryłam. Na jednym z zaproszeń mam napisane najpierw imię faceta, a później jego żony. Mam zapasowe zaproszenia wykropkowane i zastanawiam się czy tak zostawić czy wypisać długopisem poprawnie najpierw kobietę, a później faceta?

Tylko, że jak będę dawała to zaproszenie to w tym samym domu mieszka moja ciotka i ona dostanie drugie zaproszenie ładnie wydrukowane, a nie pisane długopisem i sama już nie wiem co zrobić :(

Tradycja w naszym kregu kulturowym nakazuje forowac kobiete. Od tej reguly sa wyjatki. Do restauracji i do windy pierwszy wchodzi mezczyzna, mezczyzna pierwszy schodzi po schodach. Tak sie dzieje rowniez dzisiaj, kiedy nie ma niebezpieczenstwa bojki w eleganckiej restauracji. Ta sama tradycja nakazuje imie mezczyzny podawac jako pierwsze: "zapraszamy Adama i Ewe Kowalskich", tak jak kazala Williamowi Szekspirowi zatytulowac swoje dzielo o milosci "Romeo i Julia", a Ryszardowi Wagnerowi "Tristan i Izolda". Rowniez u nas funkcjonuje "Zygmunt August i Barbara" oraz "Jas i Malgosia".

Zwyczaj podawania imienia kobiety jako pierwszego wprowadzily PRL-owskie urzedy stanu cywilnego dla odroznienia od ksiedza, ktory uzywa tradycyjnej kolejnosci. Osoba, ktora zaprasza "Adama i Ewe Kowalskich" oddaje tym dowod szacunku dla zwiazku malzenskiego panstwa Kowalskich oraz swiadectwo swojego poziomu wyksztalcenia.

Jezeli powyzsze argumenty Panstwa nie przekonaly, to odsylam do ostatniej sceny z filmu Stanisława Bareji pt. "Miś" na temat tradycji http://www.youtube.com/watch?v=ndVyLfuJSK4
Tadeusz Browarek
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez justyna bilicka » Nie Lis 25, 2012 12:41 am

Witam. Ja również nie uniknęłam gafy jednak firma która mi robiła zaproszenia od razu zwróciła na to uwagę.  Z czystym sumieniem mogę polecić firmę archikart, mają trzy wzory zamówień ale bardzo profesjonalnie podchodzą do tego co robią. Jęli ktoś jest zainteresowany ich strona to http://www.archikart.pl  My trafiliśmy na samą właścicielkę Panią Karinę ona jest najlepsza.Pozdrawiam nasza data ślubu to 4 maj 2013 trzymajcie kciuki żeby wszystko się udało.
justyna bilicka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez MorrigaN » Sob Gru 08, 2012 10:08 pm

Nanu napisał(a):Ja chciałam wpisywać osoby towarzyszące z imiona i nazwiska, ale zostałam spacyfikowana przez rodzinę, że tak się nie robi, że z imienia i nazwiska to wypisuje się tylko i wyłącznie małżeństwa

To trochę głupie jak dla mnie bo jeśli np. chcę zaprosić moją przyjaciółkę, która jest w związku z przyjacielem mojego przyszłego męża to kogo mam wpisać z imienia i nazwiska, a kogo nazwać "osobą towarzyszącą"? Czy może mam każdemu z osobna zaproszenie z osobą towarzyszącą wysłać bo małżeństwem przecież nie są, a żadnego z nich urazić nie chcę ;)

Cacko, za którym żądza chciwie goni, Straciło urok, gdy je mamy w dłoni...
[URL=http://www.przewodnikmp.pl]
[/URL]
Awatar użytkownika
MorrigaN

Miejscowość: Wrocław/Jaworzno

Postprzez anaia » Pon Maj 20, 2013 10:10 pm

a ja wlasnie musialam tlumaczyc przyjacielowi ze szkolnej ławy że zaproszenie dla jego rodzicow nie ma prosby o potweirdzenie bo to zaproszenie tylko na ślub! a on sie speszył i zgasił i mi było strasznie głupio i przykro ale nie da sie zaprosic wszystkich a to nie moja wina, że ludzie nie czytają ze zrozumieniem. Nie dosć że nie ma prośby o potwierdzenie, wierszyka o wina to jeszcze była informacja; na uroczystosc zaślubin" i kropka, bez nazwy Karczmy, adresu itd... czy to moja wina  ze źle się skomunikowałam jak mi teraz wsicska mama czy to ci ludzie sa tacy dziwni?

Awatar użytkownika
anaia
super gaduła
super gaduła

Postprzez Justyś88 » Wto Maj 21, 2013 7:00 am

Anaia mnie to nie dziwi. My nie dawaliśmy zawiadomień właśnie z tego powodu. To wprowadza ludzi w błąd,bo u nas nie jest to popularna forma,poza tym wydaje mi się,że ludziom bardziej robi się przykro,że nie zostali zaproszenia na wesele niż gdybyś ich całkowicie pominęła.

Dziękujemy kwiaciarni Zielona Oliwka
Awatar użytkownika
Justyś88
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Postprzez Lika » Nie Maj 26, 2013 8:57 pm

No właśnie anaia to jest problem ludzi z czytaniem ze zrozumieniem. Ja się też z czymś takim spotkałam u mojej koleżanki, dlatego też pomijam zaproszenia na Ślub. Będą chcieli to sami przyjdą.
Ale nie uważam,żeby jakakolwiek wina leżała po Twojej stronie. Komunikat był jasny i czytelny.
Awatar użytkownika
Lika

Postprzez biala_dama » Wto Paź 08, 2013 10:24 am

Mnie moja kuzynka poprosiła o świadkowanie. Zgodziłam się. To było parę lat temu, więc nie miałam stałego adresu zamieszkania i wysłała to zaproszenie do domu moich rodziców. Ok, to nie było złe, ale to, że zostałam zaproszona "rodzice wraz z dziećmi" to straszny nietakt.
biala_dama
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Poprzednia

Wróć do Zaproszenia i podziękowania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>