Dbanie o ciażę

9 miesięcy, refleksje, wspomnienia, trudności, opisy, rady ...

Dbanie o ciażę

Postprzez youangel » Pią Mar 19, 2010 9:27 am

Od kilku dni jestem  w ciąży. Poszukuję informacji od osób doświadczonych odnośnie tego co powinnam teraz zmienić w swojej diecie czy też stylu życia. Dzięki za wszystkie sugestie.
youangel
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez angelika » Śro Mar 24, 2010 9:45 pm

Czy może mi któraś z Was powiedzieć, czy skrzywiona macica ma jakiś wpływ na ciąże? I na czym polega prostowanie macicy? będę wdzięczna za infomację
angelika
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez dzinka » Śro Mar 24, 2010 11:00 pm

nie mam  pojęcia na czym polega prostowanie, ale z tego co się orientuję, to w przypadku przodo- czy tyłozgięcia bardzo adekwatne jest powiedzonko "strach ma wielkie oczy" :D
z tego, co słyszałam, to tyłozgięcie może mieć wpływ na Twoje samopoczucie - bóle podbrzusza, pleców czy krzyża, ale nie powinno mieć wpływu na samą ciążę
zapytaj najlepiej swojego gina i po sprawie :)

ja w tych sprawach autorytetem nie jestem :(

Awatar użytkownika
dzinka
kocham to forum? :)

Miejscowość: z domku :)

Postprzez marlenn » Śro Mar 24, 2010 11:00 pm

Jezeli chodzi o diete to istnieje lista produktow , ktorych nalezy bezwzglednie nie spozywac. A sa to min. :
-tkz. "niebieskie" sery plesniowe (te z niebieskimi zylkami)
-surowe i niedogotowane mieso (np. tatar)
-surowe jaja ( w tym produkty zawierajace jaja surowe np. domowy majonez)
-orzeszki ziemne
-zaleca sie niespozywanie lodow wloskich z automatow
Tyle co pamietam, jak mi sie jeszcze cos przypomni to dopisze.

Awatar użytkownika
marlenn
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Breslau

Postprzez angelika » Śro Mar 24, 2010 11:13 pm

dzinka dzięki. Sama się spotkałam pierwszy raz z takim czymś, już całkiem się zdziwiłam jak lekarz powiedział o prostowaniu macicy w czasie ciąży. Wcześniej to nawet nie przyszłoby mi do głowy coś takiego jak przechylenie macicy ( ciągle zapominam jak to się fachowo nazywa), no ale wiesz o co chodzi:) No jeszcze raz wielkie dzięki :)
angelika
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez dzinka » Śro Mar 24, 2010 11:15 pm

nie ma sprawy :)

Awatar użytkownika
dzinka

Postprzez youangel » Czw Mar 25, 2010 9:21 am

marlenn napisał(a):
Jezeli chodzi o diete to istnieje lista produktow , ktorych nalezy bezwzglednie nie spozywac. A sa to min. :
-orzeszki ziemne

Lodów włoskich? A tak je lubiłam ; /
A prawdą jest to, że powinnam zmienić pastę do zębów?
youangel
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Wiktoria_S » Czw Mar 25, 2010 9:30 am

co do tyłozgięcia to podobno trudniej zajść w ciążę, ale i na to są sposoby (tylko w tym wypadku podobno uniesione nogi tylko pogarszają sytuację)
youangel dlaczego miałabyś zmieniać pastę, używasz jakiejś specjalnej z jakimiś antybiotykami, lekami czy czymś takim?

Wiktoria_S

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Majka1984 » Czw Mar 25, 2010 3:04 pm

youangel napisał(a):
marlenn napisał(a):
-orzeszki ziemne

Lodów włoskich? A tak je lubiłam ; /
A prawdą jest to, że powinnam zmienić pastę do zębów?

Hej
Przede wszystkim należy w ciąży sprawdziać regularnie stan uzębienia u dentysty, codziennie myć zęby i zachować dietę ubogą w słodycze. Lepiej leczyć niewielkie zmiany niż interweniować wtedy gdy potrzebny będzie antybiotyk.Co do pasty to myślę, ze można kontynuować mycie taką jak przed ciążą.
Należy się wystrzegać surowego mięsa, nieugotowanego mleka, jajek,  nieumytych warzyw i owoców.

TY- najwięcej znaczysz z wszystkich słów...

Majka1984
super gaduła
super gaduła

Postprzez youangel » Pią Mar 26, 2010 9:22 am

Wiktoria_S napisał(a):co do tyłozgięcia to podobno trudniej zajść w ciążę, ale i na to są sposoby (tylko w tym wypadku podobno uniesione nogi tylko pogarszają sytuację)
youangel dlaczego miałabyś zmieniać pastę, używasz jakiejś specjalnej z jakimiś antybiotykami, lekami czy czymś takim?

Czytałam w sieci, że stosowanie tradycyjnej pasty z fluorem może mieć negatywny wpływ na kościec płodu, dlatego sugeruje się ograniczanie fluoru w pierwszym trymestrze ciąży.  Prawda?
youangel
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez dzinka » Pią Mar 26, 2010 9:52 am

w takim przypadku, jakim byłam ja fluor sam się ogranicza :)
już na sam widok szczoteczki mnie mdliło, nie mówiąc o samej czynności :D :D :D

a tak na poważnie - lekarz mi nic nie mówił na ten temat...

Awatar użytkownika
dzinka

Postprzez youangel » Pon Mar 29, 2010 7:24 am

Coś musi w tym być, gdyż w internecie znalazłam w aptekach pasty z napisami - sugerowane dla kobiet w ciąży, bo bez fluoru.
youangel
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Wiktoria_S » Pon Mar 29, 2010 10:13 am

nie wiedziałam, w takim razie używanie wody z kranu tez powinno się ograniczyć/wyeliminować, bo jest fluoryzowana.

A o samym fluorze znalazłam sprzeczne informacje- część, że przechodzi przez łożysko lub się w nim kumuluje, część że nie. Dodam że inf o tym że przechodzi była na stronie producenta filtrów, ale podpisana przez specjalistę alergologii i dermatologii; natomiast ta że nie przechodzi była na stronie stomatologa i kilku różnych forach. Jeśli byłybyście zainteresowane danymi naukowymi mogę poszukać trochę w naszej bazie publikacji, ale dopiero po świętach bo póki co mam urwanie głowy i ledwo znalazłam chwilę żeby napisać :)

Wiktoria_S

Postprzez youangel » Wto Mar 30, 2010 8:23 am

Wiktoria dzięki za ciekawe informacje. Akurat pasta jaką znalazłam to Ajona. Gdybyś sięgnęła do tych publikacji to byłabym wdzięczna. Zawsze jakieś pewne źródło informacji.
youangel
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Wiktoria_S » Śro Mar 31, 2010 6:12 am

Pewne jak pewne opublikować czasami można różne rzeczy i wyniki badań często są sprzeczne, ale postaram się poszukac w dobrych czasopismach :) Nie wiem jak dużo mam medycznych czasopism dostępnych w instytucie, bo jest on fiz-chemiczny, ale dostęp do pary pewnie jest, pamiętam kiedyś szukałam informacji na temat szczepionek MMR (różyczka, odra, świnka) i trochę tego było

Wiktoria_S

Postprzez Majka1984 » Śro Mar 31, 2010 8:15 am

Pasta bez fluoru-hmm- myślę, ze to trochę przesada. Fluor jest potrzebny do prawidłowego stanu naszych zębów. Ciekawe ile osób w ciąży ja stosowało? A ile stosowała normalną? Czy wpłynęło to na ich dzieci?
Ja w ciąży stosuje normalna! Umiar przede wszystkim:) Pamiętajmy, ze nie wszystko jest do końca przebadane, a szczególnie u kobiet ciężarnych. Trzeba liczyć sie z konkurencja firm, które wymyślają różne rozwiązania, bez wiedzy.

pozdrawiam
Majka

Majka1984
super gaduła
super gaduła

Postprzez Wiktoria_S » Śro Mar 31, 2010 11:16 am

Niedobór fluoru jest zły, ale nadmiar też, bo prowadzi do fluorozy- wapń się wytrąca z kości- widać to np na zębach jako białe plamy i jest to zjawisko powszechne na terenach gdzie fluoryzuje się wodę.

Więc problem czy używać pastę z fluorem czy nie dotyczy nas wszystkich oczywiście. Ja tylko jestem ciekawa czy nadmiar fluoru ma tez wpływ na dziecko, czy fluor jest blokowany przez łożysko czy nie itd.
Inna sprawa to: ile fluoru z pasty może zostać wchłonięte podczas mycia zębów i chyba nie za dużo (pod warunkiem że się nie zjada pasy ;) )
Ostatnio edytowany przez Wiktoria_S, Czw Kwi 01, 2010 12:36 pm, edytowano w sumie 1 raz

Wiktoria_S

Postprzez nurse8 » Pią Kwi 09, 2010 7:09 pm

A ja Ajonę kupiłam u stomatologa na wrażliwe zeby. Nawet nie wiedziałam, zenie zawiera fluoru.
Awatar użytkownika
nurse8

Postprzez Majka1984 » Sob Kwi 10, 2010 11:21 am

youangel napisał(a):
Majka1984 napisał(a):Pasta bez fluoru-hmm- myślę, ze to trochę przesada. Fluor jest potrzebny do prawidłowego stanu naszych zębów. Ciekawe ile osób w ciąży ja stosowało? A ile stosowała normalną? Czy wpłynęło to na ich dzieci?
Ja w ciąży stosuje normalna! Umiar przede wszystkim:) Pamiętajmy, ze nie wszystko jest do końca przebadane, a szczególnie u kobiet ciężarnych. Trzeba liczyć sie z konkurencja firm, które wymyślają różne rozwiązania, bez wiedzy.

pozdrawiam
Majka

No wiesz, ale te firmy nie mogą chyba kłamać, na stronie tej Ajony -  http://www.ajona.pl/ajona.html piszą,, że sugerowana w ciąży ze względu na brak fluoru. Raczej na oficjalnie stronie nie mogą pisać nie prawdy.

,,Sugerowana" to dobrze powiedziane. Jakby sie jadło na codzien fluor to faktycznie mogłoby być to niebezpieczne. Jak tak sobie czytam niektóre posty to sobie myśle ,,Najlepiej w ciąży zamknąć się w ,,inkubatorze"". Dziewczyny, ciąza to piękny stan. Cieszcie sie nim, a nie wymyślajcie, co by tu jeszcze zaszkodzić mogło. Faktycznie pewne zakazy są , ale są od lat znane.
Życzę zdrowia i radości
Trzymajcie sie
Majka

Majka1984
super gaduła
super gaduła

Postprzez youangel » Pon Kwi 12, 2010 9:04 am

nurse8 napisał(a):
A ja Ajonę kupiłam u stomatologa na wrażliwe zeby. Nawet nie wiedziałam, zenie zawiera fluoru.

nurse, czy brak fluoru w Ajonie jest odczuwalny? Czy widziałaś jakąś różnicę pomiędzy dotychczas stosowaną pastą, a Ajoną? Bo piszesz, że w ogóle nie wiedziałaś o braku fluoru w paście. Pod linkiem, który wcześniej wskazałem nie ma jakichś odmian pasty, więc chyba wszystkie Ajony nie zawierają fluoru.
youangel
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Następna

Wróć do Ciąża i młode matki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>