Dbanie o ciażę

9 miesięcy, refleksje, wspomnienia, trudności, opisy, rady ...

Re: Dbanie o ciażę

Postprzez m&p » Pon Lis 14, 2011 2:55 pm

marzenko, z doświadczenia mogę powiedzieć, że śpiworek w 1mż będzie całkowicie zbędny, bo będzie za duży dla twojej kruszynki. Ja miałam rożek przez pierwsze 1,5 miesiąca, później Gaba "dorosła" do śpiworka :) nastepny rozmiar kupowałysmy w 5mż bo dotychczasowy zrobił się za krotki

Awatar użytkownika
m&p
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Wiktoria_S » Wto Lis 15, 2011 7:54 am

Ja rożek będę kupowała w zestawie z pościelą. Podobno rożek jest niezastąpiony ja przychodzą goście szczególnie Ci mało obyci z dziećmi- i oni się mniej boja i rodzice- wygodniej jest podać dziecko, które każdy chce potrzymać :) Ja tylko waham się czy brac usztywniany kokosem czy taki zwykły, ale mam jeszcze trochę czasu -zamawiac wszystko będę przez allegro w połowie grudnia lub na przełomie grudzień/styczeń. A jaki komplet kupiłaś? Ja zastanawiałm się nad firmą AMY, ale ostatecznie wezmę chyab jakiś zwykły- tamte są jak dla mnie masakrycznie drogie, a nie wiem czy różnią się znacznie od innych- wypełnienia mają atesty, pościel to 100% bawełna, którą i tak się pierze i prasuje i może nawet jeszcze raz pierze jak ktoś jest przewrażliwiony :)

Wiktoria_S

Postprzez m&p » Wto Lis 15, 2011 10:11 am

Wiktoria, z tego usztywnianego można zawsze wyjąć wkładkę. Przynajmniej my taki mieliśmy.

A jeszcze wam polecę obejrzenie na allegro rzeczy użytkownika babykingdom. Babeczka nie zawsze ma wystawione rzeczy, ale wzory są prześliczne, zupełnie inne niż reszta wzorów dostępnych w sieci. Ja miałam od niej jeden z rożków i kocyk. Gdyby nie to, że robi pościel tylko 120x60, wszystko zamówiłabym u niej :)

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez marzenka84 » Wto Lis 15, 2011 3:24 pm

Pościel kupiłam na allegro od użytkownika -elefant- :) Pościel bardzo mi się podoba :)
Jeszcze zrobiłam zakupy na stronie motherhood. Też bardzo mi się podoba to co dostałam :)

A jutro idziemy na kontrolę, już nie mogę się doczekać :) uwielbiam "podglądać" swoją kruszynkę :)

Awatar użytkownika
marzenka84

Postprzez Reniferek117 » Wto Lis 15, 2011 4:28 pm

Marzenko, na podstawie doświadczeń z sioistrzenicą mogę potwierdzić, co napisała m&p. Dziecko na początku lubi być otulone, a z rożkiem jest łatwiej i cieplej niż z kocykiem. I jak zauważyła Wiktoria, rożki są bawełniane, dziecko w polarowym kocyku może się łatwiej spocić. Ja o śpiworku także myślę, ale po wyjściu z etapu rożka.
Ponieważ na początku dziecko nie potrzebuje poduszki, a śpiworek czy rożek zastąpi kołdrę, pościeli na początku nie będę kupować.

Awatar użytkownika
Reniferek117
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez m&p » Wto Lis 15, 2011 5:52 pm

reniferku, my do dzisiaj nie mamy kupionej kołdry i poduszki ;) zakochałyśmy się w śpiworkach
i tylko kupujemy coraz większe rozmiary :)

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez Wiktoria_S » Wto Lis 15, 2011 9:48 pm

marzenko84- fajna ta pościel :) już zapytałam czy robią większą i robią, tylko nie wiem jeszcze za ile :) ale bardzo mi się podoba- co prawda zastanawiałam sie nad fioletową krateczką lub paseczkami kolorowymi np http://allegro.pl/ala-i-as-posciel-serc ... 41856.html, ale ten beż też wygląda ciekawie- i o wiele bardziej podoba mi się ochraniacz na łóżeczko- z tą falbanką :)

Wiktoria_S

Postprzez Wiktoria_S » Wto Lis 15, 2011 9:53 pm

A tylko mój mąż jak mu ją pokazałam to pierwsze co: wszystko ok, ale co ten miś z ku klux klanu tam robi :)

Wiktoria_S

Postprzez Reniferek117 » Śro Lis 16, 2011 12:55 pm

m&p, a jaki rozmiar kupiłaś na początek i gdzie? Ja patrzyłam na te Feretti, najmniejsze są na 85 cm i są całkiem spore. I jest dostępna wersja z odpinanymi rękawkami, mi często w nocy marzną ramiona, jak się odkryję, takim zmarzluchem jestem i zastanawiam się nad taką opcją dla dziecka. Poradź proszę czy słusznie.

Awatar użytkownika
Reniferek117
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez m&p » Śro Lis 16, 2011 2:18 pm

reniferku, pierwszy śpiworek kupiłam razem z całym zestawem pościelowym.  Ponieważ, jak pisałam, pościeli w której się zakochałam, nie ma w interesującym nas rozmiarze, zdecydowałam się na taki sztampowy zestaw w paski, jakich tysiące na allegro ;) Te śpiworki nie mają rozmiaru, są dosyć grube i wystarczają mniej więcej do 4mż dziecka. Następny nabyłam w H&M i jestem nim zachwycona a teraz to już w ogóle przestaję sie szczypać i kupuję używane ;)
Powiem szczerze, że do mnie te rękawki nie przemawiają. Przekonasz się, zakladając maleństwu np. kombinezon, jak bardzo bedzie się buntowalo przed ubieraniem :) Fundować sobie to co wieczór? Zresztą, nie wiem czy będą one konieczne.. Ty rodzisz w lutym prawda? No to jeszcze w marcu maluch będzie korzystał z rożka a potem noce coraz cieplejsze.. W maju Gaba spała już w samym pampku, żeby się nie zapocić :)
A 85cm to baaaaaaaaaaaaaardzo duży śpiworek. my jeszcze z tak dużego nie korzystamy

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez Reniferek117 » Śro Lis 16, 2011 7:28 pm

m&p, w ciągu termin mam na grudzień, więc większość zimy przed nami, ale wiadomo, w domu ciepło.
Wklejam Ci link do tego śpiworka, który mnie interesuje, najmniejszy dostępny jest 85 cm, potem 100 cm, ale ja myślałam o tym 85 cm na początek, bo swobody dziecko będzie miało dużo, a jak będzie za duży to chyba nie najlepiej. Zerknij proszę, wklejam link do przykładowej aukcji:
http://allegro.pl/feretti-spiworek-85-cm-antybakteryjny-i1916261836.html

Awatar użytkownika
Reniferek117
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Reniferek117 » Śro Lis 16, 2011 7:28 pm

m&p, termin mam na grudzień, więc większość zimy przed nami, ale wiadomo, w domu ciepło.
Wklejam Ci link do tego śpiworka, który mnie interesuje, najmniejszy dostępny jest 85 cm, potem 100 cm, ale ja myślałam o tym 85 cm na początek, bo swobody dziecko będzie miało dużo, a jak będzie za duży to chyba nie najlepiej. Zerknij proszę, wklejam link do przykładowej aukcji:
http://allegro.pl/feretti-spiworek-85-cm-antybakteryjny-i1916261836.html

Awatar użytkownika
Reniferek117
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez marzenka84 » Śro Lis 16, 2011 7:59 pm

Stwierdziliśmy, że zobaczymy czy mała koniecznie będzie chciała spać w rożku. Jeśli tak to go kupimy przed wyjściem ze szpitala :)

Jesteśmy po kontroli :) Potwierdzone, że jest Lenka :) Waży 1390 gram i dalej leży pośladkowo, więc czekamy czy się przekręci czy nie :)

Awatar użytkownika
marzenka84

Postprzez m&p » Czw Lis 17, 2011 1:41 pm

reniferku, zmierzyłam śpiworek Gaby i on ma 75cm. luzu w nim tyle, że jeszcze na kilka miesięcy nam starczy.. No te 85cm to strasznie duże mi się wydaje.. Chyba, ze ten spiworek jest długi, ale wąski to wtedy pewnie się nada dla noworodka, ale czy znowu dla starszego dziecka będzie jeszcze wygodny? A widziałaś je na żywo? Cena nie jest w sumie jakaś zabójcza ;)
Aha, i pamiętaj, ze ze śpiworkami, jak z pościelą - musisz mieć 2 komplety :)

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez berbyll » Czw Lis 17, 2011 9:31 pm

reniferku specjalnie mierzylam swoj spiworek i jest taki sam jak m&p i moj maly na razie ma duzo w nim miejsca, a ma 4 miesiace. Ja mam 3 spiworki, wszystkie dostalam. Faktycznie lepiej miec wiecej niz jeden. W sumie to ja ich uzywam tylko do wozka poki co.

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez marzenka84 » Pon Lis 28, 2011 1:17 pm

Ale tutaj cisza....

Jak się czujecie?

Ja mam od wczoraj katar i gardło mnie boli :/ mam nadzieję, że leżenie w łóżku pomoże :) powoli szykujemy pokoik dla Lenki. Mebelki są już zamówione, ściany wczoraj zostały pomalowane. Jeszcze musimy kupić wykładzinę :)

Awatar użytkownika
marzenka84

Postprzez Jena » Wto Sty 17, 2012 10:25 am

puk puk co tu taka cisza?

Awatar użytkownika
Jena

Miejscowość: z daleka

Postprzez kasiakuzniki » Pią Sty 27, 2012 12:11 pm

no cisza cisza:)
a jak tam Jena t=Twoje maleństwo zdrowo rośniecie??
my się powoli szykujemy już poprasowane większość kupione jeszcze wanienka apteczne rzeczy no i zapłacić resztę za wózek i go przyślą ale to w połowie lutego:) rośniemy strasznie gruba jestem rozstępy się zaczynają wyszła mi cieśń nadgarstka i o uroki końcówki:D:D pozdrawiam dziewczyny:)
aha i imię dla małej tak na 98% to Lilka:):):)

Awatar użytkownika
kasiakuzniki
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Postprzez marzenka84 » Pią Sty 27, 2012 1:34 pm

Wszyscy się przenieśli do Dzieciaczków Forumowych Panien Młodych :)

Awatar użytkownika
marzenka84

Postprzez Jena » Pią Sty 27, 2012 3:09 pm

kasiakuzniki tak włąsnie wpadaj na Dzieciaczki.. :)
a lila to bardzo łądne imię, tez była u mnie taka opcja :):):) a niunia rosnie jak na drozdzach i juz zabki zaczynaja jej wychodzic

Awatar użytkownika
Jena

Miejscowość: z daleka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ciąża i młode matki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>