Dbanie o ciażę

9 miesięcy, refleksje, wspomnienia, trudności, opisy, rady ...

Re: Dbanie o ciażę

Postprzez Reniferek117 » Czw Lis 03, 2011 12:04 pm

marzenka84 napisał(a):
Reniferek117 napisał(a):Marzenko, dziecko do 34 tc ma czas, żeby się obrócić, więc spokojnie. Ja miała badaną glukozę po godzinie od wypicia, dziwne, że Tobie zbadali po 2...

Może miałaś test obciążenia 50g glukozy? Ja miałam test OGTT, czyli 75g glukozy i badanie na czczo,a potem po 2 godz. Czasem robi się na czczo, po 1godz i po 2 godz :)

Zagadka rozwiązana, ja miałam 50 g :).

Awatar użytkownika
Reniferek117
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez malgonia i mariunio » Czw Lis 03, 2011 6:55 pm

Czesc dziewczyny jestem po USG i nasze malenstwo sie ujawnilo bedziemy mieli coreczke jestesmy w 7 niebie, mala jest zrowa rozwija sie prawidlowoczego chciec wiecej:))
Ostatnio edytowany przez malgonia i mariunio, Pią Maj 18, 2012 7:05 am, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
malgonia i mariunio
prawie tu mieszkam:)

Postprzez marzenka84 » Czw Lis 03, 2011 8:19 pm

Małgonia gratuluję córeczki :) jakiś wysyp bab będzie :D

Ja się zastanawiam nad wyborem szkoły rodzenia. Szukam takiej, która oferuje zajęcia w weekendy. Mój kochany mąż pracuje na zmiany, ostatnią kończy o 22, a chciałabym  żeby ze mną chodził. Może możecie jakąś polecić?

Awatar użytkownika
marzenka84
kocham to forum? :)

Postprzez Wiktoria_S » Czw Lis 03, 2011 10:04 pm

malgonia i marunio- gratuluję córeczki :) Ja już teraz nie mogę się oprzeć tym wszystkim sukienusiom (mam już kilka) i spódniczkom. Jeżeli się okaże, że lekarz się pomylił, to synek ma przechlapane- będzie chodzić w różowych sukienkach, fioletowych ogrodniczkach z kwiatuszkami i innych cudach jakie już mam- przynajmniej dopóki z nich nie wyrośnie ;) .

marzenko84- kursów weekendowych chyba jest tyle ile szkół rodzenia, ale nie szukałam ich tak bardzo, bo my pracujemy do 15, więc będziemy chodzić na "zwykłe" zajęcia. Pozytywne opinie słyszałam o szkole, do której się wybieram i jak patrzyłam to mają też zajęcia weekendowe: http://www.szkolarodzenia.net/index.php ... a&Itemid=5
Wiem, że któraś z dziewczyn polecała jakąś inną szkołę, ale nie pamiętam jak się nazywała, w każdym bądź razie były tam tez zajęcia weekendowe. Teoria była gdzieś w okolicach pl. Dominikańskeigo a ćwiczenia bardziej w stronę Strzegomskiej- no nie pamiętam, ale jak dla mnie to za daleko.

Wiktoria_S

Miejscowość: Wrocław

Postprzez marzenka84 » Sob Lis 05, 2011 10:43 am

Dziękuję Wiktoria :) wczoraj zadzwoniłam tam, zaproponowała nam spotkania w soboty w grudniu :) Zadzwoniłam jeszcze do 2 szkół, trochę zaskoczyły mnie ceny wahające się między 340-450zł

Oglądaliśmy też wczoraj wózki. Najpierw chcieliśmy x-landera xq. Znajomi go mają i bardzo polecają. Znowu znajoma mojej mamy poleca nam Tako Jumper. Nie ukrywam, że cena Tako jest o wiele wiele niższa :) co prawda wydaje mi się, że x-lander jest lepiej wykończony, w sensie stelaża. Ale jakoś większych różnic nie ma. No  prócz przednich kół. W Tako pompowane, a w xq lane. Tylne tu i tu są pompowane :) Chyba ostatecznie zdecydujemy się na Tako :) Za to fotelik już weźmiemy jeden z droższych, żeby mała mogła bezpiecznie w aucie z nami jeździć :)
Pierwszy raz wczoraj śmigałam po sklepie z wózkiem dziecięcym między półkami żeby sprawdzić czy jest zwrotny :D Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać kiedy będziemy mieli taką furę w domu :)

Awatar użytkownika
marzenka84

Postprzez Wiktoria_S » Nie Lis 06, 2011 8:54 am

marzenka84 a co przekonuje Was do jumpera? - Zwróć uwagę na kółka w captivie lub larecie- o wiele łatwiej się blokują i odblokowują, no i w tych dwóch ostatnich gondola chyba jest większa (tak na 99%). My już się zdecydowaliśmy na Captive Mohican czerwono szarą, albo zielono szarą, no chyba że laret będzie w innych kolorach, ale z zamawianiem poczekamy co najmniej jeszcze z kilka tygodni- chcę żeby wózek wywietrzał trochę, zresztą to samo z materacykiem i zastanawiam się nad mebelkami- już mi się Wiosna z Baggi nie podoba- za bardzo anemiczna jest. Podobają mi się dinozaury- ale chyba trochę kiepsko by wyglądały w pokoju dziewczynki, więc zostaje afryka, która może być i dla chłopca i dla dziewczynki, więc nie wiem czy nie zamówię jej wcześniej. U nas xlander odpada ze wzgledu na możliwość montażu spacerówki tylko przodem do kierunku jazdy- dla mnie to niepraktyczne przy małym dziecku które już nie mieści się w gondoli, a jeszcze chce mieć mamę "na oku". W ogóle zdecydowałabym się na Jedo Fyn4 gdyby nie te ich budki- takie jakby zapomnieli je przeszyć- czasami wyglądają tak "klapciato"- a pomijając to jeżeli to komuś nie przeszkadza to tez bardzo fajne.
A jaki fotelik kupujecie?- my ten do 13 kg bierzemy z TAKO bo z takim maluchem nie będę jeździć w dłuższe podróże, natomiast później zainwestujemy w coś lepszego- prawdopodobnie Recaro- marka mnie przekonuje, ale w testy się jeszcze nie wczytywałam- zbyt odległa przyszłość :)

A i oficjalnie ogłaszam, że jeżeli urodzi się chłopak, to przez pierwsze miesiące będzie chodził w sukieneczkach, bo jego mama oszalała i nakupiła ich tyle, że sama wie, że przesadziła. Serio dziewczyny dosłownie nie mogę sobie odmówić tych śliczności- nic to, później będę sprzedawać lub zostanie dla drugiej :) Mam już chyba większość ciuszków- w 90 % używane. Jak wszystko przeliczę i sprawdzę z listą "rzeczy niezbędnych" to może dokupię jeszcze jakieś pojedyncze sztuki, no i oczywiście rozmiary powyżej 62, bo na razie mam głównie 56 i 62 właśnie. Brakuje mi może jeszcze kilka sztuk body kopertowych z krótkim i długim rękawkiem i skarpetki (te na pewno nowe będą:) ).

a i wczoraj kupiłam w Auchan 2 śliczne kocyki- jeden grubszy, drugi trochę cieńszy - naprawdę fajne i chyba tanie  po 29 i 17 zł- wydaje mi się, że na allegro były podobne ceny- a te mogłam zobaczyć na żywo, wymacać, no i za przesyłkę nie płaciłam, do tego przy okazji wizyty w IKEI zaopatrzyłam się w prześcieradełka- te dla dorosłych mają w naprawdę dobrej jakości więc na to samo liczę w przypadku dziecięcych, do tego pled polarowy- w sumie nie wiem po co :) . A i takie małe ręczniki kuchenne- sądzę, że się przydadzą :)

No trochę się rozpisałam, ale co tam, najwyżej nikt nie przeczyta :)

Wiktoria_S

Postprzez marzenka84 » Nie Lis 06, 2011 11:13 am

Wow, my jeszcze prawie nic nie mamy :( póki co staram się kontrolować wydatki i kupuję tylko pojedyncze rzeczy :) ale już nie mogę się doczekać jak wpadnę do sklepu i zacznę robić porządne zakupy dla małej.  

Zerknę jeszcze na ten wózek, który polecasz- dzięki :) Jeżeli chodzi o x-landera to myśleliśmy o xq, bo on ma właśnie spacerówkę obracaną w obie strony :) Też chcę mieć możliwość wyboru jak Lenka będzie jeździła :) chociaż sprzedawca mówił nam, że spacerówki z możliwością obrotu są mniejsze niż te "jednostronne". Fotelik kupimy z firmy BeSafe. Ja się boję, że nawet przy krótkim wyjeździe, nawet do sklepu czy lekarza może się coś wydarzyć, dlatego na fotelik wydamy więcej kasy.

Z urządzaniem pokoju też jeszcze czekam. Wykańczamy dom i dopiero pokoik jest malowany :)

Awatar użytkownika
marzenka84

Postprzez malgonia i mariunio » Nie Lis 06, 2011 1:51 pm

Hej   dla mnie fotelik to podstawa i glowna inwestycja tak jak napisala marzenka kazda wyciaczka laczy sie z ryzykiem nawet ta na 5 minut, wiec wole oszczedzac na innych rzeczach niz na tym, ale oczywiscie kazdy robi tak jak uwaza ze bedzie dobrze. Ja sie przygladalam na wozek implast ecoline sd na allegro, macie moze jakies opinie o tym wozku, ja bede spacerowac gkownie po lesie i piaazczystych drogach wiec duze kola to mus, a ten wyglada stabilnie.
Awatar użytkownika
malgonia i mariunio

Postprzez Wiktoria_S » Nie Lis 06, 2011 2:38 pm

no my głównie wózkiem będziemy jeździć- nawet do przychodni mam bardzo blisko- nie lubię i nie chcę chodzić z maleństwem do hipermarketów, a jak już będzie większe to i wtedy fotelik inny- także nie wiem czy nie użyjemy go raptem kilka razy. Poza tym przy 50 na godzinę- a szaleć z dzieckiem nie będę- to raczej każdy fotelik zachowa się tak samo- co innego przy 100 :) ale jeszcze pomyślę o tym, bo właściwie to wózek jest 2 w 1 z możliwością kupna fotelika za jakieś 180-200, a recaro to chyba koło 500 kosztuje, więc w sumie różnica jak najbardziej do przeżycia- poszukam co i jak przed zakupem wózka. Na pewno nie chcę używanego, no chyba, że od znajomych, którzy wiem, że nie mieli wypadku- ale nie wiem czy ktoś z nich kupował osobno fotelik.

margolcia i marunio- co do tego wózka, o którym piszesz- też mi się podoba, ale kółka też chyba się blokują tylko jak są ustawione na wprost i ten mechanizm dość ciężko chodzi- ale może mi się modele pomyliły. W captivie- przekręcasz pokrętło i jedziesz- jak się kółko ustawi na wprost to się zablokuje (tak samo jest właśnie w larecie i jedo fyn 4ds)- do odblokowania- też lekki ruch ręką i odblokowane- bez mocowania się z tym ustojstwem (np w jumperze, warriorze, cruze i innych TAKO).

Co do przygotowań to do zeszłego tygodnia też niewiele miałam, a potem to tak prawie hurtem poszło :) a i myślę że to dobry pomysł teraz pochodzić i choć pooglądać co i jak- ja po sobocie spędzonej w IKEI i kilku innych sklepach dziś leżę cały dzień- wieczorem ruszyć się nie mogłam, a skurcze nóg tak mnie męczyły, że usnąć nie mogłam choć byłam padnięta.

U nas pokój mimo, że pomalowany to trzeba odnowić- był malowany 2 lata temu i na dodatek wyszły smugi przez lipny wałek, więc malowanie nas nie ominie. Tapczan, który stoi w tym pokoju zostanie- to nasze "stare", ale nie długo używane łóżko małżeńskie :), a mebelki kupimy chyba w lutym, na początek może nawet zdecyduję się na kołyskę- coś babcia się napaliła na jej zakup, więc może skorzystam z propozycji :). Z komodą i szafą też mi się nie śpieszy- też ze starej sypialni zostały- to chociaż ich wyrzucać bym nie musiała, no ale zobaczymy.

Wiktoria_S

Postprzez malgonia i mariunio » Nie Lis 06, 2011 6:16 pm

z tymi fotelikami to jest tak ze wcale nie tae najdrozsze musza byc najlepsze, moja sio 2 lata temu kupila wozek graco 3 elementy wlasnie z fotelikiem za 1200zl, ten fotelik ma bardzo wysokie noty za bezpieczenstwo ( np jest taka strona fotelik.pl) nawet sam nie jest tak koszmarnie drogi, takze mysle ze trzeba dobrze poszukac i wcale nie trzeba wydawac fortuny, zeby miec spokoj sumienia :) tak sie pod nosem usmiecham jak wspominacie o malowani bo moj dawny pokuj zostal nie dawno, zanim bylam w ciazy pomalowany na rozowo, tam bedzie pokoj dziecka, i tak sobie pomyslalm ze pewnie, najac przewrotnosc losu bedzie synek, a jednak nie :), mimo to jednak czeka nas przerobka domu na blizniak ( w sumie kwestia wyburzenia i postawienia kilku scian) KUPA ROBOTY NA GLOWIE MOICH RODZICOW BO MY CIAGLE W ANGLII WRACAMY MIESIAC PRZED PORODEM :/
Awatar użytkownika
malgonia i mariunio

Postprzez Wiktoria_S » Nie Lis 06, 2011 8:22 pm

malgonia i mariunio napisał(a):z tymi fotelikami to jest tak ze wcale nie tae najdroższe muszą być najlepsze

ale recaro jest stosunkowo tani-  a w testach jak spojrzałam to wychodzi na 4 (z 2007 chyba- nie wiem czy później nie było testów na nim czy o co chodzi).  W każdym razie kierowałam się (na razie) opinią męża, że recaro to dobra firma- tyle, że co innego, że produkują (czy produkowali) bardzo dobre fotele ("dorosłe") do aut, a co innego że mogą być lepsi od nich na polu fotelików dla dzieci. Teraz będę patrzeć głównie na testy- to jednak pewne źródło- mam taką nadzieję.
Myślę, że na krótkie przejazdy po mieście może być zwykły fotelik- taki 0- 13 kg (i tak chyba nikt tak dużego-w sensie do takiej wagi- dziecka nie trzyma w takim foteliku), a potem dla większego 9-18 lub 9-36 (chociaż nie wiem czy ten ostatni nie ma za dużego przedziału). Do tego powyżej 9 kg dziecko osiąga chyba w ciągu 6-9 m-cy (mogę się mylić), więc akurat gdy będzie trochę bardziej gotowe na dłuższe przejazdy- do tego czasu- przez tych kilka miesięcy- Wrocław musi mu (jej) wystarczyć :)
A i z tego co na szybko przeczytałam to i tak nie jest tak ważne (no właściwie bez przesady) jak dany fotelik wypada w testach, tylko jak się trzyma w naszym samochodzie- jednym zdaniem: trzeba przed kupnem przymierzyć czy jest "sztywno" umocowany czy się może lekko przesuwać. Najlepszy fotelik z 5 punktami (czy co oni tam dają gwiazdki czy inne cuda) jeśli ma "luzy" jest gorszy od tego który siedzi na sztywno, a to jak jest umocowany zależy m.in. od modelu auta- a właściwie od kształtu siedzenia na którym jest montowany i chyba od pasów (ale to może mi się wydawać, że ich długość i położenie mają wpływ- w końcu można to regulować). A i nie wiem jak się odnieść do tych testów skoro inaczej wychodzą z bazą iso-fix, a inaczej bez- w obydwie strony... cóż czeka nas ciężki orzech do zgryzienia :)

Wiktoria_S

Postprzez m&p » Pon Lis 07, 2011 1:04 am

Wiktoria_S napisał(a):A jaki fotelik kupujecie?- my ten do 13 kg bierzemy z TAKO bo z takim maluchem nie będę jeździć w dłuższe podróże, natomiast później zainwestujemy w coś lepszego- prawdopodobnie Recaro- marka mnie przekonuje, ale w testy się jeszcze nie wczytywałam- zbyt odległa przyszłość :)

Ponieważ jestem nawiedzona w tym temacie i nad następnym fotelikiem dla Gaby debatowaliśmy z mężem 3 tygodnie (na szczęście decyzja podjęta), muszę wtrącić swoje trzy grosze ;)
Statystycznie, większość wypadków zdarza się pod domem, na krótkich trasach, więc argument braku zaplanowanych dłuższych wyjazdów poddałabym pod ponowną rozwagę. Wszystkie crash testy wykonywane są przy prędkości 40km/h i 60km/h. Na You Tube mozna sobie pooglądać, co się dzieje nawet przy tak małej prędkości z kiepskim fotelikiem..
Natomiast nie wiem co to za cudo Tako wyprodukowało. Pewnie tysiące dzieci w tym jeżdżą i jest ok. Ja po prostu jestem z tych strachliwych i wole nie ryzykować :)
I masz rację, testy to nie wszystko.. A z isofixem chodzi o to, że ten system niweluje ryzyko błędnego zamocowania fotelika, co, niestety, bardzo często się zdarza przy mocowaniu pasami. Wtedy to nawet najlepszy fotelik nie pomoże..
Heh, to się pomądrzyłam ;)

EDIT: Małgonia, ja się zastanawiałam nad Ecoline`em rok temu. U mnie odpadł, bo mi się materiał, z którego jest wykonany, nie spodobał - taki "ortalionowy"?

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez Wiktoria_S » Pon Lis 07, 2011 7:03 am

baza iso-fix mniej więcej wiem co to jest- tyle, że podobno testy wychodzą inaczej z bazą a inaczej bez niej i czasami z bazą są gorsze niż bez niej, a czasem lepsze- przynajmniej tyle się dowiedziałam ze strony fotelików info (czy jakoś tak).

Wiktoria_S

Postprzez Joanna22 » Pon Lis 07, 2011 10:49 am

Mówicie dziewczyny ,że szybko zleci? Mi strasznie się dłuży chciałabym już kupować ubranka mebelki itp.  Mi właśnie z wózków najbardziej podoba się jedo- można nim fajnie kołysać w ogóle nie podobają mi się wózki sztywne szwagierka taki miała i nie była zadowolona. Tak w ogóle to wózkiem z moich marzeń jest Ingglesina( nie wiem czy dobrze napisałam) ale model który mi się podoba kosztuje 3500tys- niestety nie jest w zasięgu naszych możliwości smutno mi ,że nie mogę zapewnić naszemu bobaskowi naprawdę najlepszych rzeczy <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
Jenka jak po wizycie? Nie wiesz czy nasza odbiera porody? Tzn robi cesarki? Ja na razie już będę chodzić tutaj do lekarza ,u którego będę rodzić a potem znowu do naszej<o:p></o:p>
Mogłybyście wyjaśnić mi jedną rzecz bo jestem ciemna jak tabaka w rogu ostatnio jak byłam na USG byłam dokładnie w 13tyg i 3 dniach ciąży  co wynika z OM i o czym wie moja lekarka ale badając powiedziała ,że jestem w 14 tygodniu wiec tego nie rozumiem czyli załóżmy dzisiaj jak jestem w 14 tyg i 1 dniu to znaczy ,że zaczął mi się 15 tydzień i tak mam mówić jak ktoś się mnie zapyta czy jak? <o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Joanna22
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Miejscowość: wrocław

Postprzez Jena » Pon Lis 07, 2011 11:01 am

Joanna2- - a czemu chcesz cesarkę? masz jakieś wskazania do tego? wydaje mis ei ze ona nie odbiera porodów, no ale nie wiem do końca bo się nie pytałam...
jak masz 13 tydz i 1 dzień to mówisz ze jesteś w 14 :)
malgonia i mariunio- super ze coreczka, i8mie juz wybrane?

co do fotelika to ja zdecydowałam  się na MaxiCosi

dziś moja niunia ma 2 miesiące :) imprezę robimy i stawiamy wszystkim soczek :)

Awatar użytkownika
Jena

Miejscowość: z daleka

Postprzez Joanna22 » Pon Lis 07, 2011 11:53 am

Tak Jenka,mam poważna wade wzorku i od 16 roku życia wiem ,że bede mieć cesarke Ucałuj maleńka ciotka wypije soczek za jej zdrówko
Joanna22
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Miejscowość: wrocław

Postprzez Wiktoria_S » Pon Lis 07, 2011 12:42 pm

to ja wnoszę toast herbatką :) Dużo zdrówka :)

Wiktoria_S

Postprzez m&p » Pon Lis 07, 2011 5:20 pm

Wiktoria_S napisał(a):baza iso-fix mniej więcej wiem co to jest- tyle, że podobno testy wychodzą inaczej z bazą a inaczej bez niej i czasami z bazą są gorsze niż bez niej, a czasem lepsze- przynajmniej tyle się dowiedziałam ze strony fotelików info (czy jakoś tak).

Tendencja jest raczej taka, ze z isofixem testy wychodzą lepiej z powodów, o których pisałam. Niestety kilka firm miało wpadkę i przy uderzeniu system nie trzymał fotelika, który bezwładnie leciał przez cały samochód albo np. plastiki się łamały i tez wpływalo to na bezpieczeństwo. Stąd te różne oceny

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez malgonia i mariunio » Wto Lis 08, 2011 9:42 pm

Mamy juz wybrane imie bedzie mala Milenka, dyskusje na 2 imieniem w toku:)
Wlasnie problem z wozkiem jest taki ze trzeba go raczej zobaczyc na zywo bo inaczej ciezko powiedziec cokolwiek, mi sie po zjeciach wydawalo ze jumper tako jast wlasnie z takiego dziwnego ortalionu, a to pewnie wcale nie prawda
Awatar użytkownika
malgonia i mariunio

Postprzez marzenka84 » Pon Lis 14, 2011 2:18 pm

Jak tam wasze samopoczucie i przygotowania do porodu?
My idziemy w środę na wizytę kontrolną :) Dzisiaj przyszedł zamówiony na allegro komplet: kołdra+poduszka+poszewki+prześcieradełko+osłonka do łóżeczka :) wygląda cudownie chociaż czytałam że takiego malucha nie powinno się na początku kłaść na poduszkę. Jak nie teraz to później się przyda :)

Nie wiem jak Wy, ale ja regularnie budzę się w nocy, kładę ręce na brzuch i patrzę czy mała się kręci :) budzi mnie myśl, że dawno jej nie czułam :) na szczęście jak kładę ręce to Lenka szybko reaguje i zaczyna się wiercić :)

Kupujecie może rożki? na początku chciałam kupić, potem stwierdziłam, że bez sensu wydawać pieniądze na takie rzeczy, skoro moja mama chce kupić śpiworek. Potem koleżanka stwierdziła, że najlepszy na początek jest jednak rożek. No i teraz sama nie wiem...

Awatar użytkownika
marzenka84

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ciąża i młode matki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>