ciemny czy jasny garnitur - co Wasi panowie wybieraja?

strój Pana Młodego, dodatki, trendy, porady

Postprzez Angelka » Śro Mar 24, 2010 10:46 am

callja jeśli chodzi o brak szacunku do sfery sacrum - to większość sukien ślubnych ma za duże dekolty
:)
Ostatnio edytowany przez Angelka, Śro Mar 24, 2010 10:52 am, edytowano w sumie 1 raz
Angelka
super gaduła
super gaduła

Postprzez Angelka » Śro Mar 24, 2010 10:52 am

Patka a możesz pochwalić się gdzie kupujecie smoking? wiem, że są w salonie wilvorst ale może znasz jakieś inne miejsce? my też najprawdopodobniej kupimy smoking :)
Angelka
super gaduła
super gaduła

Postprzez callja » Śro Mar 24, 2010 12:24 pm

Atak? jaki atak? i na kogo?
Zrelacjonowałam jedynie zwięźle zasady savoire-vivre'u i dress code. To wszystko.
A ślub nawet nie transmitowany przez TV może się znaleźć np. w galerii fotografa w internecie... albo chociażby tu, w dziale relacji. I pójdzie "w świat", wzbudzając komentarze.
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wrocław

Postprzez m&p » Śro Mar 24, 2010 12:52 pm

Patka, chyba za bardzo przejęłaś się tym co napisała callja.
Zadałaś pytanie, dlaczego smoking miałby nie pasować i callja bardzo dokładnie ci odpowiedziała :) A i tak wiadomo, że zrobicie tak, jak według was będzie najlepiej.. :)

Awatar użytkownika
m&p
kocham to forum? :)

Postprzez JK » Śro Mar 24, 2010 2:37 pm

Patka, jak możesz określać wypowiedź callji jako atak?! Dziewczyna chciała Cię ustrzec przed popełnieniem niemałej wpadki. Powinnaś być jej wdzięczna, że poświęciła swój czas na to by Ci pomóc.

A co to za argument, że wszyscy tak robią? Dla mnie żaden. Mój Pan Młody idzie do ślubu w krawacie bez obrusowej kamiezelki. A co? Może on tez ma iść tak przebrany skoro "Wszyscy tak robią"?
Awatar użytkownika
JK
super gaduła
super gaduła

Postprzez Mikaa » Śro Mar 24, 2010 2:48 pm

m&p napisał(a): A i tak wiadomo, że zrobicie tak, jak według was będzie najlepiej.. :)
Dokladnie!!Kazdy robi tak jak uwaza ,ze dla niego bedzie najlepiej i koniec kropka;)
Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez Patka » Śro Mar 24, 2010 3:57 pm

Dziewczyny skoro uważacie, że smoking na ślub jest nieodpowiedni to ok - wasza sprawa...
Ja sądze inaczej i nie uważam, że ubranie smokingu jest wpadką czy co gorsza przebraniem... tak jak napisałam wcześniej - na świecie istnieje tysiąc poradników savoire-vivre'u i każdy autor pisze w nich co innego... Każdy ma inny gust i uważa inaczej... Ja szanuje wasze zdanie... ale uważam, że nie powinno się ingerować w czyjeś uczucia... pisanie komuś, że nie ma szacunku do sfery sacrum ubierając smoking jest już przesadą...
JK nie napisałam, że "wszyscy tak robią" - więc nie rozumiem co masz na myśli...
Patka
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez nażyczona » Śro Mar 24, 2010 4:49 pm

Dziewczyny słusznie napisały, że każda zrobi jak uważa. Ja kiedyś czytałam, że według najbardziej konserwatywnych zasad na ślub powinno się mieć zawsze trzyczęściowy garnitur, a przecież też nie każdy z naszych panów decyduje się na kamizelkę (tym bardziej w kolorze garnituru).
A na pocieszenie dla Patki prosto z wikipedii:

"Smoking - męski strój wieczorowy, bardziej elegancki od garnituru, ale nie tak oficjalny jak frak.

Smokingu z zasady nie nosi się przed godz. 19:00. Istnieją jednak wyjątki, np. ślub i wesele[1]. Gdy mężczyzna wkłada smoking, jego partnerka powinna założyć długą suknię wieczorową."

Taka fajna pogoda za oknem, szkoda czasu na kłótnie, w których nie sposób się nawzajem przekonać.

Dziękujemy i gorąco polecamy:
Monika & Emil Pośpieszni, mmfilms, Lady Stars, Karczma Miłocin, Agencja AMP, Fantasmagoria, Flossman, p. Maria Janiak

nażyczona
prawie tu mieszkam:)

Postprzez Sallyan_86 » Śro Mar 24, 2010 4:55 pm

.
Ostatnio edytowany przez Sallyan_86 Pon Wrz 19, 2011 2:24 pm, edytowano w sumie 2 razy
Sallyan_86

Miejscowość: --------------

Postprzez dzinka » Śro Mar 24, 2010 10:45 pm

Sallyan_86 napisał(a): Ja bym chętnie pooglądała młodego, przystojnego dżentelmena w smokingu :D (do sierpnia jeszcze mogę tak pisać :D )

A CO PO SIERTPNIU???
oczy Ci wydłubią??? :D :D :D :D :D :D

(bez urazy oczywiście)

Awatar użytkownika
dzinka

Miejscowość: z domku :)

Postprzez grandowa » Czw Mar 25, 2010 7:22 am

po sierpniu to będzie stary, zgorzkniały mąż :D
(bez urazy) :D
grandowa

Miejscowość: Częstochowa/ Jelenia Góra

Postprzez Sallyan_86 » Czw Mar 25, 2010 3:17 pm

.
Ostatnio edytowany przez Sallyan_86, Pon Wrz 19, 2011 2:24 pm, edytowano w sumie 1 raz
Sallyan_86

Miejscowość: --------------

Postprzez marlenn » Czw Mar 25, 2010 8:10 pm

Smokingu nie wypada, nogi odslaniac nie wypada, kamizelki nawet nie wypada, z tata isc to zbyt po amerykansku, z glowa odslonieta nie wypada, z ramionkiem tym bardziej, spiewac ladnych piosenek nie wypada , ach piekne sredniowieczne czasy nastaly , ciemnosc widze i mgle i czarownice czyhajace na niewinne duszyczki dziewic slubnych.
Tak jeszcze tylko mysle ze jakby wszyscy ksieza pamietali co wypada, a co nie wypada hmm , ale to juz nie ten temat.

Awatar użytkownika
marlenn
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Breslau

Postprzez JK » Nie Mar 28, 2010 5:04 pm

a to, że księża zapominają co wypada, to co ma tu znaczyć? że my też mamy zapominać? trzeba mieć własną godność, własne zdanie. Nawet gdy większość Panów Młodych to dziwaczni przebierańcy- robić po swojemu. Nasz zestaw to dwuczęściowy garnitur+biała koszuka+ krawat
Awatar użytkownika
JK
super gaduła
super gaduła

Postprzez Mikaa » Nie Mar 28, 2010 6:50 pm

JK napisał(a): trzeba mieć własną godność, własne zdanie.
Dokladnie!!!
Ty masz swoje zdanie przeciwne smokingom a ktos inny ma swoje zdanie i jest za!
Wiec nie narzucaj tutaj swoich opinii innym bo jak widzisz trudno Ci to idzie.
Mikaa

Postprzez maarrta » Nie Mar 28, 2010 9:35 pm

Ja tutaj nie widze narzucania wlasnego zdania, jedynie ukazanie własnych pogladow - kazda z nas ma do tego prawo, po to wlasnie jest forum dyskusyjne. Dziewczyny wiecej usmiechu :)
[
Awatar użytkownika
maarrta
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez dzinka » Nie Mar 28, 2010 9:58 pm

Sallyan_86 napisał(a): Ja się tak łatwo nie obrażam :P

no ja myślę :D :D :D

Awatar użytkownika
dzinka

Miejscowość: z domku :)

Postprzez JK » Pon Mar 29, 2010 8:23 am

maarrta, cieszę się, że chociaż Ty zrozumiałaś, że nic nikomu nie narzucam, a jedynie przedstawiam swoje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
JK
super gaduła
super gaduła

Postprzez szeklly » Pon Kwi 12, 2010 10:04 am

hahaha, znalazłam granatowy garnitur ślubny :) teraz tylko trzeba przekonać A. ze w takim bedzie swietnie wygladal :)

szeklly

Miejscowość: wrocław

Postprzez Mikaa » Pon Kwi 12, 2010 10:29 am

kochana gdzie znalazlas??:)
Mikaa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pan Młody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>