ciemny czy jasny garnitur - co Wasi panowie wybieraja?

strój Pana Młodego, dodatki, trendy, porady

Postprzez osmiorniczka8 » Czw Lut 18, 2010 8:04 pm

Ja chcialam żeby mial jasny albo wogole inny niz czarny :) ale moj  od razu powiedzial ze czarny i zaden inny kolor nie wchodzi w gre

osmiorniczka8
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wrocław/Watford

Postprzez barbórka » Sob Lut 20, 2010 1:46 pm

marlenn napisał(a):No cos Ty on przeciez we wszystkim wyglada przeslicznie ahhhhhhhhh ;-)))))))))))))

No co Ty, przecież to stary dziad
barbórka
kocham to forum? :)

Postprzez marlenn » Sob Lut 20, 2010 10:25 pm

barbórka napisał(a):
marlenn napisał(a):No cos Ty on przeciez we wszystkim wyglada przeslicznie ahhhhhhhhh ;-)))))))))))))

No co Ty, przecież to stary dziad
A ten jaki? :-)
image file name: 2kf57d35bff3.jpg

Awatar użytkownika
marlenn
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Breslau

Postprzez dzinka » Sob Mar 20, 2010 9:21 pm

ale przystojniak :D

no to i Młodego dzisiaj ubraliśmy w gajerek :D :D :D
czarny jak smoła i nie trzeba przerabiać nawet o centymetr, co jest wręcz NIEWIARYGODNE!!!!!! (bo to wysoki chudzielec)

Awatar użytkownika
dzinka

Miejscowość: z domku :)

Postprzez aggg » Nie Mar 21, 2010 1:09 pm

.
Ostatnio edytowany przez aggg, Śro Cze 02, 2010 9:43 am, edytowano w sumie 1 raz
aggg
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez ssylwiaa » Nie Mar 21, 2010 6:12 pm

U nas też zdecydowanie czarny !! I bardzo mi się podoba :)

Awatar użytkownika
ssylwiaa

Postprzez berbyll » Nie Mar 21, 2010 6:36 pm

My jeszcze za garniturem nie jeździliśmy, ale mam nadzieję, że nie będzie czarny. Z tego co pamiętam to mój men coś mówił o jakimś innym kolorze, ale w sumie to nawet nie pamiętam o jakim

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez maarrta » Nie Mar 21, 2010 6:42 pm

u nas ma byc ciemny grafit ewentualnie stalowy no albo czarny :) zobaczymy co wybierze
[
Awatar użytkownika
maarrta
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez MadziaM » Nie Mar 21, 2010 10:45 pm

Mój Luby uwielbia ciemne kolory więc na pewno garnitur będzie czarny.
MadziaM
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Nysa

Postprzez demetrios » Pon Mar 22, 2010 10:46 am

Mój luby też chce czarny :)

Awatar użytkownika
demetrios

Miejscowość: okolice Krakowa

Postprzez Patka » Pon Mar 22, 2010 10:59 am

Mój narzeczony będzie miał czarny smoking :)
Patka
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez blanka87 » Pon Mar 22, 2010 12:21 pm

Mój narzeczony ma kupiony czekoladowy garnitur, ja mam sukienkę w kolorze cappucino/ecru, więc te kolory idealnie się komponują.
blanka87
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez berbyll » Pon Mar 22, 2010 12:21 pm

maarrta u nas też chyba stanie na graficie :)

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez szeklly » Wto Mar 23, 2010 1:26 pm

zdecydowanie grafit! ale bierzemy tez pod uwage ciemny granat, bo A. ma bardzo intensywnie niebieskie oczy i w granacie wyglada niesamowicie :) tyle, ze nie moge znalezc nigdzie takiego i jeszcze dla malo foremnego mezczyzny :P po swietach jedziemy do bytomia, moze tam cos beda miec w sklepie przy zakladzie....

szeklly

Miejscowość: wrocław

Postprzez Mikaa » Wto Mar 23, 2010 1:44 pm

szeklly napisał(a): ale bierzemy tez pod uwage ciemny granat, bo A. ma bardzo intensywnie niebieskie oczy i w granacie wyglada niesamowicie :) tyle, ze nie moge znalezc nigdzie takiego i jeszcze dla malo foremnego mezczyzny :P .
To dokladnie tak jak u mojego P.!!Tez ma piekny niebieski kolor oczu,taki lazurowy;)I swietnie wyglada w granacie,ale tak jak mowisz trudno w ogole taki kolor znalezc:(My bedziemy szukac dalej!
Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez JK » Wto Mar 23, 2010 2:08 pm

Patka napisał(a):

Wypada do kościoła?
Awatar użytkownika
JK
super gaduła
super gaduła

Postprzez Patka » Wto Mar 23, 2010 2:28 pm

JK napisał(a):
Patka napisał(a):

Wypada do kościoła?
a dlaczego miałoby nie wypadać? :)
Patka
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez szeklly » Wto Mar 23, 2010 3:14 pm

jasne, że wypada. smoking jest bardzo elegancki :)

Martitka - jak tylko znajdziecie, daj znać:) ja widziałam granatowe tylko na www, chyba wilworst, ale A. się taki w ogóle nie podobał....

szeklly

Miejscowość: wrocław

Postprzez callja » Śro Mar 24, 2010 12:05 am

Patka napisał(a):
JK napisał(a):
Patka napisał(a):

Wypada do kościoła?
a dlaczego miałoby nie wypadać? :)
Dlatego, że wedle zasad savoire-vivre'u, nie wolno uczestniczyć w liturgii w stroju typowo balowym ("zabawowym"), bo to świadczy o braku szacunku tak ubranego mężczyzny do sfery sacrum. A smoking jest strojem przeznaczonym do balowania i hasania... Dlatego np. w niektórych świątyniach muzycy nie mają praw auczestniczyć nawet w koncertach (nie mówiąc o mszach) w strojach wieczorowych - czyli właśnie smokingach i frakach wieczorowych (tj. z białą kamizelka z piki i biała muszką).
I dlatego własnie np. arystokraci idą do ślubu w tzw. frakach dziennych (inaczej zwanych żakietami męskimi - można obejrzec np. na youtube świeży filmik ślubny najstarszego wnuka Elżbiety II), i nie zakładają z tej okazji fraków wieczorowych ani smokingów... bo takie postępowanie sprowadziłoby na nich chóralny śmiech gości na zasadzie "oj, nie wiedział chłopak jak się ubrać stosownie do kazji, i przegiął z rzekomą elegancją" ;)
Poza tym druga zasada generalna - smoking wolno założyc dopiero po godzinie 18.30, frak wieczorowy po 20.00 - więc Pan Młody maszerujący w biały dzień do kościoła w stroju wieczorowo-balowym jest podwójnie niestosownie do okazji, okoliczności, miejsca & pory odziany :(
Może to i takie marudzenie, ale jeśli nie znamy tych nudnych & staroświeckich zasad, grozi nam ośmieszenie nawet na arenie międzynarodowej - jak choćby wówczas, gdy pani premierowa Millerowa odziała się na powitanie cesarzowej Japonii w ślicznąsukienke, ino uszytą z materiały drukowanego w słowa "love" i "sex". Oj, miała wtedy prasa międzynarodowa używanie z polskiej "elyty" ;)
Zasady powyższe opisuje każdy podręcznik protokołu dyplomatycznego, z klasyczną pozycją autorstwa ambasadora Edwarda Pietkiewicza na czele ;)
Ostatnio edytowany przez callja, Śro Mar 24, 2010 12:25 pm, edytowano w sumie 1 raz
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Patka » Śro Mar 24, 2010 10:21 am

callja nie rozumiem twojego ataku... Owszem forum jest po to, żeby wyrażać swoją opinię i ja to rozumiem. Dziękuję, że się wypowiedziałaś, ale wydaje mi się, że trochę przesadziłaś...
Wiem, że smoking powinno zakładać się wieczorem, ale nie wiem czy wiesz, że od każdej zasady istnieją wyjątki. I tak jeśli chodzi o ślub i wesele to smoking jest jak najbardziej wskazany ze względu na swoją elegancję. Gdyby to było niedopuszczalne to firmy odzieżowe nie proponowałyby tego stroju na ślub i tak wielu mężczyzn nie zakładałoby smokingu... Jeśli chodzi natomiast o szacunek do sfery sacrum to za bardzo nie rozumiem o co ci chodzi... Tak samo smoking jak i garnitur służą do "balowania i hasania"... więc to żaden argument. Poza tym każdy robi jak uważa i innym nic do tego...
Chciałam jeszcze zauważyć, że na świecie istnieje tysiąc poradników savoire-vivre'u i uwierz mi, że każdy autor pisze co innego...
Acha i zapewniam cię, że nie grozi nam ośmieszenie na arenie międzynarodowej... Naszego ślubu nie będą transmitować w telewizji... :)
Patka
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pan Młody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>