Bielizna slubna

nasze sukienki, dodatki, buty, bielizna, porady "garderobiane"

Re: Bielizna slubna

Postprzez Asiela » Wto Sie 06, 2013 5:17 pm

pure.gold napisał(a):dobrze wiedzieć:)

właśnie :) dzięki Dziewczęta :)

Awatar użytkownika
Asiela
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez mallaga » Wto Sie 27, 2013 10:38 am

A czy jest jakiś sklep we Wrocławiu, który stacjonarnie sprzedaje produkty tej Ewy Michalak? Bo ja mam ogromne problemy z doborem bielizny (duży biust, mały obwód) i na pewno nie kupię niczego w Internecie :(
mallaga
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez elrosa » Wto Sie 27, 2013 11:07 am

mallaga napisał(a):A czy jest jakiś sklep we Wrocławiu, który stacjonarnie sprzedaje produkty tej Ewy Michalak? Bo ja mam ogromne problemy z doborem bielizny (duży biust, mały obwód) i na pewno nie kupię niczego w Internecie :(

Na stronie podają adres sklepu na Drukarskiej: http://www.ewa-michalak.pl/Sklepy-stacjonarne-cabout-pol-11.html, ale tam nie byłam i nie wiem, jak jest z dostępnością - pewnie musiałabyś zadzwonić i zapytać, czy jest coś w Twoich okolicach rozmiarowych. Ze sklepów z szerokim wyborem kojarzę jeszcze tylko Millę na Ruskiej (to już chyba bez biustonoszy EM), ale tam jest jak dla mnie bardzo drogo. Ja się już wycwaniłam, wiem, jaki rozmiar mniej-więcej noszę i zamawiam przez internet - różnica cenowa jest ogromna. Ale oczywiście najpierw trzeba się duuuuuużo namierzyć :)
Awatar użytkownika
elrosa

Postprzez mallaga » Śro Sie 28, 2013 12:24 pm

Dziękuję :) Elrosa, jeśli podobnie jak ja masz problem z doborem bielizny, to polecam sklep w factory (la vantil, czy jakoś tak) - bardzo szeroka rozmiarówka (65F, G, H), miła obsługa, a i ceny w miarę rozsądne. W Milli bywałam, ale ceny tam są zbyt wysokie. Mimo iż niby znam swój rozmiar, to i tak boję się kupować przez Internet.
mallaga
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez elrosa » Śro Sie 28, 2013 12:29 pm

mallaga napisał(a):Dziękuję :) Elrosa, jeśli podobnie jak ja masz problem z doborem bielizny, to polecam sklep w factory (la vantil, czy jakoś tak) - bardzo szeroka rozmiarówka (65F, G, H), miła obsługa, a i ceny w miarę rozsądne. W Milli bywałam, ale ceny tam są zbyt wysokie. Mimo iż niby znam swój rozmiar, to i tak boję się kupować przez Internet.

Ja jestem raczej z granic 80FF-G, w polskie rozmiarówki rzadko się łapię, ale zawsze warto znać kolejny adres :)
Awatar użytkownika
elrosa

Postprzez mallaga » Pią Sie 30, 2013 9:26 pm

No ja właśnie mogę być z siebie dumna, bo kupiłam! Kupiłam bieliznę na ślub - śliczny zestaw, w moim rozmiarze (!) (już myślałam, że będę się cisnąć w czymś niedopasowanym ;)). Jestem zachwycona, mam nadzieję, że będzie pasował do sukienki - nie jest to typowa bardotka, ale gorset mam dość wysoki, więc powinno być ok :)
Dodatkowo pani w moim ulubionym sklepie z bielizną pomogła mi wybrać komplecik na noc poślubną (tu niestety nie miałam wielkiego wyboru, chciałam coś gorsetowego, ale nie było niczego na mój rozmiar), która będzie dopiero na Fuercie - wylatujemy od razu po przyjęciu. Podobał mi się bardzo typowo ślubny komplecik, ale nie pasował. Więc kupiłam kompletnie nie-ślubny w czerwieni ;) Ale myślę, że się spodoba ^
Ach, zadowolona jestem z zakupów!
mallaga
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Pterodaktyl » Śro Wrz 04, 2013 8:38 am

Jak koleżanki wyzej wspominały, to zależy od kształtu, wielkości biustu oraz samego gorsetu. Ja zdecyduje się chyba na strapless ewy michalak, bo mam zaufanie do produktów tej pani :) (noszę 65FF, nie narzekam, ale w E tudzież D czułabym się chyba lepiej ;) )
Pterodaktyl
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Satine_bielizna » Czw Paź 03, 2013 2:30 pm

Dziewczyny, od sporego czasu zajmuję się profesjonalnym doborem biustonoszy i chętnie zaoszczędzę Wam niepotrzebnych problemów i stresu :)
Ustosunkowując się do waszych powyższych dylematów dam kilka dobrych rad dotyczących dobierania stanika do sukni ślubnej, a może czasem wybierania sukni, uwzględniając biustonosz :)

1. Suknia ślubna bez ramiączek.
Przede wszystkim zastanówcie się 3 razy zanim się na taką zdecydujecie. Na taki luksus pozwolić sobie mogą raczej kobiety z niedużym biustem. Bardotki mają silikonowe podszycie w obwodzie, które połączone ze stosunkowo ciasno zapiętym stanikiem wystarcza do utrzymania niedużego biustu – np. 65D,E,F,G,H,70C,D,E,F,G,75B,C,D,E,F,80C,D,E,85B,C,D, KONIEC
Śmiało mogę polecić tutaj bardotki marki Konrad - Margot - są stosunkowo niedrogie i świetnie się sprawdzają na małych biustach. Jednak nadają się nie do każdego dekoltu... Do mocno wyciętego dekoltu w serduszko mogą okazać się za wysokie w mostku.
Ale w to miejsce świetnie nadaje się hiszpańska marka Twin - mają przepiękną kolekcję ślubną, oraz bardotka Ewy Michalak - świetnie zbiera biust do środka.

Bardotki na duży biust są zwykle bardziej zabudowane, więc ciężko o duży dekolt i choćby były najlepsze na świecie, nie spodziewajmy się cudów - stanik bez ramiączek nie pozwoli swobodnie pląsać na weselnym parkiecie.
Biuściastym Paniom radzę, żeby suknia miała choćby cienkie ramiączka.
Jeśli potrzebujecie bardotki na duży biust CZYLI WIĘKSZE MISECZKI NIŻ PODANE WYŻEJ np.65I lub 75G itd.- to wówczas Panache Evie podejmie wyzwanie.

2. Suknia z głębokim dekoldem na plecach
Niestety, żeby stanik dobrze podtrzymywał i układał biust, obwód musi znajdować się na wysokości biustu. Wszystkie rozwiązania obniżające zapięcie nie dadzą poczucia dobrego podtrzymania biustu. To znowu uprzywilejowany model wyłącznie dla niedużego biustu. Wówczas można całkiem zrezygnować ze stanika na rzecz wkładek silikonowych.

3. Suknia dla dużego biustu
Głównym grzechem są suknie bez ramiączek - radzę o nich zapomnieć. Ale można zrekompensować sobie to dużym dekoltem w kształcie V Ostrzegam, że nawet najlepsza bardotka, nie utrzyma się bez ramiączek i nie zapewni odpowiedniego podtrzymania biustu - będziecie się po prostu męczyć. Zamieńcie lepiej bardotkę, na jakiś ładny, wygodny stanik - koronkowy, czy pół usztywnianiony, nawet głęboki plunge - jak wolicie, oby miał ramiączka. Uwierzcie, to będzie najlepsza decyzja

4. Kolor stanika
Uwierzcie, kolor nie ma tu większego znaczenia, oczywiście o ile nie założycie czarnego stanika do jasnej sukienki ;)
Z założenia przecież stanik ma nie wystawać spod sukni. Naturalnie najlepiej jak jest w kolorze sukni, ale nie wystrzegajcie się beżowych staników. Są w kolorze ciała, więc nie będą przebijały spod jasnych rzeczy, mało tego, jeśli suknia jest bardzo cienka i lekko prześwituje, to kolor cielisty wygląda lepiej niż biały, czy kremowy! :)

Mam nadzieję, że byłam przydatna :)
W razie pytań, polecam się :)
Pozdrawiam,
Ewelina
Brafitterka Satine bielizna
Satine_bielizna
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Lali » Pią Paź 04, 2013 8:06 am

hmm a ja zawsze właśnie myślałam, że suknia bez ramiączek zjedzie z małego biustu i tylko nadają się kiecki z ramiączkami :D  hahah

Awatar użytkownika
Lali

Postprzez pure.gold » Pią Paź 04, 2013 8:32 am

wszystko zależy od sukni - mam duży biust, a suknia była bez ramiączek, ostatecznie zdecydowałam się nawet nie zakładać pod nią biustonosza. było to możliwe dzięki gorsetowi wszytemu w suknię, który wszystko trzymał na właściwym miejscu przez całą noc, więc nie warto rezygnować z pięknych sukien przez duży biust.
Awatar użytkownika
pure.gold

Miejscowość: Wrocław/Sydney

Postprzez Lali » Pią Paź 04, 2013 8:42 am

Pure - faktycznie wyglądałaś zjawiskowo :) no i suknia bez ramiączek ;)

Awatar użytkownika
Lali

Postprzez elrosa » Pią Paź 04, 2013 9:20 am

Ja też mam spory biust i jedyny problem z sukienką bez ramiączek (i w sumie również z sukienką z ramiączkami, koszulami na guziki... chyba wszystkim, oprócz właśnie sukni ślubnej robionej od razu na wymiar) to taki, że... producenci nie przewidują tyle miejsca :)
Awatar użytkownika
elrosa

Postprzez Lali » Pią Paź 04, 2013 3:10 pm

Elroska - niektórzy nie przewidują że dla niektórych miejsca jest 'za' dużo hahahha widzisz i tak źle i tak niedobrze ;)

Awatar użytkownika
Lali

Postprzez Asiela » Wto Paź 08, 2013 3:47 pm

Lali napisał(a):Pure - faktycznie wyglądałaś zjawiskowo :)

potwierdzam

Awatar użytkownika
Asiela

Postprzez pure.gold » Śro Paź 09, 2013 2:47 am

Asiela napisał(a):
Lali napisał(a):Pure - faktycznie wyglądałaś zjawiskowo :)

potwierdzam

ahhh dziękuję:)

lali: co do panien młodych z mniejszym biustem, to faktycznie mogą sobie pozwolić na piękne odkryte lub koronkowe plecy, bo nie potrzebują mocnej konstrukcji zabudowanej ze wszystkich stron:)
Awatar użytkownika
pure.gold

Miejscowość: Wrocław/Sydney

Postprzez kasik87 » Pon Lut 23, 2015 11:56 pm

Ja od zawsze miałam problem z doborem biustonosza. Mały obwód a duża miska, więc sieciówki odpadają :( babeczki z salonu sukien ślubnych, gdzie kupowałam swoją odesłały mnie na kiełbaśniczą do royal bra, bo tam ponoć mają duży wybór. Jak kazali tak zrobiłam, chociaż nie miałam za dużej nadziei że znajdę tam coś na siebie :( A tu zdziwienie wielkie, mają tam naprawdę spory wybór jeśli chodzi o biustonosze ślubne i nie tylko. Dziewczyny znają się tam na rzeczy! Mogę je polecić z czystym sumieniem :) Teraz to mój ulubiony sklep z bielizną :)    
PS. Korzystając z okazji, sprawiłam sobie niezły komplecik na noc poślubną :D
kasik87
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Wess » Śro Maj 27, 2015 1:32 pm

Niektóre Panie też przesadzają jeśli chodzi o bieliznę ślubną odnośnik do Aladi wybór jest ogromny, z drugiej strony przykładanie, aż takiej uwagi do tego jest troszkę nieporozumieniem. Bielizna powinna być przede wszystkim wygodna i tyle, a robienie z jej zakupy wydarzenie prawie że ważniejszego od samego ślubu jest takie troszkę na wyrost.
Wess
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez anisiek » Sob Lis 14, 2015 1:25 pm

A powiedzcie mi dziewczyny, czy lepiej kupić pończochy i pas i bieliznę, czy może lepiej zwykłe rajstopy? Co myślicie?
anisiek
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez inka28 » Czw Maj 05, 2016 10:16 am

jeżeli chodzi o bieliznę również ślubną  to ja zamówiłam sobie ja wcześniej żeby móc ewentualnie kupić inną, jak ta by nie odpowiadała, ja kupiłam śliczne białe bokserki i do tego stanik felina passion, poza tym zdecydowałam się na pończochy samonośne bez pasa i wszystko było rewelacyjne
inka28
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Wilku » Czw Maj 05, 2016 3:53 pm

Inka28, podziwiam cię za te pończochy! Ja kompletnie nie mam szczęścia w utrzymywaniu ich na miejscu. Ech, właśnie uświadomiłam sobie, że w ogóle nie zastanawiałam się jeszcze nad kwestią bieliźnianą, a mimo wszystko powinna być jednym z głównych punktów przygotowań.
Awatar użytkownika
Wilku
pierwsze kroki
pierwsze kroki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Panna Młoda

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Przejdź do portalu >>