dzień ślubu- jak się zorganizować?

inne tematy, wasze sugestie, opinie, rady

Postprzez Mikaa » Pon Maj 17, 2010 12:18 pm

kociaczek na fryzure i makijaz tylko dajesz po godzinie?Nie za malo?;)
Mikaa
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez kociaczek » Pon Maj 17, 2010 12:19 pm

No wiesz, histeria bez planu to nie to samo :D

Z doświadczenia lat minionych wiem, ze jak już wszystko jest zapięte na ostatni guzik, gotowe, sprawdzone n-razy i kiedy wszyscy, ale to absolutnie wszyscy są rozluźnieni, bo gotowe, ja radośnie wpadam w panikę... bo końca świata to jedna nie przewidzieliśmy, a on na pewno właśnie za chwilę nastąpi Wtedy Tata klepie po główce i albo daje czekoladę albo zagaduje albo mówi, ze jestem nienormalna :D

A tak swoją drogą, to powoli zaczynają mi się schizy przedślubne... sny dziwne i wkurzanie Mojego wpadaniem w popłoch, że NIE ZDĄŻYMY!!! A facet reaguje dokładnie jak przyszły teść... się dobrali... niebieskoocy ;)
Awatar użytkownika
kociaczek

Miejscowość: Wroclove

Postprzez aernike » Pon Maj 17, 2010 1:14 pm

Marikka - na makijaż godzinka wystarczy, natomiast jeśli chodzi o fryzurę to ja liczę półtora godziny.
kociaczek - to Ty taka córeczka tatusia jesteś ;) Mój tato ostatnio się zachowuje jakby żadnego ślubu nie było, co zaczyna mnie wkurzać, no bo kurde no!! Mógłby się przejąć wreszcie!! ;) A z poganianiem lubego to też niestety zaczynam... Aż sama siebie nie lubię za ten pęd do działania ;)

Awatar użytkownika
aernike

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Mikaa » Pon Maj 17, 2010 1:24 pm

aernike ja licze 1,5 godziny na makijaz i 1,5 godziny na fryzure:)
Mikaa

Postprzez aernike » Pon Maj 17, 2010 1:37 pm

U mnie godzinka wyszła z makijażu wieczorowego, który robiła mi p. Joasia - wersja "ful wypas" z kępkami i utrwalaczem zajęła jej własnie tyle :)

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez Mikaa » Pon Maj 17, 2010 1:42 pm

Ale ja zawsze wole miec zapas niz niedopas,hihi:)
Mikaa

Postprzez berbyll » Pon Maj 17, 2010 1:45 pm

Ja liczę 2 godzinki na fryzurkę, ale to razem z dojazdem :) Nad makijażem to w sumie się jeszcze dokładnie nie zastanawiałam, bo jeszcze nie wiem kogo wezmę na makijażystkę.

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez kociaczek » Pon Maj 17, 2010 2:11 pm

Marikka - nie ja liczę, ale tak mi obie dziewczyny powiedziały :D Zresztą nawet jeśli się fryzurka przesunie, to Pani od kolorowania będzie u mnie w domku - maluje resztę Kobitek, wiec bez stresu :) Najwyżej będę miała mniej czasu na wpadanie w panikę ;) A jeśli zacznę, to pomaluje mnie, a na końcu moją Druhnę. Miejsce w czasoprzestrzeni jest:)

berbyll - ponieważ zdecydowałam się u rodziców ubierać, szykować i w ogóle, to do fryzjera mam 5 min, do kościoła 15 min, a makijaż sam przyjedzie :)

aernike - mój rodzic tylko patrzy z politowaniem i udaje, ze nic a nic go to wszystko nie obchodzi ;) ale wiem, że się cieszy... koleżanka z jego pracy wygadała, że kiedy tylko może to się wydawaniem Dziecka za mąż chwali :D A córeczka tatusia jestem pełna gębą :D Mam jest, mam jest ważna i bardzo ją kocham, ale to Tata uspokaja, doradza, albo przekonuje, ze coś głupio robię. Mamie nie zawsze uwierzę (w końcu też baba:), ale jak Tato skrytykuje coś to klops...  A w ogóle to mam świetnego tatę :)
Luby poganiać się nie daje... to znaczy ja się miotam, wściekam ganiam, a on patrzy jak na małe zwierzątko :D
Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez aernike » Pon Maj 17, 2010 2:24 pm

kociaczek napisał(a):

Luby poganiać się nie daje... to znaczy ja się miotam, wściekam ganiam, a on patrzy jak na małe zwierzątko :D

Ech, mój zaczyna się wkurzać, a że porywczy jest, a ja się nie daję to czasem pierze lata :D

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez kociaczek » Śro Lip 28, 2010 8:09 am

Dziewczynki, odkopuję temat, bo mój plan nie jest chyba do końca doskonały ;)

Kilka spraw nie zostało ujętych, ale na dobrą sprawę nie wiem kiedy je dopisać i czy do mojego planu, i w ogóle czy w ten dzień... więc tak:
- Co z bukietem? Kiedy odebrać, kto odbiera, co z nim zrobić podczas przygotowań?
- Autko... kupujemy gotowe ozdóbki (takie na przyssawkach), ale trzeba je do samochodu "poprzysysać", a że jedziemy autkiem Mamy, które będzie dzień wcześniej jeździło i to sporo, to wychodzi, ze w dzień ślubu trzeba by toto zrobić... tylko kto? i kiedy??
- Winietki na %, wizytówki (trochę bardziej skomplikowane niż standardowy kartonik;), jeśli zdecydujemy się na okrągłe stoły to jeszcze tablica, prezenty dla gości (woreczki z organzy z muszelką w środku) - to wszystko trzeba rozłożyć, nie pomylić, etc... i to w dzień ślubu, bo w piątek jest inne wesele...

Tyle wyłapałam, ale na pewno coś jeszcze jest do zrobienia... Jak wy to planujecie???
Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez blanka87 » Śro Lip 28, 2010 8:21 am

Ja mogę napisać jak to będzie u mnie. :) Jeśli chodzi o bukiet i butonierkę to odbiera to mój narzeczony jak będzie jechał do kwiaciarni przystroić samochód czyli ok. godziny 12:30. Ok. 13 rusza z kwiaciarni do naszego domu (tu odbywają się przygotwania), gdzie po kosmetyczce dojade ja z rodzicami. Przystroić samochód może Twój narzeczony jak Ty akurat będziesz u fryzjera czy kosmetyczki, albo jeśli jest zajęty w tym czasie poprosić siostrę lub kuzynkę by to za Was zrobiła. Ja zawieszki na alkohol już pozawieszałam żeby mieć to już z głowy i nie robić tego w dniu ślubu. My prezenciki mamy w koszyczku - będą nimi częstowani wszyscy goście (zawiadomieni i zaproszeni na wesele). Jeśli chodzi o wizytówki, to u nas też pojawił się problem, bo również w naszej restauracji jest wesele w piątek. Pani z restauracji powiedziała, że oni przychodzą rano, sprzątają po poprzednim weselu i dopiero wtedy układają stoły tak jak trzeba, talerzyki itd. Mówiła, że rozłożenie wizytówek było by możliwe ok. 12-12:30 (nam ta godzina kompletnie nie pasowała), zaproponowała więc żebyśmy rozrysowali jej układ stołów i powpisywali, kto gdzie siedzi, a ona rozłoży wizytówki tak jak trzeba. :)
blanka87
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez kociaczek » Śro Lip 28, 2010 8:34 am

Hmm.. no tak, tylko:
- spotykamy się dopiero w kościele (chyba, ze to się zmieni, ale na razie takie jest plan) wiec odbiór kwiatów przez młodego odpada - chciałabym wejść do kościoła już z bukietem ;)
- samochód i ślubny będą na dwóch różnych końcach miasta, wiec ubieranie = niemożliwe, kuzynek, sióstr brak, osoby z wrodzoną wrażliwością artystyczną są w tym czasie zajęte... kurcze chyba stanie na tym, ze ubierzemy dzień wcześniej, ale to się łączy z wyłączeniem autka z obiegu... niedobrze...
- wizytówki w sumie może obsługa ustawić, tylko ponieważ mają wyglądać tak:
image file name: 2k8392b56aa7.jpg Paniom z obsługi może się nie chcieć wsypywać pudrówek, etc... To częstowanie z koszyczka jest niezłym pomysłem :) A kiedy chcecie częstować?

Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez valhalla » Śro Lip 28, 2010 8:53 am

a może świadków zaprzęż do roboty? :D może dadzą radę rano załatwić kwiaty i samochód ;)

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez aernike » Śro Lip 28, 2010 9:01 am

Ja właśnie tak planuję zrobić :) Świadkowa dostanie do ubierania samochód, a poniewać ozdoby planujemy minimalne to powinna dać radę. Samochód będzie ubierany albo u mnie w czasie przewidzianym na zamykanie spraw i błogosławieństwo, albo u lubego - wcześniej. Winietki może załatwi mój brat, a bukiet chyba sobie odbiorę sama, bo luby będzie wtedy pod Wrocławiem i chyba nie chciałabym go zmuszać do jazdy w ten dzień, a ja i tak bedę przejeżdżać obok kwiaciarni :) No chyba że sam będzie chciał :D

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez kociaczek » Śro Lip 28, 2010 9:10 am

Hmm... świadkową ewentualnie, bo i tak będzie u mnie się malowała, więc autko czekając mogłaby ubrać :D

Gorzej z tymi kwiatami... kurcze, po raz pierwsze żałuję, że oboje jesteśmy jedynakami :(
Do winietek i wizytówek rzeczywiście spróbuję świadka zatrudnić... zobaczymy jeszcze, o której będzie można na salę wejść, bo świadek musi jeszcze do Młodego dojechać.
Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez aernike » Śro Lip 28, 2010 10:14 am

kociaczek, nie martw się, na pewno jak rozejrzysz się wokół to znajdziesz mnóstwo ludzi chętnych do pomocy - jak nie rodzeństwo to świadkowie, jak nie świadkowie to rodzice/chrzestni/wujek/ciocia/kuzyn/kuzynka/koleżanki z forum :D
Serio - trzeba po prostu prosić o pomoc, żeby samemu nie zwariować :)

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez Mikaa » Śro Lip 28, 2010 10:18 am

Zgadzam sie z aernike-musimy prosic o pomoc,zeby nie zwariowac w tym natloku spraw!;)
blanka87 ja tez chce taki koszyczek,mozesz napisac gdzie go kupilas??
Mikaa

Postprzez blanka87 » Śro Lip 28, 2010 11:37 am

Jeśli chodzi o kwestię koszyczka to będzie go trzymała pod kościołem moja najlepsza koleżanka, będzie stała obok nas. Po złożeniu życzeń każda osoba będzie podchodziła również do niej się poczęstować. Myślę, że to miły gest i zawsze jakieś dodatkowe podziękowania oprócz słowa "dziękuję", zwłaszcza dla osób tylko zawiadominych. W razie braku pogody najpierw ta koleżanka będzie trzymała koszyczek pod kościołem podczas składania życzeń przez zawiadomionych, a reszta złoży życzenia w restauracji i wtedy też będzie trzymała koszyczek. Jeśli jednak pogoda będzie ładna wszyscy składają życzenia pod kościołem. U nas w rodzinie to będzie swojego rodzaju "nowość",bo na jednym weselu tylko były podziekowania dla gości, ale były już rozłożone na sali przy każdym talerzyku. Koszyczek zakupiłam w moim mieście więc nic Wam to nie da, ale podpowiem, że u nas koszyczki kupuje się w takich większych kwiaciarniach, zwykle stoją blisko doniczek i osłonek na roślinki).
Postaram za chwilę zrobić zdjęcie koszyczka już z zawrtością :)
blanka87
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez blanka87 » Śro Lip 28, 2010 11:53 am

Tak wygląda nasz koszyczek już uszykowany na sobotę:
Uploaded with ImageShack.us
blanka87
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Mikaa » Śro Lip 28, 2010 12:01 pm

blanka koszyczek super-masz talent!!:)
Ja jeszcze musze kupic taki mniejszy na platki roz.
Mikaa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady i komentarze ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>