dzień ślubu- jak się zorganizować?

inne tematy, wasze sugestie, opinie, rady

Postprzez 81anecia81 » Czw Sty 14, 2010 8:08 pm

Jena napisał(a):ja właśnie umówiłam się do fryzjera na 8 rano :) czesze mnie moja znajoma i mowie ze ta godz będzie ok :) wiec zdaje się już na nią :)
Nie żartuj, że już do fryzjera się umówiłaś?
Awatar użytkownika
81anecia81
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez osmiorniczka8 » Czw Sty 14, 2010 9:12 pm

Dziewczyny pomocy!!
Mieszkam we Wroclawiu osiedle kosmonautow i nie mam sprawdzonej fryzjerki !! czy mozecie kogos polecic ???? RATUJCIE
Piszcie na priva prosze bo tu zaraz moderatorka zrobi porzadek  :thething:

osmiorniczka8
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wrocław/Watford

Postprzez 81anecia81 » Czw Sty 14, 2010 10:27 pm

Wiesz co, na Kuznikach koło szkoły jest salon tam jest taka fryzjerka Pani Dorotka, babka około 40-50 lat, ale na prawdę daje rade, nie czesze na jedno kopyto, udziela się w pokazach fryzjerskich, jezdzi na szkolenia także chyba OK. Kiedyś u niej byłam i wyszłam zadowolona. Jest jeszcze jeden salon na Nowym Dworze, który też daje rade, jak coś to na priv.
Awatar użytkownika
81anecia81
super gaduła
super gaduła

Postprzez agusiao » Śro Mar 31, 2010 8:56 pm

MÓJ PLAN DNIA : (ślub w maju)

8:00 - pobudka
8:00-8:30 - kawka (jakieś ciastko), bo z rana nie jestem głodna (to nie moja pora , jeszcze jestem studentką :))
8:30-9:30 - kąpiel (odstresowanie w łazience)

9:30 -11:30 - fryzjer (niedaleko domu) ,
                      podczas suszenia włosów (z wałkami bo potrzebne kręcone do fryzury - koka)
domalowanie paznokci (nie chce tipsów, mam ładne paznokcie, tylko je pomalować ładnie (francuski manikure, mam wprawę, a nierówność białego paska tuszuje lakierem do wzorków (np srebrny będzie pasował do sukni) lub też przed samym zabiegiem u fryzjera, ważne żeby potem nic nie robić, aby lakier wysechł się nie rozmazał, więc u fryzjera na kanapie w sam raz ;)
11:30 -11:45 - ewentualnie jakieś śniadanko coś do przegryzienia (już o tej porze będę głodna ;)

11:45-12:30 makijaż (sama w domu) (myśle że mniej czasu mi to zajmie - powinnam zmieścić sie w 20 minutach)
12:30-13:00 - ubieranie  - na makijaż przyjeżdża fotograf i kamerzysta (może uda się pod koniec fryzjera)
13:00 - błogosławieństwo (może być z delikatnym poślizgiem , w zależności jak panna młoda się wyrobi :D )
            skromne tylko z rodzicami (krótkie)
13:30 - wyjście z domu
13:45-15:15 (do 15:30 jakby była obsuwa w czasie) - krótki plener ślubny w parku (Szczawno Zdrój) , kamerzysta wtedy do dyspozycji (bo dodatkowy plener fotograficzny to dodatkowo w innym dniu znajomi nam robią) i to nie w okolicach Wałbrzycha (tylko wymarzyłam sobie plażę, góry (Tatry albo Bieszczady (połoniny :)
15:30 (15:45)- przyjazd pod kościół (zapas 15 minut)
16:00  - msza  (na szczęście my nie musimy iść już do zachrystii ,bo mamy podpisać dokumenty przy spisywaniu 2 protokołu, a w dniu ślubu tylko świadkowie mają podejść i podpisać) więc spokojnie podjeżdżamy pod samą bramę kościoła i możemy już maszerować :)  - tutaj Narzeczony idzie pod ołtarz ze świadkami a mnie prowadzi Ojciec do ołtarza (jestem jedynaczką), a kuzyn gra na skrzypcach Canona Pachelbela :)

... po pierwszym tańcu jeszcze mały plenerek, kilka zdjęć w ogródku przy sali, i dokręcenie w hotelu ubierania Pana Młodego (bo Narzeczony przyjeżdża z Wrocławia), bo z tym to chyba oni mają o wiele mniej problemów niż MY :)

Myślicie że uda mi się wyrobić ?? (w pierwszej wersji mieliśmy spotkać się w kościele, i wyskoczyć na krótki plener w trakcie wesela albo pomiędzy, ale niestety w przerwie - to goście muszą czekać i nie jest to fajne, a jak podliczy się ile trwa obiad, pierwszy taniec, to już się robi 19-20 i na plener w maju już jest troszkę za późno, żeby było słoneczko)
Oczywiście w razie złej pogody rezygnujemy z pleneru i błogosławieństwo będzie później, albo spotkamy się dopiero w kościele) i wtedy może uda się też przełożyć fryzjera (myślę że 2 dni przed będzie już wiadomo jakiej pogody można się wstępnie spodziewać na ten dzień) ..

Czekam na komentarze, czy uda mi się wyrobić z tym wszystkim (fryzury też nie mam wymyślnej, standardowy skromny kok na dole głowy (przy szyji), tak aby na nim zamontować welon, więc i tak dokładnie fryzury nie będzie dokładnie widać bo będzie przykrywał ją welon...

agusiao
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez bunia » Pią Kwi 02, 2010 4:46 pm

Boski plan.
Najważniejsze to zaplanować kilka "zapasów" między blokami, zawsze podobno jest jakaś obsuwa, więc nie można planować "na styk", a widzę, ze to wiesz, więc na pewno się wszystko uda:)
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Jena » Nie Maj 16, 2010 12:34 am

agusiao- plan niesmamowity!
ja chyba niegdy w życiu takiego perfekcyjnego planu nie ułoże :(

Awatar użytkownika
Jena
kocham to forum? :)

Miejscowość: z daleka

Postprzez marlinka1 » Nie Maj 16, 2010 9:02 am

ośmiorniczka8- też jestem z kosmosu, niedawno odkryłam Fabrykę Urody koło astry, jestem już ich stałą klientką i poleciłam już niejednej osobie, fajnie doradzają i ścinają, rewelacyjna sauna na włosy odżywia (a moje uwierz wyglądały tragicznie) a Pani Agnieszka która czesze jest bardzo sympatyczna (mimo carakterystycznego stylu i wyglądu -przepraszam ale pozory mylą) jeszcze nie miałam próbnej bo mam trochę czasu ale słyszałam dobre opinie o fryzurkach jakie czesze więc zajżyj co ci szkodzi...
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1

Miejscowość: wrocław

Postprzez marlinka1 » Nie Maj 16, 2010 9:06 am

agusiao- fajny plan ale znając życie zawsze coś wyskoczy hehe, oczywiście życzę ci żeby wszystko poszło ok, ja się strasznie boję że to co sobie zaplanowałam się posypie tymbardziej że jestem taka "zosia samosia" i chciałabym wszystko zrobić sama, mój jak ostatnio usłyszał że rano chcę ubierać sama auto to mnie opier..., jak ja chcę tego dokonać, lubię jak wszystko jest po mojemu ale jak się rozdwoić...
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1

Miejscowość: wrocław

Postprzez berbyll » Nie Maj 16, 2010 11:45 am

A ja nie lubię planować, bo zawsze coś jeszcze mi wyskoczy i nie wychodzi mi takie planowanie. Jak na razie wiem tylko tyle, że mam fryzjerkę na 7 30 i już mnie coś bierze na myśl o wczesnym wstawaniu :)

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez Jena » Nie Maj 16, 2010 6:43 pm

berbyll- ja mam to samo jak sobie pomysle ze mam wstać przed 8 to maskara jak dla mnie!

Awatar użytkownika
Jena

Postprzez MadziaM » Nie Maj 16, 2010 6:52 pm

mój ślub jest o 16 to może uda mi się pospać troszkę :) Też jestem śpiochem :)
MadziaM
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Nysa

Postprzez Mikaa » Nie Maj 16, 2010 6:56 pm

A ja sie ciesze,ze mam na 18.00 bo tez nie lubie wstawac wczesnie!!!Ale i tak fryzjera mam na 11.00,wiec to wcale nie tak pozno..;)
Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez berbyll » Nie Maj 16, 2010 7:07 pm

Ja chyba zadzwonię do mojej fryzjerki przełoże fryzurkę na 8. Zawsze to pół godzinki dłużej spania. Tylko nie wiem czy później nie będzie za bardzo zagoniona, bo musimy zrobić fryzurę mojej mamie i siostrze. to jest znajoma więc jakby co to z niczym nie będzie problemu :) A ślub mam o 14.

Za to mój men ma już zaplanowanie, że o 12 musi wyjeżdżać z domu. Mam nadzieję, że dojedzie w 1,5 godzinki do mnie :)

Awatar użytkownika
berbyll

Postprzez Jena » Nie Maj 16, 2010 11:38 pm

Madziu- ja tez mam na 16.00  ślub! a moja fryzjerka tak się uparła na tą godzinę- ona pare miesięcy temu brała slub i powiedziała, że tak ma być hehehe wariatka jedna :)
berbyll- ja bym została tą 7.30  jak slub jest o 14.00

Awatar użytkownika
Jena

Postprzez kociaczek » Pon Maj 17, 2010 8:52 am

Hmm.. to ja planuję mniej więcej tak, a co wyjdzie zobaczymy:

pobudka ok 8.00 - Miły robi mi śniadanko, ja się relaksuję w wannie :)
9.30 - wsiadam w autko i jadę na drugi koniec miasta do fryzjerki
10.00 - 11.00 - czesanie, potem 5 min do mieszkania rodziców, gdzie dalsza aktywność
11.05 - trafiam w środek bałaganu, dostaję kawę i kanapkę w łapkę i oglądam malowanie/efekty malowania Mamy i Druhny
12.00 - lekko popadającą w histerię mnie uspakaja tato
12.30 - 13.30 - malowanie Pany Młodej
13.30 - 14.00 - ubieranie Panny Młodej, uspakajania ciąg dalszy ( w tym momencie ja już będę w niezłym amoku i strachu, ze czegoś zapomniałam, nie mam, Chłop się zgubi, etc...)
14.15 - jedziemy do kościoła - ok. 15 minut, więc o 14.30 jestem na miejscu(podpisujemy co trzeba, próbuję obgryźć tipsy, etc.)
15.00 ŚLUBUJEMY :D
ok. 16.00 po ślubie odbieramy życzenia od rodziców (błogosławieństwa tradycyjnego raczej nie będzie, bo rodzice z "błogosławieniem" lekko na bakier, ale ciepłe słowa na nową drogę życia jak najbardziej :) zaczynamy przyjmować życzenia od gości pod Szermierzem, potem pakujemy siebie i gości do pojazdów które utykają na wąskich uliczkach Wrocławskiego Rynku
przed 17.00 jesteśmy w Villi Caprice i oficjalnie powitani zaczynamy Weselisko :D

Plan dnia Niemęża:
8.00 już dawno nie śpi, ale mnie obudzi, szlafroczek przyniesie i zrobi śniadanko :)
9.30 - cisza, spokój, Baby z domu się pozbył
9.31 - komputer, któraś z ulubionych gierek, może książka
ok. 11.00 prysznic, golenie, etc...
12.00 przyjeżdża świadek, ubierają się, przyjeżdża Mama, zaczyna się nerwówka...
12.30 - 14.30 jak znam Świadka i Mojego chłopcy znikają... z oczy mamy i resty towarzystwa i mam nadzieję, że trafiają wspólnie do kościoła (jeśli nie, to kazali się szukać na Rynku albo w innym miejscu w pobliżu Szermierza, gdzie dają piwko ;)
14.30 - plan zgodny z planem Panny Młodej... mam nadzieję :D
Awatar użytkownika
kociaczek

Miejscowość: Wroclove

Postprzez aernike » Pon Maj 17, 2010 9:27 am

Boskie! Uśmiałam się strasznie :D

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez dzinka » Pon Maj 17, 2010 10:19 am

misternie opracowany plan :D

Awatar użytkownika
dzinka

Miejscowość: z domku :)

Postprzez berbyll » Pon Maj 17, 2010 11:14 am

kociaczku niezły plan hehe, ale się uśmiałam :D

Awatar użytkownika
berbyll

Postprzez kociaczek » Pon Maj 17, 2010 11:43 am

No co Wy, Dziewczyny :D
Ja tu porządny, poważny plan pokazuję, nie żadne śmichy-chichy, a Wy...
Normalnie nie rozumiem ;)
Awatar użytkownika
kociaczek

Miejscowość: Wroclove

Postprzez aernike » Pon Maj 17, 2010 11:56 am

kociaczek napisał(a):

12.00 - lekko popadającą w histerię mnie uspakaja tato

Uwialbiam planować atak histerii :D

Awatar użytkownika
aernike

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady i komentarze ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>