dzień ślubu- jak się zorganizować?

inne tematy, wasze sugestie, opinie, rady

Postprzez aernike » Czw Gru 03, 2009 8:43 am

U mnie mocno wstępny plan wygląda tak:
9-10.30 fryzjer (pod koniec dojeżdża fotograf)
11-12.30 makijaż
12.30 - ubieram się (ok 13-13.30 fotograf zbiera się do lubego)
ewentualnie w tym czasie rozbieram się, żeby sukni za długo nie nosić ;)
14.30-15 luby przyjeżdża, jakieś błogosławieństwo może, gadki szmatki :D
15.30 wyjazd z domu
16 jesteśmy pod kościołem i trzęsiemy się z nerwów :D

Awatar użytkownika
aernike
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez aernike » Czw Gru 03, 2009 8:45 am

Liziii, a jak będziesz miała też jakiś make-up na dekolcie?... Ja wstępnie szukam przeskutecznego antyperspirantu, mam nadzieję, że to wystarczy :D

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez Liziii » Czw Gru 03, 2009 12:20 pm

Akurat zadnego make up'u na dekolcie nie będzie. Jestem minimalistką w tej kwestii, poza tym piegi wyglądaja dziwnie pod cienka warstwa podkladu a gruba warstwa sama w sobie wygląda obrzydliwie.. i pewnie zaraz bym sie cała wypaćkała, jak dziecko ;) Będzie lekkie zmatowienie czoła i polikow, tak, by kolorem nie odbiegać od cery choc te piegi troche będą przymaskowane i to mnie martwi... nie lubie ich tak ni to ukrytych ni to widocznych... Ale ponoc nie jest to takie zle (nie wiem bo ja nie stosuje zadnych maskujacych kosmetykow na twarzy)..

Poza tym pachy do nie wszystko ;) Tez uzywam antyperspirantu ktory pozwala zachowac fason i piekne, suche i pachnące pachy cały dzien, niemniej swieżosc po kąpieli jest nieporownywalna :)
Liziii
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

Postprzez aernike » Czw Gru 03, 2009 12:32 pm

Nie da się ukryć:D Dla mnie w tym całym dniu najbardziej stresujące będzie to, że praktycznie od rana będzie fryzura i makijaż, a jestem typ często dotykający włosów i twarzy, więc mam nadzieję, że to wszystko jakoś przetrwa...

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez Mikaa » Czw Gru 03, 2009 12:40 pm

Kurcze dziewczyny a ja ciagle zastanawiam sie czy chce fotografa i kamere z przygotowaniami czy bez..Jakos troche dziwne wydaje mi sie ze bede robila sztuczne minki zakladajac np.buty.Nie wiem co Wy o tym sadzicie?Moze sa tego jakies zalety?
Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez ssylwiaa » Czw Gru 03, 2009 12:49 pm

Ja też myślałam na początku że to lekka przesada żeby tak wszystko kamerować - jak oglądałam po raz pierwszy płytkę koleżanki, która właśnie miała uwiecznione jak ją fryzjerka czesze, jak się maluje, ubiera itp. to pamiętam że sobie pomyślałam, że dobrze, że jej nie nakręcili od momentu gdy wstaje z łóżka hehe. A później jak oglądałam kolejne płytki to zauważyłam, że teraz na to moda - kiedyś kręcili filmiki z "randek" jak przyszła para młoda sobie spaceruje, przytulanki, buziaki i te sprawy :)- a teraz właśnie się kręci te przygotowania. Jak powiedział mój kamerzysta to właśnie te przygotowania się najlepiej wspomina.. więc powoli się zaczęłam do tego przekonywać :)

Awatar użytkownika
ssylwiaa
prawie tu mieszkam:)

Postprzez nurse8 » Czw Gru 03, 2009 1:36 pm

Ja miałam przygotowania uciete do minimum, bo też nie bardzo mi sie to podoba, ale jednak coś tam chciałam mieć. Więc mam kilka ujęć jak już jestem w sukni i tylko wiązanie sukni, układanie, zakładanie welonu, biżuterii i podwiazki. I tyle wystarczy. Bez rzadnych fryzjerów i makijaży.
Awatar użytkownika
nurse8

Postprzez aaggii » Czw Gru 03, 2009 2:23 pm

jak tak czytam wasze posty to zastanawiam sie czy tylko 1.5-2 godziny na fryzjera to wystarczy.....i jeszcze dojechac czy dojsc do fryzjera nawet jesli jest to 5 minut...ja tez mam msze na 16 sta ale na fryzjera chyba przeznacze 2,5 godziny aby sie nie stresowac  :)
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez berbyll » Czw Gru 03, 2009 2:37 pm

Ja też na początku zastanawiałam się czy kamera ma być na przygotowaniach. W końcu się zgodziłam, bo mogą z tego wyjść niezłe jaja. Jak będę później to oglądała to na pewno będę miała ubaw.Nie lubię kamery, więc pewnie będę śmieszne miny strzelała. Trzeba coś wymyślić dodatkowego śmiesznego. Zatrudnię do tego celu mojego brata, bo to niezły jajcarz.

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez Jena » Czw Gru 03, 2009 5:37 pm

to ja mam taki plan: ślub na 16.00

- 9 -fryzjer
-12- make up
- 13,30 ubieranie się
- 14,30 fotograf, kamerzysta! w miedzy czasie przyjeżdża mój luby
- błogosławieństwo
- i do kościoła ok 15,45 :)
chyba się sprawdzi :)
chyba ze o czymś zapomniałam :(

Awatar użytkownika
Jena

Miejscowość: z daleka

Postprzez berbyll » Czw Gru 03, 2009 5:42 pm

My mamy ślub o 14 więc będzie trzeba wszystko wcześniej zaplanować. Najgorsze będzie wstawanie, bo ja lubię długo spać. Mój men ma jeszcze gorzej, bo musi już o 12 wyjechać z domu, bo zanim dotrze furą do mnie to trochę minie :) Jednak ja jeszcze dokładnego planu dnia nie mam.

Awatar użytkownika
berbyll

Postprzez Jena » Czw Gru 03, 2009 5:47 pm

jestem pewna ze nie pośpisz za długo=- bo zapewne będziesz się stresować :) tak jak my wszystkie....

Awatar użytkownika
Jena

Postprzez berbyll » Czw Gru 03, 2009 5:49 pm

Jena napisał(a):jestem pewna ze nie pośpisz za długo=- bo zapewne będziesz się stresować :) tak jak my wszystkie....

I właśnie to jest w tym wszystkim najgorsze. Chyba będę musiała po weselu kilka dni odespać sobie hehe

Awatar użytkownika
berbyll

Postprzez nurse8 » Pią Gru 04, 2009 2:57 pm

Jena wszystko ok., ale zastanów się jeszcze nad końcówka planu. Fotografowanie i kamerowanie moze zajać z godzinkę. No i wyjazd do kościoła 15 min. przed czasem wydaje mi sie troszke póżny. Tak jak już pisałam wszystko zależy od tego kiedy podpisujecie papiery. Bo jeśli przed mszą to trzeba być 10-15 min. przed czasem, a do tego trzeba liczyś się z przywitaniem ewentualnych gosci, którzy beda juz pod kościołem. Ja bym radziła to troszkę przesunąć.
Awatar użytkownika
nurse8

Postprzez Jena » Sob Gru 05, 2009 11:05 am

Nurse- tak się składa ze ja mieszkań naprawdę obok kościoła :D a mój narzeczony  z drugiej strony kościoła :)
hehhee
wszyscy zawsze się śmiali ze spotkamy się w połowie drogi w kościele i faktycznie tak będzie :)
no ale moze faktycznie troszke to przesune,
najbardziej nie umiem się zorganizować z makijażem bo bede chiała robic go w Sephorze w Pasazu Grunwaldzkim a mieszkam za Wrocławiem ok 15 km wiec musze liczyc czas na dojazd..........

Awatar użytkownika
Jena

Postprzez nurse8 » Wto Gru 08, 2009 6:50 pm

No to rzeczywiście musisz obliczyć ile czasu zajmuje dojazd i wziąć pod uwagę ewentualny ruch na drogach. A nie wolałbyś makijażystki, która przyjeżdża do domu? To dużo ułatwia.
Awatar użytkownika
nurse8

Postprzez karola-1984 » Czw Gru 10, 2009 12:42 pm

mi zostały 2 tygodnie do ślubu a jeszcze wcale nie myślałam nad  poranną organizacją  :mur: pospać i tak nie pospię, także pewnie od 8 będę na nogach, fryzura, później makijaż, wskoczę w kieckę i koło 14 przyjedzie narzeczony (chyba z rodzicami- to też nie jest do końca ustalone....). Koło 15 będziemy jechać do USC bo ślub o 16 i poźniej zabawa do białego rana zaba  :krag:  :zabawa:  :zabawa:

Awatar użytkownika
karola-1984
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez ssylwiaa » Nie Gru 13, 2009 12:13 pm

Ja też na spanie nie liczę, skoro już teraz ciężko mi zasnąć - cały czas o tym wszystkim myślę.
Nie myślałam jeszcze jak się w ten dzień zorganizuję. Ślub mam na 17 więc trochę czasu jest.
Na pewno najpierw kąpiel, fryzjer i makijaż. Zobaczymy jaka będzie pogoda, bo jeśli będzie w miarę ładnie to
i na plener może wyskoczymy - jak pogoda nie dopisze to zostawimy to na inny dzień.Z resztą to nie mam zielonego pojęcia jak to będzie... bliżej dnia ZERO może mi się to wszystko rozjaśni i będę w stanie to zaplanować krok po kroku :)

Awatar użytkownika
ssylwiaa

Postprzez Jena » Sob Sty 09, 2010 7:05 pm

ja właśnie umówiłam się do fryzjera na 8 rano :) czesze mnie moja znajoma i mowie ze ta godz będzie ok :) wiec zdaje się już na nią :)

Awatar użytkownika
Jena

Postprzez Liziii » Śro Sty 13, 2010 12:52 pm

apropos krotkiego spania to mnie martwi tylko jedno - ze obudze sie z worami pod oczami, a u mnie niestety nie znikają zbyt szybko i cały dzien potrafie chodzic jajk bóbr zapłakany... Jest jakis sposob by sie ich szybko pozbyc? Zelowa mrozona maseczka nie działa..
Liziii
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady i komentarze ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Przejdź do portalu >>